Zaloguj się, aby obserwować  
PRINCE_JANEK

"Podaruj dzieciom słońce".... - To prawda czy Fałsz? Wierzycie w wysłanie tego "magicznego" SMS''a

42 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2007 o 15:19, Tomek1120 napisał:

Mnie denerwują koncerty charytatywne. Piosenkarz zarobił 100tys. a zebrali 80tys. To już lepiej
by było tej szopki nie robić tylko dać 100tys na dzieci.

A skąd Ty takie informacje bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja tam rozumiem tych aktorów/muzyków/innych ze chcą kasy za odwalana robotę ja tam bym na ich miejscu ani >nuty nie zagrał gdybym nie zobaczył kasy.

I tu wychodzi to,że chodzi tu wyłącznie o kasę,zarabianie na cierpieniu innych.Mnie wkurza właśnie taka hipokryzja,podobnie jak i wszelkie akcje zbierania pieniędzy organizowane przez aktorów i znane osobistości.Szczególnie te medialne.Zwykli ludzie dają kasę,a celebrities wydają pieniądze na organizację oprawy takich akcji,miast po prostu dać np. na dom dziecka.Jest też dużo innych przykładów,np. podawany przeze mnie przypadek Natalie Portman,która to sprzedawała swoje pamiątki z czasów,gdy grała w Nowej Trylogii SW,by zdobyć pieniądze na leczenie synka jej przyjaciółki.Czy nie mogła sobie odpuścić jakiejś drogiej sukienki i dać pieniądze owej przyjaciółce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też czasami SMS''a wysyłam ale rzadko.... Bo jakoś zaufania do tego nie mam ;/ Mnie by sumienie gryzło... ale aktorzy/muzycy itd. są zdolni do wszystkiego, bo czasami zachowują się samolubnie i bez serca tak jakby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysyłam czas od czasu na to smsa i nie myślę o tym czy to idzie na te dzieci czy do czyjejś kieszeni. Dla mnie liczą się intencje. Czy wierzę? Hmmmmm... Wierzę bo gdybym wiedział na pewno że to nie idzie na cele dobroczynne to bym smsa nie wysyłał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze to bzdura, to dziecko dostaje marne grosze. np. SMS za 3,66 PLN

0,66 PLN dostaje rzad (VAT)
kolo 2,50 dostaje operator
poniżej 0,50 PLN dostaje dziecko - bo przeciez organizatorzy akcji tez musza zaplacic za reklame

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 18:34, gogowitczak napisał:

ja uwazam ze to bzdura, to dziecko dostaje marne grosze. np. SMS za 3,66 PLN

0,66 PLN dostaje rzad (VAT)
kolo 2,50 dostaje operator
poniżej 0,50 PLN dostaje dziecko - bo przeciez organizatorzy akcji tez musza zaplacic za reklame



To są przypuszczenia prawda ? :) zgodzę się wszystko kręci się wokół pieniądza i każdy chce zarobić, ale chyba więcej PLN idzie dla potrzebujących :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli sms kosztuje np:1,22 to połowa kasy idzie dla operatora a druga połowa idzie dla polsatu. A VAT z tego co wiem wynosy 22%, a nie 50% jak napisałeś, chodzi mi o te 66gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 18:38, SHARP1990 napisał:

> ja uwazam ze to bzdura, to dziecko dostaje marne grosze. np. SMS za 3,66 PLN
>
> 0,66 PLN dostaje rzad (VAT)
> kolo 2,50 dostaje operator
> poniżej 0,50 PLN dostaje dziecko - bo przeciez organizatorzy akcji tez musza zaplacic
za reklame


To są przypuszczenia prawda ? :) zgodzę się wszystko kręci się wokół pieniądza i każdy chce
zarobić, ale chyba więcej PLN idzie dla potrzebujących :)


kolo 1/4 trafia na czysto do fundacji, ejszcze kawal z tego obrywaja na kampanie reklamowa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:02, gogowitczak napisał:

> > ja uwazam ze to bzdura, to dziecko dostaje marne grosze. np. SMS za 3,66 PLN
> >
> > 0,66 PLN dostaje rzad (VAT)
> > kolo 2,50 dostaje operator
> > poniżej 0,50 PLN dostaje dziecko - bo przeciez organizatorzy akcji tez musza zaplacic

> za reklame
>
>
> To są przypuszczenia prawda ? :) zgodzę się wszystko kręci się wokół pieniądza i każdy
chce
> zarobić, ale chyba więcej PLN idzie dla potrzebujących :)

kolo 1/4 trafia na czysto do fundacji, ejszcze kawal z tego obrywaja na kampanie reklamowa
:/


Czyli prosta zasada nie wysyłać xD a tak serio to jest smutne, ale jakieś pieniądze zawsze trafiają do potrzebujących, a tak nawiasem mówiąc OWSIK to nawet dorobił się niezłych pieniędzy na WOŚP xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2007 o 19:07, SHARP1990 napisał:

Czyli prosta zasada nie wysyłać xD a tak serio to jest smutne, ale jakieś pieniądze zawsze
trafiają do potrzebujących, a tak nawiasem mówiąc OWSIK to nawet dorobił się niezłych pieniędzy
na WOŚP xD

dokłądnie koleś jest niezle nadziany dzieki NAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:02, gogowitczak napisał:

> > ja uwazam ze to bzdura, to dziecko dostaje marne grosze. np. SMS za 3,66 PLN
> >
> > 0,66 PLN dostaje rzad (VAT)
> > kolo 2,50 dostaje operator
> > poniżej 0,50 PLN dostaje dziecko - bo przeciez organizatorzy akcji tez musza zaplacic

kolo 1/4 trafia na czysto do fundacji, ejszcze kawal z tego obrywaja na kampanie reklamowa


I tu błąd! Są umowy(podobno) które mówią że 3 zł idą na dzieci. Operator oddaje.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znoszę tzw. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!! A dlaczego, bo żebrzą pieniądze, robią hałas i ciekawe skąd mają kasę na tzw. dyskoteki i śpiewanki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 14:44, Kacpi10 napisał:

I tu błąd! Są umowy(podobno) które mówią że 3 zł idą na dzieci. Operator oddaje.!


Tylko 2 razy widzialem reklame, gdzie mowili, ze operatorzy zrzekli sie prowizji. I wtedy warto wysłać.

Ale skoro zwykle nie mowia to znaczy ze tak (jak wyzej) nie jest ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 13:57, gogowitczak napisał:

> I tu błąd! Są umowy(podobno) które mówią że 3 zł idą na dzieci. Operator oddaje.!

Tylko 2 razy widzialem reklame, gdzie mowili, ze operatorzy zrzekli sie prowizji. I wtedy warto
wysłać.

Tak no masz rację... Ludzie są czasami tacy jacyś fałszywi, ob niby chcą pomóc bezinteresownie, a i tak zawsze coś muszą mieć z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niewierze w SMSy... Tak samo jak lecą: Wyślij pusty SMS i wygraj 10.000 albo 100.000zł jak Józef Dąbrowski i 100 innych wygrannych. A naprawde ten kolo dostał 1000zł za udział w reklamie a nic niewygrał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 15:28, Kruk. napisał:

Ja nie znoszę tzw. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!! A dlaczego, bo żebrzą pieniądze,
robią hałas i ciekawe skąd mają kasę na tzw. dyskoteki i śpiewanki??


Gralem na WOŚP w sumie 3 gigi. Nie wzielismy ani grosza za koncert, tyle co dostalismy browarki i zarcie. Zadna kapela, ktora grala z nami tez nie wziela kasy, wiec wiekszosc artystow gra rzeczywiscie charytatywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować