Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 8800 GT już w sklepach!

210 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2007 o 18:56, Stwór napisał:

Panie i Panowie wiem że to wielkie zachwyty itp.

Ale jest jeden problem, ponieważ do sprzedarzy trafi limitowana ilość tych kart, więc nie
każdy będzie mógł je kupić, lub dostać


To jest ten magiczny haczyk niestety, Kart ma być jak na razie wyprodukowanych około 50.000
tysięcy na cały świat, co oznacza że to bardzo mało i może być spory problem z jej kupnem,
a i ceny mogą się zmienic ze względu na limitowaną wersję!

Więć nie ma tak dobrze, poza tym co pewien czas producenci serwują nam takie limitowane niespodzianki
dla nielicznych:)

Radzę to co napisałem przeczytać zanim popadniecie w huraoptymizm :)


Za wyjatkiem pamieci RAM to ceny szeroko pojetej elektroniki wykazuja tendencje wylacznie spadkowe - nie martwilbym sie wiec na zapas ;)


--

Ta karta nie wystarczy nawet na pół roku o Crysisie na full zapomnijcie. Pamiętacie jakim wypasem był 6600gt? Doom 3 niby hulał na full, ale jak przychodzilo do poważnej zadymy to mieliśmy kilka klatek na sek. 8800gts i gt jest marketingiem, jak ktoś świetnie zauważył.

Xbox 360 i PS3 już w tej chwili nie wystarczają, więc z czym do ludu?

--

To wyjasnij mi, dlaczego na moim 7900GS gram w najnowsze tytuly w full detalach i rozdzialce minimum 1280x1024? IMHO niepotrzebnie dramatyzujesz.

A konsol do tematu nie mieszajmy, bo to zupelnie inna platforma i zwolnienia w grach konsolowych nie wynikaja z niedomagania sprzetu, tylko z braku doswiadzcenia programistow i nieznajomosci platformy przez tychze.

Nie chce sie bawic w moderatora, ale moze nie zaczynajmy znowu tematu o wyzszosci konsol nad PC lub odwrotnie? Kazda platforma ma swoje wady i zalety, a wybor spzetu do grania jest IMO sprawa indywidualna i zalezy od line-upu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:41, Nekromantik napisał:

> >
> > > I załamałeś mnie tym tekstem: "Xbox 360 i PS3 już w tej chwili nie wystarczają,
więc
> z
> > czym
> > > do ludu?".
> > >
> >
> > Mam nadzieję, że nic Ci się nie stało i jutro pójdziesz jak zwykle do szkoły z uśmiechem

> na
> > ustach :D
>
> Etap szkoły już dawno mam za sobą. Podaj tylko jakieś sensowne argumenty dla Twojego stwierdzenia.

>
> @Emillo2
> Taktowania są jak najbardziej OK.
>

O jakich sensownych argumentach chcesz rozmawiac na temat karty ze średniej pólki, dobrej
na rok giercowania ?


Przeczytaj recenzję na in4, a potem się wypowiadaj na temat tego czy jest to karta ze średniej półki. Chodziło mi o to stwierdzenie: "Xbox 360 i PS3 już w tej chwili nie wystarczają, więc z czym do ludu?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:41, Nekromantik napisał:

O jakich sensownych argumentach chcesz rozmawiac na temat karty ze średniej pólki, dobrej
na rok giercowania ?

Karta cenowo jest ze średniej półki, wydajnościowo - z wysokiej, przynajmniej do premiery kart nowej generacji w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:45, costi napisał:

Za wyjatkiem pamieci RAM to ceny szeroko pojetej elektroniki wykazuja tendencje wylacznie spadkowe
- nie martwilbym sie wiec na zapas ;)


Dodajmy jeszcze do tego dyski twarde;) Bo też wolno tracą na wartości:)

Dnia 29.10.2007 o 19:45, costi napisał:

To wyjasnij mi, dlaczego na moim 7900GS gram w najnowsze tytuly w full detalach i rozdzialce
minimum 1280x1024? IMHO niepotrzebnie dramatyzujesz.


Popieram, sam do niedawna grywałem na moim x850XL we wszystkie gierki bez problemów na maksymalnych, bądź lekko mniejszych choć nadal wysokich detalach:) A karta kupiona była ponad 2 lata temu:P
Zupełnie niepotrzebna dramaturgia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:43, xDeuSx napisał:

Kolejny dowód na wyższość GeForce''a nad konkurencją.


Nie ma czegoś takiego już jak konkurencja na rynku kart graficznych. ATI-AMD i Nvidia nie wchodzą sobie w drogę, łatwo to zauwazyć obserwując brak odpowiedników kart w poszczególnych przedziałach cenowych i wydajnoąści grup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:27, Stwór napisał:

Czyli teraz, 50.000 tysięcy to bardzo mało jak na cały świat;) ale jak dalej będzie nie wiadomo
bo jak na razie informacji jeszcze nie ma;) Na razie ma być 50 tysięcy, a czy będzie więcej?:)

Tu jest źródło informacji o 50 tys. sztuk 8800GT na starcie:
http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/news/2007/10/23/nvidia-boards-8800gt-launch
Zauważ co napisali, że przy poprzednich premierach kart graficznych NVidia rzucała w pierwszym rzucie tylko ok. 20tys., czyli tym razem zapewne przewidzieli, że karta będzie się sprzedawać bardzo dobrze i dali więcej (i trudno się dziwić przy takim stosunku wydajność/cena).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:51, Emillo2 napisał:

> @Emillo2
> Taktowania są jak najbardziej OK.


a taktowanie pamięci nie 1800 MHz


Istnieje coś takiego jak taktowanie efektywne (1800mHz) i taktowanie rzeczwiste (900mHz). Czyli wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:46, Zebius napisał:

> O jakich sensownych argumentach chcesz rozmawiac na temat karty ze średniej pólki, dobrej

> na rok giercowania ?
Karta cenowo jest ze średniej półki, wydajnościowo - z wysokiej, przynajmniej do premiery kart
nowej generacji w przyszłym roku.


Obserwując obecny stan rzeczy śmiem twierdzić, iż 8600gts jest z najniższej półki dla wymagającego gracza, 8800gt i gts ze średniej, natomiast 8800gtx i ultra dopiero z wysokiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:54, Nekromantik napisał:

> > O jakich sensownych argumentach chcesz rozmawiac na temat karty ze średniej pólki,
dobrej
>
> > na rok giercowania ?
> Karta cenowo jest ze średniej półki, wydajnościowo - z wysokiej, przynajmniej do premiery
kart
> nowej generacji w przyszłym roku.
>

Obserwując obecny stan rzeczy śmiem twierdzić, iż 8600gts jest z najniższej półki dla wymagającego
gracza, 8800gt i gts ze średniej, natomiast 8800gtx i ultra dopiero z wysokiej :D


IMHO jest to nawet sensowne podejście. Jednak między GF 8600GTS, a 8800GT jest bardzo duża różnica w wydajności, któremy bliżej do owego 8800GTX. Różnica w cenie jest na tyle mała, że ludzie, którzy zastanawiali się nad 8600GTS pewnie kupią znaczenie 2x szybszego 8800GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2007 o 19:45, costi napisał:

To wyjasnij mi, dlaczego na moim 7900GS gram w najnowsze tytuly w full detalach i rozdzialce
minimum 1280x1024? IMHO niepotrzebnie dramatyzujesz.

7900gs rzeczywiście zupełnie wystarcza na kilka nowości to odpowiednik podkręconego 8600gt i słabszego 8600gts.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 20:02, Choochoo napisał:

> > > O jakich sensownych argumentach chcesz rozmawiac na temat karty ze średniej
pólki,
> dobrej
> >
> > > na rok giercowania ?
> > Karta cenowo jest ze średniej półki, wydajnościowo - z wysokiej, przynajmniej do
premiery
> kart
> > nowej generacji w przyszłym roku.
> >
>
> Obserwując obecny stan rzeczy śmiem twierdzić, iż 8600gts jest z najniższej półki dla
wymagającego
> gracza, 8800gt i gts ze średniej, natomiast 8800gtx i ultra dopiero z wysokiej :D
>

IMHO jest to nawet sensowne podejście. Jednak między GF 8600GTS, a 8800GT jest bardzo duża
różnica w wydajności, któremy bliżej do owego 8800GTX. Różnica w cenie jest na tyle mała, że
ludzie, którzy zastanawiali się nad 8600GTS pewnie kupią znaczenie 2x szybszego 8800GT.

Zatrudniwszy dodatkowo kilka szarych komórek stwierdzam, że ma to co napisałeś logikę: 8600gts >>>8800gt>>8800gtx - tak to wydedukowałem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:54, Choochoo napisał:

Istnieje coś takiego jak taktowanie efektywne (1800mHz) i taktowanie rzeczwiste (900mHz). Czyli
wszystko gra.


No no no, już tak nie szpań, bo jak coś, to poprawna forma tutaj to MHz, a nie mHz ;d.
Nevermind.
Ho ho, ciekawe karty. Ta wersja 512 MB mnie naprawdę wkurzyła. Cholera, człowiek żałuje teraz... pomyśleć, że poczekał bym dwa miesiące i miałbym kartę wystarczającą na dłużej [niż mój obecny 8800GTS 320 ;f]. A to ci psikus. Kurczę, wkurzyła mnie NVidia tym posunięciem. Gdyby nie ta skandalicznie niska cena, to bym zrozumiał >>''.
Wie ktoś może, czy EVGA w ramach tej swojej super oferty wymienia 8800GTS 320 na 8800GT 512? :D Bo zawsze te kilkanaście zunifikowanych więcej i pamięci nigdy nie za dużo... ;<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 20:15, Choinix napisał:

> Istnieje coś takiego jak taktowanie efektywne (1800mHz) i taktowanie rzeczwiste (900mHz).
Czyli
> wszystko gra.

No no no, już tak nie szpań, bo jak coś, to poprawna forma tutaj to MHz, a nie mHz ;d.
Nevermind.
Ho ho, ciekawe karty. Ta wersja 512 MB mnie naprawdę wkurzyła. Cholera, człowiek żałuje teraz...
pomyśleć, że poczekał bym dwa miesiące i miałbym kartę wystarczającą na dłużej [niż mój obecny
8800GTS 320 ;f]. A to ci psikus. Kurczę, wkurzyła mnie NVidia tym posunięciem. Gdyby nie ta
skandalicznie niska cena, to bym zrozumiał >>''.
Wie ktoś może, czy EVGA w ramach tej swojej super oferty wymienia 8800GTS 320 na 8800GT 512?
:D Bo zawsze te kilkanaście zunifikowanych więcej i pamięci nigdy nie za dużo... ;<.

Poczekaj na sterowniki do 8800gt, a ujrzysz światło w tunelu, bądź stwierdzisz widzę ciemność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować