Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - egzemplarze Edycji Kolekconerskiej ponownie w sklepie gram.pl

639 postów w tym temacie

Osobiście cieszę się z tego posunięcia ... a to dlatego, że właśnie dokonałem zakupu EK w sytuacji kiedy tak na prawdę wszedłem na stronę gram.pl, żeby złożyć protest - zapisałem się na listę rezerwową parę dni temu i poza auto odpowiedzią z zapewnieniami jaki to ja niby ważny dla firmy jestem nie otrzymałem żadnej informacji, potwierdzenia, po prostu nic. Kolega który zapisał się wcześniej też został bez wieści.

No więc pełen słusznego gniewu wchodzę na stronę, a tu niespodzianka - choć raz szczęście się do mnie uśmiechnęło...


Niemniej jednak podsumowując całą sprawę to grzesioo rację ma - cała akcja wypada tak kiepsko, jak gra jest dobra (kolega złamał się i kupił podstawkę w Empiku - wieczór był długi, ale bardzo przyjemny). Ja rozumiem - w przyrodzie równowaga musi być, ale porównując ten zakup z zakupem kilkunastu wersji kolekcjonerskich u wydawców zachodnich (lubię oryginały językowe), muszę powiedzieć że na mnie bardzo złe wrażenie CDP wywarło i najwięcej nerwów na tym straciłem.

Nie będę powtarzał tego co było mówione przedtem, ale za podstawową przyczynę problemów uważam bardzo wczesne "zapisy" na EK. Kto na to wpadł? Dlaczego tak wcześnie? Nie wiem, może w Polsce to normalne, ale zachodnie firmy prowadzą przedsprzedaż na miesiąc, dwa przed premierą i jak się da to po jakiś dużych targach, gdzie szeroka akcja promocyjna pozwala po pierwsze wybadać jak popularny tytuł może być (= info ile kopii EK można przygotować), a po drugie pozwala przedstawić tytuł szerokiej publiczności, nie tylko krajowej. A tutaj czerwiec, czyli przed Lipskiem i Tokio, że o polskich konwentach nie wspomnę. Ja się na ten przykład o zamkniętej już liście na EK dowiedziałem na Polkonie i jedyne co mogłem zrobić to zakląć szpetnie i czekać na aukcje allegro (darmowa smycz, długopis i plakat to miły gest, ale ...).

W zasadzie potwierdziło się to co polskich firmach się mówi - produkt dobry, promocja coraz lepsza, ale sprzedaż i CRM ... lepiej nie mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:33, Budo napisał:

/.../

Nie chodzi mi o to, że Ty czy ktoś tam jest bezduszny- ale tak Cię bolą te trzy dychy od pudełka?
Nie jarzę tego argumentu/


Nie bolą mnie te 3 dychy, akcję charytatywna popieram w całej rozciągłości!!!!!!! Jeśli o mnie chodzi to mogłoby być i 5 dych, naprawdę duszą i sercem jestem z organizatorami tego typu akcji. Boli mnie tylko wykorzystywanie tego jako chwytu marketingowego, takie "odwrócenie uwagi" od prawdziwego problemu, dokładnie tak jak żałoby narodowe miały odwracać uwagę opinii publicznej od nieudolności rządu - szczytny cel, szczytna akcja znaczy wszystko cacy, łączymy się w bólu i zapominamy o własnych problemach. tylko to mnie boli i tego nie mogę przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 15:33, LukeBhite napisał:

> /.../
>
> Nie chodzi mi o to, że Ty czy ktoś tam jest bezduszny- ale tak Cię bolą te trzy dychy
od pudełka?
> Nie jarzę tego argumentu/
>

Nie bolą mnie te 3 dychy, akcję charytatywna popieram w całej rozciągłości!!!!!!! Jeśli o mnie
chodzi to mogłoby być i 5 dych, naprawdę duszą i sercem jestem z organizatorami tego typu akcji.
Boli mnie tylko wykorzystywanie tego jako chwytu marketingowego, takie "odwrócenie uwagi" od
prawdziwego problemu, dokładnie tak jak żałoby narodowe miały odwracać uwagę opinii publicznej
od nieudolności rządu - szczytny cel, szczytna akcja znaczy wszystko cacy, łączymy się w bólu
i zapominamy o własnych problemach. tylko to mnie boli i tego nie mogę przeżyć.


Jak dobrze, że jest ktoś, kto myśli dokładnie tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Pochodzą one z niepotwierdzonych lub niezrealizowanych zamówień. "
Czyli z moich ;D
Nie musicie dziękować :) Przecież mówiłem, że nie musicie dziękować... Co za ludzie -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś chore :| Rozumiem, że chcą jeszcze więcej zarobić. Ale żeby dodawać nowe egzemplarze EK jak jeszcze nie wysłali dodatków dla poprzednio kupionych. Nie wspominając już o tych "dodatkowych dodatkach" które zobowiązaliście się wysłać w ramach przeprosin za kłopoty z zamówieniami.
Pewnie za miech albo dwa dostaniemy je. Jeśli w ogóle ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 13:46, haryjesion napisał:

Ale, hola, misie-pysie: szkoda pojedyńczego pokrzywdzonego poniżej 250 zł. Myślicie, że KTOKOLWIEK
nada temu bieg? Ja to umorze z braku znamion p-stwa na dzień dobry. Może jakiś nadgorliwy asesor
z Prokuratury się tego chwyci, ale raczej wątpię. Przecież nie potraficie określić faktycznej
szkody czy też straty!


Poszkodowanych jest dużo a powyżej 200zł jak z całą pewnością wiesz jest już sprawa karna a nie cywilna. Wystarczy mała koalicja i reszta pójdzie lawinowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, kto robi największy szum na forum...osoby poniżej 18 roku życia (co można sprawdzić u niektórych na gramsajtach) więc w ogóle nie wiem dlaczego wy nabyliście tą grę jeśli granica wiekowa wynosi 18 lat a tu same smarkacze po 16...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granica wiekowa jest informacją, a nie jest obligatoryjna. To rodzice powinni pilnowoć co dzieci (no niech będzie młodzież :P ) sobie kupuje. Jak na razie tylko zakup papierosów i alkoholu jest ograniczony wiekiem przez prawo.

Tak więc nie ma najmniejszego znaczenia wiek wypowiadających się osób - o ile gadają z sensem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała ta sytuacja przypomina akcję reklamową, w której nieważne co się mówi byle mówiło się o produkcie. Im więcej szumu tym większe będzie nagłośnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I może o taką akcję reklamową chodzi.

Szkoda, że do jej wykonania GRAM.PL i CDP zrobili z siebie kłamców. (bo co do tego to chyba nikt już wątpliwości nie ma ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 16:12, Salah napisał:

Tak się zastanawiam, kto robi największy szum na forum...osoby poniżej 18 roku życia (co można
sprawdzić u niektórych na gramsajtach) więc w ogóle nie wiem dlaczego wy nabyliście tą grę
jeśli granica wiekowa wynosi 18 lat a tu same smarkacze po 16...


Krytykuje CDP więc jestem smarkaczem? Kurcze... argumentacja nie do podważenia.
EK tania nie była, więc zapewniam, że wiele osób ma powyżej 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 16:12, Salah napisał:

Tak się zastanawiam, kto robi największy szum na forum...osoby poniżej 18 roku życia (co można
sprawdzić u niektórych na gramsajtach) więc w ogóle nie wiem dlaczego wy nabyliście tą grę
jeśli granica wiekowa wynosi 18 lat a tu same smarkacze po 16...


Ja z kolei widzę jednego piętnastolatka, kilku szóstoklasistów, dość pokaźną grupkę przedszkolaków, a nawet takiego duziego-i-bardzio-powaźnego-pana, dla któlego wsyscy to bachory som, i który po dokładnym przeanalizowaniu tematu, rozważeniu w swoim dojrzałym, intelgenckim umyśle wszystkich za i przeciw, wreszcie - wykazawszy się wielką łaską, podarował nam swą opinię, a jej głębia i życiowa mądrość spłynęła jak uzdrawiające wody boga Indry, na wszystkich nas, nielegitymujących się dowodem osobistym.

P.S. ...a piłeś już kiedyś piwo? Prroszę, powiedz, jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:53, grzesioo napisał:

Zatem ciekaw jestem dlaczego zdecydowali się na płacenie tych trzech dyszek od tych dodrukowanych
200 egzemplarzy, a nie od wszystkich 3000? Czyżby była to jednak wcześniej już zaplanowana
akcja z powiększeniem nakładu?
W którą stronę byś się z obroną nie obracał, to sprawa "wygląda" na niekorzyść CDP. W takim
się panowie ustawili położeniu.


To już dorabianie teorii do praktyki o której nie wiesz nic- nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale są regulacje prawne i coś takiego jak interes firmy- podatki od darowizn itd, itp. Przestań już na siłę wymyślać argumenty, bo ci nie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2007 o 16:11, myniekka napisał:

Poszkodowanych jest dużo a powyżej 200zł jak z całą pewnością wiesz jest już sprawa karna a
nie cywilna. Wystarczy mała koalicja i reszta pójdzie lawinowo.


Nie do końca. Szczerze, to tym, OSZUSTOM z gram.pl (tak, to trzeba powiedzieć), przydałaby się sprawa. Odbiłoby się to pewnie głośnym echem w mediach, ale...

Nie oszukujmy się, wskaż mi jakie znamiona ma niby mieć to oszustwo? Nie wywiązanie się z umowy kupna - sprzedaż? Niedotrzymanie terminu? A każdy pokrzywdzony osobno zgłasza p-stwo i to dopiero wtedy może ktoś inteligentny połączy to w jedno postępowanie. CDP wynajmie takie papugi, że nawet jeśli dochodzenie dojdzie do skutku to padnie w trakcie. Już widzę jak pokrzywdzeni ( pewnie wielu z nich to nieletni z przedstawicielem ustawowym w postaci mamy i taty :P) tłumnie stawiają się na KAŻDE wezwania z wydrukami, egzemplarzami, gadżetami itp.
Oburzenie jak najbardziej słuszne, racja po Waszej stronie, ale niestety w praktyce nie ma szans na sprawę karną. Do Sądu Cywilnego, ew. rzecznika praw konsumentów może trzeba spróbować?
Czemu chcesz zawalać dodatkową robotą nasz kulejący system? Za miesiąc cała sprawa ucichnie, wszystkim przejdze a takie postępowania wloką się nieraz dłużej niż ustawowy termin przewiduje tj. miesiąc na post. sprawdz. 2 miechy na dochodz. + ewentualne przedłużania, tony zbędnej makulatury i niepotrzebnej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Szczerze mowiac, spodziewalam sie, ze sprawa przekazania pieniedzy Julce wzbudzi wiele kontrowersji. Moglismy te pieniadze przekazac na dowolny cel charytatywny, wybralismy Julke, decyzji nie chce tlumaczyc. Natomiast uznalismy, ze Wy powinniscie wiedziec, ze pieniazki trafia do konkretnej osoby, a nie w "swiat fundacji".Julia Jakubiak pieniedzy na leczenie potrzebuje i je dostanie. I taki jest fakt. Wiemy, ze Panstwu Jakubiak przyda sie pomoc. Pozwolcie prosze, ze tego tematu nie bede dalej komentowala. :) Was takze bardzo prosze o przemyslenie swoich postow, pamietajac, ze byc moze Panstwo Jakubiak, a na pewno Ich Rodzina (pozdrawiam) zaglada na nasze forum.

Wiem tez, ze wielu Klientow ma (bardzo czesto sluszne) uwagi do sposobu funkcjonowania sklepu gram.pl, a takze do sposobu rozwiazania "problemow wiedzminskich". Pamietajcie prosze, ze osoby pracujace w Dziale Obslugi Klienta postaraja sie Wam pomoc i wyjasnic watpliwosci oraz odpowiedziec na Wasze pytania w poniedzialek.

Niestety ja nie jestem w stanie Wam dzisiaj pomoc, poniewaz byc moze niechcacy wprowadze kogos w blad. A bledow niestety juz u nas za wiele. Natomiast na pytania, na ktore znam odpowiedz, odpowiem.

Pozdrawiam,

Just

Ps: Sorki za brak polskich znakow (prawy alt mi nie dziala, nie wiedziec czemu :>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 16:45, Soleila napisał:

Wiem tez, ze wielu Klientow ma (bardzo czesto sluszne) uwagi do sposobu funkcjonowania sklepu
gram.pl, a takze do sposobu rozwiazania "problemow wiedzminskich". Pamietajcie prosze, ze osoby
pracujace w Dziale Obslugi Klienta postaraja sie Wam pomoc i wyjasnic watpliwosci oraz odpowiedziec
na Wasze pytania w poniedzialek.


Myślę, że w tej chwili przydałaby się wypowiedź kogokolwiek z PR-u, bo ta sprawa godzi nie tylko w w sklep jako taki, ale też w reputację szeroko pojętego CD Projektu. Wolny dzień w kalendarzu nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla PR-owca w sytuacji kryzysowej, którą właśnie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2007 o 16:51, Vojtas napisał:

Myślę, że w tej chwili przydałaby się wypowiedź kogokolwiek z PR-u, bo ta sprawa godzi nie
tylko w w sklep jako taki, ale też w reputację szeroko pojętego CD Projektu. Wolny dzień w
kalendarzu nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla PR-owca w sytuacji kryzysowej, którą właśnie
mamy.



Masz absolutna racje. Mi do PRowca daleko, ale tak jak napisalam wyzej - postaram sie pomoc na tyle na ile pozwala mi stan mojej wiedzy. Mam nadzieje, ze chociaz w taki sposob bede mogla Wam pomoc :)

J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować