Zaloguj się, aby obserwować  
Badzi

Czy kobiety mają mniejsze predyspozycje do zarządzania niż mężczyźni?

21 postów w tym temacie

Pytanie jak w temacie.

Taką tezę (w złośliwy sposób zresztą później rozwijaną) postawił mój wykładowca od podstaw zarządzania. Oczywiście spotkało się to dużym poruszeniem ze strony płci pięknej - niektóre studentki niemal miały ochotę przegryźć panu doktorowi tchawicę, inne tylko torturować ;)

Mnie patrzącego z boku te sceny dość bawiły, ale jednocześnie zmusiły do zastanowienia się nad tą kwestią. Słyszałem o tym, że "jakieś badania jakichś naukowców" coś takiego kiedyś orzekły, ale żadnych konkretnych danych (eksperymentów?) nie znam - gdyby ktoś o takich wiedział i mógł je podlinkować byłbym wdzięczny.

I zapraszam do dyskusji, co forumowicze sądzą o postawionej tezie i jak odpowiedzieliby na postawione pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 17:25, ProHacker napisał:


Myślenie i czytanie ze zrozumieniem też nie boli.
Poddałem pod dyskusję konkretny temat, który w żaden sposób nie wiąże się z "relacjami damsko-męskimi"; już prędzej zwróciłbym się do Loży, ale nie mam zamiaru mącić uroczej dysharmonii owego wątku. Dlatego założyłem ten temat, więc jeśli nie jesteś moderatorem, ani nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to po co się w ogóle odzywasz, hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych linków, ale wypowiem swoje zdanie na ten temat. Wg mnie to prawda, że kobiety mają mniejsze predyspozycje do zarządzania czy w ogóle rządzenia, ponieważ większość płci pięknej jest po prostu zbyt uczuciowa, a w rządzeniu czasem trzeba wybierać rozwiązania drastyczne, sucho analizować fakty, być czasem bezdusznym i bez skrupółów albo i zaryzykować.. W tym lepiej sprawdzają się jednak mężczyźni;] Jednocześnie też natura męska jest taka by walczyć o wladzę i ją utrzymać, widać to praktycznie wszędzie, więc można spodziewac się że facet będzie lepiej zarządzał. Taka jest moja opinia, może i jest szowinistyczna, ale myślę że bardzo prawdziwa. Sprawa psychiki. Nie mówię że każdy mężczyzna bedzie lepszy, a każda kobieta gorsza, bo wszędzie są wyjątki, ale taka jest moim zdaniem reguła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 17:52, konrad16061990 napisał:

Ja nie mam żadnych linków, ale wypowiem swoje zdanie na ten temat. Wg mnie to prawda, że kobiety
mają mniejsze predyspozycje do zarządzania czy w ogóle rządzenia, ponieważ większość płci pięknej
jest po prostu zbyt uczuciowa, a w rządzeniu czasem trzeba wybierać rozwiązania drastyczne,
sucho analizować fakty, być czasem bezdusznym i bez skrupółów albo i zaryzykować.. W tym lepiej
sprawdzają się jednak mężczyźni;] Jednocześnie też natura męska jest taka by walczyć o wladzę
i ją utrzymać, widać to praktycznie wszędzie, więc można spodziewac się że facet będzie lepiej
zarządzał. Taka jest moja opinia, może i jest szowinistyczna, ale myślę że bardzo prawdziwa.
Sprawa psychiki. Nie mówię że każdy mężczyzna bedzie lepszy, a każda kobieta gorsza, bo wszędzie
są wyjątki, ale taka jest moim zdaniem reguła.


No właśnie. Na przykład w polityce gdy kobieta jest uczciwa zaraz zdepczą ją butą szarej rzeczywistości lub wywalą z partii. Mężczyźni w zarządzaniu muszą być twardzi i nie iść na ugody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 17:52, konrad16061990 napisał:

Ja nie mam żadnych linków, ale wypowiem swoje zdanie na ten temat. Wg mnie to prawda, że kobiety
mają mniejsze predyspozycje do zarządzania czy w ogóle rządzenia,

Jeah a jakże by inaczej -_-
>ponieważ większość płci pięknej

Dnia 27.10.2007 o 17:52, konrad16061990 napisał:

jest po prostu zbyt uczuciowa,

To źle? Lol czyżbyś był zwolennikiem postawy macho? Faceci nie mają uczuć? Ojooj nie zgodze sie:P
>a w rządzeniu czasem trzeba wybierać rozwiązania drastyczne,

Dnia 27.10.2007 o 17:52, konrad16061990 napisał:

sucho analizować fakty, być czasem bezdusznym i bez skrupółów albo i zaryzykować..

Skrupułów ;P jak już :P kobiety potrafią być bardziej bezlitosne i mściwe właśnie dlatego, że sa bardzej emocjonalne :P Pozatym obrażasz wszystkie ścisło myślące dziewczyny/kobiety w tym mnie :P I jeszcze jedno po to jest analiza żeby nie wybierać ryzykownego rozwiazania jeśli nie jest konieczne ;)
>W tym lepiej

Dnia 27.10.2007 o 17:52, konrad16061990 napisał:

sprawdzają się jednak mężczyźni;] Jednocześnie też natura męska jest taka by walczyć o wladzę
i ją utrzymać, widać to praktycznie wszędzie,

Że gdzie? Jak latają za spódniczkami? No sorry... ;P Może i mężczyźni rządzą światem ale koiety rządzą mężczyznami... ;)
>więc można spodziewac się że facet będzie lepiej

Dnia 27.10.2007 o 17:52, konrad16061990 napisał:

zarządzał.

Oczywiście sprowadzi firme na skraj bankructwa bo jaki to on jest macho, zaryzykujeby sie wykazać... głupota ;P
>Taka jest moja opinia, może i jest szowinistyczna, ale myślę że bardzo prawdziwa.
Subiektywna a wiec nieprawdziwa :P

Dnia 27.10.2007 o 17:52, konrad16061990 napisał:

Sprawa psychiki. Nie mówię że każdy mężczyzna bedzie lepszy, a każda kobieta gorsza, bo wszędzie
są wyjątki, ale taka jest moim zdaniem reguła.

Cóż za asekuracja :P Kobiety nie nadaja sie do rządzenia... ale oczywiście sie nadają... -_- Ja równie dobrze moge powiedzieć, że wszyscy faceci to świnie ale oczywiście sa wyjątki potwierdzające regułę :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze mają mniejsze predyspozycjie, a to dlatego, zę gdy kobieta wchodzi w jakiekolwiek relacje z mężczyzną (nawet szefowa-pracownik) to mężczyzna nie traktuje jej stuprocentowo poważnie. Ni duma mu/mi ;) nie pozwala dać sie pomiatać babie :P
Kobiety są gorsze w zarządzaniu nie dlatego, że są gorsze w zarządzaniu tylko dlatego, że mężczyźni nie są wystarczajaco dobzi do zarządznaia przez kobiety :D

Ale ze mnie feministka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 22:29, PsychoMan napisał:

Oczywiście, ze mają mniejsze predyspozycjie, a to dlatego, zę gdy kobieta wchodzi w jakiekolwiek
relacje z mężczyzną (nawet szefowa-pracownik) to mężczyzna nie traktuje jej stuprocentowo poważnie.

Co mas zna myśli? O_o

Dnia 27.10.2007 o 22:29, PsychoMan napisał:

Ni duma mu/mi ;) nie pozwala dać sie pomiatać babie :P

Phi duma :P Niech sie zwolni jak go "duma" świerzbi -_-

Dnia 27.10.2007 o 22:29, PsychoMan napisał:

Kobiety są gorsze w zarządzaniu nie dlatego, że są gorsze w zarządzaniu

Jeah świetnie zdanie naprawde [klaszcze] ;)
>tylko dlatego, że mężczyźni

Dnia 27.10.2007 o 22:29, PsychoMan napisał:

nie są wystarczajaco dobzi do zarządznaia przez kobiety :D

O_o Nie wiem czy chciałes tym zdaniem pozyskać jakieś względy, ale coś ci nie wyszło

Dnia 27.10.2007 o 22:29, PsychoMan napisał:

Ale ze mnie feministka :P

Ta feministka... ;/ (zmienił płeć?:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2007 o 22:14, Catastrophe-she napisał:

Jeah a jakże by inaczej -_-


Wspomniałem też ogólnie, ponieważ moja opinia odnosi się nie tylko do zarządzania firmą.

Dnia 27.10.2007 o 22:14, Catastrophe-she napisał:

To źle? Lol czyżbyś był zwolennikiem postawy macho? Faceci nie mają uczuć? Ojooj nie zgodze
sie:P


Postawy maczo w rządzeniu? Tak. Tylko taki typ może utrzymac respekt, szacunek, innymi słowy: skuteczność swoich rządów .
Powiedzmy że faceci są mniej uczuciowi;]

Dnia 27.10.2007 o 22:14, Catastrophe-she napisał:

Skrupułów ;P jak już :P kobiety potrafią być bardziej bezlitosne i mściwe właśnie dlatego,
że sa bardzej emocjonalne :P Pozatym obrażasz wszystkie ścisło myślące dziewczyny/kobiety w
tym mnie :P I jeszcze jedno po to jest analiza żeby nie wybierać ryzykownego rozwiazania jeśli
nie jest konieczne ;)


Cóż, dlatego wspomniałem o wyjątkach. Ale dużo jest takich jak napisałem raczej.

Dnia 27.10.2007 o 22:14, Catastrophe-she napisał:

Że gdzie? Jak latają za spódniczkami? No sorry... ;P Może i mężczyźni rządzą światem ale koiety
rządzą mężczyznami... ;)


Kontekst tematu wspominał o zarządzaniu w firmie, gdzie jednak żona/dziewczyna/itd. bossa nie ma dużo do gadania, inne aspekty natury męskiej takie jak to "latanie" to już raczej do innego tematu;]

Dnia 27.10.2007 o 22:14, Catastrophe-she napisał:

Oczywiście sprowadzi firme na skraj bankructwa bo jaki to on jest macho, zaryzykujeby sie wykazać...
głupota ;P


Lub uratuje firmę ryzykownym posunięciem niż bedzie się rozczulał nad paroma zbędnymi pracownikami widząc powolne bankructwo firmy.

Dnia 27.10.2007 o 22:14, Catastrophe-she napisał:

Subiektywna a wiec nieprawdziwa :P


Nie każda subiektywność jest nieprawdą..

Dnia 27.10.2007 o 22:14, Catastrophe-she napisał:

Cóż za asekuracja :P Kobiety nie nadaja sie do rządzenia... ale oczywiście sie nadają... -_-
Ja równie dobrze moge powiedzieć, że wszyscy faceci to świnie ale oczywiście sa wyjątki potwierdzające
regułę :>


Dziękuję za pochwałę mojej asekuracji:> A z tezą końcową się zgadzam;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 22:39, Catastrophe-she napisał:

> Ni duma mu/mi ;) nie pozwala dać sie pomiatać babie :P
Phi duma :P Niech sie zwolni jak go "duma" świerzbi -_-

W tym tkwi sedno problemu...

Dnia 27.10.2007 o 22:39, Catastrophe-she napisał:

> Kobiety są gorsze w zarządzaniu nie dlatego, że są gorsze w zarządzaniu
Jeah świetnie zdanie naprawde [klaszcze] ;)

Nie wiem jak może ci sie podobać ta część zdania, jeśli druga część ci najwyraźniej nie odpowiada.

Dnia 27.10.2007 o 22:39, Catastrophe-she napisał:

>tylko dlatego, że mężczyźni
> nie są wystarczajaco dobzi do zarządznaia przez kobiety :D
O_o Nie wiem czy chciałes tym zdaniem pozyskać jakieś względy, ale coś ci nie wyszło

Tak, chciałem się podlizać, tylko po to w ogóle tu piszę. Bo przeciez nie jesteśmy tu by wyrażać swoje opinie, tylko by pozyskiwać czyjeś względy...
Zwalam winę na mężczyn,m bo jako jeden z nich wiem conieco o ich naturze. Ajednocześnie jestem w stanie przyznać sie do tego, że to nasza wina.

Dnia 27.10.2007 o 22:39, Catastrophe-she napisał:

> Ale ze mnie feministka :P
Ta feministka... ;/ (zmienił płeć?:D)

Ironia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 23:27, PsychoMan napisał:

> > Ni duma mu/mi ;) nie pozwala dać sie pomiatać babie :P
> Phi duma :P Niech sie zwolni jak go "duma" świerzbi -_-
W tym tkwi sedno problemu...
> > Kobiety są gorsze w zarządzaniu nie dlatego, że są gorsze w zarządzaniu
> Jeah świetnie zdanie naprawde [klaszcze] ;)
Nie wiem jak może ci sie podobać ta część zdania, jeśli druga część ci najwyraźniej nie odpowiada.

Ironia wiesz :P sam sie nią niby posługujesz xP

Dnia 27.10.2007 o 23:27, PsychoMan napisał:

> >tylko dlatego, że mężczyźni
> > nie są wystarczajaco dobzi do zarządznaia przez kobiety :D
> O_o Nie wiem czy chciałes tym zdaniem pozyskać jakieś względy, ale coś ci nie wyszło

Tak, chciałem się podlizać, tylko po to w ogóle tu piszę. Bo przeciez nie jesteśmy tu by wyrażać
swoje opinie, tylko by pozyskiwać czyjeś względy...
Zwalam winę na mężczyn,m bo jako jeden z nich wiem conieco o ich naturze. Ajednocześnie jestem
w stanie przyznać sie do tego, że to nasza wina.

Wasza wina że co?:P ze macie predyspozycje czy moze że kobiety mają albo nie ? Jak żadne z wymienionych to jest to offtop ;)

Dnia 27.10.2007 o 23:27, PsychoMan napisał:

> > Ale ze mnie feministka :P
> Ta feministka... ;/ (zmienił płeć?:D)
Ironia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 22:55, IzKaDeXteR napisał:

! TAK !


A może byś to uzasadnił :P.

Ciężko tu troszkę stwierdzić ,ale moim zdaniem mężczyźni są bardziej stożeni do zarządzania :P.Po prostu mają to coś ...co wypracowywali nasi przodkowie przez wiele wieków :P.Kobiety narazie się tego jeszcze uczą ,bo od niedawna moją taką możliwość :P(jeszcze nie tak dawno kobiety nie mogły nawet pracować ...już lepiej nic nie mówić o polityce :P).Z czasem wszystko może się jeszcze zmienić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 23:00, konrad16061990 napisał:

Wspomniałem też ogólnie, ponieważ moja opinia odnosi się nie tylko do zarządzania firmą.

A temat jest o zarządzaniu wiec mówmy o nim :P

Dnia 27.10.2007 o 23:00, konrad16061990 napisał:

> To źle? Lol czyżbyś był zwolennikiem postawy macho? Faceci nie mają uczuć? Ojooj nie zgodze

> sie:P

Postawy maczo w rządzeniu? Tak. Tylko taki typ może utrzymac respekt, szacunek, innymi słowy:
skuteczność swoich rządów .
Powiedzmy że faceci są mniej uczuciowi;]

O tak nie są ludźmi znaczy?(nie mają ludzkich uczuć?;P) A utrzymywanie respektu będąc "bubkiem" taa wszyscy kochają takich szefów prawda?:d Ech te stereotypy :P Z drugiej strony co kobiecie przeszkadza być "macho" tfu być stanowczą, utrzymującą respekt i porządek? Macho to taki troche bardziej zapatrzony w siebie xP

Dnia 27.10.2007 o 23:00, konrad16061990 napisał:

Cóż, dlatego wspomniałem o wyjątkach. Ale dużo jest takich jak napisałem raczej.

Raczej? :P Trudno... myślisz że nie ma głupich facetów? Ludzie mogą być "mało inteligentni" nie ważne jaką mają płeć ;P

Dnia 27.10.2007 o 23:00, konrad16061990 napisał:

> Że gdzie? Jak latają za spódniczkami? No sorry... ;P Może i mężczyźni rządzą światem ale
koiety
> rządzą mężczyznami... ;)

Kontekst tematu wspominał o zarządzaniu w firmie, gdzie jednak żona/dziewczyna/itd. bossa nie
ma dużo do gadania, inne aspekty natury męskiej takie jak to "latanie" to już raczej do innego
tematu;]

Tak ale zobacz jednak ten szef ten wielki boss jest pod pantoflem :P I w sumie imponuje dla kobiet :P no bo dla kogo innego ;)

Dnia 27.10.2007 o 23:00, konrad16061990 napisał:


> Oczywiście sprowadzi firme na skraj bankructwa bo jaki to on jest macho, zaryzykujeby
sie wykazać...
> głupota ;P

Lub uratuje firmę ryzykownym posunięciem niż bedzie się rozczulał nad paroma zbędnymi pracownikami
widząc powolne bankructwo firmy.

Czym są jednostki wobec tysięcy? :P To akurat niezbyt uzasadniony pogląd :P kobieta-szef też na pewno bedzie ratować firme za wszelką cenę.. bo niby czemu nie? :P

Dnia 27.10.2007 o 23:00, konrad16061990 napisał:


> Subiektywna a wiec nieprawdziwa :P

Nie każda subiektywność jest nieprawdą..

Prawda jest względna dla mnie twoja prawda nie jest prawdą (ścisły umysł daje o sobie znać XD)

Dnia 27.10.2007 o 23:00, konrad16061990 napisał:


> Cóż za asekuracja :P Kobiety nie nadaja sie do rządzenia... ale oczywiście sie nadają...
-_-
> Ja równie dobrze moge powiedzieć, że wszyscy faceci to świnie ale oczywiście sa wyjątki
potwierdzające
> regułę :>

Dziękuję za pochwałę mojej asekuracji:> A z tezą końcową się zgadzam;]

Zadziwiający obrót :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 00:10, Nertis napisał:

> ! TAK !

A może byś to uzasadnił :P.

Ciężko tu troszkę stwierdzić ,ale moim zdaniem mężczyźni są bardziej stożeni do zarządzania
:P.Po prostu mają to coś ...co wypracowywali nasi przodkowie przez wiele wieków :P.Kobiety
narazie się tego jeszcze uczą ,bo od niedawna moją taką możliwość :P

Hah! Ale sobie teraz powiedziałeś :P Tzn że kobiety mają wieksze predyspozycje bo wy musieliście sie tego uczyć tysiącleciami, a my zaledwie dostałyśmy możliwość i już potrafimy rządzić :P A rzadzenia nie można sie nauczyć :P serio albo sie jest przywódca albo nie i tyle ;P
>(jeszcze nie tak dawno

Dnia 28.10.2007 o 00:10, Nertis napisał:

kobiety nie mogły nawet pracować ...już lepiej nic nie mówić o polityce :P)

Taak faceci i polityka katastrofa ;> Wojny i kłótnie jeah :P
>Z czasem wszystko

Dnia 28.10.2007 o 00:10, Nertis napisał:

może się jeszcze zmienić ;).

Jakie ądre zdanie na koniec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mężczyźni są stworzeni do pracy fizycznej a kobiety do wychowywania dzieci :D A co do zarządzania to wychodzi pół na pół zależy od charakteru :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować