Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niezgodne z umową wcześniejsze otwarcie sprzedaży gry Wiedźmin w polskich sieciach handlowych

425 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2007 o 10:25, Oskar24 napisał:

Na forum jest burza ogromna i przypuszczam, że nie ucichnie ani trochę, dopóki wszyscy nie
dostaną paczek i wszyscy nie dostaną swojej "dosyłki" EK.
Za ile to będzie? Za tydzień?

Imho CDP chce tą burzę przeczekać, wyciszyć jak się da, by nakręcać kolejne premiery. Prawo rynku, dla firmy dyshonor, a nam kubeł żeliwny na łeb i młotkiem walnąć... Strasznie irytuje mnie tez to, ze pewnie na następną premierę tez sie skuszę. Co bym złego nie mógł o CDP powiedzieć to muszę przyznać, że wydania gier od nich są pierwsza klasa i wiele jest wyjątkowych w skali światowej. No i będę kupował, zły na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 02:58, Fang napisał:

> Ja uważam ze to powinno wszystkim narzekającym uświadomić ze wydanie takiej gry a wcześniejsze

> zrobienie jej przez polaków jest dużym wydarzeniem i powinniśmy bić brawo a nie krzyczeć
i
> domagać sie przeprosin.

Nom jescze powinniśmy dziękować że pozwolono nam wydać 200zł na EK której niemam.

Jest tylko wystarczy cierpliwie poczekać, bo to ze sie nie wyrobili i nie poradzili sobie jest faktem ale my tego nie zmienimy waląc głową o ścianę i wołając jak to jesteśmy "pokrzywdzeni". Pozostaje czekać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten watek w zaden stopniu nie dotyczy Edycji Kolekcjonerskiej gry, i dodatkow ktore nie zostaly wyslane. Wiec jesli beda tu narzekania na ten temat (a ponarzekac owszem mozna w watku o grze Wiedzmin oraz w komentarzach o pierwszych gramowych zdjeciach wyglady pudelek) posypia sie ostrzezenia za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehm rzygac mi sie chce jak czytam co pisza tutaj co niektorzy madrzejsi...

KannX
Brygadzista
26.10.2007, 23:44

Ej, czy CDP jest z PiS''u? Bo tu kłamstwa same widzę. S*** a nie starali się żeby wszystko wyszło. Typowe.

Tak CDP sam sie sabotuje. Poza tym napisz w ktorym miejscu CDP klamie? :S bezmozgowiec :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży w sieciach pojawiły się obydwa wydania gry, zarówno podstawowe, jak i kolekcjonerskie. CDP nie był w stanie skompletować na czas EK dla zamawiających w pre-order i dostarczyć przesyłek na czas do odbiorcy. W sieciach handlowych pojawiła się jednak kompletna edycja kolekcjonerska i to przed czasem.

Pomimo istnienia wątków dużo bardziej związanych z EK, wątek ten dotyczy również EK i niewysłanych dodatków. Odsyłanie do innych wątków i grożenie ostrzeżeniami jest zupełnie nie na miejscu

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 09:03, morthi napisał:

to ze niektore sklepy oferuja wiedzmina (czy inne dobra) po cenie nizszej
niz sugerowana cena detaliczna nie oznacza ze stosuja niedozwolone praktyki


Oczywiście. Ale przypuszczam, że cena sugerowana również była zapisana w umowie, bo to leży w interesie CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 11:12, Wojman napisał:

Ten watek w zaden stopniu nie dotyczy Edycji Kolekcjonerskiej gry, i dodatkow ktore nie zostaly
wyslane. Wiec jesli beda tu narzekania na ten temat (a ponarzekac owszem mozna w watku o grze
Wiedzmin oraz w komentarzach o pierwszych gramowych zdjeciach wyglady pudelek) posypia sie
ostrzezenia za spam.


Ech...
Dlaczego nie pzowolicie nam założyc po prostu tematu "Wiedźmin - poblemy z zamówieniami i inne oszustwa CDP"?
Bo temat o Wiedźminie nie jest po to, żeby narzekać na EK, tylko raczej jest to poradnik internetowy. Jak się o coś spytam, to zaraz dzieisięć postów na minutę pode mną leci o jakichś narzekaniach (nie przeczę, że sam narzekam, ale nie tam)...
Załóżcie ten jeden wątek - nie będzie spamu w innych.

Ach... no i według Ciebie, o czym jest ten news?
O tym, że CDP robi sobie przykrywkę, nie przyznając się do błędu (błędów)?
Bo tak jest.
Narzekania będą.
News jest o premierze Wiedźmina - mówimy o niej. A taki tytuł ma, żeby wszyscy się teraz rozwścieczyli na te sieci handlowe... :/
No cóż - IMO taka jest prawda.
Więc jeszcze raz proszę - załóżcie taki temat, lub sam go założę. Chcę mieć tylko zgodę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sytuację należy spokojnie przeczekać - CDP na pewno wszystko sobie wyjaśni z właścicielami Edycji Kolekcjonerskiej. Nie irytujcie się tak, bo złość piękności szkodzi. Myślę, że wkrótce pojawi się kolejny komunikat i że sprawa na pewno zostanie pozytywnie załatwiona. Zapewne niedługo zostanie opublikowany komunikat ws. EK. Dajcie im szansę wytłumaczenia, ale przede wszystkim nie bądźcie takimi egoistami. Słyszycie??

Staram się zrozumieć CDP, którego interesy zostały naruszone przez taką, a nie inną politykę marketów - moim zdaniem w przyszłości CDP powinno wypracować sposób zapobiegania tego typu sytuacjom, aby samemu nie być stratnym - krótko mówiąc opracować odpowiednie zapisy w umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej wspomniał Vojtas - jest to kwestia ustalenia odpowiednio wysokiej kary dla sprzedawcy za rozpoczęcie sprzedaży przed oficjalną premierą gry.
Tak czy inaczej, obecna kara dla sprzedawców była przez nich z całą pewnością wkalkulowana w zysk. Ktoś też słusznie zauważył, że nie chodzi tu tyle o zysk z wcześniejszej sprzedaży samego Wiedźmina, jak o zysk ze sprzedaży ogólnie w danym dniu całego asortymentu sklepu. Taka metoda na przyciągnięcie klienta.

A propos, zadziwiające jak większość graczy potrafi wyrażać niezadowolenie i walczyć o swoje... żeby nie było - ja to popieram.
Ale obyście również w innych kwestiach związanych z dystrybucją gier, potrafili wyciągać odpowiednie wnioski, dla Was jako komsumenta. Bardzo dobrze zapamiętam sobie ten wątek i te wypowiedzi graczy, a przypomnę je w odpowiednim miejscu i czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to już w ogóle wprawiło mnie w zdumienie:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=37537

IMO niedopuszczalne jest by na stronie GOL-a ( i każdej innej) informacje tego typu pojawiały się szybciej niz na Gram.pl, ktory przecież jest internetowym ramieniem CD Projektu.

Co robi PR CD Projektu? Słodko odpoczywa za miastem? Pływa w basenie? A może słodko drzemie? Ludzie, macie sytuację kryzysową, a wy śpicie!? PR-owcom CDP należy się solidny klaps, za fatalną politykę informacyjną w momencie, kiedy wyczerpujące wyjaśnienia są najbardziej potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 15:39, Vojtas napisał:

A to już w ogóle wprawiło mnie w zdumienie:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=37537

IMO niedopuszczalne jest by na stronie GOL-a ( i każdej innej) informacje tego typu
pojawiały się szybciej niz na Gram.pl, ktory przecież jest internetowym ramieniem CD Projektu.

Co robi PR CD Projektu? Słodko odpoczywa za miastem? Pływa w basenie? A może słodko drzemie?
Ludzie, macie sytuację kryzysową, a wy śpicie!? PR-owcom CDP należy się solidny klaps, za fatalną
politykę informacyjną w momencie, kiedy wyczerpujące wyjaśnienia są najbardziej potrzebne.

GOL widać jest niedoinformowany...
Nie wszystkim przecież doszły jeszcze paczki i popieram ich w tym, że idą sobie np. dziś do MM kupić Wiedźmina (z Bestariuszem!!!! Wrrr!!!!), a paczki nie odbiorą. Zrobiłbym tak samo. Najchętniej moją bym odesłał, ale już rozpakowana od wtorku :/ Wydaję mi się, że wtedy prawo polskie nic o tym nie mówi :(

Żeby nie było, że spamię: To kto w końcu zaczął wcześniej? Empiki, Saturny czy Media Markty?xD
A może Tesco?;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: czym różni się Edycja Specjalna sprzedawana np w MM od zwykłej? Bo cena taka sama, skład pudełka z grą również, jedyna różnica jaką widzę to inny kolor etui (brązowe zamiast czarnego). Dostałem do niego Bestiariusz, ale nie wiem czy do zwykłej też dają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i nie było zadnego dodruku EK do Wiedżmina. Te sztuki, które znalazły się w sieciach handlowych to zaledwie kilkaset sztuk, które od samego poczatku byly przeznaczone do sprzedaży detalicznej ( nie przez Internet). Po prostu chcielismy umożliwic zakup EK również w tradycjny sposób. Łączny nakl ad EK nie przekroczył 3 000 egzemplarzy i każdy kto twierdzi innaczej mija się z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 18:42, Yaro1986 napisał:

A ja mam takie pytanko: czym różni się Edycja Specjalna sprzedawana np w MM od zwykłej? Bo
cena taka sama, skład pudełka z grą również, jedyna różnica jaką widzę to inny kolor etui (brązowe
zamiast czarnego). Dostałem do niego Bestiariusz, ale nie wiem czy do zwykłej też dają??


Ta edycja różni się etui, w którym są elemnty pakietu, etui ma inny kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gram.pl/news_9Q7lHO2_Wiedzmin_egzemplarze_Edycji_Kolekconerskiej_ponownie_w_sklepie_gram_pl.html

Tutaj trochę inaczej jest to przedstawione, że zacytuję:

"Poza tym, ze względu na duże zainteresowanie Edycją Kolekcjonerską Wiedźmina wśród graczy, producent zdecydował się ostatecznie na wyprodukowanie 3200 egzemplarzy tego wydania."

To jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 23:10, Kronikus napisał:

Hm jakby to powiedzieć to CDP raczej może sobie wymagać odszkodowania ale napewno nie od sieci
MM i Saturn bo wiązałoby się to z akcją odwetową czyli zwrotem całego towaru CDP zalegającego
w sieciach MM i Saturn a CDP nie stać na to. CDP chwali się ile to sztuk Wiedźmina wprowadził
na rynek tylko zapomniał dodać że przynajmniej 50% nakładu trafiło własnie do MM i Saturnów
a nie sprzedały się w ilości większej niż 20% zamówienia więc zwrot 80% Wiedźmina pogrzebałby
premierę i CDP który zainwestował w ten projekt cały swój budżet.

Pozdrowienia z MM :P


Ja też pozdrawiam MM i odrazu sie spytam czy ten post to groźba? Bo jakoś tak zabrzmiał jakbyś nas chciał szantażować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować