Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Zeitgeist - The Movie

37 postów w tym temacie

Film dokumentalny, zakazany prawie na całym świecie (łącznie z Polską). W Europie publiczne pokazy odbędą się bodajże tylko w Lizbonie. Po prostu oglądnijcie, wersja długa, bo pokazowa, ale ok. 10 minuty całość się zaczyna, a potem już tylko rewolucja w głowie. Ten film jest jak niebieska pigułka, potem już nie ma odwrotu. Informacja dodatkowa: wszystkie zawarte w tym filmie dokumenty, cytaty i informacje są prawdziwe.

PS. Jak już zaczniecie oglądać, to przynajmniej oglądnijcie całe zanim się wypowiecie, ok?


http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947&total=100&start=80&num=10&so=0&type=t100_pol&plindex=87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film godny polecenia, aczkolwiek wiele osób dostrzegło w nim wiele nieprawdziwych faktów.

Sam po tym filmie mam mieszane uczucia...jestem czymś pomiędzy katolikiem a ateistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 22:39, sathorn1 napisał:

Film dokumentalny, zakazany prawie na całym świecie (łącznie z Polską).


Moze by tak napisac cokolwiek o tym filmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 22:39, sathorn1 napisał:

Film dokumentalny, zakazany prawie na całym świecie (łącznie z Polską). W Europie publiczne
pokazy odbędą się bodajże tylko w Lizbonie. Po prostu oglądnijcie, wersja długa, bo pokazowa,
ale ok. 10 minuty całość się zaczyna, a potem już tylko rewolucja w głowie. Ten film
jest jak niebieska pigułka, potem już nie ma odwrotu. Informacja dodatkowa: wszystkie
zawarte w tym filmie dokumenty, cytaty i informacje są prawdziwe.

PS. Jak już zaczniecie oglądać, to przynajmniej oglądnijcie całe zanim się wypowiecie,
ok?


http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947&total=100&start=80&num= 10&so=0&type=t100_pol&plindex=87

"Zakazany" , czy wszystkie filmy kina niższowego są "zakazane" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 22:39, sathorn1 napisał:

Film dokumentalny, zakazany prawie na całym świecie (łącznie z Polską). W Europie publiczne
pokazy odbędą się bodajże tylko w Lizbonie. Po prostu oglądnijcie, wersja długa, bo pokazowa,
ale ok. 10 minuty całość się zaczyna, a potem już tylko rewolucja w głowie. Ten film
jest jak niebieska pigułka, potem już nie ma odwrotu. Informacja dodatkowa: wszystkie
zawarte w tym filmie dokumenty, cytaty i informacje są prawdziwe.


Widziałem i jedynkję i dwójkę. POwiedz mi skąd masz pewność, ze wszystko to prawda? Ja też keidyś tak wyskoczyłem z tym i ktoś mnie sprostował, że z tymi bogami solarnymi to nie do końca tak było, że pare rzeczy też jest naciaganych itp. Co nie oznacza, że czesc informacji nie jest prawdziwa. Czasami autorzy chyab za bardzo chcieli by wyszlo na ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pierwszych minut filmu i tyle kłamstw; bo - Horus nigdy nie został zabity (jego ojciec ozyrys - tak). A skoro nie został zabity - nie zmartwychwstał. Jaka szkoda, już dwa kłamstwa... Nie miał też żadnych uczniów. Nie został też ochrzczony. "Gwiazda" oznaczała wylew nilu. Takie same manipulacje zastosowano przy innych omawianych bożkach.

Zabawne, jak byle filmik potrafi zachwiać "wiarą" tylu osób. Ciężko jednak w tej sytuacji mówić w ogóe o jakiejkolwiek wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 10:40, Mogrim napisał:

Kilka pierwszych minut filmu i tyle kłamstw; bo - Horus nigdy nie został zabity (jego
ojciec ozyrys - tak). A skoro nie został zabity - nie zmartwychwstał. Jaka szkoda, już
dwa kłamstwa... Nie miał też żadnych uczniów. Nie został też ochrzczony. "Gwiazda" oznaczała
wylew nilu. Takie same manipulacje zastosowano przy innych omawianych bożkach.

Zabawne, jak byle filmik potrafi zachwiać "wiarą" tylu osób. Ciężko jednak w tej sytuacji
mówić w ogóe o jakiejkolwiek wierze.


Zgadzam się Tobą co do pierwszej części wiele rzeczy przekręcono . Natomiast z II i III częścią zgadzam się w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to szmira tego samego kalibru co "Loose Change".
Stek bzdur, działający na tej samej zasadzie co sekty. Wybiera się niedopowiedziane tematy, otacza pseudofilozoficznym bełkotem, który dla dzisiejszgo, małoogarniętego oglądacza wydaje się być realnym i ma się gotowy produkt, który komentowany będzie przez następne kilka lat, a szczególnie w internecie gdzie taki bełkot ma największą szansę na popularność u otępiałych odbiorców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieję się z tego typu filmów. Owszem na początku można doznać lekkiego szoku jeżeli się za bardzo wciągniemy, bo to jest wciągające. Ale jednocześnie ten film to wielkie pranie mózgu, świetnie zmontowany, upiększony, z dobrym lektorem i strasznie przekonywujący. I najlepsze - musisz w to uwierzyć, bo tylko "w tym filmie mówią prawdę". Tak jak zostało wcześniej powiedziane, większość rzeczy można obalić i zweryfikować. Sorry ale jak ktoś nie zna mitologii w różnych przekładach i tłumaczeniach, to byle dziecko go przekona do tego i tamtego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 18:48, Galadin napisał:

Śmieję się z tego typu filmów. Owszem na początku można doznać lekkiego szoku jeżeli
się za bardzo wciągniemy, bo to jest wciągające. Ale jednocześnie ten film to wielkie
pranie mózgu, świetnie zmontowany, upiększony, z dobrym lektorem i strasznie przekonywujący.
I najlepsze - musisz w to uwierzyć, bo tylko "w tym filmie mówią prawdę". Tak jak zostało
wcześniej powiedziane, większość rzeczy można obalić i zweryfikować. Sorry ale jak ktoś
nie zna mitologii w różnych przekładach i tłumaczeniach, to byle dziecko go przekona
do tego i tamtego.


Mówisz o I części ? Bo chyba nie o drugiej czy trzeciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 00:45, ev1l_on3 napisał:

Mówisz o I części ? Bo chyba nie o drugiej czy trzeciej?


A to jest część trzecia? Myślałem że są dwie które zostały zremasterowane. Ale nawet jeżeli, to tak jak pisałem, jedno wielkie pranie mózgu stworzone po to, żeby widz musiał uwierzyć. To działa na zasadzie "odwracania kota ogonem" - niektóre fakty można przedstawić z innej strony. To tak jakby nagle cały świat miał uwierzyć że II WŚ rozpętali Polacy ponieważ chcieli zagarnąć Rzeszę i to oni powinni płacić odszkodowania, oddawać ziemię itd. Albo że lądowanie na Księżycu było mistyfikacją. A te rewelacje o bankach i pieniądzach - są pełne nieścisłości i bardzo naciągnięte, chociaż sporo też w nich racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem jak dotąd tylko jedną część. Film skłania do pewnych przemyśleń, ale czy uwierzyłem w to co zostało tam powiedziane? Raczej nie, aczkolwiek poruszono tam kilka ważnych kwestii co do których i ja pewności nigdy nie miałem. Galadin stwierdził, że to pranie mózgu, cóż, ja bym się temu nie dziwił, praniu mózgu jesteśmy poddawani na co dzień i nie mam tu wcale na myśli racji przedstawionych w owym filmie. Czyż reklama wykorzystująca przekaz podprogowy nie jest praniem mózgu? Czy też zwykła reklama, gdzie piękne pani coś wychwala również nim nie jest (w tym przypadku niepotrzebny jest przekaz podprogowy)? Jeśli ktoś jest na to podatny, pójdzie do sklepu i kupi wychwalany produkt. Jeśli ktoś jest na podatny uwierzy we wszystkie "prawdy" powiedziane w tym filmie.
Poza tym ja tam wolę Alexa Jonesa - on zawsze ma jakieś "fazy" w filmach i część prawdy mówi - np. przemilczane w historii badania nad eugeniką w USA, czy też szkodliwa dla zdrowia fluoryzacja wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 10:45, Galadin napisał:

A to jest część trzecia? Myślałem że są dwie które zostały zremasterowane. Ale nawet
jeżeli, to tak jak pisałem, jedno wielkie pranie mózgu (...)


To co Ty oglądałeś? Bo ten film "Zeitgeist" jest podzielony na 3 części: pierwsza jest o religii, druga o zamachu z 11.09 a trzecia o spisku bankierów .
Wybacz ale to Ty tu masz mózg wyprany przez system mówiąc : "Śmieję się z tego typu filmów." Tu nie ma nic do śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 20:14, ev1l_on3 napisał:

To co Ty oglądałeś? Bo ten film "Zeitgeist" jest podzielony na 3 części: pierwsza jest
o religii, druga o zamachu z 11.09 a trzecia o spisku bankierów .
Wybacz ale to Ty tu masz mózg wyprany przez system mówiąc : "Śmieję się z tego typu filmów."
Tu nie ma nic do śmiechu.


Dobrze oglądałem, bo są dwa filmy Zeitgeist The Movie oraz Zeitgeist Addendum i ten pierwszy składa się z trzech części. I jest tutaj dużo śmiechu, przeczytaj sobie ten temat od początku, wielu użytkowników mądrze się wypowiedziało o błędach związanych z mitologią itd. Jak będę miał więcej czasu to opiszę tutaj technikę manipulacji zastosowaną w tych filmach. I właśnie to jest śmieszne, że ludzie wierzą w to co obce, a nie w to w czym ich wychowano. A Ciebie widać film niestety przekonał, to znaczy że dałeś sobie wyprać mózg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowiekowi można wiele wmówić, szczególnie jeśli ów człowiek się na czymś nie zna.
Mam też ciekawy przykład:

Monotlenek diwodoru (ang. "dihydrogen monoxide", w skrócie DHMO) jest bezbarwny, bezwonny, nie ma smaku i zabija corocznie nieprzeliczone tysiące ludzi. Większość tych zgonów jest spowodowana niezamierzonym wprowadzeniem DHMO do płuc, lecz niebezpieczeństwa związane z tą substancją nie ograniczają się do przypadków inhalacji. Przedłużony kontakt z zestaloną postacią DHMO powoduje rozlegle zniszczenia tkanek. Objawy spożycia DHMO mogą obejmować nadmierne pocenie się, zwiększenie ilości oddawanego moczu, a nawet zaburzenia samopoczucia, nudności, wymioty i zaburzenia równowagi elektrolitycznej organizmu. Pozbawienie dostępu do DHMO oznacza dla osób uzależnionych pewną śmierć.

Monotlenek diwodoru:

* jest niekiedy określany jako kwas protonowy i jest głównym składnikiem kwaśnych deszczów,
* przyczynia się do zwiększenia efektu szklarniowego na Ziemi,
* może być przyczyną poważnych poparzeń,
* współuczestniczy w procesach erozji gleb,
* przyspiesza korozję i rdzewienie wielu metali,
* może spowodować awarię urządzeń elektrycznych,
* zmniejsza skuteczność działania hamulców samochodowych,
* został wykryty w komórkach nieuleczalnych nowotworów złośliwych,

Zanieczyszczenie osiągnęło rozmiary epidemii!
Duże ilości monotlenku diwodoru zostały znalezione we właściwie wszystkich strumieniach, jeziorach i zbiornikach współczesnej Ameryki. Ale skażenie nie ogranicza się do jednego kraju i przybrało zasięg globalny: substancje te znaleziono nawet w lodzie Antarktydy. W dolinach wielkich rzek DHMO powoduje niekiedy zniszczenia idące w miliony dolarów.

Pomimo zagrożeń, DHMO jest wciąż używany

* jako rozpuszczalnik i czynnik chłodniczy w przemyśle,
* w reaktorach jądrowych,
* w produkcji pianek z tworzyw sztucznych,
* jako opóźniacz zapłonu
* na wiele sposobów podczas okrutnych doświadczeń na zwierzętach,
* podczas rozprowadzania pestycydów; nawet po starannym spłukaniu otoczenie pozostaje zanieczyszczone DHMO,
* jako dodatek do "szybkiej żywności" i innych produktów żywnościowych.

Fabryki zrzucają odpadowy DHMO do rzek i oceanów i nie udaje się tego w żaden sposób powstrzymać, ponieważ ta praktyka jest wciąż legalna. Wpływ DHMO na dziką przyrodę jest również przeogromny i nie wolno nam tego dłużej ignorować.

Ten horror trzeba powstrzymać!
Rząd amerykański odmówił wprowadzenia zakazu produkcji, rozprowadzania i stosowania tej niebezpiecznej substancji chemicznej powołując się na jej "ważność dla stanu gospodarki narodowej". Faktycznie, marynarka i inne organizacje wojskowe prowadza eksperymenty z DHMO i projektują kosztujące miliardy dolarów urządzenia do kontrolowania i wykorzystania DHMO podczas wojen. Setki wojskowych instytutów wojskowych otrzymują całe tony DHMO za pomocą skomplikowanych instalacji podziemnych. Wiele z nich przechowuje zapasy DHMO do używania w przyszłości. Jeszcze nie jest za późno!
Zacznij działać TERAZ by uniemożliwić przyszłe skażenia. Dowiedz się więcej o tym niebezpiecznym związku chemicznym. To, czego nie znasz, też może zaszkodzić tobie i innym na całym świecie.

Spoiler

To jest tekst o wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2009 o 20:29, Galadin napisał:


Dobrze oglądałem, bo są dwa filmy Zeitgeist The Movie oraz Zeitgeist Addendum
i ten pierwszy składa się z trzech części. I jest tutaj dużo śmiechu, przeczytaj sobie
ten temat od początku, wielu użytkowników mądrze się wypowiedziało o błędach związanych
z mitologią itd. Jak będę miał więcej czasu to opiszę tutaj technikę manipulacji zastosowaną
w tych filmach. I właśnie to jest śmieszne, że ludzie wierzą w to co obce, a nie w to
w czym ich wychowano. A Ciebie widać film niestety przekonał, to znaczy że dałeś sobie
wyprać mózg. :)



Dobra, powiedzmy, że w filmie jest wiele przekłamań, ale nie wymyślajcie, że też nic nie ma prawdziwego. Ja np. wierzyłem co do planowanego wysadzenia WTC przez USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 20:41, Budep napisał:


>
> Dobrze oglądałem, bo są dwa filmy Zeitgeist The Movie oraz Zeitgeist Addendum

> i ten pierwszy składa się z trzech części. I jest tutaj dużo śmiechu, przeczytaj
sobie
> ten temat od początku, wielu użytkowników mądrze się wypowiedziało o błędach związanych

> z mitologią itd. Jak będę miał więcej czasu to opiszę tutaj technikę manipulacji
zastosowaną
> w tych filmach. I właśnie to jest śmieszne, że ludzie wierzą w to co obce, a nie
w to
> w czym ich wychowano. A Ciebie widać film niestety przekonał, to znaczy że dałeś
sobie
> wyprać mózg. :)


Dobra, powiedzmy, że w filmie jest wiele przekłamań, ale nie wymyślajcie, że też nic
nie ma prawdziwego. Ja np. wierzyłem co do planowanego wysadzenia WTC przez USA.


Prawdą jest też, że święta katolickie mają daty jak wiele świąt pogańskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 20:29, Galadin napisał:

Dobrze oglądałem, bo są dwa filmy Zeitgeist The Movie oraz Zeitgeist Addendum
i ten pierwszy składa się z trzech części. I jest tutaj dużo śmiechu,


To po co bredzisz o tym drugim skoro autor tego tematu dał linka do tego pierwszego ?

Dnia 13.07.2009 o 20:29, Galadin napisał:

przeczytaj sobie ten temat od początku, wielu użytkowników


Ja widzę jednego "wszechwiedzącego" Mogrima

Dnia 13.07.2009 o 20:29, Galadin napisał:

mądrze się wypowiedziało o błędach związanych z mitologią itd. (...)


Nadal odnosisz się tylko do pierwszej części pomijając dwie następne

Dnia 13.07.2009 o 20:29, Galadin napisał:

w tych filmach. I właśnie to jest śmieszne, że ludzie wierzą w to co obce, a nie w to
w czym ich wychowano.


Śmiej się z własnej ... naiwności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o jednym o "oświecony"...

"Łatwiej kontrolować tego co rozsądek odsuwa na rzecz prawd objawionych, nż tego co nieprzekupnym pozostał i w swej mądrości światłym jest."

]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować