Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niezgodne z umową wcześniejsze otwarcie sprzedaży gry Wiedźmin w polskich sieciach handlowych

425 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2007 o 20:48, migem napisał:

Co do bojkotu naszych gier to mysle ze pod wplywem emocji
jednak troche przesadzasz


A co innego pozostaje? Mysle, ze jak kilka razy pod rzad nie zarobicie na kilku glosnych produkcjach to na przyszlosc w razie kolejnych problemow bedzie informowac o problemach znacznie wczesniej, a nie juz po fakcie. I nie bedziecie podawac nieprawdziwych informacji. Sam dla przykladu sie w tym watku zarzekales, ze klamstwem jest twierdzenie, ze EK Wiedzmina bedzie wiecej niz 2900 egzemplarzy, a w watku o gramowych zdjeciach Tudd podawal zupelnie sprzeczne informacje w porownaniu do tego co mowili w Dziele Obslugi Klienta gdy sie do nich dzwonilo. Wpadek przy premierze Wiedzmina macie sporo i jeszcze troche, czas zatem na konkretne i rzeczowe rozwiazywanie problemow.

Dnia 27.10.2007 o 20:48, migem napisał:

nie raz i nie dwa udawadnialismy, że traktujemy graczy powaznie,
kazde wydanie nasej gry ma tyle wartosciowych dodatkowych elemntów, o których zachodni gracze
nawet by nie pomarzyli, wydajemy gry, dostosowujemy ceny, dodajemy poradniki, nasze EK bywaja
najlepse na świecie


Osobiscie nie czuje sie przez Was traktowany powaznie. Mimo iz wczesniej wiedzieliscie o problemach z wysylka Edycji Kolekcjonerskej to poinformowaliscie o tym juz po fakcie kiedy pudelka byly zapakowane i gotowe do wysylki. A, ze macie mega wypasne wydania gier to tego nie neguje.

Dnia 27.10.2007 o 20:48, migem napisał:

co nie zminia faktu ze zdarzaja i beda sie nam zdarzac wpadki, bledy i
potkniecia, bo po drugiej stronie tej barykady tez pracuja ludzie, a ludzie się potrafia pomylić,
nie mniej zapewniamm cię ze nie znajdziez drugiej takiej firmy, ktora tak szanuje i tak bardzo
konsultuje swoje decyzje ze swoimi klientami co CDP.


Ze bledy sie zdarzaja to rozumiem. Niemniej jednak nie robicie nic, zeby te bledy naprawic.

Dnia 27.10.2007 o 20:48, migem napisał:

bułagam Cię jest teraz sobota wieczór, premiera miała miejsce w czwartek w nocy, na pewno w
poniedziałek się pojawi oficjalne info i nius, poczekaj chwile, daj nam minimum czasu na reakcje
...


SzaacH obiecal jakies info o gratyfikacji z powodu wysylki Edycji Kolekcjonerskiej, ze bedzie nastepnego dnia. Informacji do tej pory jak nie bylo tak nie ma, a obiecal to szesc dni temu. Tydzien to za malo na jakas reakcje? Masz tu link:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=28990&pid=682

Dlaczego mam teraz wierzyc, ze bedzie jakies info o problemach EK Wiedzmina w poniedzialek skoro to co wczesniej mowicie okazuje sie nie do konca zgodne z prawda?

Wiem jaka Wy macie teraz sytuacje w firmie. I jako moderator staram sie Wam w tym pomoc chocby poprzez robienie FAQow takich jak na przyklad ten:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=28990&pid=273

Wiec nie zarzucaj mi prosze braku wyruzomialosci, bo gdybym jej nie mial to dawno bym sprawe olal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 22:08, migem napisał:

nie wiem o co pytales, zreszta niestety w tej chwili musze juz przestan odpowiadac na pytania,
wiecej odpwiedzi postaram sie udzielic w poniedzialek.

Pytałem o to, jak zamierzacie preorderowcom to zrekompensować.
A czemu musisz przestać odpowiadać na pytania, jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 22:54, Taschon napisał:

> nie wiem o co pytales, zreszta niestety w tej chwili musze juz przestan odpowiadac na
pytania,
> wiecej odpwiedzi postaram sie udzielic w poniedzialek.
Pytałem o to, jak zamierzacie preorderowcom to zrekompensować.
A czemu musisz przestać odpowiadać na pytania, jeśli można wiedzieć?



Bo za duzo powiedzial:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 23:13, pesym napisał:

Bo za duzo powiedzial:)

Tzn.?
Wygadał jakiś tajny plan firmy? Bo jak dla mnie, to dużo konkretów nie było.
Czy też może mają taktykę, że informowanie klienta ma granice? Że teraz muszą siedzieć w niewiedzy, aż moze kiedyś się ktoś zjawi i raczy coś napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 20:48, migem napisał:

Sieci na pewnio nie sa dla nas wazniejsze niz klinet koncowy, bo to nie sie placa za nasze
gry i tym samym napedzaja nas biznes, tylko wlasnie klienci ostateczni.

Co nie zmienia faktu, że już od kilku lat prowadzicie taktykę nabijania w butelkę klientów, o których niby to tak dbacie i których zachęcacie do zakupów. Co i rusz okazuje się, że zakup w pre-orderze wiąże się z większymi kosztami (cena supermarketu niższa), większą niewygodą (wyczekiwanie na kuriera) i rozpoczęciem grania później, niż przy zakupie w sklepie. To nie pierwszy rok działania CDP, nie pierwsza duża premiera i nawet jeśli ta jest największa, to nie powiesz mi chyba, że przy każdej pracuje zestaw świeżynek bez doświadczenia z poprzednich okazji? Logistykę macie do chrzanu, jedynie marketoidy jeszcze jakoś działają. Całe szczęście, że CDP Red nie zawaliło i gra jest naprawdę dobra, choć w sumie mieliby pełne prawo do pretensji za zepsucie wielu graczom premiery.

Dnia 27.10.2007 o 20:48, migem napisał:

Co do bojkotu naszych gier to mysle ze pod wplywem emocji
jednak troche przesadzasz,

Oczywiście, gra to nie chleb i nie tak łatwo się obrazić na określonego wydawcę, ale już bojkot zakupów poprzez sklep gram.pl mógłby wam się ciut odbić na wynikach. Jakby nie było wpakowaliście w ten sklep trochę pieniędzy i zatrudniacie paru ludzi do jego obsługi, jak tak dalej będzie partaczyć, to inwestycję trzeba będzie zaliczyć do chybionych.

>nie raz i nie dwa udawadnialismy, że traktujemy graczy powaznie,

Dnia 27.10.2007 o 20:48, migem napisał:

kazde wydanie nasej gry ma tyle wartosciowych dodatkowych elemntów, /.../
nie mniej zapewniamm cię ze nie znajdziez drugiej takiej firmy, ktora tak szanuje i tak bardzo
konsultuje swoje decyzje ze swoimi klientami co CDP.

Jeśli idę do restauracji zachwalanej jako podającej najlepsze dania w umiarkowanej cenie i na zamówione danie czekam godzinę, kelner omija mnie wzrokiem i nie ma wydać ze 100 zł, to ja dziękuję, poszukam innego lokalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 23:14, Taschon napisał:

Czy też może mają taktykę, że informowanie klienta ma granice? Że teraz muszą siedzieć w niewiedzy,
aż moze kiedyś się ktoś zjawi i raczy coś napisać?


Dokladnie tak, moze nie jest osobą odpowiedzialną za kontakty z Klientami i ktos z firmy go utemperowal:) (jezeli jest to moja teoria legla w gruzach - nie znam czlowieka, rzadko wpadam na forum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 23:29, pesym napisał:

> Czy też może mają taktykę, że informowanie klienta ma granice? Że teraz muszą siedzieć
w niewiedzy,
> aż moze kiedyś się ktoś zjawi i raczy coś napisać?

Dokladnie tak, moze nie jest osobą odpowiedzialną za kontakty z Klientami i ktos z firmy go
utemperowal:) (jezeli jest to moja teoria legla w gruzach - nie znam czlowieka, rzadko wpadam
na forum)

Nie zrozumiałeś mnie dokładnie. Chodziło mi o to, że CDP nie ma zwyczaju dawania zadowalającej nas ilości informacji.
Moim zdaniem CDP powinno podziękować migelowi, że się pofatygował i zaspokoił naszą wściekłość na jakiś czas, tym bardziej, ze nie musiał.
Ale z drugiej strony kopnął się w tych liczbach dotyczących EK, więc ktoś z Góry życzył sobie, żeby nie wprowadzać nas w błąd. Ale to mało prawdopodobne, bo tradycję powinno się podtrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... A co z jakością polonizacji? Np. WiC jest fatalnie spolszczony! Dubbing jeszcze można przeżyć, ale błędy gramatyczne już nie. Ja zauważyłem, że tych "potknięć" zdarza się coraz częściej :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu 90% postów mam następujące wnioski:

1. zamiast dwóch tygodni z Wiedźminem, mamy zagwarantowane dwa miesiące z Wiedźminem :D żalów i lamentów,
2. w poniedziałek w CDP będzie dym,
3. komuś pojadą po premii. ;)


Jest mi przykro, że tak wyszło. Bardzo lubię CD Projekt, co znaczy że ich PR do tej pory dobrze się spisywał (no może z wyjątkiem absurdalnie przesadnego bębnienia w mediach branżowych o premierze, na którą wszyscy czekaja od lat). ALE... ale niestety PR dał ciała w najbardziej krytycznym momencie, czyli teraz. Przede wszystkim nie zapobieżono tej awanturze poprzez

1. komunikat, jaki będzie nakład gry w Polsce (ile EP, ile EK), gdzie sprzedaż, że będzie coś takiego jak Edycja Specjalna (EP + bestiariusz) oraz że EK będzie sprzedawana również poza netem.
2. w sytuacji, gdy było wiadomo, że będzie obsuwa czasowa z wysyłką pre-orderu, nalezało wypuścić natychmiastowy komunikat (na stronie oraz mailem), co zostanie wysłane do zamawiających, czego będzie brakować, co w rekomensatę oraz kiedy (w końcu PRE-order, a nie POST-order),
3. odpowiednio wczesne info o szlachetnym celu.


Współczucia dla ludzi, którym się za to oberwie. Ale naprawdę nie trzeba było być Szerlokiem, aby to przewidzieć. Umowy umowami, ale ludzi zamawiających przedsprzedażowo należy szanować, by wrócili - to oni są najwierniejszymi klientami, a nie tłum z mediaka. Teraz może byc różnie. Nie zazdroszczę fuck-upu. :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 22:54, Taschon napisał:

> nie wiem o co pytales, zreszta niestety w tej chwili musze juz przestan odpowiadac na
pytania,
> wiecej odpwiedzi postaram sie udzielic w poniedzialek.
Pytałem o to, jak zamierzacie preorderowcom to zrekompensować.
A czemu musisz przestać odpowiadać na pytania, jeśli można wiedzieć?


Bo musialem zjesc kolacje;) nie wiem jak zamierzamy to zrekompensowac bo nie moge teraz i sam podjac takiej decyzji wczesniej musze to oowic z gram.pl i innymi zaangazowanymi w proces komorkami CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 23:14, Taschon napisał:

> Bo za duzo powiedzial:)
Tzn.?
Wygadał jakiś tajny plan firmy? Bo jak dla mnie, to dużo konkretów nie było.
Czy też może mają taktykę, że informowanie klienta ma granice? Że teraz muszą siedzieć w niewiedzy,
aż moze kiedyś się ktoś zjawi i raczy coś napisać?


Nie nie mamy takiej taktyki, ale ja nie jestem pracownikiem DOK to raz, dwa jest sobota noc i po prostu nie moglem wtedy byc na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2007 o 23:35, Taschon napisał:

Moim zdaniem CDP powinno podziękować migelowi, że się pofatygował i zaspokoił naszą wściekłość
na jakiś czas, tym bardziej, ze nie musiał.
Ale z drugiej strony kopnął się w tych liczbach dotyczących EK, więc ktoś z Góry życzył sobie,
żeby nie wprowadzać nas w błąd. Ale to mało prawdopodobne, bo tradycję powinno się podtrzymywać.


przestan z tymi teoriami spiskowymi, wybory juz sie skonczyly:) nikt mni z gory nie kopnal, nie mialem wjazdu do mieszkania ABW ani nie kopnalem sie w liczbach powiezialem ze Ek jest 3 000 a potem poprawilem na 3 200 tych sztuk co nie jest chyba wielka pomylka 9oczywiscie z mojego pkt, widzenia, z twojego pewnie dimaetralna). udzielime tyle informacji co moglem, poczym poszedlem na zasluzony sobotnio wieczorny odpoczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 00:08, migem napisał:

przestan z tymi teoriami spiskowymi, wybory juz sie skonczyly:) nikt mni z gory nie kopnal,
nie mialem wjazdu do mieszkania ABW ani nie kopnalem sie w liczbach powiezialem ze Ek jest
3 000 a potem poprawilem na 3 200 tych sztuk co nie jest chyba wielka pomylka 9oczywiscie z
mojego pkt, widzenia, z twojego pewnie dimaetralna).


I dlatego spodziewaj się CBA - punkt 6 rano. Dobranoc, chociaż pewnie nie zaśniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedno. W recenzji Wiedźmina w CDA jest fragment ,mówiący o karach za "wycieknięcie" Wiedźmina z ich redakcji ? Czyżby dział prawny tak spaprał umowę z sieciami, że mogły one robić co chciały ? Przecież wystarczy w jednym paragrafie zaznaczyć, że będzie kara umowna w wysokości powiedzmy 1.000.000 zł, żeby żaden handlowiec z MM, Empiku czy Saturna nie zaryzykowal. A tu co ? totalna olewka CDP. Ja wiem, że duży może więcej, ale po to jest prawo, żeby ten duży nie mógł mniejszego skopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 00:15, madjudge napisał:

Ciekawi mnie jedno. W recenzji Wiedźmina w CDA jest fragment ,mówiący o karach za "wycieknięcie"
Wiedźmina z ich redakcji ? Czyżby dział prawny tak spaprał umowę z sieciami, że mogły one robić
co chciały ? Przecież wystarczy w jednym paragrafie zaznaczyć, że będzie kara umowna w wysokości
powiedzmy 1.000.000 zł, żeby żaden handlowiec z MM, Empiku czy Saturna nie zaryzykowal. A tu
co ? totalna olewka CDP. Ja wiem, że duży może więcej, ale po to jest prawo, żeby ten duży
nie mógł mniejszego skopać.


Problem polega, że zeby umowa obowiązywała najpierw musi byc wola jej podpisania, a nie wszyscy wyrazili zgode na podpisanie tej umowy stad w niektorych przypadkach byl to tak zwany gentel man''s agreement

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 00:16, Be-Yacz napisał:

A ile dostał w CDA :) ??


Nie wiem, to trzeba by ich spytać ? Ale Mac Abra z CDA pokazał umowę i kary CORMAC`owi, a ten to opisał. Więc jednak dało się zrobić umowę z karą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 00:16, migem napisał:

Problem polega, że zeby umowa obowiązywała najpierw musi byc wola jej podpisania, a nie wszyscy
wyrazili zgode na podpisanie tej umowy stad w niektorych przypadkach byl to tak zwany gentel
man''s agreement


Już dawno mieliście przykłady, że gentelman''s agreement z siecią MM kończy się jak w VaBanku. To nie pierwszy tytuł, który w sieci MM można kupić przed premierą. Nie uczycie się na błędach czy po prostu nie chcecie?
Tej firmie nie wolno wysyłać towaru przed premierą, o ile chce się utrzymać jakiś termin. Co innego Empik ? O nich na razie nie słyszałem złego słowa, a wręcz przeciwnie. Te wszystkie akcje promocyjne to po prostu REWELACJA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 00:03, migem napisał:

Bo musialem zjesc kolacje;)

To smacznego ;)

Dnia 28.10.2007 o 00:03, migem napisał:

nie wiem jak zamierzamy to zrekompensowac bo nie moge teraz i sam podjac takiej decyzji wczesniej
musze to oowic z gram.pl i innymi zaangazowanymi w proces komorkami CDP.

OK, to jest jasne i zrozumiałe.

Dnia 28.10.2007 o 00:03, migem napisał:

Nie nie mamy takiej taktyki, ale ja nie jestem pracownikiem DOK to raz

Co do taktyki, to spekulowałem. Z działań CDP można wysnuć teorię, że taka taktyka jest całkiem prawdopodobna. Chyba nie zaprzeczysz.

Dnia 28.10.2007 o 00:03, migem napisał:

dwa jest sobota noc i po prostu nie moglem wtedy byc na forum.

Już wcześniej pisałem, że CDP powinno być Ci wdzięczne, ze udzielasz nam informacji, pomimo że nie musisz.

Dnia 28.10.2007 o 00:03, migem napisał:

przestan z tymi teoriami spiskowymi, wybory juz sie skonczyly:)

I dobrze. Wg mnie pomyślnie, ale nie wchodźmy w szczegóły, bo się może rozpętać kolejna dyskusja.

Dnia 28.10.2007 o 00:03, migem napisał:

nikt mni z gory nie kopnal, nie mialem wjazdu do mieszkania ABW ani nie kopnalem sie w liczbach
powiezialem ze Ek jest 3 000 a potem poprawilem na 3 200 tych sztuk

Nie pisałem, że się nie poprawiłeś. Myślałem, że to oczywiste, że poprawiłeś. Tyle, że najpierw trzeba się pomylić, żeby mieć co poprawiać, więc jednak się pomyliłeś.

Dnia 28.10.2007 o 00:03, migem napisał:

co nie jest chyba wielka pomylka 9oczywiscie z mojego pkt, widzenia, z twojego pewnie dimaetralna).

Uważam, że między 3000 a 3200 różnica jest co najmniej zauważalna. Ale zawsze różnica, no nie? Szczególnie dla ludzi napalonych na EK. Żeby nie było, wcześniej pisałem, że wisi mi, ile EK w końcu będzie.

Dnia 28.10.2007 o 00:03, migem napisał:

udzielime tyle informacji co moglem, poczym poszedlem na zasluzony sobotnio wieczorny odpoczynek.

Poostaje mi tylko życzyć Ci, byś wykorzystał ten czas najfajniej dla siebie, jak tylko możesz. Cała niedziela + 1 godzina na odpoczynek.

Dobrze by było, jakby zarząd jutro podjął decyzję o rekompenmsacie, którą dołączycie, bo w poniedziałek powinniście zacząć wysyłać paczki drugią partią EK Witchera, jeśli mają dojść przed Wszystkich Świętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2007 o 00:22, madjudge napisał:

Tej firmie nie wolno wysyłać towaru przed premierą, o ile chce się utrzymać jakiś termin. Co
innego Empik ? O nich na razie nie słyszałem złego słowa, a wręcz przeciwnie. Te wszystkie
akcje promocyjne to po prostu REWELACJA.


oj stronniczo to zabrzmialo, pamietaj prosze ze dystrybutor jest pomiedzy mlotem a kowadlem, z jednej strony bija w niego jak w beben klienci z drugiej dostaje kopy do sieci, trudny biznes. O wyzszosci EMPiK nad MM i na odwrot nie moge, nie chce i nie wolno mi sie wypowiadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować