Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 8800 GT już w sklepach!

210 postów w tym temacie

zorza

Dzisiaj odbyła się oficjalna premiera najnowszej karty ze stajni Nvidii - GeForce'a 8800 GT, choć można ją nabyć już od kilku dni. Charakterystyczną jej cechą jest duża wydajność w stosunku do ceny. Jeśli chodzi o moc, wersja 256 MB plasuje się pomiędzy modelami 8600 GTS i 8800 GTS, zaś 512 MB ustępuje już niewiele 8800 GTX.

Przeczytaj cały tekst "GeForce 8800 GT już w sklepach!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra propozycja biorąc pod uwagę cenę. I tak czekam na układy R670 w technologi 45nm, obsługujące DX10.1 i PCI-E 2.0 z taktowaniem pamięci wynoszącym 2,4 GhZ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, autor newsa wydajność wziął sobie z kosmosu chyba :).

Względnie nie widział testów na vortalach.

Ta karta jest dużo WYDAJNIEJSZA od 8800GTS 320/640, a podkręcona pokonuje 8800GTX :P . W tym przypadku cena (mniejsza od GTS ) nic nie znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 18:19, tomoliop napisał:

Cena... To już lepiej kupic GTSa, zbyt mała różnica cenowa.

Poczekaj, aż sprostują info.
8800GT jest lepsze od GTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8800GT ma mniejszą przepustowość pamięci, niż GTS, w dodatku wchodzi w to wspomniana mała ilość jednostek renderujących i szyna pamięci (GT ma 256bit, a GTS 320bit). Zresztą gram.pl nie śledzi na bierząco informacji, niedługo pewnie dodadzą jak przewiduje wycieki z AMD ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 18:19, tomoliop napisał:

Cena... To już lepiej kupic GTSa, zbyt mała różnica cenowa.


Przeczytałeś niusa?? Przecież 8800GT jest sporo szybsza od wersji GTS, a niewielka różnica w cenie też jest na korzyść wersji GT.

Poza tym chłopaki, dlaczego tak panikujecie. Jest wyraźnie napisane, że cena ma się wachać od 800 do 1050 w zależności od producenta i taktowania. Dzisiaj czytałem też recenzję na pewnym serwisie komputerowym i ich egzemplarz kosztował bodajże 799 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 18:23, TOMEKGORCZYNSKI napisał:

Ja mam GF 8800 GTS 640 i nie narzekam. Chociaż troche to dziwne, 2 GT (2 tyś zł) ma podobną
wydajność do Ultry (4 tyś zł). Naprawde dziwne


a Ultra można kupić od 2700zł... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 18:25, Choochoo napisał:

> Cena... To już lepiej kupic GTSa, zbyt mała różnica cenowa.

Przeczytałeś niusa?? Przecież 8800GT jest sporo szybsza od wersji GTS, a niewielka różnica
w cenie też jest na korzyść wersji GT.

Poza tym chłopaki, dlaczego tak panikujecie. Jest wyraźnie napisane, że cena ma się wachać
od 800 do 1050 w zależności od producenta i taktowania. Dzisiaj czytałem też recenzję na pewnym
serwisie komputerowym i ich egzemplarz kosztował bodajże 799 PLN.


Napisane jest, że jest słabsza... Umiesz czytać?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na Galaxy 8600GE HP 512 mb 1ns, GPU podkrecone na 690 płynnie chodzi Crysis w HIGH na rozdzielczości 1680x1050 bez zaciecia i spowolnien oczywiście na demku a grafa za 525zl :) nie ma sensu wydawac 1tyś na jakiegos GTS czy GT jak za niedlugo to sie postarzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 18:28, tomoliop napisał:

Napisane jest, że jest słabsza... Umiesz czytać?:)


I Ty wierzysz we wszystko, co napisze gram.pl? ;p założe się, że autor nie testował tych kart, a swoją opinie wyrobił na zdaniu GeForca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować