Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - egzemplarze Edycji Kolekconerskiej ponownie w sklepie gram.pl

639 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2007 o 00:37, strajker napisał:

> > Ale CDP na więcej nie może sobie pozwolić... ;(
> W końcu 20 milionów wpakowali w Wiedźmina

No właśnie już dawno chciałem się spytać kogoś - skąd na necie podawana jest suma 20 milionów
PLZ wydanych przez CDP na "Wiedźmina"? To jakiś konkret czy spekulacja?


Jako pierwszy liczbę tę podał bodajże Wielki Szef Wielkiej Firmy M. Kiciński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, CDP stoczyło się pod pieskie groby.
Kiedyś uważałem ich za najlepszego dystrybutora gier w Polsce. Myliłem się. Pomijam schrzaniane polonizacje. Ale olewanie klienta. Tego znieść się nie da. Cenega jest w tym 100 razy lepsza. Może nie ma forum i tylu "aktywnych" pracowników i jedyną drogą kontaktu jest miał lub telefon. Ale jak coś powiedzą i postanowią, to tak robią. I tyle. jak widać, nie wszyscy są do tego zdolni.
Na odrobienie zaufania CDP/gram.pl będzie musiał pracować latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodruk mi nie przeszkadza - właściwie walczyłem w czerwcu br. (mając już zapewniony własny egz. EK "Wiedźmina") aby był dodruk dla innych co nie zdążyli lub nie mieli szczęścia z łączem.

Bo w moim odczuciu Edycja Kolekcjonerska to edycja wypasiona/droga a nie limitowana - żal mi było tych którzy płacili na Allego po 400 zł za utęskniony egz. EK "Wiedżmina" i tych którzy przegapili – czerwiec to już dla wielu wakacje lub urlopy!

Jak 3000 egz. ma być coś „snobistycznego”, limitowanego? Wolne żarty - limitowane byłoby wtedy jakby to miało nakład np. 100 czy 10 egzemplarzy a nie 3000.

Przy nakładzie 3000 egzemplarzy 200 czy 500 egzemplarzy więcej to żadna dyskwalifikacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 00:53, Be-Yacz napisał:

Chodzi o to, że ja kupowałem jedną z 3000. A gdy już zapłaciłem oni nagle dodrugowją. Przecież
to paranoja.


A ja myślę sobie, że w kapitalizmie (choć w Polsce ciągle daleko do tego - ale to już inna sprawa) to rynek decyduje – i jak jest zapotrzebowanie na wersję podstawowa (standardową) i kolekcjonerską (wypasioną) to dobry wydawca robi tyle aby zaspokoić oczekiwania klientów czyli także maksymalnie zarobić.

Bo zysk jest motorem... postępu i egzystencji każdej normalnej firmy a CDP jest firmą prywatną a nie państwowa czy charytatywną.

Co prawda oficjalnie EK "Wiedźmina" w Polsce to przede wszystkim ukłon dla grupy klientów CDP ale tym niemniej skoro były problemy 27 czerwca to należała się pewna "rekompensata" niektórym klientom CDP w tej kwestii!

Bo ty nie jesteś pękiem świata, masz podobnych do siebie koleżanki i kolegów którzy też ciężko odkładali pieniądze i byli gotowi zamówić sobie EK "Wiedźmina" ale z przyczyn od nich niezależnych nie mogli tego uczynić!

Chcesz coś wyjątkowego - są giełdy, antykwariaty, specjalistyczne pisma które proponują (nawet za nieduże pieniądze) wyjątkowe, jednostkowe rzeczy.

Dlaczego jesteś niezadowolony że ktoś oprócz ciebie też ma? Ciesz się swoim i życz innym że też mogą to mieć. Ciesz się że możesz zarobić, czy też twoi rodzice mogą zarobić aby wydąć prawie 200 PLZ na „zabawę” i ciesz się że twoje otoczenie jest równie zamożne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj takich rzeczy, bo EK jest z założenia limitowane jak wszystko co cenne na tym świecie. I dodrukowując CDP kolejny raz nas oszukało. Proste i czytelne. Ten kto nie miał, to jego problem. Ja mam mało pieniędzy, to znaczy, że mam sobie dodrukować? Przecież nikt na tym nie straci, a ja tylko zyskam.
ŻENUA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 01:07, Be-Yacz napisał:

Ten kto nie miał, to jego problem.

Ciekawe, czy też byś tak mówił, gdybyś się nie załapał i gdyby w Empikach nie było takiej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 01:11, El Pingwinho napisał:

A ja nie dając się po raz kolejny oszukać, postanowiłem zapłacić przy pobraniu.

Ja też i co z tego ?
Tak czy inaczej była to moja ostatnia EK którą kupiłem.
Podsumowując:
1. Wysłanie gry na raty (jeszcze nie wiadomo na ile tych rat i kiedy/czy dostanę resztę) i jednoczesne wysłanie całych pełnych wersji EK do sieci sklepów
2. Wydanie podstawowej gry z elementami EK które to miały być niepowtarzalne i dostępne tylko w takim zestawie (bestiariusz, koszulki, karcianka za free w różnych akcjach promocyjnych)
3. Dodruk "limitowanej" i "niepowtarzalnej" wersji EK

Powyższe chyba wystarczy, żeby przestać kupować w gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Edycja Kolekcjonerska nie jest z założenia limitowana - bo gdyby była limitowana to by się nazywał Edycja Limitowana (Kolekcjonerska). Limitowana to zbiór nadrzędny na Kolekcjonerską - tak to przynajmniej ja pojmuje!

2.To dla ciebie problem jest to że nakład wzrósł - a dla mnie problemem było aby wszystko mieć (całe wydanie) i żeby gra spełniła moje oczekiwania i żeby zawsze mnie było stac na moje hobby (m.in. gry komputerowe)

Nic mi nie przybędzie od tego ani ubędzie od tego że zamiast 2999 innych nabywców EK „Wiedźmina” będzie 3199 innych nabywców EK „Wiedźmina”!

Taka "problematyka" nie zajmuje mi moich myśli! To jest coś niedorzecznego abym się przejmował tym, że nakład EK „Wiedżmina” wzrósł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacny cel ale to nie zmienia faktu olania tych co wyczekiwali i męczyli się z systemem w czasie zamawiania EK. Zobaczymy kiedy dostane oraz kiedy dodatki z EK trafią do sprzedaży.. jak tak się stanie to ostatni mój zakup w gramie.

A tak propo tych EK jest coraz więcej.. najpierw empiki potem dodruki. Może to nei była limitowana ale zaklinali się na 3k to powinno być 3k.

Cel szczytny i można więcej robić na gram takiego czegoś.. w końcu może te wPLN by można było jakoś przeznaczyć na dobry cel :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, powiem to tak. Nie do końca tez chodzi o to że nakład wzrósł. Jestem ogólnie rzecz biorą wielce wkur...zony na całe CDP i każda ich kolejna, kontrowersyjna decyzja doprowadza mnie do szału.

I mam komunikat dla CDP.

W czasie odkąd jest gram.pl wydałem na nim prawie 1900 złotych. Od dziś nie wydam już ani złotówki. Róbcie sobie jaja dalej. Ale już nie moim kosztem.

Pozdrowienia dla całej ekipy CDP :). Dawno nie spotkałem nikogo tak śmiesznego ;). A już dyplomatyczne farmazony Michała K. doprowadzają mnie do bólu brzucha. No bo ile się można śmiać?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz słowa niemożliwe do zweryfikowania przez innych.

Naprawdę wytrzymasz tocząc swoja "prywatną wojnę z CD Projektem”? A w przyszłym roku nowa część serii „Total War” i wiele innych atrakcji które będą miały nalepkę: made in CD Projekt”?:)

Twoja sprawa – ale nie rzucaj słów na wiatr bo jak będziesz wygląda gdy znowu coś kupisz od CDP po tej swojej deklaracji wojny i to dojść mało wyszukanej?

Nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy meczą o przeprosiny a ja już tu czytałem jak pracownik CDP przeprosił. Po drugie jeśli chodzi o oficjalne przeprosiny to myślę ze będą po wszystkim jak sie wszystko wyjaśni. Ja wole żeby poświecili czas na wysłanie EK do każdego niż pisanie przeprosin w trakcie akcji. Ja sie szczęśliwie załapałem teraz na EK mam nadzieje ze nie będzie problemów a jestem dumny ze Polacy potrafią zrobić tak dobra grę a nad sprzedażą trzeba popracować no ale zdarzają sie wpadki.
Pozdrawiam CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 01:21, strajker napisał:

1.Edycja Kolekcjonerska nie jest z założenia limitowana - bo gdyby była limitowana to by się
nazywał Edycja Limitowana (Kolekcjonerska). Limitowana to zbiór nadrzędny na Kolekcjonerską
- tak to przynajmniej ja pojmuje!


Masz rację i jednoczesnie się mylisz. Rację masz co do nazewnictwa. ale w przypdaku Wiedźmina wyraźnie było napisane, że bedzie tylko 3000 kopi NUMEROWANYCH - a to oznacza LIMITOWANĄ wersję. Więc dodruk obniża wartość towaru. Zgodnie z prawem jest to złamanie umowy sprzedaży. Każdy, kto zakupił edycję kolekcjonerską może żadać anulowania tranzakcji. (I żeby nie było - czuję się oszukany, ale dl amnie liczy się gra, a nie numerek i od początku, biorąc pod uwagę zainteresowanie EK uważałem limit za niewystarczający o ile nie bzdurny)

Dnia 27.10.2007 o 01:21, strajker napisał:


2.To dla ciebie problem jest to że nakład wzrósł - a dla mnie problemem było aby wszystko mieć
(całe wydanie) i żeby gra spełniła moje oczekiwania i żeby zawsze mnie było stac na moje hobby
(m.in. gry komputerowe)

Nic mi nie przybędzie od tego ani ubędzie od tego że zamiast 2999 innych nabywców EK „Wiedźmina”
będzie 3199 innych nabywców EK „Wiedźmina”!


Mylisz się. Wartość towaru limitowanego jest tym większa im mniej jest egzemplarzy. Jeżeli nie wierzsz forumowiczom to przejdź się do dowolnego sklepu filatilystycznego i spytaj się sprzedawcy. Może on cie przekona. (Kamienie szlachetne są drogie nie dlatego, że są ładne, ale dlatego że są rzadkie)

Dnia 27.10.2007 o 01:21, strajker napisał:

Taka "problematyka" nie zajmuje mi moich myśli! To jest coś niedorzecznego abym się przejmował
tym, że nakład EK „Wiedżmina” wzrósł!


Skoro się tym nie przejmujesz to po jakie licho udzielasz się w dyskusji na ten temat ?

Zrozum, że ludzie oczekują JASNEJ odpowiedzi od CD Projektu. Bo jak na razie jest mydlenie oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja coś dodam od siebie.. od wtorku gram już w wiedźmina i jestem szczerze zachwycony, dawno nic mnie tak nie wciągnęło, ale.. właśnie to ALE to co dzieje się od paru dni to skromna przesada. Gdzie są jakieś oficjalne informacje o wysyłce dodatków do ek? Rozumiem, że dodatkowe egzemplarze ek to dodatkowa kasa, ale jak to wytłumaczycie ludziom, którzy w czerwcu pół dnia spędzili na wciskaniu f5? O ek w mm w ogóle nie wspomnę.. Przedpremierowe zamawianie w gram.pl? Pięć razy zastanowię się przed następnym takim zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 00:50, Taschon napisał:

No niestety, CDP stoczyło się pod pieskie groby.
Kiedyś uważałem ich za najlepszego dystrybutora gier w Polsce. Myliłem się. Pomijam schrzaniane
polonizacje. Ale olewanie klienta. Tego znieść się nie da. Cenega jest w tym 100 razy lepsza.

Możesz mi wierzyć lub nie, że rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale tylko na jego karb mogę złożyć takie bzdurne wyznanie, że Cenega jest lepsza niż CDP w traktowaniu klienta. Przez ponad rok tego dowodziła, że w olewaniu nie mają sobie równych. Odzyskali nieco reputacji po uruchomieniu Klubu Gracza.

Dnia 27.10.2007 o 00:50, Taschon napisał:

Może nie ma forum i tylu "aktywnych" pracowników i jedyną drogą kontaktu jest miał lub telefon.
Ale jak coś powiedzą i postanowią, to tak robią. I tyle. jak widać, nie wszyscy są do tego
zdolni.
Na odrobienie zaufania CDP/gram.pl będzie musiał pracować latami.

CDP podjęli wyważone ryzyko, realizując tak wielkie przedsięwzięcie, w którym milion rzeczy może nie zagrać, bo w skali kraju jeszcze takiego nie było jeśli idzie o nasz przemysł gier komputerowych (szumnie to nazwałem, bo masową produkcję gier przez CI można włożyć raczej między chałturniczą produkcję garażową). Nie do końca im wyszło z różnych względów. Naprawdę mi żal tych, którzy tak się teraz borykają z tą edycją kolekcjonerską: najpierw polowanie, żeby zamówić, padnięte serwery, problemy z zamówieniami, a w końcu otrzymywanie wszystkiego na raty. Do tego standardowe problemy techniczne "bo mi gra nie działa a powinna". Można się załamać, faktycznie.

Nie powinno się jednak pisać, że teraz CDP jest be, a Cenega cacy, bo w tej chwili widać, że najwięksi wydawcy w naszym kraju cierpią za przecieranie szlaków. A klienci razem z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2007 o 01:05, strajker napisał:

A ja myślę sobie, że w kapitalizmie (choć w Polsce ciągle daleko do tego - ale to już inna
sprawa) to rynek decyduje – i jak jest zapotrzebowanie na wersję podstawowa (standardową)
i kolekcjonerską (wypasioną) to dobry wydawca robi tyle aby zaspokoić oczekiwania klientów
czyli także maksymalnie zarobić.

Bo zysk jest motorem... postępu i egzystencji każdej normalnej firmy a CDP jest firmą prywatną
a nie państwowa czy charytatywną.

Co prawda oficjalnie EK "Wiedźmina" w Polsce to przede wszystkim ukłon dla grupy klientów CDP
ale tym niemniej skoro były problemy 27 czerwca to należała się pewna "rekompensata" niektórym
klientom CDP w tej kwestii!

Bo ty nie jesteś pękiem świata, masz podobnych do siebie koleżanki i kolegów którzy też ciężko
odkładali pieniądze i byli gotowi zamówić sobie EK "Wiedźmina" ale z przyczyn od nich niezależnych
nie mogli tego uczynić!

Chcesz coś wyjątkowego - są giełdy, antykwariaty, specjalistyczne pisma które proponują (nawet
za nieduże pieniądze) wyjątkowe, jednostkowe rzeczy.

Dlaczego jesteś niezadowolony że ktoś oprócz ciebie też ma? Ciesz się swoim i życz innym że
też mogą to mieć. Ciesz się że możesz zarobić, czy też twoi rodzice mogą zarobić aby wydąć
prawie 200 PLZ na „zabawę” i ciesz się że twoje otoczenie jest równie zamożne.


Krotka pilka - to co piszesz nijak sie ma do rzeczywistosci. Przyklad? Prosze bardzo: Blizzard.
Edycji kolekcjonerskich WoW i WoW TBC byla ograniczona ilosc i ZERO doprodukcji pomimo gremialnych (wciaz ponawianych) jekow fanow z CALEGO siwata.

Tak wiec prosze nie wyjezdzaj z kapitalizmem. Blizz jako firma z US of A chyba lepiej sie na tym zna niz CDP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować