Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opóźnienia dostaw Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina

3316 postów w tym temacie

Wszystkie dodatki miały być wysłane do 17, najpóźniej do 19. A potem miała być poruszona sprawa bonów rabatowych na 100 zł. I co? NIC. Ludzie nie maja dodatków, a o bonach to cisza jak makiem zasiał. Profesjonalizm pełną gębą :P. Ja swoją EK dostałem po 3 tygodniach oczekiwania. Pomijam fakt braku plakatu, bo szkoda mi już nerw, ale to co się dzieje z wydaniem EK Wiedźmina to jest groteska.
GRAM.pl - może byście tak łaskawie dali jakieś wyjaśnienia??? Co do DOK mamy dzwonić? Przecież i tak nam nic nowego nie powiedzą. Chcemy wiedzieć, dlaczego nie wszyscy z nas nie dostali jeszcze EK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem ten temat gdzieś z "czeluści" tego forum i złapałem się za głowę... Matko jedyna! Miesiąc opóźnienia! To jest możliwe tylko w Polsce....

Nie wiem, czy pocieszy czekających fakt, że ja dostałem swoje dodatki tydzień po przejściu gry, więc już w czasie, w którym nie sprawiły mi prawie żadnej radochy... Ech! Łączę się w Wami bólu chłopaki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc juz mam (znaczy cala EK), ale ciagle czekam na 3 (!!) partie, mianowicie na naklejke i plakat :) Nie, zebym zyc bez nich jakos nie potrafil, ale skoro obiecali, to beda musieli obietnicy dotrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego moja paczka przyszła niezafoliowana?? Do tego w sporo za dużym kartonie. Pudełko z dodatkami jest brudne od kurzu czy piasku nie wiem, do tego wytarte. Wygląda jak używane i to przez dłuuugi czas. Na szczęście w środku już jest lepiej.
Eh naprawdę z każdym swoim krokiem daliście dowód na to że profesjonalizm jest wam jedynie znanym słowem z amełykańskich filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile można składać te zakichane pudełka ,czy co tam? Ten świstak , co składał te EK pewnie padł ze zmęczenia albo zwariował. Wysyłka oczywiście wstrzymana , zero informacji , brawo poprostu.

Pytanko- wyrobicie się do końca tego miesiąca ,czy znowu dacie "rzyci"?
Zapewne nikt na to nie odpowie ,ale co mi tam

Profesjonalizm do bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdeka idealne masz to pudełko aż boje sie jakia bedzie moja paczka.
Jak w stanie beznadziejnym odrazu zażdam zwrot kaski... i lepiej paczke otworze przy kurierze by nie bylo problemow... z szybkim zwrotem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 20:13, RaLu napisał:

> Informujemy, że w dniu jutrzejszym potwierdzimy termin wysyłki pozostałych paczek z elementami

> EK.

Podobnie jak wczoraj, również w dniu dzisiejszym kolejna partia przesyłek opuściła nasz magazyn.
Ostatnia część jest skierowana do realizacji i jutro zostanie wysłana.

Pozdrawiam,
Rafał Łubiński
sklep.gram.pl


Napisał RaLu 8mego dziś minął 20sty i dalej kicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 22:37, MagdaMyszka napisał:

Tak wygląda pudełko na które czekałam miesiąc. Reklamacja!!!


Masz rację, szczerze Ci współczuję...
Ja swoją dostałem w dwa tygodnie po premierze.
Zabrało mi to całą radość, jednak dodatki dostałem w super stanie, razem z plakatem i naklejką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dowiedziałam się właśnie że paczkę mam odesłać na swój własny koszt (samo pudełko na szczęście)
Jeżeli chcę pudełko bez numerka będzie to trwało dość długo, ponieważ nie mają w tej chwili pudełek na reklamację, a jeżeli chcę z numerkiem to... będzie to trwało jeszcze dłużej!!! Oczywiście nie wiadomo jak długo.
A wystarczyło dobrze zabezpieczyć paczkę. Karton w którym przyszły dodatki jest dużo za duży i niczym nie były zabezpieczone, latały sobie luźno w pudle, stąd te otarcia na pudełku napewno. Do tego BRAK FOLII, dla mnie jest to karygodne. Zamawiałam produkt nowy zafoliowany.
To już na allegro lepiej pakuje swoje paczki przeciętny allegrowicz.
Zastanawiam się nad zgłoszeniem tego odpowiednim władzom, ponieważ takie traktowanie klienta jest niedopuszczalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 09:59, MagdaMyszka napisał:

No i dowiedziałam się właśnie że paczkę mam odesłać na swój własny koszt (samo pudełko na szczęście)
Jeżeli chcę pudełko bez numerka będzie to trwało dość długo, ponieważ nie mają w tej chwili
pudełek na reklamację, a jeżeli chcę z numerkiem to... będzie to trwało jeszcze dłużej!!! Oczywiście
nie wiadomo jak długo.
A wystarczyło dobrze zabezpieczyć paczkę. Karton w którym przyszły dodatki jest dużo za duży
i niczym nie były zabezpieczone, latały sobie luźno w pudle, stąd te otarcia na pudełku napewno.
Do tego BRAK FOLII, dla mnie jest to karygodne. Zamawiałam produkt nowy zafoliowany.
To już na allegro lepiej pakuje swoje paczki przeciętny allegrowicz.
Zastanawiam się nad zgłoszeniem tego odpowiednim władzom, ponieważ takie traktowanie klienta
jest niedopuszczalne.


Zgłoś. W razie czego będziesz mieć moje poparcie. Pewnie znajdzie się też wielu innych, którzy też Cie poprą. Ja już wysłałem e-mail do UOKiK. Im więcej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Środa, paczka dalej wstrzymana. Czy CDP o nas zapomniało? I jeszcze na stronie sklepu gram.pl wita mnie bezczelny napis "Czy masz już prezent?" ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak CDP postępuje ze swoimi klientami to po prostu skandal. Wczoraj minął miesiąc od otrzymania pierwszej paczki.
Poza kilkoma wyjaśnieniami niebieskich (swoją drogą 99% się nieprawdą) nie wypowiedział się nikt NAPRAWDĘ kompetentny który wyjaśniłby kiedy doczekamy się swoich dodatków.

P. Kiciński w wywiadzie naobiecywał dużo różnych rzeczy jak również podał PEWNE terminy wysyłek dodatków. Szkoda tylko, że duża część osób po 5 (!) miesiącach od zamówienia dalej nie otrzymała całej EK...

Przypięty post w tym temacie sugeruje nam, abyśmy z problemami kontaktowali się z DOK.
Skrót mojej rozmowy z jedną z pracownic:
(...)
JA:- Zamawiałem EK Wiedźmina w statusie wysyłki mam: wystąpił problem podczas realizacji Twojego zamówienia, prosimy o kontakt z działem obsługi klienta".
DOK: - Nie dostaliśmy jeszcze dodatków z fabryki
- Kiedy dodatki będą dosyłane?
- Nie wiemy
- A kiedy będzie coś wiadomo na ten temat?
- Nie wiemy(...)

Pozostawię to bez komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, żenada i kompletny brak profesjonalizmu w wydaniu CDP aż bije po oczach. Oczywiście nadal mam w panelu zamówień informację, że "wystąpił problem przy realizacji". Oczywiście, że problem wystąpił, jak sądzę - jest nim po prostu żywa głupota pracowników CDP, z człowiekiem, który wydał decyzję o wysłaniu wyprodukowanych EK do sklepów a nie do pre-orderowców, na czele...

Napiszę za chwilę do BOK''u, póki co treści nie zdradzę, aczkolwiek podzielę się rezultatami wymiany maili. A pomysł z pisaniem do UOKiK jest jak najbardziej słuszny i ja również zamierzam to zrobić, niezależnie od tego co CDP mi odpowie.

Żałuję że nabyłem EK Wiedźmina, pod każdym względem - te 100 złotych mogłem dużo lepiej spożytkować i mniej najeść się przez to nerwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 13:15, Solmath napisał:

To jak CDP postępuje ze swoimi klientami to po prostu skandal. Wczoraj minął miesiąc od otrzymania
pierwszej paczki.
Poza kilkoma wyjaśnieniami niebieskich (swoją drogą 99% się nieprawdą) nie wypowiedział się
nikt NAPRAWDĘ kompetentny który wyjaśniłby kiedy doczekamy się swoich dodatków.

P. Kiciński w wywiadzie naobiecywał dużo różnych rzeczy jak również podał PEWNE terminy wysyłek
dodatków. Szkoda tylko, że duża część osób po 5 (!) miesiącach od zamówienia dalej nie otrzymała
całej EK...

Przypięty post w tym temacie sugeruje nam, abyśmy z problemami kontaktowali się z DOK. > Skrót mojej rozmowy z jedną z pracownic:
(...)
JA:- Zamawiałem EK Wiedźmina w statusie wysyłki mam: wystąpił problem podczas realizacji Twojego
zamówienia, prosimy o kontakt z działem obsługi klienta".
DOK: - Nie dostaliśmy jeszcze dodatków z fabryki
- Kiedy dodatki będą dosyłane?
- Nie wiemy
- A kiedy będzie coś wiadomo na ten temat?
- Nie wiemy(...)

Pozostawię to bez komentarza...


Jednym słowem jeden wielki syf jak tak można olewać ludzi.
Niech napisza newsa następnego i sprostują swoje obietnice bo ile k..wa można czekać na paczke przecież to już jest parodia. Zaraz dzwonie do nich bo chce zwrócić wiedźmina i ich skichaną koszulke.

edit: ale ich telefony chyba padły

W dniu dzisiejszym 21.11.2007 nastąpiła awaria Centrali Telefonicznej po stronie usługodawcy obsługującego naszą firmę, przez co kontakt telefoniczny z działem Pomocy Technicznej oraz działem Obsługi Klienta jest niestety niemożliwy.
W chwili obecnej staramy się jak najszybciej przywrócić prawidłowe działanie linii telefonicznej.
Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie oszacować ile czasu może potrwać naprawa.
Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację.

MASAKRA ! :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahahahahahahaha! Wstrzymane. Heh, to już się nawet śmieszne zaczyna robić. Albo ja zaczynam wariować. BTW: Nie ma to tamto. Widząc w jakim stanie przychodzą paczki, swoją otworzę w przy kurierze. I jak pudełko będzie chodź trochę zniszczone (rys nie liczę, bo one są oczywiste...), oddam je od razu. I grzeje mnie co kurier z nim zrobi.
BTW2: I to, że trzeba wysyłać pudełko, które zostało zniszczone nie z naszej winy, na własny koszt, jest żałosne. Jak całe to zachowanie ze strony CDP. Uuuuh. Mendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 13:16, Kifa napisał:

Żałuję że nabyłem EK Wiedźmina, pod każdym względem - te 100 złotych mogłem dużo lepiej spożytkować
i mniej najeść się przez to nerwów...


Te 120zł bo w byle sklepie jest za 79zł. Po prostu szkoda wydanych pieniędzy w błoto, prędzej sam wyprodukuję sam te dodatki:P ;P ;P ^^
Co tu dużo mówić.. Kpina.
Oczywiście nadal wstrzymane. A co cierpliwość się skończyła i zrozumienie, wyrozumiałość itepe!
Szkoda po prostu szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 22:37, MagdaMyszka napisał:

Tak wygląda pudełko na które czekałam miesiąc. Reklamacja!!!


Nie jesteś sama . Moje również jest zniszczone, rozpatruje dwie opcje reklamacja albo zwrot pieniędzy. Na reklamacje niestety bardzo długo poczekasz aż wydrukują nowe etui...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:18, gpodoba napisał:

W dniu dzisiejszym 21.11.2007 nastąpiła awaria Centrali Telefonicznej po stronie usługodawcy
obsługującego naszą firmę, przez co kontakt telefoniczny z działem Pomocy Technicznej oraz
działem Obsługi Klienta jest niestety niemożliwy.
W chwili obecnej staramy się jak najszybciej przywrócić prawidłowe działanie linii telefonicznej.
Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie oszacować ile czasu może potrwać naprawa.
Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację.


Jaaasne... poprostu sie zmeczyli tymi telefonami od osob ktore nie dostaly jeszcze dodatkow, lub chca je zreklamowac -.-
postanowili calkowicie odpuscic... noz jak tu sie nie wku***
a do tego tematu nie zaglada juz chyba NIKT z gram.pl... zero odpowiedzi na pytania, zero szacunku wobec klienta!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować