Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

Wiedźmin Edycja Kolekcjonerska - problemy i rozwiazania

220 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2007 o 13:44, Paladynka napisał:

Hm... Poza tym z twego maila wychodzi logicznie, że obiecanym gratisem bedzie druga koszulka.

Jeśli dadzą jako gratis drugą koszulke, to będzie poprostu ŻENUA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 13:39, Radok napisał:

Żadnych konkretów, tylko termin z poniedziałku zmienił się na "w ciągu tygodnia", ech.. ręce
opadają.


I teraz dwa moje wnioski po Twoim poście:

1. Polityka informacyjna CDP faktycznie jest do d* i pani Hryć Justyna opowiada głupoty. Argumenty:
- koszulkę już przecież mamy
- do wysyłki miał być dołożony plakat w dużym formacie oraz naklejka z motywem wiedźmińskim za czerwcowe cyrki ze składaniem zamówień

2. Polityka informacyjna CDP faktyczni ejest do d* i pani Hryć Justyna nie jest dobrym źródłem wiedzy. Argument:
- przedstawiona w mailu lista dodatków, to zrobienie "kopiuj - wklej" z opisu przedmiotu na sklep.gram.pl

I jeszcze jedno. W tym tygodniu dwa dni to święta kościelne, z czego jeden "czerwony" w kalendarzu. Więc de facto przesyłki możemy dostać dopiero za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 13:46, Be-Yacz napisał:

> Hm... Poza tym z twego maila wychodzi logicznie, że obiecanym gratisem bedzie druga
koszulka.
Jeśli dadzą jako gratis drugą koszulke, to będzie poprostu ŻENUA

Ale wiesz zawsze jedną można przeprać i chodzić w drugiej ;) Jak mundurki w szkołach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żenujące byłoby, gdyby wszystkie elementy EK były zdublowane (poza grą oczywiście) wtedy znaczyło by to jedno - markety nie wzięły gratisów i trzeba je komuś opylić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 13:44, Paladynka napisał:


> Żadnych konkretów, tylko termin z poniedziałku zmieniła się na "w ciągu tygodnia", ech..
ręce
> opadają.
Hm... Poza tym z twego maila wychodzi logicznie, że obiecanym gratisem bedzie druga koszulka.


A moze jeszcze na otarcie lez, stringi obszywane futrem wilka? :D Prawda (smutna) jest taka, ze jesli cokolwiek dostaniemy jako rekompensate, to beda resztki magazynowe. Co sie komu trafi, mowiac inaczej. Nie liczylbym nawet na druga koszulke.

Moja odpowiedz od BOK-u byla taka ,ze przed 1 listopada powinienem juz miec reszte EK u siebie. Zobaczymy... (albo i nie, jak sie temu przygladam)

/edyta - zeby nie byc goloslownym/

"Witam,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta Gram.pl.


Przed 1 listopada 2007 powinien Pan otrzymać drugą paczkę z pozostałymi elementami Edycji Kolekcjonerskiej gry Wiedźmin.


Zapraszamy ponownie do odwiedzenia www.gram.pl/sklep i kontaktu z nami.

Marta Skwarska - Asystent Dzialu Obslugi Klienta"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego logicznie wynika tylko i wyłącznie to, że ktoś w DOK zrobił ctrl+c, ctrl+v, a nie że gratisem będzie koszulka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 13:48, Paladynka napisał:

> > Hm... Poza tym z twego maila wychodzi logicznie, że obiecanym gratisem bedzie druga

>
koszulka.
> Jeśli dadzą jako gratis drugą koszulke, to będzie poprostu ŻENUA
Ale wiesz zawsze jedną można przeprać i chodzić w drugiej ;) Jak mundurki w szkołach :D

Ja w takich wsiowych, czarnych, słabo jakościowych koszulkach i tak nie chodze ;). Trzymam je tylko dla wartości kolekcjonerskiej ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej robią nas w wała...
Jak napisałem wcześniej, ja już tu gry żadnej nie kupię. Pójdę sobie do marketu i elegancko zapakowane z półki zdejmę. Albo lepiej, przerzucę się na produkty Cenegi, a gry wydawane przez CDP będę kupował w wersjach orginalnych przez internet ze stron producentów. Brak tych kilku "ekskluzywnych" polskich tytułów jakoś przeboleję.
I to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 13:02, Yog-Sothoth napisał:

Ani mnie to ziebi ani grzeje czy wierzysz. Swoje wiem, duzo informacji jest w samym temacie
oraz komentarzach do informacji na gram.pl. To ze EK jest wiecej, to chyba nie jest trudne
do uwierzenia,

Wiara od faktów różni się zasadniczo tak jak informacja różni się od dezinformacji. Nie było oficjalnych rozpisek ile sztuk dostał Empik, ile Saturn, ile MM ile ktoś inny. Podobno do sklepów poszło 300 sztuk, podobno na grampl sprzedano 2500... podobno. Jakoś mi się nie chce grzebać i szukać listy osób z EK i podliczać ile z nich anulowano a ile ich było w ogóle.

Dnia 29.10.2007 o 13:02, Yog-Sothoth napisał:

W tym momencie u mnie na magazynie leza
3 EK PELNE z marketu i kolejne zamowione, bo maja ich duzo. Moge ci nawet fotke zrobic :)

No mają ich dużo - wygląda na to, że około 400 sztuk jeszcze bo 3200 - 300 - 2500 = 400. Każda z tych liczb poza 3200 jest nieoficjalna i nie została potwierdzona ale może tak być.

Dnia 29.10.2007 o 13:02, Yog-Sothoth napisał:

Sam czekam na dodatki do EK, po prostu jest to robienie ludzi w wala. Wiem ze market zamawia
wiecej etc, ale nie mozna traktowac tak klientow, nie po to EK byla tak reklamowana, zeby teraz
sie dowiadywac ze wcale nie masz takiego ekskluzywnego i limotowanego wydania jak myslales.

Zastanawia mnie czy nadmiarowe bestiariusze nie są efektem rekompensaty ze strony "drukarni". To samo myślę o dodatkowych 200 sztukach EK. Drukarnia na 100% starała się zrekompensować opóźnienie jeśli rzeczywiście prawdą jest to co pisał jeden z niebieskich o problemach z pudełkiem oraz artbookiem bo to ich wina, a nie CDP. Niemniej jeśli obie firmy doszły do ugody to taka informacja nie zostanie raczej upubliczniona bo zapewne taki był jeden z warunków tej ugody - po coś dali te dodatkowe x sztuk tego i tamtego.
Zgodnie z tym co pisali niebiescy domyślam się, że pudełka, artbooki i bestiariusze zaczęły spływać do CDP na początku poprzedniego tygodnia i nie było czasu by je poskładać i wysłać wszystkim bo paczkę trzeba zapakować, zaadresować, zadbać by odpowiedni numerek trafił do odpowiedniej osoby a w poniedziałek rano paczki trafiały już do firm je dostarczających. Niebiescy pisali że pojęta została decyzja (zapewne wcześniej niż w poniedziałek) o nie składaniu EK dla klientów indywidualnych bo to skończyłoby się tym, że dziś dopiero pierwsze takie EK poszłyby do graczy. Uznali, że ważne jest dostarczenie samej gry przed premierą a nie wszystkiego razem ale tydzień później. Wysłanie paczek do sklepów to mniejsza robota aczkolwiek nie wiem czy robi się to śląc wszystkie rzeczy do centrali czy wrzuca się je do sklepów osobno.
Nie wiadomo czy po opóźnieniu produkcyjnym wszystko spłynęło do CDP w jednym transporcie, nie wiadomo kiedy dokładnie skończyła się produkcja elementów EK, nie wiemy jaka była rekompensata "drukarni", nie wiemy też co z tą rekompensatą postawiło zrobić CDP (a domyślam się, że po pierwsze 200 dodatkowych sztuk było tą rekompensatą a po drugie złożono ofertę np. MM, że mają dla nich powiedzmy, 200 bestiariuszy i z chęcią je sprzedadzą).
Sytuacja nie jest prosta i nieskomplikowana. Jest wiele wątpliwości na które nie poznamy odpowiedzi bo nie jest w zwyczaju upublicznianie umów handlowych między poszczególnymi podmiotami. Bardzo bym zwątpił w rozsądek ludzi z CDP gdyby treść takiej umowy pojawiła się na gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzetelnie powiedziane. Na niekorzyść klientów bardzo źle wpływa fakt, że nie skorzystali z możliwości reklamacji. Śledzę jakoś tematy o Wiedźminie i tylko jeden post widziałem odnoszący się do reklamacji (i chyba nie dotyczył on EK a zwykłej edycji i otwartej paczki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 13:57, hallas napisał:

zwątpił w rozsądek ludzi z CDP gdyby treść takiej umowy pojawiła się na gram.pl.


Na gram.pl ciężko jest doprosić się o kilka słów wyjaśnienia, a co dopiero jakieś umowy handlowe... Totalna abstrakcja. :)

Odnosząc się do wcześniejszej części Twojego wpisu, jakoby dodatkowe 200 EK miało być rekompensatą drukani... moim zdaniem to niemożliwe. EK nie jest wynikiem współpracy tylko między CDP a jedną drukarnią przecież. EK to kartonowy box, plastikowe DVDboxy, tłoczenie płyt, wytworzenie medalionów, druk instrukcji, poradników, opowiadań, albumów, nadruki na koszulki... Na pewno CDP współpracował z kilkoma podmiotami.
Bardziej prawdopodobna (choć moim zdaniem tak czy owak nieprawdziwa) jest już teoria, że jeśli nawet jakaś tam drukarnia odpowiedzialna np za bestiariusze dała rekompensatę w postaci dodatkowych egzemplarzy, to poszły one na akcje promocyjne i zostały rozdane za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko bardzo dziwne, bo jeszcze tydzień temu ktoś pisał, że dzwonił do BOKu i powiedzieli mu, że jako bonus za straty moralne będzie plakat,naklejka i rękaw z EP. Wątpię aby ktoś pisał tutaj aby kłamać, więc wynika z tego, że to w BOKu kłamią i tak naprawdę nic pewnie z tych dodatków nie dostaniemy. Co za żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 14:09, Paranoja napisał:

To wszystko bardzo dziwne, bo jeszcze tydzień temu ktoś pisał, że dzwonił do BOKu i powiedzieli
mu, że jako bonus za straty moralne będzie plakat,naklejka i rękaw z EP. Wątpię aby ktoś pisał
tutaj aby kłamać, więc wynika z tego, że to w BOKu kłamią i tak naprawdę nic pewnie z tych
dodatków nie dostaniemy. Co za żal.


BOKu bym się raczej nie czepiał. Nie kłamią, ale po prostu sami nie wiedzą co się w CDP dzieje... Jaki tego efekt? Wygląda na to, że mają tam teraz poważny syf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 13:27, ktosik napisał:

Tak jest, pokrzywdzeni powinni jak najbardziej udać się do Sądu. Wyniosą z tego doświadczenie,
jak "funkcjonuje" w Polsce "Wymiar Sprawiedliwości" jest to bardzo cenna wiedza, choć pozbawiająca
złudzenia, iż prawo jest dla obywateli, gdyż u nas prawo jest na obywateli. Zacznie się od
tego, iż jest to "niska szkodliwość społeczna, nie wyczerpująca znamion czynu", wobec czego
przestępstwo nie będzie ścigane z urzędu i trzeba będzie prowadzić postępowanie cywilne. W
tymże wnosząc o odszkodowanie trzeba na początku będzie wpłacić pewną kwotę uzależnioną od
jego wysokości, do tego dojdą różne koszty (korespondencja, kserokopie, obsługa prawna, dojazdy,
jakieś dziwne opłaty oraz czas i zdrowie poświęcone całemu przedsięwzięciu). W trakcie postępowania
trzeba będzie wykazać powstałą szkodę i jej negatywne następstwa dla pokrzywdzonego. Widać
tu , że można w zasadzie udowodnić nieterminowe wywiązanie się z dostarczenia produktu (bo
wcześniej, czy później dojdą wszystkie składniki EK, więc odpadnie zarzut kradzieży, czy oszustwa).
Oraz zwiększenie nakładu o 200-201 egzemplarzy. Czy Sąd uzna, że z tego powodu stała sie klientowi
krzywda jest bardzo wątpliwe, tym bardziej, iż niezadowlony klient mógł wnosić reklamację lub
odstąpić od umowy zakupu. Za odniesione straty moralne zwykle się w Polsce nie płaci, więc
pod dłuższym raczej niż krótszym mieleniu przez machinę wyjdzie wyrok, jak na wstępie "niska
szkodliwość społeczna, nie wyczerpująca znamion czynu". Dobrze będzie, jeśli koszty procesu
zostaną przerzucone na skarb państwa ale skarżący musi się też liczyć z tym, iż przypadną one
w całości lub jakiejś części jemu.



No piękne podsumowanie, ale po prostu nie uwzględnia pozwu zbiorowego, ani zaangażowania jednej z organizacji chroniących prawa konsumentów - przy dużej liczbie osób wygląda to jednak nieco inaczej.

Może jednak lepiej zaczekać na to co powiedzą znajomi prawnicy Paulsona, albo samemu zasięgnąć opinii prawnika, a nie wygłaszać pesymistyczne prognozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 14:06, grzesioo napisał:

Bardziej prawdopodobna (choć moim zdaniem tak czy owak nieprawdziwa) jest już teoria, że jeśli
nawet jakaś tam drukarnia odpowiedzialna np za bestiariusze dała rekompensatę w postaci dodatkowych
egzemplarzy, to poszły one na akcje promocyjne i zostały rozdane za darmo.

Nie sądzisz, że marna to rekompensata, którą oddaje się za darmo komuś innemu? To co zrobił z cenami MM to jego sprawa i CDP nie ma na to wpływu. Jeśli sprzedali ileś bestiariuszy jak "materiały promocyjne" to MM bez problemu mogło je rozdać i wzmocnić swoją pozycję - jak zapewne widzisz z powodu owych bestiariuszy CDP tylko straciło na wizerunku.
A co do innych spraw - w skład EK wchodzi zwykłe wydanie gry - nie widzę problemu by 200 z nich przesunąć do EK - produkcja dodatkowych gier odpada zatem.
Inna jest natomiast sprawa medalionu i koszulki ale jeśli produkcja była jeszcze w toku gdy podjęto decyzję o dodaniu tych dwustu EK to firmy drukujące te koszuli i produkujące medaliony czy artbooki tylko się ucieszyły na możliwość zarobienia dodatkowej kasy. Mógłby wyniknąć problem jeśli owe firmy były gonione przez terminy i następne zmówienia ale nie musiało tak być. Nie wiem niestety ile czasu zajmie zmianę parametrów maszyny drukującej z 3000 do 3200 sztuk i ile taki cykl produkcyjny trwa ale jeśli nie jest zbyt długotrwały proces...
Masz wiele racji w tym, że te firmy działały jako system naczyń połączonych i dlatego jest tyle wątpliwości co do realnego stanu rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja może z innej beczki. EK jest super wykonane, ale pudełko jest straszliwie nieprawktyczne. Jeśli cche się coś wyjąć trzeba całość wręcz "wysypywać" z pudełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum była podana informacja że przed 1 listopada wszyscy dostaną swoje ek, i bardzo mnie ciekawi jak bardzo nas jeszcze ta firma dobije ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 14:19, hallas napisał:

> Bardziej prawdopodobna (choć moim zdaniem tak czy owak nieprawdziwa) jest już teoria,
że jeśli
> nawet jakaś tam drukarnia odpowiedzialna np za bestiariusze dała rekompensatę w postaci
dodatkowych
> egzemplarzy, to poszły one na akcje promocyjne i zostały rozdane za darmo.
Nie sądzisz, że marna to rekompensata, którą oddaje się za darmo komuś innemu? To co zrobił
z cenami MM to jego sprawa i CDP nie ma na to wpływu. Jeśli sprzedali ileś bestiariuszy jak
"materiały promocyjne" to MM bez problemu mogło je rozdać i wzmocnić swoją pozycję - jak zapewne
widzisz z powodu owych bestiariuszy CDP tylko straciło na wizerunku.
A co do innych spraw - w skład EK wchodzi zwykłe wydanie gry - nie widzę problemu by 200 z
nich przesunąć do EK - produkcja dodatkowych gier odpada zatem.
Inna jest natomiast sprawa medalionu i koszulki ale jeśli produkcja była jeszcze w toku gdy
podjęto decyzję o dodaniu tych dwustu EK to firmy drukujące te koszuli i produkujące medaliony
czy artbooki tylko się ucieszyły na możliwość zarobienia dodatkowej kasy. Mógłby wyniknąć problem
jeśli owe firmy były gonione przez terminy i następne zmówienia ale nie musiało tak być. Nie
wiem niestety ile czasu zajmie zmianę parametrów maszyny drukującej z 3000 do 3200 sztuk i
ile taki cykl produkcyjny trwa ale jeśli nie jest zbyt długotrwały proces...
Masz wiele racji w tym, że te firmy działały jako system naczyń połączonych i dlatego jest
tyle wątpliwości co do realnego stanu rzeczy.


Sprawna teoria, ale jest jedno "ale". :) W każdym wydaniu podstawowym była zapakowana mapa, inna niż w EK. Musieliby z każdego EP zrywać folię, wyjmować mapę oraz foliować je na nowo. Chyba, że system pakowania mieli jakiś inny, bardziej "elastyczny".

Ale to i tak tylko nasze jałowe domniemania i domysły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 14:21, donaan napisał:

Gdzieś na forum była podana informacja że przed 1 listopada wszyscy dostaną swoje ek, i bardzo
mnie ciekawi jak bardzo nas jeszcze ta firma dobije ;)


Zwróć uwagę, że to kolejny dobry argument, jeśli drugiej raty przed weekendem nie otrzymamy... przecież były święta i kurierzy nie pracowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 14:24, grzesioo napisał:

> Gdzieś na forum była podana informacja że przed 1 listopada wszyscy dostaną swoje ek,
i bardzo
> mnie ciekawi jak bardzo nas jeszcze ta firma dobije ;)

Zwróć uwagę, że to kolejny dobry argument, jeśli drugiej raty przed weekendem nie otrzymamy...
przecież były święta i kurierzy nie pracowali.


A potem zima i kiepskie warunki drogowe...

A potem wiosna i okres oslabienia organizmu. CDP i kurierzy chorowali.

A potem co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować