Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niezgodne z umową wcześniejsze otwarcie sprzedaży gry Wiedźmin w polskich sieciach handlowych

425 postów w tym temacie

Wracajac ze spozywczaka wpadlem dzis na chwile do MM w opolu. pierwszy raz zdziwilem sie gdy spojrzalem na cene - 69 zlotych za Wiedzmina z dodatkami w pieknym pudle . jeszcze bardziej zdziwilem sie gdy kasjerka powiedziala mi ze w informacji czeka na mnie ksiazka / lepiej prezentujaca sie niz niejeden bestseller/ . chcialbym na koniec powiedziec ze mam gdzies ze MM to jakas tam wielka siec handlowa bo gdyby nie jego atrakcyjna oferta cenowa przy niektorych tytulach msialbym zdac sie na ssanie piratow z internetu .
PS. wielki plus za dodatki dla cdprojekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no może nie liczyć gruba kase, ale na pewno mają ważne zajęcia a forum to jedynie dla nich dodatek. niemniej mogli by się częściej pojawiać i bardziej się nami wszystkimi opiekować (jakkolwiek absurdalnie to brzmi:P)

@Kraju92
jedno jest pewne. zysk mają z tego większy niż poniesiona (jeśli w ogóle) kara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 20:28, strajker napisał:

W mojej EK "Wiedźmina" z "gram.pl" brak nie tylko pudełka, breloczka ale także... mapy (dwustronnej
drukowanej na specjalnym papierze) , artbooka (w twardej okładce, powyżej 150 stron) , bestiariusza
(na kredowym papierze w twardej okładce, powyżej 120 stron) , bitewnej gry karcianej "Wiedźmina"
a także "rekompensaty" czyli m.in. naklejek etc.

Czyli dużo więcej brak niż twierdzisz!


Ale ja nie napisałem czego nie dostałem napisałem tylko że nie jest to "wszystko" warte 120zł skoro w Empiku można normalnie kupic EK-nie kompletne ale mimo wszystko z najważniejszymi elementami (g***o mnie obchodzi duże pudełko zbiorcze).
Sam powiedz czy bestiariusz,artbook,karty, mapa (na jakimś niby cudnym papierze) i brelok (który zresztą miał byc medalionem) jest warte 120zł gdy w empiku można kupic to (przynajmniej na premierze) za 99zł?;/
Osobiście gdybym miał możliwośc zwrotu tej super wypasionej EK (sarkazm) i dostaniu kasy spowrotem to bym to zrobił bez wachania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 18:41, gemGreg napisał:

w częstochowskim mediamarkt nadal nie ma Wiedźmina :( Przec chwilą tj. 18:41 byłem sprawdzić.
wtf :P

dlatego kupiłem w empiku tylko że tam 99 zł :P ale gre mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 20:37, pizmak666 napisał:

no może nie liczyć gruba kase, ale na pewno mają ważne zajęcia a forum to jedynie dla nich
dodatek. niemniej mogli by się częściej pojawiać i bardziej się nami wszystkimi opiekować (jakkolwiek
absurdalnie to brzmi:P)


Problem w tym że ważniejsze osoby z CDP nigdy na forum nie zaglądają, wiem to ponieważ premierowa edycja Spellforce 2 była zupełnie nie grywalna i gdyby nie fakt że moderatorzy zrobili więcej niż do nich należy, czyli dali znac CDP o tym że grac się nie da (zresztą dopiero po ładnych paru dniach od premiery) to pewnie do tej pory było by tak jak było.
Sam dzwoniłem w imieniiu firmy w której pracuje do obsługi klienta dwa dni po premierze i nikt nie wiedział że ta gra działa 2fps nie zależnie od tego jak mocny komputer się ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no rozumiem coraz bardziej ten problem. coraz bardziej widzę, że coś jest nie tak, jak być powinno. ale dzisiejszy stan rzeczy byłby dobry, gdyby wyrzucić z pamięci fakt o wpadce na paru frontach z wiedźminem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz ktos wczesniej mowil mnie tez szlak trafil jak zobaczylem wczoraj w mm cala polke zlozonych i kompletnych EK i to dyche taniej niz na gramie,a do tego limitowane edycje podstawki za 80 z bestariuszem.
Kpina! Przy okazji mi zal tych co po 4 stowki na allegro placili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno MM i Saturn zaczęły wcześniejszą sprzedaż w związku z uruchomieniem wcześniejszej sprzedaży w gram.pl (wysyłka ) - tak twierdzi pracownik w jednym MM. Ja kupiłem w MM i jestem zadowolony, do wyboru miałem trzy edycje. Dla mnie wszystko jest okej. Jeżeli to jest prawda ( chodzi o gram.pl i wcześniejszą wysyłkę) to chyba coś jest nie tak z tymi umowami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buahahahahahaaaa...

Dobry żart ze strony właściciela/prezesa, czy kogo tam w CDP (poprawcie mnie, jeśli się mylę).

Gdy okazuje się, że dystrybutor zawala robotę, a wysyłka gier nie idzie tak jak należy, to nikt się nie odzywa, nikt nie przepraszam nikt nie tłumaczy. Tylko jakieś suche i bzdurne usprawiedliwienia, które mają pokazać niewiarygodnie wysoki profesjonalizm CDP. Dziś jednak boss się ujawnił. I ta cała gadka, szmatka coś mi przypomina. Widać, CDP nie może odżałować takich, a nie innych wyników wyborów. Gdzie nie gdzie widać, że wszystko byłoby ok, gdyby nie układ! Znów wina układu! Ten cudowny twór istnieje nawet w branży komputerowej! Ci złośliwi sprzedawcy tworzą piekielnie silny układ.

>Główni gracze na rynku gier dopuszczając do takich działań utrudniają budowę zdrowego i dojrzałego rynku >gier w Polsce.

To znów układ. To wredna opozycja! Owe sieci (nie wiadomo jakie, ale to oczywista oczywistość) niszczą budowę rynku. To tak jak ludzie biznesu, z PO i komuchami niszczą IV RP!

>Oczywiście nasze możliwości wyciągnięcia konsekwencji nie są duże.

Bo CDP nie ma żadnego CBA... To też ich wina. Umowy z CDP sfałszowano, tak więc nasza IVRP w świecie gier, a po sprzedaży wiedzmina dogorywa. Jakie to smutne.

>Potknięcia przy tak dużej, złożonej i pionierskiej akcji musiały się zdarzyć. Najważniejsze jest jednak aby >wyciągnąć wnioski na przyszłość i nie powtórzyć błędów".

Prawdę mówiąc, tylko to ma sens. Oczywiście profesjonalna firma błędy musi robić. Masowo. I co z tego, że ktoś sprzedaje grę 1 wcześniej? To i tak ważniejszych od kupców gry, którzy nie wiedzieć czemu jej nie dostali zgodnie z umową handlową zawieraną przy sprzedaży, prawda? A gracze wyciągną wnioski, nie martwcie się oto, a błędów też nie popełnią.

Pozdrawiam!

P.S. oczekuję na więcej ironii. Dziś pan M. Kiciński zyskał sporo w mych oczach i chwała mu za to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem o co robia tyle szumu.. Jak sami dostarczaja jakis chlam ludziom na 2 dni przed premiera to jest wszystko OK i nikogo nie trzeba przepraszac.. Ale jak ktos bezposrednio kupi w sklepie np EK ze wszystkimi czesciami w niej zawartymi to juz jest wielka niesprawiedliwosc i to juz jest brzydkie zachowanie.. Jako, ze caly czas wierze w sukces wiedzmina to mam nadzieje ze jak najwiecej ludzi kupi wiedzmina i jak najwiekszy rozglos znajdzie na swiecie ale przy okazji zeby CDP stracilo cala renome i klienterie, bo byc moze wtedy straciliby monopol na gry i nie bylibysmy uzaleznieni od jednego wydawnictwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
-> Jedna z niewielu sensownych wypowiedzi :) CDP najwyrazniej nie chce sie uczyc na wlasnych bledach, sadzac ze powtarzanie tego samego zachowania, w koncu przyniesie inny skutek, niz dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wyników sprzedaży i ilości egzemplarzy w sklepach zarówno w Polsce jak i na świecie to na 4 stronach z torrentami doliczyłem się ponad 20 tysięcy seedów/leecherów i już grubo ponad 5 tysięcy ściągnięć - przy czym torrenty były wystawione 2 dni przed premierą. Chyba wiadomo komu można podziękować za to prawda? To efekt tych wszystkich pre-orderów, kto dostał wcześniej i wiedział jak to szybko wrzucił na P2P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co pizmak666, jest mi wszystko jedno czy kupię Wiedźmina w Empiku, MM, Saturnie czy gram.pl., nie wspominając o takich wynalazkach jak Electro World czy jakoś tak. Jako klient mam to gdzieś. Kupuję tam gdzie jest taniej, i tam gdzie jest wcześniej dostępny produkt i najlepiej niedaleko miejsca pracy, lub zamieszkania. Ty jakąś chorobę masz bo ciągle piejesz do Saturnów i MM. Może pracujesz w konkurencji? Nie lubię sprzedaży wysyłkowej. Lubię dotknąć produkt, pomacać i zobaczyć. To takie moje zboczenie... Jak się okazuje ( sądząc z wypowiedzi z ludzi na forum), źle na tym nie wychodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 20:37, pizmak666 napisał:

no może nie liczyć gruba kase, ale na pewno mają ważne zajęcia a forum to jedynie dla nich
dodatek. niemniej mogli by się częściej pojawiać i bardziej się nami wszystkimi opiekować (jakkolwiek
absurdalnie to brzmi:P)

@Kraju92
jedno jest pewne. zysk mają z tego większy niż poniesiona (jeśli w ogóle) kara.

Gdzie kupiliście Wiedźmina? Bo nic o tym nie piszecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować