Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niezgodne z umową wcześniejsze otwarcie sprzedaży gry Wiedźmin w polskich sieciach handlowych

425 postów w tym temacie

Prosiłbym może o jeden temat - zamknięty i przyklejony na forum gdzie będziecie na bieżąco podawali informacje wyjaśniające kolejne błędy przez was popełnione w czasie promocji Wiedźmina. Byłoby też miło, i chyba w dobrym guście, jeśli szefostwo by się z wysokości majestatu swego zniżyło do klienta i wydało oficjalny komunikat na ten temat w postaci newsa - jest wiele spraw do wyjaśnienia (materiału by sprawdzić co ''zaskoczyło'' klientów jest na forum sporo - miłego czytania), jest kwestia rekompensaty (w tej sprawie obiecano jakąś decyzję już jakiś czas temu), wreszcie jest kwestia przeprosin. Nie powinien być to doczepiony na dnie newsa o wynikach sprzedaży Wiedźmina akapit, ale poświęcone temu zagadnieniu oświadczenie. Zresztą, nie ja jako klient powinienem wam o tym przypominać. Dobrego wrażenia już raczej nie uda wam się zrobić, ale macie szanse uratować resztki godności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 00:52, Graffis napisał:

wreszcie jest kwestia przeprosin.


Moim skromnym zdaniem od CDP powinno byc tym razem cos wiecej niz przeprosiny i plakat + naklejka w ramach rekompensaty. Choc zgadzam sie z twierdzeniem, ze taki news w formie oswiadczenia powinien byc i to juz od jakiegos czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 00:58, Wojman napisał:

Moim skromnym zdaniem od CDP powinno byc tym razem cos wiecej niz przeprosiny i plakat + naklejka
w ramach rekompensaty. Choc zgadzam sie z twierdzeniem, ze taki news w formie oswiadczenia
powinien byc i to juz od jakiegos czasu.

Dokładnie. Ja osobiście liczę na płytę z muzyką inspirowana Wiedźminem i jakieś bajerki jeśli mam być zupełnie szczery. Tak jestem zachłanny i zależy mi na wyciągnięciu tego od CDP -czuję sie oszukany i źle potraktowany jako klient.
A co do newsa - mnie strasznie mierzi jego brak. To nie jest w porządku zachowanie ze strony takiej firmy i do tego przy takiej okazji. A już na pewno nie można załatwiać takich spraw w formie ''doczepiania'' akapitu z ifnormacją o obsuwie przy wysyłce EK do posta informującego o wielkim sukcesie jakim jest złożenie edycji standardowej na czas (i to jeszcze lakoniczne informowanie) -_-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzmiał stroniczo, bo i tak było wypowiadane :)

Nie to, żebym miał jakieś wąty do MM, po prostu to nie pierwszy raz jak WY ogłaszacie premierę na piątek, a w MM można grę kupić juz od środy. Więc chyba z tą siecią gentelman''s agreement to chyba pomyłka. A co do Empiku i promocji, to jakoś nie słyszałem o podobnych imprezach w MM. Więc stąd moja opinia.

Zdaję sobię sprawę, że jako przedstawiciel producenta nie możesz na niektóre tematy się wypowiadać :) i żadnych problemów, ani tym bardziej pretencji mieć nie zamierzam.

Znam kilka innych firm, które współpracują z wielkimi sieciami i wiem, że w 80% są (sorry za określenie, ale inne słowo byłoby niewłaściwe) dymani. Mają one po prostu zbyt duży udział w rynku, żeby takie "drobne" incydenty mogły Was zmusić do twardszej polityki wobec nich. (Fajnie się wypowiada jako zwykły klient :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 00:58, Wojman napisał:

Moim skromnym zdaniem od CDP powinno byc tym razem cos wiecej niz przeprosiny i plakat + naklejka
w ramach rekompensaty. Choc zgadzam sie z twierdzeniem, ze taki news w formie oswiadczenia
powinien byc i to juz od jakiegos czasu.

Ja już powiedziałem - walczę o Bestariusz za wPLN (jak był lub jest nadal Art Book z AoE 3 za 100 wPLN)...
Również popieram taki temat - tylko żeby nie był pusty ;)

P.S I jeszcze jedno - odczepiliby wreszcie ten temat o "jedynym kandydacie", bo niepotrzebnie zajmuje mi on miejsce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 20:48, scott napisał:

> w częstochowskim mediamarkt nadal nie ma Wiedźmina :( Przec chwilą tj. 18:41 byłem sprawdzić.

> wtf :P
dlatego kupiłem w empiku tylko że tam 99 zł :P ale gre mam


kupilem dzien po premierze w media za 70 zl :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 21:23, migem napisał:

> > przy nakladzie 120 000, 3 200 EK to bardzo limitowane wydanie, to mniej niż 2% calego nakładu,
> > czemu zatem nie jest limtowana z powodu tych 200 sztk ?

Dnia 27.10.2007 o 21:23, migem napisał:

> Jakie było (w ilości egz.) wydanie EK CompanyOfHeroes?
niestety nie pamietam kompletnie, 1000 sztk ? przypuszczam.

Ile z tych ok 1000sztk. trafiło do sieci handlowych?
Sam odpowiem 0 bo to było EK- dostępne tylko przez gram.pl i było chyba ostatnim takim wyjątkowym EK (chyba najbardziej wyjątkowe), potem Gothic3, NWN2 oraz następne były dostępne już także w sieciach handlowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Co do osob ktore dostaly Wiezmina zgodnie z czasem wysylki. Po prostu mialy sczescie i w ich rejonach cdprojekt nie wyslal jak to okreslili "zdublowanych" paczek
Ja naleze do 2 grupy osob
CZekam i doczekacx sie nie moge
Niech cdprojekt zmieni firme kurierska
Normalnie dzwonia i sie umaiwaja na odpowiedni czas aby przywiezc do domu - tutaj nie ma zadnego kontaktu z ich strony
Moja paczka lezy ciagle w sortowni - nie dostalem zadnego maila czy sms z przeprosinami za zaistniala sytuacje
Kumpel zadzownil do biura masterlinka i spytal sie dlaczego nie ma jeszcze paczki to powiedzieli ze moze pezyjechac i ja odebrac. SZCZYT To po co placi sie te 15 zlotych ??? aby mozna ja osobiscie odebrac BZDURA Moze mamy wszyscy do W-Wy jezdzic abu przypadkiem kurierzy sie nie zmeczyli
Rozumiem ze EK Wiedzmina bylo jakies 3000 (do wyslania teraz ) i 120 000 sztuk do wyslania i do sklepow ALE
Jest XXI wiek czy najwikszy polski dystrybutor gier ma problemy z planowaniem??
To jest zenada. Po tylu wpadkach co zdarzyly sie poprzednio powinni byc perfekcjonistami w wysylaniu i logistyce - ale moze to jest tylko moja teoria
Nastepna sprawa ilosc EK
najpierw mialo byc 3000 a teraz jest 3200 potem moze sie okac ze bedzie wiecej. Po co kupowac EK jesli producent sie oszukuje mowiac o jakims eksluzywnym klubie jak to jest bajka

CHCIALBYM ZAAPELOWAC ZEBY STWORZYC TEMAT W KTORYM BEDZIEMY WPISYWALI NUMERY EK WIEDZMINA I REAL FOTO EGZ KTORE MAMY ABY SPRAWDZIC CDPROJEKT CZY NAS PRZYPADKIEM W BUTELKE NIE NABIJAJA Z TA ILOSCIA

Jak moze nagle znalezc sie 200 egz wiecej i to ma byc profesjonalizm


Moze troche zboczylem z tematu trudno ktos powienien za to odpowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 00:52, Graffis napisał:

Prosiłbym może o jeden temat - zamknięty i przyklejony na forum gdzie będziecie na bieżąco
podawali informacje wyjaśniające kolejne błędy przez was popełnione w czasie promocji Wiedźmina.
Byłoby też miło, i chyba w dobrym guście, jeśli szefostwo by się z wysokości majestatu swego
zniżyło do klienta i wydało oficjalny komunikat na ten temat w postaci newsa - jest wiele spraw
do wyjaśnienia (materiału by sprawdzić co ''zaskoczyło'' klientów jest na forum sporo - miłego
czytania), jest kwestia rekompensaty (w tej sprawie obiecano jakąś decyzję już jakiś czas temu),
wreszcie jest kwestia przeprosin. Nie powinien być to doczepiony na dnie newsa o wynikach sprzedaży
Wiedźmina akapit, ale poświęcone temu zagadnieniu oświadczenie. Zresztą, nie ja jako klient
powinienem wam o tym przypominać. Dobrego wrażenia już raczej nie uda wam się zrobić, ale macie
szanse uratować resztki godności.

Popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 00:52, Graffis napisał:

Prosiłbym może o jeden temat - zamknięty i przyklejony na forum gdzie będziecie na bieżąco
podawali informacje wyjaśniające kolejne błędy przez was popełnione w czasie promocji Wiedźmina.
Byłoby też miło, i chyba w dobrym guście, jeśli szefostwo by się z wysokości majestatu swego
zniżyło do klienta i wydało oficjalny komunikat na ten temat w postaci newsa - jest wiele spraw
do wyjaśnienia (materiału by sprawdzić co ''zaskoczyło'' klientów jest na forum sporo - miłego
czytania), jest kwestia rekompensaty (w tej sprawie obiecano jakąś decyzję już jakiś czas temu),
wreszcie jest kwestia przeprosin. Nie powinien być to doczepiony na dnie newsa o wynikach sprzedaży
Wiedźmina akapit, ale poświęcone temu zagadnieniu oświadczenie. Zresztą, nie ja jako klient
powinienem wam o tym przypominać. Dobrego wrażenia już raczej nie uda wam się zrobić, ale macie
szanse uratować resztki godności.


POPIERAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 10:16, Zebek napisał:

Witam
(...)
Normalnie dzwonia i sie umaiwaja na odpowiedni czas aby przywiezc do domu - tutaj nie ma zadnego
kontaktu z ich strony
Moja paczka lezy ciagle w sortowni - nie dostalem zadnego maila czy sms z przeprosinami za
zaistniala sytuacje
Kumpel zadzownil do biura masterlinka i spytal sie dlaczego nie ma jeszcze paczki to powiedzieli
ze moze pezyjechac i ja odebrac. SZCZYT To po co placi sie te 15 zlotych ??? aby mozna ja osobiscie
odebrac BZDURA Moze mamy wszyscy do W-Wy jezdzic abu przypadkiem kurierzy sie nie zmeczyli


Powiem tyle déj'' vu przytoczę sprawę sprzed roku (NWN2):
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15763&pid=914 - Masterlink once more
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15763&tpage=19 - ogólnie cały temat polecam
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15763&pid=951 - trauma? skąd my to znamy
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15763&pid=715 - się rozpłaczę
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15763&pid=359 - gracze lepsi... i gorsi (tym razem jest: gracze z MM vs gramunity)

Nową Wam dziś bajkę sprzedam, że CDP przed i po szkodzie...

Tu jedyna gratyfikacja zaspokajająca to: Torba lniana lub kufel - z logo
oraz smycz z logotypem Wieśka.
I niech w końcu będzie możliwość wybrania kuriera!!!!! Bo to DPD (vel Masterlink) już jest niektórym zaszło pod gardło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 07:10, Oskar24 napisał:

Ja już powiedziałem - walczę o Bestariusz za wPLN (jak był lub jest nadal Art Book z AoE 3
za 100 wPLN)...
Również popieram taki temat - tylko żeby nie był pusty ;)

P.S I jeszcze jedno - odczepiliby wreszcie ten temat o "jedynym kandydacie", bo niepotrzebnie
zajmuje mi on miejsce :/

Hmmm. Z jednej strony masz racje. Źle się stło, że bestariusz sobie zakupili ludzie w MM, a gramowicze zostali nabici w butle. Jednak z drugiej strony, jak się mają czuć kupcy EK, których "unikalne" elementy będzie można kupić za wPLN???

Dla mnie to jest paranoja, że w MM był bestariusz. Ale to nie znaczy, że skoro już jakiś błąd wystąpił, to należy go popełnić jeszcze raz, tym razem na większą skale (wPLN). Dlatego uważam, że nie powinno być bestariusza za wPLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 10:48, PioMrex napisał:

Nową Wam dziś bajkę sprzedam, że CDP przed i po szkodzie...

Tu jedyna gratyfikacja zaspokajająca to: Torba lniana lub kufel - z logo
oraz smycz z logotypem Wieśka.
I niech w końcu będzie możliwość wybrania kuriera!!!!! Bo to DPD (vel Masterlink) już jest
niektórym zaszło pod gardło!!!

Ja jestem bardzo zmieszany. CDP nawaliło na całej linii, ale Wiedźmin to... DOSKONAŁA :) gra. Ja już prawdopodobnie nigdy nie zamówie na gram.pl. Przykro mi, bo zawsze lubiłem tu wydawać pieniądze ;). Torba i kufel? Byłoby naprawde super, ale wydaje mi się że to niemożliwe, choć było by to naprawde zadość uczynienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 10:49, Be-Yacz napisał:

Hmmm. Z jednej strony masz racje. Źle się stło, że bestariusz sobie zakupili ludzie w MM, a
gramowicze zostali nabici w butle.
Jednak z drugiej strony, jak się mają czuć kupcy EK, których
"unikalne" elementy będzie można kupić za wPLN???

Nie unikalne elementy. Bestariusz, który przez to, że pojawił się w MM już nie jestem podsumowując limitowany.
Jak ja się mam czuć?
Zrezygnowałem z mojego EK, bo stwierdziłem, że jednak za drogo. Zależało mi bardzo tylko na Bestariuszu i Art Booku. Jestem wściekły, że tak bezczelnie mnie zrobiono w balona :/
100 wPLN to nie jest mało - IMO powinno być takie coś, choćby dla tych, którzy mają pre-order EP Wiedźmina.

Dnia 28.10.2007 o 10:49, Be-Yacz napisał:

Dla mnie to jest paranoja, że w MM był bestariusz. Ale to nie znaczy, że skoro już jakiś błąd
wystąpił, to należy go popełnić jeszcze raz, tym razem na większą skale (wPLN). Dlatego uważam,
że nie powinno być bestariusza za wPLN.

Już napisałem wszystko wyżej. Nie zmienię zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 11:02, Oskar24 napisał:

> Hmmm. Z jednej strony masz racje. Źle się stło, że bestariusz sobie zakupili ludzie w
MM, a
> gramowicze zostali nabici w butle.
> Jednak z drugiej strony, jak się mają czuć kupcy EK, których
> "unikalne" elementy będzie można kupić za wPLN???
Nie unikalne elementy. Bestariusz, który przez to, że pojawił się w MM już nie jestem podsumowując
limitowany.
Jak ja się mam czuć?
Zrezygnowałem z mojego EK, bo stwierdziłem, że jednak za drogo. Zależało mi bardzo tylko na
Bestariuszu i Art Booku. Jestem wściekły, że tak bezczelnie mnie zrobiono w balona :/
100 wPLN to nie jest mało - IMO powinno być takie coś, choćby dla tych, którzy mają pre-order
EP Wiedźmina.

Mam EK, ale popieram Ciebie, masz jak najbardziej słuszność, jeżeli CDP chciałoby być fair w tamim wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jako gratyfikacja mogła by być ta gra karciana Wiedźmin o której było jakiś czas temu:
http://www.kuzniagier.pl/wiedzmin/wiedzmin_zaw.jpg
Z tej edycji kolekcjonerskiej tylko artbook został jako element unikalny całą resztę sklepy rozdawały jako gratisy.
Zresztą mi już cała ta cała EK wiedźmina bokiem wyszła i z chęcią oddam ją CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 22:03, lothar-mb napisał:

A niby dlaczego ktoś komuś ma narzucać cenę detaliczną sprzedaży ? Przecież (podobno) mamy
wolny rynek - każdy ustala taką cenę jaka wg niego jest optymalna.


Przecież nie o to mi chodziło. Nikt nikomu nie każe narzucać cen. Niech sprzedają nawet poniżej kosztów zakupu jeśli sobie winszują. Chodziło mi o to, że użytkownicy Gram zostali nabici w butelkę. Mówi im się, że są w sumie "wybrańcami" bo mogą kupić wyczekiwaną pozycję jako pierwsi, po czym okazuje się, ze nie dość, że to nieprawda, bo np. MM wprowadza grę do sprzedaży zanim niektórzy otrzymali ją ze swojego zamówienia w Gram, to jeszcze przepłacili. Bo edycja Gram nie różni się niczym od tej sprzedawanej w MM. Może tylko tym, że w MM możesz ją mieć od razu, bez oczekiwania na przesyłkę, i w dodatku taniej niż w Gram. Po co w takim razie WP? Po co te wszystkie zabiegi? Z jednej strony CD projekt pisze i zapewnia, że klienci Gram są dla nich najważniejsi, a potem wykręca taki numer. I z tego co zdążyłem się zorientować, nie po raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wiadmosci wlascicieli CD Projekt - wykazaliscie sie panowie calkowita niekonsekwencja,zrobiliscie gre
na miare hitu,ale nie potraficie zadbac o klientow.Sam mam ponad 800 zl wirtualnych pieniedzy i nic z tego nie wynika.Przed premiera mialem zakupic w gram.pl gre,ale sie powstrzymalem ,bo w MM jest taniej oraz lepiej i tak jest zawsze.Stworzyliscie cos co jest bezsensu.Jezeli mozna byloby zamiecic te pieniadze na gre lub inne
produkty,tak jak jest to u konkurencj,i to byloby to uczciwe.A tak caly sklep gram.pl jest bezsensu.
Nie prowadzicie programu lojalnosciowego ze stalymi klientami (do takich sie zaliczam),a takie rzeczy
negatywnie wplywaja na kontakty ze spolecznoscia graczy.I jeszcze jedno dajcie spokoj sobie z Materpinkiem,malo to jest firm kurjerskich.I nie mowcie,ze was to nie obchodzi czy ktos dostal czy nie ,
bo poprostu nie bede kupowal waszych produktow,wybiore angielskie wersje np na gamplay-u.
Tyle jezeli chodzi o krytyke.Oprocz tego stworzyliscie genialna gre w przystepnej cenie,swietnie wydana.
Rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 13:07, mrosi napisał:

Chodziło mi o to, że użytkownicy Gram zostali nabici w
butelkę. Mówi im się, że są w sumie "wybrańcami" bo mogą kupić wyczekiwaną pozycję jako pierwsi,
po czym okazuje się, ze nie dość, że to nieprawda, bo np. MM wprowadza grę do sprzedaży zanim
niektórzy otrzymali ją ze swojego zamówienia w Gram, to jeszcze przepłacili. Bo edycja Gram
nie różni się niczym od tej sprzedawanej w MM. Może tylko tym, że w MM możesz ją mieć od razu,
bez oczekiwania na przesyłkę, i w dodatku taniej niż w Gram. Po co w takim razie WP? Po co
te wszystkie zabiegi? Z jednej strony CD projekt pisze i zapewnia, że klienci Gram są dla nich
najważniejsi, a potem wykręca taki numer. I z tego co zdążyłem się zorientować, nie po raz
pierwszy.


Miejmy nadzieję że CDP teraz odczuje to i nikt już nie skusi się na żadne "preordery". A jak wiadomo konkurencja (Cenega) nie śpi i patrzy na każde potknięcie CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować