Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 8800 GT już w sklepach!

210 postów w tym temacie

Ja mam obecnie 8600GTS. Jak patrzę na wykresy porównawcze to się płakać chcę. Chyba sprzedam mojego grata i kupię takie cacko. Już sprawdzałem na allegro ale karta ta jest dość droga, ponad 1000zł. Mam nadzieję że znajdą się takie na ok. 800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<b>mokra skarpeta</> Kupujac nowego kompa na 99% płyt głównych nie zamontujesz już grafik z serii 9xxx. A to z prostego podwodu. gdyż nowe płyty główne mają tylko PCI-E a nie AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moglby mi powiedziec czy oplaca kupis sie ta karte czy 8800gts 640 mb ktory byc moze ma taktowanie nizsze o 25 mhz i 100 mhz ale ma wiecej bitow pamieci i 128 mb ramu wiecej oraz wydajniejsze chłodzenie,dzięki któremu będzie można ją podkrecić . Prosze tylko o konstruktywne odpowiedzi,najlepiej na maila ( igorbartoszek@gmail.com ) ponieważ nie chce wyrzucić 1400 zł w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SickZiggy bierz 8800GT 65Nm technologia robi swoje. Ma wszystkiego mniej a dorównuje prawie 8800GTX ( różnice 2-1 FPS maks do 10 FPS... ) Jest także znacznie tańsza. A tak w ogóle jak zależy ci na Crysisie to czekaj do 19 Listopada na 8800GTS 640 MB w wersji 65Nm... Ma mieć więcej potoków i być szybsza od standardowej. Albo na nowe ATI w technologi 55Nm które mogą być królami.. również w połowie Listopada ^_^ Sam tak robie bo sam przymierzam sie do zmiany grafiki ^_^

BTW: Karty na 65Nm i 55Nm są tańsze od poprzednich, bo mniejsze koszty produkcji są.. stąd taka cena 8800GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D Mój pogląd jest taki. Pc do gier i jego upgrade to faktycznie wiecej kasy niż konsola. Z drugiej strony gry na PC ss są tańsze niż na konsole, więc te ceny jakoś się wyrównują. Na koniec. Na PC mamy wszystkie gatunki gier. Na konsoli nie ma wszystkich rodzajów gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ot taki przykład. Bioshock na PC 70 zł. Bioshock na x360 150 zł. Jeżeli kupimy kilka gier w ciągu roku to PC jest bardziej opłacalny. Nikt tu nie powiedział chyba jeszcze że do konsoli nowej generacji wypada mieć tv ze wsparciem najlepiej dla fullhd albo przynajmniej 720p. Taki tv to sporo kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 14:25, Nekromantik napisał:

Pcet idzie do przodu, konsola stoi w miejscu. Niektórzy odnajdujący
się w temacie to wiedzą i dlatego upgradują.


Po tej wypowiedzi widać, że konsole znasz głównie z opowieści innych osób. Najlepszy przykład to PS2, pierwsze gry na nią wyglądały tylko trochę lepiej od tych z PSXa (czyli dziś już po prostu paskudnie), a dzisiejsze (GoW2) wyglądają tylko trochę gorzej niż gry na next geny i to głównie za sprawą braku rozdziałki HD. Co jest więc? Przecież PS2 się nie upgardowała chyba? Nie, to technologia poszła do przodu, a ludzie programujący gry na tą konsolę zaczęli ją coraz bardziej poznawać i wykorzystywać.

Druga sprawa. Piszesz, że gry na konsole chodzą na detalach minimalnych. Tym stwierdzeniem tylko się pogrążasz utwierdzając czytających, że kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Włącz sobie dowolną grę na PC w minimalnych detalach i porównaj jej wygląd z wersją na Xboxa 360, może wówczas twój pogląd ulegnie zmianie.

Nie ma to jak dogłębnie poznać temat o którym się tak chętnie pisze...

Skończmy już porównywanie konsol z PCtami, bo to dokładnie takie samo porównanie jak samochód i motor. Jednym i drugim się przemieszczasz, różnica tylko "jak"?


Co do 8800GT to na prawdę hitowa karta i zaskoczyły mnie jej znakomite wyniki w testach. Przypuszczam jednak, że ceny w Polsce nie będą z początku zbyt atrakcyjne tak jak miały być (karta była zapowiadana jako wypełniacz przedziału cenowego 700-900 zł). Tak czy inaczej teraz znacznie potanieją wersje GTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:03, BiShopKF napisał:

pierwsze gry na nią wyglądały tylko trochę lepiej od tych z PSXa (czyli dziś już po
prostu paskudnie), a dzisiejsze (GoW2) wyglądają tylko trochę gorzej niż gry na next geny i
to głównie za sprawą braku rozdziałki HD. Co jest więc?


A ja chcialbym zobaczyć wiecej tytulów na poparcie powyzszej tezy niż tylko GOW2. Wszyscy konsolowcy podaja tylko i wylacznie za przyklad ta gre. To zdecydowanie za malo aby mowic o wyzszosci konsol nad piecami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 02.11.2007 o 11:03, BiShopKF napisał:

> Pcet idzie do przodu, konsola stoi w miejscu. Niektórzy odnajdujący
> się w temacie to wiedzą i dlatego upgradują.

Po tej wypowiedzi widać, że konsole znasz głównie z opowieści innych osób. Najlepszy przykład
to PS2, pierwsze gry na nią wyglądały tylko trochę lepiej od tych z PSXa (czyli dziś już po
prostu paskudnie), a dzisiejsze (GoW2) wyglądają tylko trochę gorzej niż gry na next geny i
to głównie za sprawą braku rozdziałki HD. Co jest więc? Przecież PS2 się nie upgardowała chyba?
Nie, to technologia poszła do przodu, a ludzie programujący gry na tą konsolę zaczęli ją coraz
bardziej poznawać i wykorzystywać.

Druga sprawa. Piszesz, że gry na konsole chodzą na detalach minimalnych. Tym stwierdzeniem
tylko się pogrążasz utwierdzając czytających, że kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Włącz
sobie dowolną grę na PC w minimalnych detalach i porównaj jej wygląd z wersją na Xboxa 360,
może wówczas twój pogląd ulegnie zmianie.

Nie ma to jak dogłębnie poznać temat o którym się tak chętnie pisze...

Skończmy już porównywanie konsol z PCtami, bo to dokładnie takie samo porównanie jak samochód
i motor. Jednym i drugim się przemieszczasz, różnica tylko "jak"?


Co do 8800GT to na prawdę hitowa karta i zaskoczyły mnie jej znakomite wyniki w testach. Przypuszczam
jednak, że ceny w Polsce nie będą z początku zbyt atrakcyjne tak jak miały być (karta była
zapowiadana jako wypełniacz przedziału cenowego 700-900 zł). Tak czy inaczej teraz znacznie
potanieją wersje GTS.



Ja nie porównuję PC Vs Konsola, bo to nie ma sensu, tylko oceniam możliwości sprzętowe, mówię o problemach z jakimi się borykają programiści. Posiadam wszystkie najważniejsze konsole za wyjątkiem Twojego Xboxa 360 oraz PS3, które moim zdaniem niczego nowego do rozgrywki nie wnoszą, na dodatek już kuleją na jedną nogę. Dlatego tych konsol nie zamierzam kupować i kropka. A w ogóle co tak Się denerwujesz? Bronisz Swojego chłopaka? :)) Robiłeś kiedyś grę na Playstation 2, widziałeś devkita w akcji, jak wyglądała gra przed wrzuceniem na gilotynę, a jak jej finalna wersja? Patrzyłeś na minę człowieka pracującego ponad rok nad bajerami, które teraz musi usunąć? Ja to wszystko widziałem, pierwszy i ostatni raz. Więcej nie mam ochoty. Ty pewnie nie widziałeś jeszcze nic, albo coś na zdjęciach. Taka jest między Nami różnica, mój mały przyjacielu.

Pozdrawiam cwaniaczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłem 8800GT dla swojego słabszego koma i jestem zadowolony, może na urodziny lub za parę miesięcy później kupię drugą :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 16:11, Nekromantik napisał:

Ja nie porównuję PC Vs Konsola, bo to nie ma sensu, tylko oceniam możliwości sprzętowe, mówię
o problemach z jakimi się borykają programiści. Posiadam wszystkie najważniejsze konsole za
wyjątkiem Twojego Xboxa 360 oraz PS3, które moim zdaniem niczego nowego do rozgrywki nie wnoszą,
na dodatek już kuleją na jedną nogę. Dlatego tych konsol nie zamierzam kupować i kropka. A
w ogóle co tak Się denerwujesz? Bronisz Swojego chłopaka? :)) Robiłeś kiedyś grę na Playstation
2, widziałeś devkita w akcji, jak wyglądała gra przed wrzuceniem na gilotynę, a jak jej finalna
wersja? Patrzyłeś na minę człowieka pracującego ponad rok nad bajerami, które teraz musi usunąć?
Ja to wszystko widziałem, pierwszy i ostatni raz. Więcej nie mam ochoty. Ty pewnie nie widziałeś
jeszcze nic, albo coś na zdjęciach. Taka jest między Nami różnica, mój mały przyjacielu.

Pozdrawiam cwaniaczku.



Sorry stary, ale tym postem udowadniasz tylko, że nie masz kompletnie nic do powiedzenia - taka jest różnica między nami mój niedowartościowany przyjacielu z wielkimi marzeniami.
A liczyłem na ciekawą dyskusję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować