Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niezgodne z umową wcześniejsze otwarcie sprzedaży gry Wiedźmin w polskich sieciach handlowych

425 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2007 o 20:16, mrosi napisał:

Jestem zdruzgotany tym co dzisiaj zobaczyłem. Byłem w Media Markt (to nie reklama) w poszukiwaniu
etui do komórki. Zgadnijcie co ujrzałem na półce? Wiedźmina. W cenie 79,90PLN. Tym bardziej
jestem wkurzony, że chciałem go zamówić ze sklepu Gram.pl. Już nie zamówię. Dlaczego? Z przyczyn
finansowych oczywiście. W Gram.pl gra kosztuje 99,00. Po odjęciu moich WP wychodzi, że miałbym
zapłacić 79,00PLN. Doliczyć do tego koszty przesyłki - pewnie ok. 15PLN - nie warto. Przyznam
szczerze, że jestem tak tym zawiedziony, że ..., ech... szkoda słów...


Sieci handlowe maj prawo do ustalania swoich cen sprzedaży, dystrybutor ma na to mały lub żaden wpływ.
Co więc siec handlowa może jesli chce sprzedawać towar nawet taniej niż go kupiła, lub też tak obnizyć cenę
aby de facto nie zarabiać nic na sprzedanej sztuce. Stosujac ta metode przyciagaja do swoich punktow klientow i walcza o swoj udzial w rynku, czasami jest to dla klienta bardzo atrakcyjne, czasami bolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 20:05, migem napisał:

Edycja Specjalna z Media Marktu, którą ktoś sprzedaje na Allegro.

Skoro bardzo mało było tych egzemplarzy, skąd ten "ktoś" ma ich 16?

Dnia 27.10.2007 o 20:05, migem napisał:

Nie mam teraz dostepu do firmowego komputera nie moge ci podac liczby, na pewno nie jest to
pierwsze 30 000.


Więc wiedzieliście od dawna, że będzie coś takiego? To tylko potwierdza moje przekonanie, że unikalność EK nie jest unikalna... :/ I czuję się pokrzywdzony, bo zamówiłem pre-order EP na gram.pl... A o wiele lepsza edycja czeka jeszcze zapewne w MM :(

Dnia 27.10.2007 o 20:05, migem napisał:

Różne zawartości gier w roznych sieciach ( rozne w sensie wartosci dodanej) to nie jest żadne
oszukaństwo,

Nadal nie rozumiecie mnie. Jak unikalny album mógł znaleźć się w różnych wydaniach?

Dnia 27.10.2007 o 20:05, migem napisał:

w Anglii np wydaje sie gry dla TESCO w innych opakowaniach, w roznych sieciach z gra mozna
dostac inny bonus
w ten sposob dywersyfikuje sie oferte.

Można dostać inny bonus, ale nie taki, który miał być limitowany...

Dnia 27.10.2007 o 20:05, migem napisał:

gdzie jest reklamowana ?

http://www.mediamarkt.pl/akcje/wiedzmin.php ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 20:12, migem napisał:

EK zjeżdzało stopniowo do magazynu, to znaczy, EK mialo trafić do klientów na 2 dni przed premierą,
a więc w srodę. Jak zauwazyłeś na sieci bylo przeznaczone 300 sztk, dla klientów internetowych
2 900 sztk, te ktore zjechaly pierwsze gotowe zjechaly dopiero w srode i trafiły do sklepow
na czwartek na nocne premiery. Wiedzac o opoznieniu wczesniej zdecydowano wyslac do graczy
sama gre, aby ci dostali ja przed premira, a pozostale elemnty wyslac pozniej.


Nadal czegos nie rozumiem. Moj numer edycji kolekcjonerskiej to 0487. Rozumiem, ze pudelka z Edycja Kolekcjonerska zjezdzaly do magazynu wg. numerow. Czyli na zdrowy rozum w magazynie powinny byc numery 0d 0001 do 0299 i te egzemplarze powinny byc wysylane do klientow. Wychodzi na to, ze pierwsze egzemplarze jakie trafily do magazynu zaczynaja sie od numeru 2900 i byly wydrukowane do numeru 3200 i te egzemplarze trafily do punktow sprzedazy takich jak Media Markt. Fakt jest taki: dla was duzo wazniejsza jest siec sprzedazy taka jak Empik czy Media Markt, a nie indywidualny klient, ktory gre zamowil wczesniej w pre-orderze. Co wiecej sami macie taki bajzel w informacjach, ze sami tak naprawde nie wiecie jak wyglada rzeczywistosc. Jesli o mnie chodzi to z dnia na dzien coraz bardziej nabieram ochote na wybranie sie do Media Marktu i zakupienie tam Edycji Kolekcjonerskiej (jak ktos informowal te Edycje mozna tam nabyc za 140 PLN...), a te ktora mam ze sklepu gram.pl wam odeslac. Czy tak w koncu zrobie - nie wiem. Ale skoro dla was, wazniejsze sa sieci handlowe, a nie klienci to mysle, ze zmienicie zdanie jak sie przeprowadzi bojkot gier wydawanych przez CD Projekt. Na problemy indywidualnych graczy wogole nie reagujecie, nie bylo nawet chocby newsa z przeprosinami. No, ale jak sieci handlowe zaczely sprzedawac gre przed premiera to juz sie swiete oburzenie w CDP narodzilo. Pomijam juz fakt, ze kupujac Wiedzmina poza sklepem gram.pl mozna liczyc na jakies gratisy w postaci bestiariusza, smyczy, dlugopisow, toreb etc, a kupujac wczesniej w sklepie gram.pl nie ma sie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 20:14, MandiATO napisał:

> Łączny nakład Ek to 3200 sztk


Plus to co można kupić nadal w sieci, ale niekoniecznie na gram.pl
również inne sklepy growe oferują EK na podobnym poziomie 199PLN, np: WIRTUS http://wirtus.pl/shop/produkt.php?KategoriaID=4&ProduktID=10719

nasuwa się więc stwierdzenie, iż kolekcjonerskich edycji już od początku zakładano około 5000 skromnych egz
oczywiście pierwsze kompletne edycje nie były przeznaczone dla preorderowców, oni poczekają ... EMPIKi ;SATURNY ; MMsy oraz inne takie są ważniejsi od indywidualnych, wiernych klientów (pewnie jakaś umowa)

nieładnie !!! oj nieładnie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Rozumiem, że przeróżnej maści firmy stosują przeróżne sposoby. Uciekają się do technik dumpingowych, etc. - jestem tego świadomy. A czy nie jest to czasem "unfair" dla miłośników Gram.pl? Czy nie można w żaden sposób zapobiec sprzedaży takich tytułów? W sumie może pytanie retoryczne bo CD Projekt tak czy owak zarabia. Tyle tylko, że gdzieś tam po drodze jest jeszcze taki malutki klient, który czeka pół roku na wymarzoną grę, a potem się dowiaduje, że w sumie, jak by na to nie spojrzeć, Gram go kręci na kasę. Tak prawdopodobnie większość klientów do tego podchodzi lub będzie podchodziła. Pytanie nasuwa się jedno. Czy kiedyś u nas będzie normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 20:32, Oskar24 napisał:

Skoro bardzo mało było tych egzemplarzy, skąd ten "ktoś" ma ich 16?


Jeśli półka wypełniona pudełkami gry (na oko około 200-300 egzemplarzy) to mało, to moje pojęcie mało-dużo jest bardzo względne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym wiedzieć jaką rekompensatę chcecie zapewnić tym, którzy zamówili w preorderze EK?
Jak już kilka razy pisałem, zaproponowałbym mousepady i smycze. Czy też zamierzacie nam to opchnąć za kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 27.10.2007 o 20:34, Wojman napisał:

Nadal czegos nie rozumiem. Moj numer edycji kolekcjonerskiej to 0487. Rozumiem, ze pudelka
z Edycja Kolekcjonerska zjezdzaly do magazynu wg. numerow.


Nie sadze zeby zjezdzaly wg. numerów, co zasadniczo przekresla reszte dedukcji.

Dnia 27.10.2007 o 20:34, Wojman napisał:

Fakt jest taki: dla was duzo wazniejsza jest siec sprzedazy taka jak Empik czy Media Markt,
a nie indywidualny klient, ktory gre zamowil wczesniej w pre-orderze. Co wiecej sami macie
taki bajzel w informacjach, ze sami tak naprawde nie wiecie jak wyglada rzeczywistosc. Jesli
o mnie chodzi to z dnia na dzien coraz bardziej nabieram ochote na wybranie sie do Media Marktu
i zakupienie tam Edycji Kolekcjonerskiej (jak ktos informowal te Edycje mozna tam nabyc za
140 PLN...), a te ktora mam ze sklepu gram.pl wam odeslac. Czy tak w koncu zrobie - nie wiem.
Ale skoro dla was, wazniejsze sa sieci handlowe, a nie klienci to mysle, ze zmienicie zdanie
jak sie przeprowadzi bojkot gier wydawanych przez CD Projekt.


Sieci na pewnio nie sa dla nas wazniejsze niz klinet koncowy, bo to nie sie placa za nasze gry i tym samym napedzaja nas biznes, tylko wlasnie klienci ostateczni. Co do informacji to moze i jest bajzel, ale wlasnie m.in.
ja sie staram go teraz okielznac. Co do bojkotu naszych gier to mysle ze pod wplywem emocji jednak troche przesadzasz, nie raz i nie dwa udawadnialismy, że traktujemy graczy powaznie, kazde wydanie nasej gry ma tyle wartosciowych dodatkowych elemntów, o których zachodni gracze nawet by nie pomarzyli, wydajemy gry, dostosowujemy ceny, dodajemy poradniki, nasze EK bywaja najlepse na świecie, co nie zminia faktu ze zdarzaja i beda sie nam zdarzac wpadki, bledy i potkniecia, bo po drugiej stronie tej barykady tez pracuja ludzie, a ludzie się potrafia pomylić, nie mniej zapewniamm cię ze nie znajdziez drugiej takiej firmy, ktora tak szanuje i tak bardzo konsultuje swoje decyzje ze swoimi klientami co CDP.

Dnia 27.10.2007 o 20:34, Wojman napisał:

Na problemy indywidualnych graczy
wogole nie reagujecie, nie bylo nawet chocby newsa z przeprosinami.


bułagam Cię jest teraz sobota wieczór, premiera miała miejsce w czwartek w nocy, na pewno w poniedziałek się pojawi oficjalne info i nius, poczekaj chwile, daj nam minimum czasu na reakcje ...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 20:35, IzKaDeXteR napisał:

> > Łączny nakład Ek to 3200 sztk


Tak łaczny naklad to 3 200 sztk

Dnia 27.10.2007 o 20:35, IzKaDeXteR napisał:

Plus to co można kupić nadal w sieci, ale niekoniecznie na gram.pl
również inne sklepy growe oferują EK na podobnym poziomie 199PLN, np: WIRTUS http://wirtus.pl/shop/produkt.php?KategoriaID=4&ProduktID=10719


Nie nie plus, tylko to są sztuki z puli 2999 sztk ktore trafilo do sprzedazy internetowej, z tej puli sprzedawal tez Wirtus.

Dnia 27.10.2007 o 20:35, IzKaDeXteR napisał:


nasuwa się więc stwierdzenie, iż kolekcjonerskich edycji już od początku zakładano około 5000
skromnych egz



Nie podawaj nie prawdziwych informacji, wyraznie napisalem ile bylo EK. na pewno nie 5 000, tylko dokładnie 3 200.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 20:55, migem napisał:

Nie podawaj nie prawdziwych informacji, wyraznie napisalem ile bylo EK. na pewno nie 5 000,
tylko dokładnie 3 200.

Wczesniej twierdziles, ze tych sztuk bylo <3000 i, ze kazdy kto twierdzi inaczej, lagodnie rzecz biorac - mija sie z prawda. Jak mamy Ci wierzyc TYM RAZEM? No jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 20:36, mrosi napisał:

/.../

Rozumiem, że przeróżnej maści firmy stosują przeróżne sposoby. Uciekają się do technik dumpingowych,
etc. - jestem tego świadomy. A czy nie jest to czasem "unfair" dla miłośników Gram.pl?


Jest, ale sieci uważają z drugiej strony że pre-order na gtram.pl jest nie fair, bo to nie uczciwa ko nkurencja sprzedawac towar wczesniej niz wszyscy. To niestety est bardzo trudny temat i obawiam sie ze nie ma takiego rozwiazania, ktore by wszytskim naraz dogodzilo.

Czy

Dnia 27.10.2007 o 20:36, mrosi napisał:

nie można w żaden sposób zapobiec sprzedaży takich tytułów? W sumie może pytanie retoryczne
bo CD Projekt tak czy owak zarabia. Tyle tylko, że gdzieś tam po drodze jest jeszcze taki malutki
klient, który czeka pół roku na wymarzoną grę, a potem się dowiaduje, że w sumie, jak by na
to nie spojrzeć, Gram go kręci na kasę.


nikt nikogo nie kreci na kase, gram a media markt to dwie rozne ligi, pierwszy to sklep internetowy drugi to gigantyczna siec z gigantcyznym budzetem, ktora moze sibie pozowlic na strate na jednej grez bo na drugiej sobie to np. odbije nie ma co porownywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 20:48, migem napisał:

bułagam Cię jest teraz sobota wieczór, premiera miała miejsce w czwartek w nocy, na pewno w
poniedziałek się pojawi oficjalne info i nius, poczekaj chwile, daj nam minimum czasu na reakcje


Luz, tyle tylko że działów PR nie dotyczą takie sprawy jak dni wolne od pracy. Jest kryzys - jest reakcja, tzn. powinna być wg prawideł sztuki PR-owskiej, no chyba że zmyślali, jak się o tym uczyłem.

IMO powinno się ukazać stosowne info PRZED rozpoczęciem sprzedaży, zwłaszcza dobrze byłoby poinformować ludzi, że istnieje coś takiego jak Edycja Specjalna oraz że EK będzie sprzedawana również poza Internetem w bardzo ograniczonym nakładzie - przez takie niedociągnięcia powstają takie nienawistne wątki jak ten.

Wbrew pozorom rozumiem sytuację CDP i życzę Wam jak najlepiej. Tym niemniej polityka informacyjna to element, który ma kluczowe znaczenie - nie lekceważcie tego, bo target w który celujecie, jest mało wyrozumiały, niezupełnie bezpodstawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 20:59, Piotrek K. napisał:

> Nie podawaj nie prawdziwych informacji, wyraznie napisalem ile bylo EK. na pewno nie 5
000,
> tylko dokładnie 3 200.
Wczesniej twierdziles, ze tych sztuk bylo <3000 i, ze kazdy kto twierdzi inaczej, lagodnie
rzecz biorac - mija sie z prawda. Jak mamy Ci wierzyc TYM RAZEM? No jak?


tak jak napisalem kilka razy wczesniej 3 200 sztk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy Ci wierzyc TYM RAZEM? No jak?

Plizz zrozum tez moja sytuacje nie jestem w parcy, pisze z prywtanego konta, odpowiadalem w duzej mierze za produkcje calosci gry czyli tych 120k regularnej i 3000 EK, pamietam przyblizone liczby, a nie co do sztuki, z mojego punktu widzenia nie ma roznicy miedzy 2 999 a 3 000 , a 3 200 to wszytsko ok 3 000, ale juz sarkastyczne pisanie 5 000, a nawet gdzies juz widzialem 30 000 jest lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 21:01, migem napisał:

> > Nie podawaj nie prawdziwych informacji, wyraznie napisalem ile bylo EK. na pewno
nie 5
> 000,
> > tylko dokładnie 3 200.
> Wczesniej twierdziles, ze tych sztuk bylo <3000 i, ze kazdy kto twierdzi inaczej, lagodnie

> rzecz biorac - mija sie z prawda. Jak mamy Ci wierzyc TYM RAZEM? No jak?

tak jak napisalem kilka razy wczesniej 3 200 sztk.



Jedno jest pewne taka limitowana i specjalna to ona nie była, nie jest i nie będzie.
Wtopa po raz pierwszy taka u was, ale na całego bez odpowiedniego info ubiegającego całą tę sytuację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy nakladzie 120 000, 3 200 EK to bardzo limitowane wydanie, to mniej niż 2% calego nakładu, czemu zatem nie jest limtowana z powodu tych 200 sztk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować