Zaloguj się, aby obserwować  
fabokl

Atlantis II problemy z grą

15 postów w tym temacie

Please, Please
Jezeli ktoś ma dostep dopatcha do Atlantisa aby śmigąl pod XP to poprose lub jezeli ktoświe jak zainstalowac Atlantis aby śmigal pod XP.
Na archiwum Forum gram.pl znalazlem wpisy ze ktoś grywa pod XP ale ma kłopoty z filmami , jezeli o mnie chodzi to mam gdzieś filmiki chce pograć.
PLEASE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z grą "Atlantis 2". Otóż po zainstalowaniu gry pojawia mi się taki komunikat (dałem screena) i za nic nie można uruchomić gry. Mógłby mi ktoś coś doradzić ?

Oto moje parametry komputera
procesor 2,6 GHz
pamiec 512 MB RAM
karta graf. NVIDIA Ge Force FX 5200, 128 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dwa posty z rzędu, ale naprawdę zależy mi na uruchomieniu tej gry, więc gdyby ktoś mógłby mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kliknij PPM na skrócie do gry wybierz Właściwości, następnie zakładka Zgodność i zaznacz Uruchom w trybie zgodności i wybierz Windows 95 bądź 98, może to pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 17:03, fabokl napisał:

Please, Please
Jezeli ktoś ma dostep dopatcha do Atlantisa aby śmigąl pod XP to poprose lub jezeli ktoświe
jak zainstalowac Atlantis aby śmigal pod XP.
Na archiwum Forum gram.pl znalazlem wpisy ze ktoś grywa pod XP ale ma kłopoty z filmami , jezeli
o mnie chodzi to mam gdzieś filmiki chce pograć.
PLEASE


Jak dalej tego nie umiesz zrobić to się popytaj tu :
1. za słaby komputer,
2. plik uszkodzony.
3 Windows


ale w windows chyba nie bo to XP ale może nie działa ta gra na XPeku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrz, na date cytowanego przez Ciebie postu, do tej pory chyba sobie poradził, nie sądzisz? A poza tym:

Dnia 19.12.2006 o 20:06, Lak5 napisał:

1. za słaby komputer,


no to chyba, że ma jakiś przedpotopowy komputer, bo Atalantis, zbyt nową grą nie jest i w wymaganiach można napisać tylko Działający Komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam właśnie taki problem, że nie działają mi w grze filmiki. Może ktoś zna rozwiązanie, bo granie bez tych świetnych animacji nie ma większego sensu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z Atlantis II, dla którego nie znalazłem tutaj rozwiązania. Sytuacja wygląda tak:

Zainstalowałem oryginalną grę na Win XP, uruchomiłem w trybie zgodności z 98. Podczas pierwszego filmiku po kilkunastu sekundach pokazuje się pękata dyskietka z napisem "dysk pełny". Gra się wyłącza. Sprzęt mam wystarczająco dobry, miejsce na dyskach również na pewno na tak starą grę wystarczy i nie wiem jak ten problem rozwiązać. Dodatkowo w katalogu z grą pojawia się pewien plik tekstowy, dość długi w którym są opisane jakieś operacje, których program nie mógł dokonać, ale rozeznania w tym nie mam.

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam!
Rafałsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może masz uszkodzoną płytę? W każdym razie, może daj screena z tym problemem, będzie się łatwiej rozeznać. Może to też być problem różnicy technologii, lub jakiegoś błędu powstałego podczas instalacji. By może reinstal pomoże.

W razie wątpliwości, tu jest temat o Atlantis - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=27592&u=8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 13:39, Rafalsh napisał:

Zainstalowałem oryginalną grę na Win XP, uruchomiłem w trybie zgodności z 98. Podczas pierwszego
filmiku po kilkunastu sekundach pokazuje się pękata dyskietka z napisem "dysk pełny". Gra się
wyłącza.


Miałem to samo, to po prostu gra nie jest w pełni kompatybilna z XP. Może pomóc Ci ten patch:
http://dlh.net/cgi-bin/dlp.cgi?lang=eng&sys=pc&file=atlant2f.zip&ref=ps
Jest on co prawda do wersji francuskiej i UK/US, ale z polską też działa. Popróbuj grać zarówno w trybie zgodności z 98/ME jak i bez niego, bo może być problem z wyświetlaniem filmików. Aha i zdaje się że przez ten patch nie ma synchronizacji ruchu warg z mówionym tekstem. Ale da się pograć (przynajmniej u mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się trochę pobawiłem z Atlantis 2.

Odpaliłem grę bez trybu zgodności - brak filmików, ale gra się uruchamia, rozpocząłem nową grę, natychmiast się zapisałem i wyszedłem z gry. Uruchomiłem A2 w trybie zgodności - filmiki są, wczytałem sejwa i można było grać. W trybie zgodności synchronizacja ust postaci jest OK, bez tego trybu - ruszają ustami za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch zainstalowany. Nie pomógł.

Próbowałem różne tryby zgodności, jak też bez żadnego trybu. Bez trybu nie chce się w ogóle uruchomić - pojawia się komunikat o błędzie. Z trybami zgodności jest tak jak pisałem wcześniej.

Uszkodzona płyta - mało prawdopodobne, bo gra działała na innym sprzęcie trochę dawniej, nie są porysowane etc. etc.

Jest natomiast jeszcze jedna sprawa, o której nie pisałem wcześniej, bo nie chciałem za bardzo zamieszać. Po całym tym incydencie pojawia się w katalogu z grą plik atlantis2.txt oto fragment treści (jest bardzo długi, całego nie zamieszczam):

****** Atlantis2.Log - 09/21/07 - 20:47:01 ****************

Atlantis 2 - Version 3.18 - 8/10/1999

Aprčs debug_maininit
Os detection: dwMajorversion=4, dwMinorVersion=0
IsWindows98orLater: 0
ATL OPEN R (atlant2.cfg) = 198
Aprčs config_load
x y z= 640 - 480 palette8
x y z= 720 - 480 palette8
x y z= 720 - 576 palette8
x y z= 800 - 600 palette8
x y z= 848 - 480 palette8
x y z= 960 - 600 palette8
x y z= 1024 - 768 palette8
x y z= 640 - 480 r5g6b5
x y z= 720 - 480 r5g6b5
x y z= 720 - 576 r5g6b5
x y z= 800 - 600 r5g6b5
x y z= 848 - 480 r5g6b5
x y z= 960 - 600 r5g6b5
x y z= 1024 - 768 r5g6b5
x y z= 640 - 480 x8r8g8b8
x y z= 720 - 480 x8r8g8b8
x y z= 720 - 576 x8r8g8b8
x y z= 800 - 600 x8r8g8b8
x y z= 848 - 480 x8r8g8b8
x y z= 960 - 600 x8r8g8b8
x y z= 1024 - 768 x8r8g8b8

(...)
ATL OPEN R (d:\datas_a2\spf\bousier.spr) = FFFFFFFF
<< AtlFile_Open(d:\datas_a2\spf\bousier.spr) : erreur systeme >> : debug_log_Last_System_Error() :
Nie można utworzyć pliku, który już istnieje.

(...) <to dość ciekawe i nie rozumiem tego - w podobnym tonie jest większość pliku>

Załączam również obrazek.

Pozdrawiam!

20070921212536

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 19:00, Avaris napisał:

Masz problemy z Atlantisem 2 pod Windows XP? Zainstaluj Tego patcha
http://rapidshare.com/files/58195428/atlantis2cd.zip
Tylko wyłącz wszelkie tryby zgodności. Powinno pomóc!
Powodzenia!


Bardzo dziękuję za pomoc!

Patcha zainstalowałem i problem już nie występuje.

Pozdrawiam!
Rafałsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować