Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niezgodne z umową wcześniejsze otwarcie sprzedaży gry Wiedźmin w polskich sieciach handlowych

425 postów w tym temacie

>bo wiązałoby się to z akcją odwetową czyli zwrotem całego towaru CDP zalegającego w sieciach MM i Saturn a CDP nie stać na to.

Kronikus, po pierwsze delikatnie przeceniasz rolę mm w premierze gry, po drugie to raczej sat i mm nie stac na zwroty całego stocku, bo mają umowy na uzgadnianie zwrotów z dostawcą, ewentualnie precyzyjnie okreśłone prawo zwrotu (na pewno nie 100% hehe).
No i po trzecie każdy wie, że sieci typu hipermarketowego stosują chwyty w rodzaju "sprzedamy wiedźmina dzień wcześniej na marży -45%" a tak naprawdę zarabiają gdy zwabiony w ten sposób podstępnie klient wróci do nich kupić telewizor czy kuchenkę, w jego mniemaniu równie tanio, podczas gdy w głupim euroagd albo avansie ma sprzęt do 30% taniej niż w mm.
Taka to polityka i tu cdp ma rację, że się wścieka. Całkiem inną sprawą jest olanie wiernych klientów czekających na EK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do niższych cen w marketach - nie wiem, czy slyszeliście o czymś takim DUMPING.

Dla nieuświadomionych cytat z wikipedii: dumping to polityka polegająca na sprzedaży swoich produktów za granicę po cenach niższych niż na rynku krajowym lub po cenach niższych od kosztów ich wytworzenia.

W tym wypadku dumping w wykonaniu mediaka czy innego Saturna (to jeden pies nawiasem mówiąc) opiera się na sprzedaży gry po cenie niższej niż tzw. cena sugerowana (przez CDP), która zapewne również była zapisana w umowie. I wydaje mi się, że TO jest przyczyna tej sytuacji. Ergo - kary umowne.

Pytanie brzmi: czy egzekucja kar umownych spowoduje akcję odwetową ze strony marketów - oczywiście więcej ma tu do stracenia CDP, ale MM również nie mało, biorąc pod uwagę skalę akcji reklamowej. Co ważniejsze, konflikt na lini CDP-markety teoretycznie mógłby skutkować nawet wycofaniem wszystkich tytułów dystrybuowanych przez CDP - choć osobiście nie wierzę, aby do czegoś takiego kiedykolwiek doszło. CDP musi wypracować skuteczny model egzekucji postanowień umowy - taki który zniechęci drugą stronę do jakichkowiek nieczystych posunięć.

Reasumując: wielu tutaj marudzi, że opóźnienie, że ceny itd. - nie wszystko jest bezpośrednią winą CDP, ale zgadzam się, że klienta to g... obchodzi. Weźcie jednak pod uwagę, że to operacja logistyczna o ogromnej skali (czytaj: uczą się na błędach i wyciągną konsekwencje - w to nie wątpię). I niech nikt nie pisze o hipokryzji, bo ci, którzy to piszą, sami nimi są - nadal będą kupować gry dystrybuowane przez CDP - nie wierzę, by przestali i sprowadzali gry z zagranicy.

Co do edycji kolekcjonerskiej: postanowiłem przeczekać ten szał i jak widać, dobrze na tym wyszedłem. Reklama dźwignią handlu, ale też narzędziem psychomanipulacji. Pamiętajcie o tym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma oznaczać wogóle ten dodruk Ek. Kiedy i czy wogóle doczekam się reszty EK za ktore zapłaciłem 200 zł a jedyne co mam oprócz gry to koszulka na razie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co takie halo:) raczej martwcie się że gra w sieci była przed premierą :). Jeśli nie wiecie na granicznych rynkach też sklepy wystawiają np. dzień wcześniej grę :) Więc już nie zwalać tu na polskie realia i na to jaka polska jest zła:).

Wy o wiele bardziej akurat nawaliliście więc wskazywać innych co się nie wywiązali z umowy to chyba z nudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze to powinno wszystkim narzekającym uświadomić ze wydanie takiej gry a wcześniejsze zrobienie jej przez polaków jest dużym wydarzeniem i powinniśmy bić brawo a nie krzyczeć i domagać sie przeprosin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 02:12, Luk15 napisał:

Ja uważam ze to powinno wszystkim narzekającym uświadomić ze wydanie takiej gry a wcześniejsze
zrobienie jej przez polaków jest dużym wydarzeniem i powinniśmy bić brawo a nie krzyczeć i
domagać sie przeprosin.


Nom jescze powinniśmy dziękować że pozwolono nam wydać 200zł na EK której niemam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak z tym żeby w sieci była.Jak powiedzmy co dziesiąty Polak sciągnie tą grę to bedzie wielka strata dla tych co robili grę.Więc brak kasy nie ma kolejnej gry(załóżmy Wiedźmin 2 ,albo Ogniem I Mieczem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 07:36, pawciooo23 napisał:

Co wy tak z tym żeby w sieci była.Jak powiedzmy co dziesiąty Polak sciągnie tą grę to bedzie
wielka strata dla tych co robili grę.Więc brak kasy nie ma kolejnej gry(załóżmy Wiedźmin 2
,albo Ogniem I Mieczem).

Chodzi o to, że gra była w sieci przed premierą. Oprócz tego, że oznacza to przeciek to jeszcze piraci i złodzieje mieli Wiedźmina najpierw. O ile faktem jest, że takie sytuacje zdarzają się niemal zawsze przy premierze dużych tytułów, o tyle w wypadku sprzedaży Wiedźmina jest to dodatkowa kropla w czary pełnej goryczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie myl dumpingu ze zmniejszaniem marzy czyli zysku sprzedawcy. mamy gospodarke wolnorynkowa co oznacza ze kazdy moze sprzedawac rozne dobra (dop[uszczone przez prawo do powszechnego obrotu) po dowolnej cenie - to ze niektore sklepy oferuja wiedzmina (czy inne dobra) po cenie nizszej niz sugerowana cena detaliczna nie oznacza ze stosuja niedozwolone praktyki

zanim sie zaczniesz wypowiadac na temat kontraktow i umow miedzy cdp a sprzedawcami sugerowalbym zebys sie najpierw z nimi zapoznal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczorajszy wieczór to jest jakaś farsa... a apogeum to informacja o dodruku czy jak to tam nazwać EK... eeee... a przepraszam czemu ? kto chciał ten zamówił na gram.pl a reszta zwykłe edycje. Może ktoś się w MM czy Satach załapał... To jest lżenie sobie z klienta ! Ja do ej pory mam uśmiech na twarzy jak patrze na moją LEK HoMM''a V. Kurde tak limitowana, że w rok po premierze... ba nawet TERAZ ( http://www.gram.pl/sk6_8A3h6_Heroes_of_Might_and_Magic_V_Edycja_Kolekcjonerska.html) dostępna jest w sklepie. Chyba jedyną EK której nie położyli jest CoH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 01:03, puntzy napisał:

Kronikus, po pierwsze delikatnie przeceniasz rolę mm w premierze gry, po drugie to raczej sat
i mm nie stac na zwroty całego stocku, bo mają umowy na uzgadnianie zwrotów z dostawcą, ewentualnie
precyzyjnie okreśłone prawo zwrotu (na pewno nie 100% hehe).



Hm widzisz i tu się mylisz gdyż Saturny i MM mają 100% prawa zwrotu i regulują to umowy a pozatem to nie Empik który musi prosić o zatwierdzenie zwrotu, zasada jest jedna zwracasz i informujesz że paczka zostałą wysłana i tylko tyle, ponadto jeśli dostawca odmawia przyjęcia zwrotu to stosuje się w ostateczności blokadę płatności więc tak czy inaczej CDP nie wyszło by na tym dobrze. A co do premiery Wiedźmina to nie twierdzę że w sieci MM i Saturn sprzedaje się go najwięcej ale ilości jakie zamówiono dla całej sieci napewno są bliskie albo przekraczają 50% nakładu a to już jest spora część. Pamiętaj też o tym że to nie wbrew pozorom CDP robi największy obrót MM tylko EA więc wywalenie stocku napewno sieci by w jakiś sposób odczuły ale one nie żyją ze sprzedaży gier więc dla nich taka strata jest do przełknięcia natomiast jeśli CDP straciłby takiego partnera jak MM i Saturny to w sytuacji gdzie wszystko postawili na Wiedźmina a pozbawiają się największego kanału dystrybucji mogłoby oznaczać poważne kłopoty a nawet upadek CDP. Fakt że jeśli WIedźmin na zachodzie nie sprzeda się dobrze to i tak kłopoty finansowe CDP czekają ale dodając do tego ewentualne kłopoty w Polsce CDP mogłoby się zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 09:03, morthi napisał:

nie myl dumpingu ze zmniejszaniem marzy czyli zysku sprzedawcy. mamy gospodarke wolnorynkowa
co oznacza ze kazdy moze sprzedawac rozne dobra (dop[uszczone przez prawo do powszechnego obrotu)
po dowolnej cenie - to ze niektore sklepy oferuja wiedzmina (czy inne dobra) po cenie nizszej
niz sugerowana cena detaliczna nie oznacza ze stosuja niedozwolone praktyki

zanim sie zaczniesz wypowiadac na temat kontraktow i umow miedzy cdp a sprzedawcami sugerowalbym
zebys sie najpierw z nimi zapoznal


Ech... zapewniam Cię, że to głównie nie chodzi o to.
Skąd w edycji MM wziął się, magicznym sposobem chyba, "limitowany" Bestariusz, dostępny "wyłącznie" w "limitowanej" EK... :/
CDP nas okłamało i oszukało - o to chodzi. A że w MM mają jeszcze taniej - to już jest co innego.

zadzel - EK HoMM 5 zostało, bo mało ludzi je kupuje. Napodukowali zapewne kilka tysięcy, a sprzedane zostąło pewnie z 80%.
Tak samo jest z EK Rise of Nations: Ris of Legends. No i z EK Medievala II, które mam.
A oc do EK CoH - dlaczego nie może być EK, które właśnie chcę?;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 09:38, Oskar24 napisał:

Skąd w edycji MM wziął się, magicznym sposobem chyba, "limitowany" Bestariusz, dostępny "wyłącznie"
w "limitowanej" EK... :/
CDP nas okłamało i oszukało - o to chodzi. A że w MM mają jeszcze taniej - to już jest co innego.

Otóż to... otóż to. Tez tego nie rozumiem. Tak samo jak tego, skąd w Empikach wzięła się Edycja Kolekcjonerska, skoro podobno 2999 z 2999 egzemplarzy trafiły do graczy o.O ?

Dnia 27.10.2007 o 09:38, Oskar24 napisał:

A oc do EK CoH - dlaczego nie może być EK, które właśnie chcę?;P

I tu też się zgadzam, bo EK tej gry kupiłbym od razu, nawet pomimo tego, że mam już wersje standardową. Szczerze powiedziawszy jest to najbardziej bolesna dziura w mojej kolekcji :( Wątpię jednak, by CDP się ulitowało i ją doprodukowało, zresztą bym tego nie chciał - byłoby to nie fair wobec tych, którzy swoje zamówili gdy były one dostępne. Przegapiłem - mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ek homm5 zostalo wyprodukowanych dokladnie 4000 egzemplarzy:)

dlaczego w roznych sklepach znalazly sie dodatki ktore mialy byc w edycji kolekcjonerskiej a ich tam nie bylo? nie potrafie tego w zaden logiczny sposob wytlumaczych - no chyba ze cdp chcialo podniesc atrakcyjnosc sprzedazy w dniu premiery (a raczej nocy) i zdecydowali sie dolaczyc takie wlasnie dodatki... choc absolutnie nie potrafie tego zrozumiec dlaczego odbylo sie to kosztem graczy ktorzy zamowili gre na gram.pl

@Graffis
skrzynke na amunicje mozesz sobie kupic na allegro - kosztuje ok 25 zl ;) - a chyba to byla najlepsza czesc ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 09:49, morthi napisał:

skrzynke na amunicje mozesz sobie kupic na allegro - kosztuje ok 25 zl ;) - a chyba to byla
najlepsza czesc ek

A mi by jednak chodziło o ten splendor. Jestem kolekcjonerem i cenie sobie to, że zestaw który dostaję jest rzeczywiście tym, którym ma być. A takie kompletowanie na aukcjach... owszem miałbym składaka, ale... byłby chyba jakiś taki bez duszy i pewnego rodzaju chwały prawdziwej edycji kolekcjonerskiej. Takie małe zboczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 09:43, Graffis napisał:

Otóż to... otóż to. Tez tego nie rozumiem. Tak samo jak tego, skąd w Empikach wzięła się Edycja
Kolekcjonerska, skoro podobno 2999 z 2999 egzemplarzy trafiły do graczy o.O ?

O tym to też już mówiłem... Sami się gubią w swoich wypowiedziach :/

Dnia 27.10.2007 o 09:43, Graffis napisał:

I tu też się zgadzam, bo EK tej gry kupiłbym od razu, nawet pomimo tego, że mam już wersje
standardową. Szczerze powiedziawszy jest to najbardziej bolesna dziura w mojej kolekcji :(

Ja tego nie przeżałuję chyba. Nie temu, że nie mam EK. Temu, że EP jest badziewne. Zrezygnowałem z EK Wiedźmina, bo EP jest bardzo bogate.
Nie kupiłem EK CoH, bo... myślałem sobie - a jakaś głupia gra, co mnie to tam. EK Medievala II przecież mnie za miesiąc czeka. Strzał w łeb po prostu, bo CoH ot IMO najlepsza strategia mimo wszystko zeszłoego roku :( Medieval II - owszem, jest znakomity, ale nie aż tak.

Dnia 27.10.2007 o 09:43, Graffis napisał:

Wątpię jednak, by CDP się ulitowało i ją doprodukowało, zresztą bym tego nie chciał - byłoby
to nie fair wobec tych, którzy swoje zamówili gdy były one dostępne. Przegapiłem - mój błąd.

Trudno, trzeba przeboleć. Ale naprawdę EP CoH to była porażka - gra i instrukcja. Gdyby dziś wydali to bym im powiedział, że powinno kosztować tyle, ile kosztują gry TopSeller ;P

morthi - Więc zostało gdzieś wyprodukowane o 1500 za dużo ;)
Co do promocji w pierwszy dzień sprzedaży (czy też pierwsze godziny) - jak dla mnie mogli tam nawet Wiedźminem rzucać za darmo. Ale nie Wiedźminem z Bestariuszem, który według CDP jest limitowanym dodatkiem limitowanej EK.
Jak pisałem wczoraj - chyba pora wymusić na CDP określenie przez nich w dziale pomocy sklepu, co według nich znaczy limitowany oraz ekskluzywny (bo kłamstwem by było, gdybym powiedział, że to etui z EP jest ekskluzywne)...
A limitowany? Jak pisać to tak, jak robi CDP - limitowany znaczy produkowany, dopóki klient daje kase... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 10:13, Oskar24 napisał:

O tym to też już mówiłem... Sami się gubią w swoich wypowiedziach :/

Jakich wypowiedziach? Bo ja żadnej oficjalnej informacji, choćby w formie sticky''iego nie widziałem...

Dnia 27.10.2007 o 10:13, Oskar24 napisał:

Jak pisać to tak, jak robi CDP - limitowany znaczy produkowany, dopóki klient daje kase... :/

I chyba sam, mimo wielu dyskusji, w których brałem stronę CDP będę musiał przyznać temu zdaniu racje. A szkoda, i smutno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 10:19, Graffis napisał:

Jakich wypowiedziach? Bo ja żadnej oficjalnej informacji, choćby w formie sticky''iego nie
widziałem...

Źle to sformuowałem. Chodzi mi o newsy. W czerwcu mówili, że będą EK i w Empikach i na gram.pl, potem - wszystkie zostały wyprzedane na gram.pl. A teraz - cudownie znalazły się na półkach Empik-ów. Jakie to są egzemplarze? Skąd?

Dnia 27.10.2007 o 10:19, Graffis napisał:

I chyba sam, mimo wielu dyskusji, w których brałem stronę CDP będę musiał przyznać temu zdaniu
racje. A szkoda, i smutno.

Smutno :(
Na forum jest burza ogromna i przypuszczam, że nie ucichnie ani trochę, dopóki wszyscy nie dostaną paczek i wszyscy nie dostaną swojej "dosyłki" EK.
Za ile to będzie? Za tydzień?
Ja na miejscu tych, którzy czekają na EP, odesłał ją do CDP, a sam kupił w MM - z Bestariuszem.
Kurde, pierwszy raz żałuję, że paczka przyszła mi w terminie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować