Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niezgodne z umową wcześniejsze otwarcie sprzedaży gry Wiedźmin w polskich sieciach handlowych

425 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2007 o 20:34, Wojman napisał:

Jesli
o mnie chodzi to z dnia na dzien coraz bardziej nabieram ochote na wybranie sie do Media Marktu
i zakupienie tam Edycji Kolekcjonerskiej (jak ktos informowal te Edycje mozna tam nabyc za
140 PLN...), a te ktora mam ze sklepu gram.pl wam odeslac.


CDP to zwisa i powiewa, bo grę i tak kupisz i kasę i tak dostaną :D

Ja wolę stosować embarga (mogą zobaczyć ile zamówiłem tytułów wydanych przez CDP, a ile w tym roku (dwa: na początku AoE3+ i Wiedźmin EK), jak po ostatniej nieprofesjonalnej wpadce z NWN2 i ówczesnym 4-6 miesięcznym brakiem odpowiedzi na moje maile, cóż Michał Kiciński się zarzekał wtedy, jak to ma profesjonalizm się wzmocnić od nowego roku... Chyba nabyłem o 2 tytuły za dużo w tym roku (bo i tak w oba nie gram (bo gry tylko zbieram)).
W inny sposób niż przez gram.pl gier CDP nie nabywam (chyba, że do CD-A dorzucą :D ).

W MM, czy empiku (tu raczej nigdy się nie opłaca) kupuję gry inne niż CDP i Cenegi, najczęściej EA jak zdarzy im się promocja 3 za 2 czy podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 21:13, migem napisał:

przy nakladzie 120 000, 3 200 EK to bardzo limitowane wydanie, to mniej niż 2% calego nakładu,
czemu zatem nie jest limtowana z powodu tych 200 sztk ?

Jakie było (w ilości egz.) wydanie EK CompanyOfHeroes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 21:20, PioMrex napisał:

> przy nakladzie 120 000, 3 200 EK to bardzo limitowane wydanie, to mniej niż 2% calego
nakładu,
> czemu zatem nie jest limtowana z powodu tych 200 sztk ?
Jakie było (w ilości egz.) wydanie EK CompanyOfHeroes?


niestety nie pamietam kompletnie, 1000 sztk ? przypuszczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 20:46, Taschon napisał:

Ja chciałbym wiedzieć jaką rekompensatę chcecie zapewnić tym, którzy zamówili w preorderze
EK?
Jak już kilka razy pisałem, zaproponowałbym mousepady i smycze. Czy też zamierzacie nam to
opchnąć za kasę?

Jaki MousePad za takie traktowanie? Kufel z nadrukiem logo Wiedźmina i smycz z logotypem Wiedźmina!
Hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy kompletnie chyba nie wiecie co się dzieje :)
2900 na gram.pl
+300 empiki itp.

dodruk? na cel charytatywny (lub też odpadki niepotwierdzone z 2900 egzemplarzy)

A więc gdzie są egzemplarze odpadkowe dla ludzi z listy ? (znam paru w tym dwóch osobiście co wpisali się na takową listę. Bo Zapewniono że jak ktoś zrezygnuje z zamówienia to pójdzie to do ludzi na liście i prawdopodobnie jak te owieczki czekają na informacje i nawet nie polują na EK.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 20:48, migem napisał:

(...)nie mniej zapewniamm cię ze nie znajdziez drugiej takiej firmy, ktora tak szanuje i tak bardzo
konsultuje swoje decyzje ze swoimi klientami co CDP.

Święte słowa, mimo wszystko coś robicie. Ale właśnie może nie zawsze do końca jesteśmy informowani, tylko w nagłych przypadkach, wychodzi. Wiele razy można by uniknąć takich sytuacji gdyby informacja była pełniejsza i bardziej rzetelna i opisująca faktyczny stan rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 21:24, PioMrex napisał:

Jaki MousePad za takie traktowanie? Kufel z nadrukiem logo Wiedźmina i smycz z logotypem Wiedźmina!
Hehehehe

Znając CDP, niestety, mousepad imho to max na jaki mogą się szarpnąć (nie mam na myśli budżetu ofkors).
Pewnie, ze bym wolał mousepad, kufel, smycz, teczkę, tę lnianą torebkę i co tam jeszcze wypisywałem, za jednym zamachem, ale profesjonalizmu i postawy CDP doświadczyliśmy: sorry i byebye (no ok, szarpnęliście się na plakat i naklejki za wpadkę serwerową, ale oczywiście jeszcze nie doszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 21:13, migem napisał:

przy nakladzie 120 000, 3 200 EK to bardzo limitowane wydanie, to mniej niż 2% calego nakładu,
czemu zatem nie jest limtowana z powodu tych 200 sztk ?


NIE z powodu waszych dodruków.
LIMIT TO LIMIT ! przy takich edycjach to strasznie ważne
te 200 sztuk to prawie 10% całej edycji EK pierwotnie zakładanej dodatkowo, mało???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 21:30, Taschon napisał:

Pewnie, ze bym wolał mousepad, kufel, smycz, teczkę, tę lnianą torebkę i co tam jeszcze wypisywałem,
za jednym zamachem, ale profesjonalizmu i postawy CDP doświadczyliśmy: sorry i byebye (no ok,
szarpnęliście się na plakat i naklejki za wpadkę serwerową, ale oczywiście jeszcze nie doszły.

:0 Aaaaaaa, lniana torebka z log Wieśka powiedziałeś.... a tak gdzieś taką dorzucali. Tak, zamiast kufla może być lniana torba i smycz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 21:05, migem napisał:

Plizz zrozum tez moja sytuacje nie jestem w parcy, pisze z prywtanego konta, odpowiadalem w
duzej mierze za produkcje calosci gry czyli tych 120k regularnej i 3000 EK, pamietam przyblizone
liczby, a nie co do sztuki, z mojego punktu widzenia nie ma roznicy miedzy 2 999 a 3 000 ,
a 3 200 to wszytsko ok 3 000, ale juz sarkastyczne pisanie 5 000, a nawet gdzies juz widzialem
30 000 jest lekka przesada.

Mijasz się z prawdą... Ja mówiłem o 30 000, lecz pytałem się o liczbę Edycji Specjalnych MM.
Co do ich liczby - przeczytaj tego posta - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29210&pid=187
To chyba znacznie podkreśla to, że mam prawo czuć się oszukany. I taki się czuję. Bo teraz pojechałbym sobie do MM (i tak czy tak, mam w planach pojechać - bo słuchawki nowe muszę kupić) i kupił EP z Bestariuszem.

Co do strat MM - obniżono tak ceny na Wiedźmina, bo wszyscy się na niego rzucili. Reszta gier jest droga - z wielkim opóźnieniem aktualizują ceny.
Już o Carrefour nawet nie wspomnę - tam pare miesięcy temu Bitwa o Śródziemie 2 kosztowała 159zł xD

Edit: A skąd Wirtus ma EK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

migem chciałbym byś odpowiedział mi na ten komentarz:

"czytając tego newsa zrobiło mi się przykro, albowiem mam CDP za bardzo poważną firmę, dbającą o swoich klientów. Zaś te wszystkie wypowiedzi typu "wina graczy" "wyciągniemy z tego wnioski" - to sprawia wrażenie, że CDP przestanie tak dbać o klientów... A to przecież nie nasza wina, że sklepy złamały umowę. Jak Wy uważacie?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 21:38, PioMrex napisał:

:0 Aaaaaaa, lniana torebka z log Wieśka powiedziałeś.... a tak gdzieś taką dorzucali. Tak,
zamiast kufla może być lniana torba i smycz :D

Czemu zamiast? :D

Taa, rzeczywiście CDP ma wspaniałe podejście do klienta.
Migem twierdził, że dbają o kupujących, a sam olał moje wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2007 o 21:44, Oskar24 napisał:

Edit: A skąd Wirtus ma EK?



info od migem:

Dnia 27.10.2007 o 21:44, Oskar24 napisał:

Plus to co można kupić nadal w sieci, ale niekoniecznie na gram.pl
również inne sklepy growe oferują EK na podobnym poziomie 199PLN, np: WIRTUS http://wirtus.pl/shop/produkt.php?KategoriaID=4&ProduktID=10719



Nie nie plus, tylko to są sztuki z puli 2999 sztk ktore trafilo do sprzedazy internetowej, z tej puli sprzedawal tez Wirtus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 20:55, migem napisał:

> Plus to co można kupić nadal w sieci, ale niekoniecznie na gram.pl
> również inne sklepy growe oferują EK na podobnym poziomie 199PLN, np: WIRTUS http://wirtus.pl/shop/produkt.php?KategoriaID=4&ProduktID=10719


Nie nie plus, tylko to są sztuki z puli 2999 sztk ktore trafilo do sprzedazy internetowej,
z tej puli sprzedawal tez Wirtus.



Gdzie jeszcze udostępniono EK Wieśka jeśli chodzi o sprzedaż internetową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 20:36, mrosi napisał:

/.../

Rozumiem, że przeróżnej maści firmy stosują przeróżne sposoby. Uciekają się do technik dumpingowych,
etc. - jestem tego świadomy. A czy nie jest to czasem "unfair" dla miłośników Gram.pl? Czy
nie można w żaden sposób zapobiec sprzedaży takich tytułów?


A niby dlaczego ktoś komuś ma narzucać cenę detaliczną sprzedaży ? Przecież (podobno) mamy wolny rynek - każdy ustala taką cenę jaka wg niego jest optymalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 21:58, IzKaDeXteR napisał:

info od migem:
> Plus to co można kupić nadal w sieci, ale niekoniecznie na gram.pl
> również inne sklepy growe oferują EK na podobnym poziomie 199PLN, np: WIRTUS http://wirtus.pl/shop/produkt.php?KategoriaID=4&ProduktID=10719

Nie zauważyłem ;)

Dnia 27.10.2007 o 21:58, IzKaDeXteR napisał:


Nie nie plus, tylko to są sztuki z puli 2999 sztk ktore trafilo do sprzedazy internetowej,
z tej puli sprzedawal tez Wirtus.

Ciekawe, ile jeszcze sklepów dostało EK. Wzięli około 500 EK - i każdy Empik i każdy MM ma prawdopodobnie po kilka/kilkanaście sztuk (a łącznie w Polsce takich sklepów jest niewiele mniej niż 100). W dodatku wirtus jeszcze ma. Chyba się mnożą te EK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2007 o 21:58, Taschon napisał:

Taa, rzeczywiście CDP ma wspaniałe podejście do klienta.
Migem twierdził, że dbają o kupujących, a sam olał moje wypowiedzi.


nie wiem o co pytales, zreszta niestety w tej chwili musze juz przestan odpowiadac na pytania, wiecej odpwiedzi postaram sie udzielic w poniedzialek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Empików i MM w sumie jest ok. 200. Tak kazdy tereotycznie dostal po kilka sztuk na sklep, ale mogli sobie w ramach swojej sieci poprzesuwac, tak ze w jednym MM lub EMPIKU bedzie np 10 a w innym tylko jedna, nie nie mnoza sie EK caly czas jest ich 3200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.faktycznie z tym MM dziwna sprawa..ale ja nie otym. Jak z wielu z Was zamówiłem grę w wersji podstawowej> Myślę - "z wykorzystaniem WPLNów wyjdzie 79zł+15zł przesyłki (kurier)czyli prawie 95złotych, no w końcu przydało się to na coś (wpln))". Gra doszła. Ależ mi ciśnienie jednak dzisiaj podskoczyło gdy w owym MM zobaczyłem grę za 79.90 + bestiariusz, hmm czuję się mimo wszystko po części oszukany, bowiem oprócz tego, iż mam dodatkowej jakości etui (swoją drogą nic specjalnego) zapłaciłem za przesyłkę dodatkowo, (pomimo, że mam do MM rzut kamieniem). Okej, kij ze mną, ale ciekawe co czują Ci co mijają takie egzemplarze w sklepie a tak jak ja zamówili Wiedźmina przez sklep gram.pl. Hmm..sądzę ,że następnym razem pomyślą kilka razy bądź wstrzymają się do kilku dni po premierze jakiegoś produktu wydawanego przez CD Project zanim będą kuszeni przez Was (wątpliwymi) atrakcjami związanymi z tym, że zamawiają bezpośrednio u Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować