Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opóźnienia dostaw Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina

3316 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2007 o 12:51, Vermintide napisał:

Wypas!! Równy miesiąc od premiery ,a wysyłka wstrzymana!


Współczuję. Ja z ich sklepem w sumie nie miałem nigdy problemów, ale sam fakt traktowania klienta [obsunięcia premier, notoryczne błędy w lokalizacjach, niepoważne traktowanie klienta oraz cała ta akcja z wysyłka pre-orderów...] sprawił, że straciłem do nich szacunek i zaufanie. CDP i ten ich cały sklep, to jedno wielkie nieporozumienie. Pokazali jacy są kompetentni. Zabłysnęli profesjonalizmem jak nikt.

Dnia 26.11.2007 o 12:51, Vermintide napisał:

Dzięki CDP za całkowite zepsucie radości zakupienia EK. Po przejsciu gry mogę się tymi bestiariuszem i mapą podetrzeć(oby te ręcznie malowane kartki mi d..y nie zabarwiły) :)


Hahaha. Najlepszy tekst, jaki usłyszałem od kilku dni :) W sumie masz całkowitą rację. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbierzcie się w kupę i podajcie CDP do sądu. Czytam kilka stron wstecz i nie wiem czy śmiać się, płakać czy walić pięścią w stół. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Kolejny wspaniały after-order w wykonaniu ''najlepszej'' firmy sprzedającej gry w Polsce. Jeszcze parę lat temu napisałbym bez apostrofów, ale dzisiaj... Współczuję wszystkim którzy zostali zrobieni w balona. A pan prezes CDP niech nie próbuje w kimkolwiek wzbudzać współczucia tym, że firma będzie stratna bo wyśle graczom 100wpln''owe bony - jeśli wogóle je kiedyś wyśle! Nawet tych zakichanych nalepek nie potrafią do wszystkich paczek włożyć. A te bony mają umożliwiać zapłacenie całą sumę za grę? Czy tradycyjnie -20 zł wpln''ami i +20zł za wysyłkę? Mnie wPlny zalegają w setkach na koncie, bo nie opłaca mi się kupować gier po tych ''super-zniżkach'', wszystko mam za taką samą cenę w Media Markt i nie muszą się stresować czy mi wyślą paczkę w tym stuleciu. Dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, problem polega na tym, że coś takiego musiałoby być rozpatrywane indywidualnie dla każdego klienta. Podanie CDP do sądu oznacza, że każda osoba musiałaby opłacić prawnika (jeden prawnik by sobie z tym nie poradził), wnieść opłaty sądowe, a że u nas prawo nie działa na zasadzie precedensów (jak prawo w krajach anglosaskich), jeden pozytywny wynik (czyli wygrana sprawa) nie oznacza, że wszystkie pozostałe też by były wygrane. A ludziom nie chce się w coś takiego bawić (tym bardziej, że zapewne spora część zamawiających ma mniej niż 18 lat)...

Proponowałem już coś podobnego wcześniej (jak tylko zaczęły się zgrzyty), ale towarzystwo mnie wyśmiało, bo woleli tylko gderać na forum, zamiast coś z tym zrobić. Cóż, ich sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw czy "Zieloni"(jakby podsumowac to cale przedstawienie z EK,bonami i trzymaniu glowy miedzy nogami oraz wachaniu skarpetek zamiast sie odezwac w tej sprawie) czytaja to wszytko , bo bedac sobie takim prezesem CDP to bym sie seryjnie przerazil xD ale strach jest dobry ... bo mobilizuje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te wasze posty i przypomniało mi się jak jeszcze całkiem niedawno, co poniektórzy wyzywali mnie od idiotów, bo chciałem opisać całą sprawę i wysłać to do Newsweek''a, paru było nawet gotów oddać swoje życie, jeżeli bym nie dostał bonu na czas. A tu jakoś lada moment grudzień nam się zaczyna, nie dostałem odpowiedzi na 7 maili, plakat dostałem w fatalnym stanie, nie dostałem "rękawa", także i bonu nie dostałem. Chciałem zadzwonić dzisiaj do nich, ale jednak nie mam sił, by rozmawiać pół godziny i słuchać tych bzdetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że owa rekompensata (jedna i druga) pojawiły się nagle, gdy niezadowoleni nabywcy EK w preorderze zaczęli coś wspominać o kontakcie z mediami, TVN''em, a także postraszyli sądem. Nagle, jak grom z jasnego nieba, cierpniętniczy ton współwłaściela firmy, że mu wstyd, że on już robi odpowiednie awantury itd., itp. Tylko, co z tego? Dostałem kod rabatowy na zakupy w sklepie wiedźmińskim. A co, przepraszam, mam tam kupić? Kolejną koszulkę? (już mam). Karciankę? (już mam w EK). Inne "super gadżety" są niedostepne... No chyba że mam sobie pokój plakatami wytapetować, co wieku 32 lat może wzbudzać lekkie zdziwienie.

Na temat bonu o nominale 100 PLN nie będę nawet wspominał, bowiem żalenie się, a tak to brzmiało, że stracimy tyyyle kaaasy, było nie na miejscu. Zresztą, ciągle go nie mam i coś mi się widzi, że przed świętami nie dostanę.

A na koniec uwaga ostatnia do właścicieli. Panowie, nie straszcie, że już żadnych EK wydawać nie będziecie. Łaski nie robicie. Chcecie to wydajecie, nie chcecie, to nie wydajecie. Proste. Niby czemu miała służyć ta uwaga w wywiadzie? Że teraz mamy petycję napisać do CDP, żeby łaskawie zechciał EK wydawać???

Dziwne, można było całej tej awantury uniknąć. A tak, co głos CDP, to wtopa. Gratulacje. Naprawdę - gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 15:48, Andrejew napisał:

/.../

Bardzo ładnie to ujołeś. Gdy CDP wspomniało o zakończeniu wydawania edycji kolekcjonerskich i specjalnych, faktycznie troszke smutno mi się zrobiło, ale twoja uwaga na ten temat zmieniła moje podejście ;).

Jeśli chodzi o mnie, to jest tak jak pisałem. Niestety pisałem to kilka razy i jest to wciąż aktualne. Zero kontaktu, informacji itp. Bony miały być wysłane. Nie zostały bo następiło opóźnienie. To się nie czeka do jasnej... ciasnej, aż klienci zaczną dzwonić i się dopytywać, tylko wysyła się meile gdzie sprawa jest wyjaśniona. To jak nas traktujecie jest niedopuszczalne. O wszystko trzeba samemu zabiegać, starać się, latać za tym. Czy tak być powinno? Zejdźcie na ziemie pracownicy CDP.

Ja na moje pytania do DOKu, nie dostałem odp. Pełna profesura ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 13:39, Ringno5 napisał:

Widzisz, problem polega na tym, że coś takiego musiałoby być rozpatrywane indywidualnie dla
każdego klienta. Podanie CDP do sądu oznacza, że każda osoba musiałaby opłacić prawnika (jeden
prawnik by sobie z tym nie poradził), wnieść opłaty sądowe, a że u nas prawo nie działa na
zasadzie precedensów (jak prawo w krajach anglosaskich), jeden pozytywny wynik (czyli wygrana
sprawa) nie oznacza, że wszystkie pozostałe też by były wygrane. A ludziom nie chce się w coś
takiego bawić (tym bardziej, że zapewne spora część zamawiających ma mniej niż 18 lat)...


istnieje coś takiego jak pozew grupowy (czy jakoś tak), ale nawet jakby podać sprawę do sądu w naszym kraju trwało by to latami, niemówiąc już o zebraniu tych 3000 osób w sądzie, nie wiem czy były by również w stanie pomóc w tej sprawie organizacje w stylu federacji Konsumenta bo niestety nasz przypadek nie podlega chyba (przynajmniej na razie nie znalazłem) pod żaden paragraf sprzedaży internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 15:48, Andrejew napisał:

A mnie się wydaje, że owa rekompensata (jedna i druga) pojawiły się nagle, gdy niezadowoleni
nabywcy EK w preorderze zaczęli coś wspominać o kontakcie z mediami, TVN''em, a także postraszyli
sądem.

Może i tak, chociaż wydaje mi się, że pierwsza rekompensata (naklejka i plakat została zaproponowana przez całym zamieszaniem z mediami. News pojawił się 28.06.2007 Z drugiej strony w rzyci mam, dlaczego pojawiła się rekompensata, bardziej interesuje mnie to, dlaczego mam już EK, a naklejki, plakatu i bonu ani widu, a ni słychu. Nie wiem, czy listonosz nie wsadził sobie mojego bonu do kieszeni, albo dostarczył innej osobie, albo czy w ogóle bon został wysłany. To samo tyczy sie plakatu i naklejki.

Dnia 26.11.2007 o 15:48, Andrejew napisał:

Nagle, jak grom z jasnego nieba, cierpniętniczy ton współwłaściela firmy, że mu wstyd,
że on już robi odpowiednie awantury itd., itp.

To, że się przyznał należy mu się plus. Co prawda, z to, że wszystko jest po staremu należy się minus, ale fakt jest faktem.

Dnia 26.11.2007 o 15:48, Andrejew napisał:

Tylko, co z tego? Dostałem kod rabatowy na zakupy
w sklepie wiedźmińskim. A co, przepraszam, mam tam kupić? Kolejną koszulkę? (już mam). Karciankę?
(już mam w EK).

Karcianka ze sklepu wiedźmińskiego, to nie ta sama, co z EK. No, chyba że jesteś w tej samej sytuacji co ja - mam obie karcianki, jedną z empiku, a drugą z EK.

Dnia 26.11.2007 o 15:48, Andrejew napisał:

Inne "super gadżety" są niedostepne...

Coś mi się wydaje, że były, są i będą "wkrótce". BTW, IMO coś, co nazywa sie szumnie "wiedźmińskim sklepikiem" powinno zawierać coś więcej, niż owe "super gadżety". Taki np. kubeczek i komplet kości - wolałbym zestaw do kościanego pokera, taki jak w grze. W grze występuje alkohol, więc może by dać porządny kufel na piwo. Wiedźmin to w końcu produkcja +18, a nie jakieś pokemony.

Dnia 26.11.2007 o 15:48, Andrejew napisał:

No chyba że mam sobie pokój plakatami
wytapetować, co wieku 32 lat może wzbudzać lekkie zdziwienie.

Plakaty mogą być. Osobiście bardziej wkurza mnie to, że większość plakatów była dostępna wcześniej.

Dnia 26.11.2007 o 15:48, Andrejew napisał:

Na temat bonu o nominale 100 PLN nie będę nawet wspominał, bowiem żalenie się, a tak to brzmiało,
że stracimy tyyyle kaaasy, było nie na miejscu. Zresztą, ciągle go nie mam i coś mi się widzi,
że przed świętami nie dostanę.

Nie martw się, ja też go nie mam.

Dnia 26.11.2007 o 15:48, Andrejew napisał:

Dziwne, można było całej tej awantury uniknąć. A tak, co głos CDP, to wtopa. Gratulacje. Naprawdę
- gratulacje.

Zamiast ciągle przepraszać i obiecywać mogliby wreszcie wysłać coś w terminie. Skoro EK dostaliśmy (z tego, co widzę, to nie każdy dostał) później, to wypadałoby zrobić wszystko związane z rekompensatą na wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadziwia mnie naiwność niektórych osób... Naprawdę wierzycie w historyjkę z bonami? Popatrzcie na zbieżność faktów i dat:
- CDP daje ciała na całej linii w sprawie EK Wiedźmina;
- zapada cisza ze strony CDP;
- ludzie się coraz bardziej wpieniają, pojawiają się głosy o listach do mediów i pozwach;
- CDP natychmiast przeprasza (choć wcześniej nawet słówkiem nie pisnęli) i obiecuje rekompensatę, tylko nikt nie wie jaką;
- ludzie się uspokajają i grzecznie czekają;
- CDP spokojnie sobie rozsyła brakujące elementy (niektórym), skutecznie pozbawiając ich prawa do jakichkolwiek czynności prawnych (no bo na jakiej podstawie chcesz wystąpić do sądu o odszkodowanie, skoro pokwitowałeś kurierowi odbiór materiałów z EK);
- sprawa bonu na 100 zł umiera śmiercią naturalną, bo nie jest on już nikomu do niczego potrzebny.

A teraz pytanie do wszystkich: wiecie co to jest "maskirowka"? Dla tych, którzy z rosyjskim są na bakier, wyjaśnię, iż jest to pojęcie obejmujące ogół działań mających odwrócić uwagę innych (mediów, społeczeństwa, innych państw itp) od tego, co dzieje się naprawdę. Oczywiście maskirowka ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, choć stworzona jest tak, by być jak najbardziej wiarygodną.

Czy tylko mnie ten termin idealnie pasuje do całej historii z bonami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, a bonów nie ma ;)
Jakoś do mnie nie przemawia tekst, że "wystąpił problem z produkcją, nie-nasza-wina" ;]
Tylko chciałbym jeszcze przed 16 grudnia dostać ten bon, bo jak dostanę później to przesyłkę dostanępo świętach : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh gdzie ten bon aj gdzie?:) oby tylko niemial daty waznosci XD do zrealizowania do XX.XX.XX bo jeszcze mi przysla po tym terminie XD i bedzie klops ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy pojawi się niedługo temat: Michał Kiciński przeprasza za opóźnienia w wysyłce bonów za opóźnienia w wysyłce dodatków do EK Wiedźmina?
Śmiechu warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam cały czas "wystąpił problem podczas realizacji Twojego zamówienia, prosimy o kontakt z działem obsługi klienta".Fakt faktem na grudzień już nie liczę bo nawet nie ma co ale mam nadzieję że to lutego 2008 się wyrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.Czy osoby, które otrzymały swoje sławienne resztki z EK dostały również plakat?I druga sprawa...ową rekompensatą za opóźnienia mają być tylko bony(wg cdp AŻ)czy także te 50% zniżki do sklepu wiedźmińskiego?

P.S.Ja Ek dostałem w momencie, kiedy dzielnie walczyłem w Epilogu w Wiedźminie hehe ;-)Faktycznie....to dzięki bestariuszowi udało mi się pokonać Dzikiego Gona hehe ;-)Wcześniej czekałem na pozostałe części z EK, teraz czekam na wynagrodzenie za cierpliwość(?), czy może trafniejszym określeniem byłoby wkur..., CDP na własne życzenie kopie pod sobą coraz głębszy dołek.Najwyraźniej ludzie za to odpowiedzialni pracują na umowę zlecenie będąc przyjmowani przez Ochotnicze Hufce Pracy hehe ;-)Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 02:46, Siupsiupek napisał:

Mam pytanko.Czy osoby, które otrzymały swoje sławienne resztki z EK dostały również plakat?I
druga sprawa...ową rekompensatą za opóźnienia mają być tylko bony(wg cdp AŻ)czy także te 50%
zniżki do sklepu wiedźmińskiego? [ciach]


Jak nie dostałeś plakatu to zadzwoń do DOKu. Ja dostałem go w trzeciej turze przesyłki EK wiedźmaka ;) I o dziwo razem z nalepką (spodziewałem się jej w czwartym rzucie:D)


Zresztą plakat bardzo fajny. Już wisi u mnie na ścianie :) Narzeczona tylko spogląda na mnie jak na debila, ale co tam! :-) Niech się cieszy że nie noszę medalionu na szyi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 09:51, Diplo napisał:

Jak nie dostałeś plakatu to zadzwoń do DOKu. Ja dostałem go w trzeciej turze przesyłki EK wiedźmaka
;) I o dziwo razem z nalepką (spodziewałem się jej w czwartym rzucie:D)

Ja napisałem maila i otrzymałem odpowiedź, że dostanę w późniejszym terminie wysłane pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, wysla w pozniejszym terminie.
Tym, ktorzy nie dostali radze sie opomnac, bo sami z siebie ich moga nie doslac. A skoro obiecali, niech wysylaja, a ze to juz 3 wysylka i 2 na ich koszt... coz, jakos mi ich nie zal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale co z domniemanym wynagrodzeniem za opóźnienia. Będzie ono dotyczyć tylko bonu o wartości 100zł, czy także dodatkowo 50% zniżki w sklepie Wiedźmińskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować