Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - egzemplarze Edycji Kolekconerskiej ponownie w sklepie gram.pl

639 postów w tym temacie

No to mam teraz dylemat czy wydać te moje pieniądze na figurkę 80 mm, którą z radością bym przerobił z 2 dni roboczogodzin czy na ek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 13:42, Hacket napisał:

No to mam teraz dylemat czy wydać te moje pieniądze na figurkę 80 mm, którą z radością bym
przerobił z 2 dni roboczogodzin czy na ek :/

Na jaką figurkę :)? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 13:23, Budo napisał:

Wszyscy przyznajecie rację grzesiowi, ale chcę zobaczyć jednego który pójdzie do sądu- oszustwo
i kradzież, to sie ściga prawem- macie dowody, macie wypowiedzi cdp, macie newsy, macie poparcie
innych userów. Pewnie macie też 14 lat, ale mniejsza o to (pegi). Bigjack straszył sądem, ciekawe
czy sie tylko przechwalał- naprawdę byłbym ciekaw wyniku takiej rozprawy.


Panie Budo, odpowiem jako zupełnie bezstronny obserwator. Pracuję aktualnie w dochodzeniówce w jednym z Komisariatów w miejscowości powiatu Bielsko - Biała i podczas swojego dość krótkiego, półrocznego stażu zdążyłem temat "oszustw" przerobić. Żeby była jasność:

1."Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8." - kk.
Ale, hola, misie-pysie: szkoda pojedyńczego pokrzywdzonego poniżej 250 zł. Myślicie, że KTOKOLWIEK nada temu bieg? Ja to umorze z braku znamion p-stwa na dzień dobry. Może jakiś nadgorliwy asesor z Prokuratury się tego chwyci, ale raczej wątpię. Przecież nie potraficie określić faktycznej szkody czy też straty!
2. Byłem w Piątek w południe w MM w Bielsku - Białej i widziałem na własne oczy 3 egz. edycji kolekcjonerskiej. Troszkę mnie to zdziwiło, ponieważ pamiętałem jak walczyli o jej pre-ordery użytkownicy gram.pl.
3.Zachowanie gram.pl jest poniżej krytyki. Robienie wielkiej akcji z EK a później wycięcie takiego numeru nadszarpuje zaufanie do tego projektu.
4. Wiedźmin jest bardzo pięknie wydaną grą. Kupiłem we wspomnianym MM edycję specjalną ( album z bestyjami+podstawka) ZA 79 ZŁ. (!), zdążyłem już trochę pograć i się gra rozkręca ( brawo CDP RED). Jestem bardzo zadowolony. Przykro mi jednak z tego powodu, że poważny portal jak gram.pl traktuje swoich użytkowników tak komercyjnie i niesprawiedliwie. Jaki jest sens czekać na ich opóźnione - kurierzy różnie jeżdżą - i W TEJ SAMEJ CENIE wydanie, gdy można spokojnie je kupić w sklepie?
5. Dajcie sobie ludzie spokój z oszustwami i weźcie się lepiej za granie.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 13:23, Budo napisał:

Wszyscy przyznajecie rację grzesiowi, ale chcę zobaczyć jednego który pójdzie do sądu- oszustwo
i kradzież, to sie ściga prawem- macie dowody, macie wypowiedzi cdp, macie newsy, macie poparcie
innych userów. Pewnie macie też 14 lat, ale mniejsza o to (pegi). Bigjack straszył sądem, ciekawe
czy sie tylko przechwalał- naprawdę byłbym ciekaw wyniku takiej rozprawy.
Kafar może Ty- czy też brak Ci jaj/czasu/chęci i wolisz tylko gadać.


Kolego, zrozum... ani ja, ani nikt nie ma zamiaru się tutaj o nic sądzić. Kwestią numer 1 jest to, że pre-order EK Wiedźmina został spartolony do potęgo n-tej. Złożone przez CDP obietnice nie zostały spełnione. A w newsach na gram.pl w kółko próbuje się z nas robić idiotów, że wszystko jest cacy. Jeżeli coś się nie udaje, news jest sprawnie manipulowany. Tak, aby całej prawdy nie ujawnić, a jeszcze na tym coś zyskać (vide news o wspaniałych fotkach wydania podstawowego i teraz ta akcja charytatywna). A to po prostu nie jest fair w stosunku do tych tysięcy graczy, którzy kupuję gry CD Projektu od wielu, wielu lat...

W moim wcześniejszym poście napisałem, że czuję się okradziony... szkoda, że nie czytałeś dalej, bo kolejne zdanie wyjaśnia tę celowo dwuznaczną tezę. Widziałeś kiedyś sądzącego się człowieka okradzionego z marzeń?

Pisanie o sądzie jest z Twojej strony niepoważne i świadczy o niezrozumieniu tematu. My tutaj nie chcemy doszukiwać się jakiejś utopijnej sprawiedliwości. Chcemy po prostu, żeby firma wydawnicza działająca na polskim rynku kilkanaście lat nie robiła sobie koło tyłka takiego strasznego syfu. CDP wpadł w wir niedomówień i jakichś półprawd, którymi teraz manipuluje, zupełnie nie zwracając uwagi na ludzi, którzy na piedestał prawie wynoszą ich najnowszą, rewelacyjną produkcję.

A jeśli chodzi o wspomnianą przez Ciebie klasyfikację pegi, to spełniam ją bez problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 13:44, Be-Yacz napisał:

> No to mam teraz dylemat czy wydać te moje pieniądze na figurkę 80 mm, którą z radością
bym
> przerobił z 2 dni roboczogodzin czy na ek :/
Na jaką figurkę :)? ???


Tylko mi tutaj z jakimiś podtekstami nie wyskakiwać :)

http://www.jotte.istore.pl/sklep,1121,,,03,,pl-pln,442121,0.html

Za taką figurkę chętnie wydałbym kasę, ale na razie mi żal jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ewenement. W tej dyskusji każdy maa rację. Ci, którzy oskarżają CD Projekt o kłamstwo i kradzież elitaryzmu Edycji Kolekcjonerskiej. Ci, którzy twierdzą, że CD Projekt ma rację i cele charytatywne są dobre. Ci, którzy twierdzą, że tylko poprzez sklep.gram.pl powinno dać się kupić limitowaną wersję, i że dodatkowa seria jest niedopuszczalna. Ci, którzy twierdzą, że dostęp do Edycji powinien być rówwny w Internecie i w sklepie.
Ja sam zapewne przychylałbym się do zdania tych wściekłych, gdybym 25 czerwca zamówił edycję Kolekcjonerską. Ale przychylam sie do zwolenników możliwości zakupienia gry w sklepie, tylko dlatego, że grą (i Edycją kolekcjonerską) zainteresowałem się zaraz po pierwszym przeczytaniu Sagi. Na przełomie czerwca i lipca tego roku. I dlatego też uważam, że Edycja powinna być dostępna w sklepach dla tych, którzy nie mogli, nie zdążyli zamówić gry w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 13:14, Budo napisał:

Straszny frustrat z Ciebie, albo Ci sie nudzi, albo nie wiem co- ale waż słowa, bo różne można
mieć zastrzeżenia do cdp i kurierów, ale mógłbyś już zostawić w spokoju tę akcję charytatywną-

Wiesz co, Budo? Nie spodziewałam się po Tobie takiej reakcji. Bo frustracja nie jest niczym niezwykłym, jeśli jest się perfidnie oszukiwanym i to w taki sposób, jak to zostało zrobione względem nabywców EK. A akcji charytatywnej jak najbardziej należy się czepiać zwłaszcza, że dotyczy ona tylko dodruku, nie całego nakładu. Tak więc to nawet nie jest akcja półcharytatywna ani ćwierćcharytatywna, o wiele lepiej ludzie by zareagowali, gdyby jednostkowo mniej, ale wsparcie szło od każdego egzemplarza...

Dnia 27.10.2007 o 13:14, Budo napisał:

to samo z nakładem ek- cdp stwierdziło, że 3000 i ani sztuki więcej, a potem pół forum marudziło
żeby zwiększyli- jak zwiększyli to teraz wycie, że hipokryzja.

Pół forum marudziło, kiedy wydawało się, że się wszystkie EK rozeszły jak świeże bułeczki, co w świetle kolejnych list rezerwowych straciło znacznie na mocy. Biorąc pod uwagę ilość EK, które trafiły do obiegu sklepowego mówienie o hipokryzji jest jak najbardziej na miejscu.

Dnia 27.10.2007 o 13:14, Budo napisał:

Skoro czujesz się okradziony
to idź do sądu, a nie toczysz pianę na forum, chyba że nic oprócz demagogii nie potrafisz-
jak wygrasz sprawę to będziesz miał prawo pisać takie rzeczy.

Niezadowolony klient ma prawo wyrażać swoje zdanie wprost, nie tylko za pośrednictwem sądu. Biorąc pod uwagę to, co o kondycji polskiego sądownictwa wiadomo powszechnie, szkoda czasu i atłasu, natomiast żadna firma nie powinna sobie pozwalać na tracenie zaufania u klientów, bo w efekcie na niej to się najbardziej odbije. Może jeszcze nie teraz, ale z pewnością się odbije, choć przecież nikt o tym głośno nie będzie trąbił - bo i nie ma się czym chwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 13:56, Be-Yacz napisał:

Ale chała :) :P

Myślałem, że jakąś z Wiedźmina ;].


HEH się rozczarowałeś :) ja fanatykiem wiedźminka nie jestem może kiedyś będę, ale kończmy już offtop oke bo się niezręcznie robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w sadzie ta spraw nie ma szans. poza tym niska szkodliwość społeczna czynu praktycznie ucina możliwości sadowe w tej sprawie.
Po prostu CDP zachowało się niehonorowo, bezwstydnie, infantylnie, bezczelnie, żałośnie i chamsko.
Nie są to pierwsze lepsze przymiotniki, jakie przyszły mi na myśl. Każdy z nich znajduje odzwierciedlenie w zachowaniu CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP

TO

Z
Ł
O
D
Z
I
E
J
E

Oszukaliście mnie!!! Kupiłem EK przez Allegro i co? Nico! dostałem zwykłą standardową edycję
DOMAGAM SIĘ ZWROTU PIENIĘDZY, ALBO KIERUJĘ SPRAWĘ NA POLICJĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem idealną wypowiedź odzwierciedlającą całokształt sprzedaży pre-order wiedzmina.
Brawo Grzesioo!!! Nic dodać nic ująć! Osobiście nie kupiłem EK, bo nie zdążyłem ale teraz się cieszę z tego powodu. To coś niemożliwego żeby w mm i empikach było aż tyle wersji EK!!! Pewnie 3000 było do sprzedania w gram, a drugie 3000 w innych sklepach :]
Haryjesion, oszustwo czy nie, ja w to nie wnikam, ale zaczynam się martwić o swoje pieniądze! Gre zamówiłem w lipcu, pieniądze wpłaciłem zaraz jak to było możliwe, teraz wiem że to był WIELKI BŁĄD!
W szczegółach zamówienia mam :
"Status Twojego zamówienia: wysłane w dniu 22 października 2007
Przewidywana data dostawy: 24 października 2007 - 25 października 2007"
a gier nie widać i nie zobaczę w ten weekend już na pewno.
Myśle że z powodu bu$%&lu jaki cdp ma przy wysyłce, pewnie moja paczka z grami przepadła. Jako że często kupuje na allegro i mam doświadczenie w kupowaniu przedmiotów przez internet, więc i tym razem się nie zawahałem kupić. Zawsze stosuje przedpłatę za zakupiony towar, ale tym razem to był błąd, myśląc ze warunki jakie panują w sklepie gram są takie jak na allegro. Ludzie, gdyby jakiś gościu zrobił taki syf przy wysyłce na allegro, dostał by tyle negatywów że nawet idiota by od niego wykałaczek nie kupił, a w cdp? Wszystko zakamuflowane. Sprobuję napisać e-maila (tylko z tego co wiem, większość jest ignorowanych) z prośbą o zwrot pieniędzy. Nie to że juz nie chcę wiedzmina, po prostu kupie lepszą wersje ES w MM. Jak człowiek widzi takie coś to się krew po prostu gotuje! Lecz niestety sądzę że sprawdzi czarny scenariusz i niedostanę NIC. Zostane oszukany, tak panie haryjesion, jeśli nie otrzymam zakupionego towaru przezemnie, to jest oszustwo! Oczywiście żadnych spraw sądowych nie będę wytaczał, bo gdy polakowi kradną te "marne" sto ileś złotych to i tak nic nie może zrobić :(
Piraci już grają w polska wersje (nawet patch działa bez problemu)
Dzieci którym gre kupili rodzice, przy okazji podczas zakupów w hipermarketach - graja
Ci którzy "normalnie" kupią w sklepie, też grają
A ja muszę czekać, tylko na co...na cud???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie chodzi mi o to, że Ty czy ktoś tam jest bezduszny- ale tak Cię bolą te trzy dychy od pudełka? Nie jarzę tego argumentu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tytule newsa jest błąd. Zamiast "Kolekcjonerskiej" jest "Kolekconerskiej". Dziwne, że nikt tego do tej pory nie zauważył.^^
Ja chętnie bym zamówił, jednak ostatnio w Saturnie zauważyłem Trylogię Star wars (IV-VI) za 89,90 zł. To lepsza okazja! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 13:36, Sabat napisał:

A może po poprostu szkoda czasu?


Skoro szkoda czasu, to czemu widzę tu tony postów z narzekaniami? Przecież szkoda czasu.

Dnia 27.10.2007 o 13:36, Sabat napisał:

Prawda jest taka żę CDP zawalił sprawe i wszelkie w/w wywody świadczą tylko o tym że nie ma
sensu tego dalej ciągnąć, bo twierdzisz że wszystko jest ok, a tak nie jest.


Ja nie twierdzę, że wszystko jest ok- twierdzę tylko że wszyscy toczący pianę, że zostali okradzeni i oszukani mają za dużo czasu chyba, albo za mało problemów, w dodatku sa sami niesłowni.
Wpadka cdp nie ulega wątpliwości (a raczej wpadki).

Dnia 27.10.2007 o 13:36, Sabat napisał:

Wyjazd z wiekiem jest poniżej pasa


Hehehe, a czemu. Dzieci zawsze dużo krzyczą, a mało robią.

>ja zrobiłem właśnie inaczej, zrezygnowałem z 2 preorderów

Dnia 27.10.2007 o 13:36, Sabat napisał:

w gram pl,
i Widźmiń był moim ostatnim zakupem w tym serwisie a od początku istnienia gram.pl zachwalałem
jego powstanie, no cóż czasy się zmnieniają i jako klient mogę sobie wybrać inną drogę zakupu.


I prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:33, Budo napisał:

/.../

Nie chodzi mi o to, że Ty czy ktoś tam jest bezduszny- ale tak Cię bolą te trzy dychy od pudełka?
Nie jarzę tego argumentu/


Wiesz co, tylko tu jest pewna różnica, której wyraźnie nie potrafisz zrozumieć. Trzy dychy dane od serca, a trzy dychy dane po to, żeby lekko ubarwić złamanie kolejnej z obietnic, to dwie różne rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1."Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8." - kk.
Ale, hola, misie-pysie: szkoda pojedyńczego pokrzywdzonego poniżej 250 zł. Myślicie, że KTOKOLWIEK nada temu bieg? Ja to umorze z braku znamion p-stwa na dzień dobry. Może jakiś nadgorliwy asesor z Prokuratury się tego chwyci, ale raczej wątpię. Przecież nie potraficie określić faktycznej szkody czy też straty!
2. Byłem w Piątek w południe w MM w Bielsku - Białej i widziałem na własne oczy 3 egz. edycji kolekcjonerskiej. Troszkę mnie to zdziwiło, ponieważ pamiętałem jak walczyli o jej pre-ordery użytkownicy gram.pl.

Bez złośliwości dla haryjesion, ale w moim rozumowaniu przy oszustwie- a tak mozna nazwać występek z art.286 par.1 kk - nie ma znaczenia wartość szkody bo 250,-zl to jest ważne przy występku kradzieży - art.278 par.1 kk - wtedy może byc to wykroczenie z kodeksu wykroczeń. Natomiast umorzenie "na dzień dobry" nadgorliwy lub mniej gorliwy asesor zrobilby dlatego, że własnie bylby "byłby brak znamion czynu zabronionego" czyli przestępstwa wskazując prawdopodobnie jako właściwą formę postepowanie cywilne przed Sądem
To tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować