Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opóźnienia dostaw Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina

3316 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2007 o 21:48, Krakers15 napisał:

wszystkich obrażać
i warczeć? Ludzie w CDP też są ludźmi i też mogą być zestresowani. Lepiej podejść do tego optymistycznie
- EK nie zając nie ucieknie, a skoro można było czekać parę miesięcy, to kilka dni i tak nikogo
nie zbawi. Podkreślam kilka, a nie kilkadziesiąt.


Najpierw znajdź w słowniku znaczenie słowa obrażać, następnie przykład w mojej wypowiedzi takiego zachowania.

Dnia 29.10.2007 o 21:48, Krakers15 napisał:

Kto kazał płacić dużo wcześniej? Jak chcesz, to płać przelewem, ale możesz też płacić przy odbiorze.


Nie mam zwyczaju nosić gotówki, co wtedy mądralo? Zapewniam Cię że jest powód dlaczego oferowane jest tak wiele form zapłaty

>Za to ma być plakat i naklejka jak dobrze pamiętam. BTW wielkie mi zmarnowanie czasu.
Wow plakat i naklejka którą nakleisz sobie na piórnik :P Widocznie jest szczęściarzem, bo są ludzie którzy zamawiali nieomal 6 godzin

>Jak wcześniej wspominałem można było płacić przy odbiorze.

Są klienci do który przesyłki również płatne przy odbiorze nie dotarły przed premierą

>Chwila, moment. Chcesz dostać rekompensatę kilka razy za jedną rzecz? Co do rekompensat, to mają być wysyłane razem z "drugą częścią" EK.

Wczytaj sięw forum, miały być dwie: 1 za walnięty serwery podczas preorderu ; 2 za opóźnienie w kolekcjonowaniu gry itp


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 21:48, Krakers15 napisał:

wszystkich obrażać
i warczeć? Ludzie w CDP też są ludźmi i też mogą być zestresowani. Lepiej podejść do tego optymistycznie


Najpierw znajdź w słowniku znaczenie słowa obrażać, następnie przykład w mojej wypowiedzi takiego zachowania.

Dnia 29.10.2007 o 21:48, Krakers15 napisał:

Kto kazał płacić dużo wcześniej? Jak chcesz, to płać przelewem, ale możesz też płacić przy odbiorze.


Nie mam zwyczaju nosić gotówki, co wtedy mądralo? Zapewniam Cię że jest powód dlaczego oferowane jest tak wiele form zapłaty

>Za to ma być plakat i naklejka jak dobrze pamiętam. BTW wielkie mi zmarnowanie czasu.
Wow plakat i naklejka którą nakleisz sobie na piórnik :P Widocznie jest szczęściarzem, bo są ludzie którzy zamawiali nieomal 6 godzin

>Jak wcześniej wspominałem można było płacić przy odbiorze.

Są klienci do który przesyłki również płatne przy odbiorze nie dotarły przed premierą.

>Chwila, moment. Chcesz dostać rekompensatę kilka razy za jedną rzecz? Co do rekompensat, to mają być wysyłane razem z "drugą częścią" EK.

Wczytaj się w forum, miały być dwie: 1 za walnięte serwery podczas preorderu ; 2 za opóźnienie w kolekcjonowaniu gry itp


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 21:41, madjudge napisał:

Trzeba było się szarpnąć na EK, to byś mógł to odczuć na własnej skórze. No ale syty głodnego
nie zrozumie.

Oooo! Ja też mam EK i siedzę cicho, bo akurat w tym czasie, kiedy niektórzy narzekają, to ja gram. Właśnie skończyłem 8 godzinna sesję z Wiedźminem. No to na pudełko i te parę drobiazgów mogę poczekać...
Tylko mam teraz drobny problem: czy ja jestem syty (bo Wiedźmina mam) czy głodny (bo EK w całości nie mam)? ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 22:04, migem napisał:

O co dokladnie Ci chodzi ? Wyrywasz cos z kontekstu i piszesz ze zenada ? Zapytaj o cos to
ci odpowiem, ale czemu mnie obrzucasz takimi słowami ?


A Ty mi odpowiadasz bez cytatu by ukryć swoją poprzednią wypowiedź ?

Obaj wiemy, że niezwykle łatwo jest zobaczyć całe wypowiedzi, a ja nie cytowałem całego posta, ponieważ postępuję zgodnie z Netykietą i nie produkuję postów na parę stron. Odpowiadam na konkretną rzecz po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 22:02, migem napisał:

Nie ale odpowiedz na takie słowa jak "żenada", odpowiedzialnosc za slowo, piszesz w nie jasny
sposob na forum o jakis 5 000 Ek, kiedy dobrze wiesz ze tutaj informacja nawet o 1 sztuce wiecej
doprodukowanej wywoluje lawine lamentów, krzyków i epitetów z których najlzszejy to "oszust",
a jak wnikam w szczegoly to sie nagle okazuje ze nie 5 000, i ze nie empik płock i ze nie wazne
? To po co ta infroamcja wogóle i co miała na celu ?



Przepraszam że to nie Empik z Warszawy. Taki wielki i ogromny.
Nie ważne? Bardzo ważne, ale tu poczekamy na dalszy rozwój wydarzeń i zweryfikujemy prawdziwość 5000 egz.
Na celu to, że jest ich dużo więcej i nie idą już jak ciepłe bułeczki w sklepach, również waszym.
Czy naprawdę nie wiedzieliście wcześniej przed premierą, że siedzicie tylko na 300 sztukach zamiast 3000, aby w odpowiedni czasie PRZEPROSIĆ i co najważniejsze poinformować klientów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha czyli tylo chciales mi to po prostu powiedziec ok rozumiem jest mi przykro staram sie tutaj pomoc i informowac wszytsich ktorzy maja pytania, myslalem ze cos od ciebie przegapilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2007 o 22:15, IzKaDeXteR napisał:

Przepraszam że to nie Empik z Warszawy. Taki wielki i ogromny.


Co ma piernik do wiatraka, nic nie pisalem o zadnym epmiku z warszawy ?

Dnia 29.10.2007 o 22:15, IzKaDeXteR napisał:

Nie ważne? Bardzo ważne, ale tu poczekamy na dalszy rozwój wydarzeń i zweryfikujemy
prawdziwość 5000 egz.


Nie musimy czekac tlumacze ci przeciez ze nie ma zadnych 5 000 sztk edycji kolekjconerskiej dla EMPIKów czemu uwazasz ze wiesz lepieij ?

Dnia 29.10.2007 o 22:15, IzKaDeXteR napisał:

Na celu to, że jest ich dużo więcej i nie idą już jak ciepłe bułeczki w sklepach, również waszym.
Czy naprawdę nie wiedzieliście wcześniej przed premierą, że siedzicie tylko na 300 sztukach
zamiast 3000, aby w odpowiedni czasie PRZEPROSIĆ i co najważniejsze poinformować klientów?


kompletnie nie roaumiem o ci chodzi ? na jakis 300 sztukach siedzielismy ? To nie sarkazm, na prawde nie zrozumialem tego stwierdzenia napisz jasniej prosze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 21:56, Hern napisał:

[...]
> .. ale zaryzkowalismy rzucilismy na
> front wszytsko cos ie ruszalo i co mielismy, nie wszytsko wyszlo, akilka bitew przegralismy

> ale wojne mam wrazenie mimo wszytsko wygralismy.

WY wygraliście ?
Rozumiem, że MY Gracze czekający jak idioci na realizację pewnej umowy handlowej z WAMI
to ci przegrani ?
Piękne podejście do klienta. Pogratulować.
Żenada.

Zobaczymy co jutro wymyślą, jak nie będzie satysfakcji ja kontynuuje embargo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 22:16, migem napisał:

aha czyli tylo chciales mi to po prostu powiedziec ok rozumiem jest mi przykro staram sie tutaj
pomoc i informowac wszytsich ktorzy maja pytania, myslalem ze cos od ciebie przegapilem.


To fajnie, że jest Ci przykro .. tylko z jakiego powodu ?
Czyżby z tego że wygraliście wojnę z graczami (waszymi klientami, którzy Wam zaufali), jak można rozumieć Twój post z początku naszej "dyskusji" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wygralismy wojne jaka jest wydanie tak skomplikowanje gry jak wiedzmin, pokonalismy wiele przeciwnosci losu, konkurencje, ludzka nie chcec, złych proporków ktorzy wrozyli nam porazke etc.. nigdzie nie pisałemo wojnie z graczami to juz Twoja interpretacja a mi przykro że własnie taka masz interpretacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 21:29, migem napisał:

ok. Pytasz o besiariusz i MMiS.

Dnia 29.10.2007 o 21:29, migem napisał:

Wiec tak, zeby moc dostarczyc duza ilosc towaru ico wiecej ja sprzedac skutecznie w takiej
duzej sieci, trzeba z ta siecia zrobic jakas unikalna promocje w celu dostarczenia jej odpowieniego
materialu do zachecania swoich klientow do zakupow. Przy praktycznie kazdej grze z wiekszoscia
duzych sieci robimy tego typu akcje, a to dodamy breloczek, a to dodamy album wszytsko po to,
aby kazda siec miala cos lekko inego niz jej konkurencja i w ten sposob mogal przyciagnac do
siebie klientow. Dodanie bestiariusza w MMiS EK nie deprecjonuje bo EK to cos wiecej niz gra
+ bestiariusz, jest tam jeszcze mnostwo innych elemntów. Co do zwykłej edycji to z kolei nie
dotyczy calego nakladu zwyklej tylko najczesciej ów "dodatkowy" gadget jest dla pierwszych
1 000 klientów, w wypadku Wiedzmina liczba ta byla wyzsza poniewaz naklad jaki znalazl sie
w MMiS bylo znacznie wyzszy niz zwyklej gry.

Był wyższy. 4000 to jest dużo, bardzo dużo. Ile średnio najnowsze gry mają nakładu (np. Kompania Braci albo Guild Wars: Nightfall)? Przypuszczam, że ~40 tysięcy egzemplarzy (ze wskazaniem na mniej). Więc 4000 to jest ogromna liczba.
I jeszcze ES Empików - następne 4000.
Mi nie chodzi o to, że EK jest już teraz "be", ale o to, że Bestariusz to jest "coś fajnego".
"Przy praktycznie kazdej grze z wiekszoscia duzych sieci robimy tego typu akcje, a to dodamy breloczek, a to dodamy album" - widać, że breloczek a Bestariusz to jedno i to samo. Otóż nie. Nie chcę żadnych przedmiocików w wydaniach gier, które nie są mi przydatne. Soundtrack - słucham często. Poradnik - w krytycznych momentach się przydaje. Film - czasem coś tam ciekawego można zobaczyć (np. materiały o motion capture ;)
A na co mi breloczek?
Bestariusz to jest rzecz...
A niestety, ja takiego mieć nie będę najprawdopodobniej...
Więc tak - nigdy więcej pre-orderów na gram.pl, chyba, że EK.
Co byście mi nie powiedzieli - czuję się oszukany...
To wydarzenie mnie czegoś nauczyło - nie licz na CDP w najważniejszych dla niego momentach, bo zawsze wszystko się kończy jak zwykle...

P.S. Słyszałem, że ma ruszyć sklep z gadżetami z Wiedźmina - czy to będą gadżety typu breloczek i naklejka, czy też nieco atrakcyjniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 21:20, migem napisał:

zaryzkowalismy rzucilismy na
front wszytsko cos ie ruszalo i co mielismy, nie wszytsko wyszlo, akilka bitew przegralismy
ale wojne mam wrazenie mimo wszytsko wygralismy.


migem, jak Ci nie wstyd pisać takie rzeczy w momencie, kiedy kilka tysięcy ludzi czeka co najmniej na dodatki do EK, a pewna część z nich także na samą grę. Moim zdaniem jest całkiem odwrotnie: wojnę przegraliście, teraz tylko możecie starać się minimalizować straty. W ostatnich dniach zarejestrowało się na forum sporo nowych osób tylko po to, żeby powiedzieć - nigdy więcej. I jeśli ludzie przestaną kupować w sklepie gram.pl to raczej wojnę można uznać za przegraną. Z kretesem.

Dnia 29.10.2007 o 21:20, migem napisał:

wygralismy wojne jaka jest wydanie tak skomplikowanje gry jak wiedzmin, pokonalismy wiele przeciwnosci
losu, konkurencje, ludzka nie chcec, złych proporków ktorzy wrozyli nam porazke etc.. nigdzie
nie pisałemo wojnie z graczami to juz Twoja interpretacja a mi przykro że własnie taka masz
interpretacje.

No krew mnie zalała - jak się ktoś o coś pyta, to się odżegnujecie - ja nie z CDP, ja z gram.pl; ja nie z gram.pl tylko z Ekipy gram.pl, itd, itp. Pięknie wszystko rozdrabniacie i w końcu nikt nie wie, z czym do kogo się zwracać.
Ale jak chwalić się Wiedźminem, to już nie ma mowy o tym, że przecież nie jesteś z CDP Red, ta produkcja to powód do chwały wszystkich razem i każdego z osobna. I nie jesteś pierwszym opisywanym inaczej niż Wiedźmin Team, który ich zasługami chce przykryć porażki własnego oddziału. To jest faktycznie żałosne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

->"...Do każdego z zamawiających wysłaliśmy również mailem przeprosiny i wyjaśnienie sytuacji...."

Ten tekst mnie rozbawił. Do tej pory nie dostałem żadnej informacji. Dobrze, że chociaż forum jest, bo bym się zdziwił po otwarciu paczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 22:30, migem napisał:

wygralismy wojne jaka jest wydanie tak skomplikowanje gry jak wiedzmin, pokonalismy wiele przeciwnosci
losu, konkurencje, ludzka nie chcec, złych proporków ktorzy wrozyli nam porazke etc.. nigdzie
nie pisałemo wojnie z graczami to juz Twoja interpretacja a mi przykro że własnie taka masz
interpretacje.


Aż się powtórzę: To fajnie, że Ci przykro .. tylko znowu chyba z niewłaściwego powodu .. niestety.
Piszesz, że pokonaliście wiele przeciwności losu przy wydaniu tak skomplikowanej gry ...
Coś tu nie tak. Co ma stopień skomplikowania gry do jej wydania ? Raczej niewiele, bo komplikacja gry to raczej broszka programistów i grafików a nie wydawców.
CDP RED - wykonało prawdziwą dobrą robotę.
CDP - ... cóż... jest mało profesjonalnym wydawcą tej wspaniałej gry i założę, że że chłopaki z CDP RED nie są z CDP zadowoleni.
Jeszcze raz: z kim wy właściwie walczyliście jako wydawca i kto tu jest pokonany skoro jak piszesz wygraliście wojnę ?
Na razie z przegranych widzę tylko jedną grupę: nas, graczy, którzy ufali dotychczas CDP i .. zawiedli się po raz kolejny. Różnica jest taka, że teraz ów zawód jest największy.

Kolejną przykrością (naszą - graczy i Waszych klientów) jest to, że widać jak zwalacie wszystko "na innych"z różnych działów spod znaku CDP (RED, DOK, Gram). To nie jesteście jedną firmą ? Zdecydujcie się, bo to co robicie ciężko uznać za działania dla dobra klienta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 21:20, migem napisał:

mozna bylo isc na latwizne zrobic duzo mniejszy naklad, duzo mneijszy pr


Jeśli mielibyście wybierać między dużym PR-em, a małym PR-em radzącym sobie w sytuacjach kryzysowych, wybierzcie ten drugi. Nie ma nic gorszego niż klienci pozostawieni ze swoim opóźnionym problemem bez jakiegokolwiek komunikatu - tylko dlatego że jest weekend. W PR-ze słowo "weekend" nie istnieje - jest sytuacja kryzysowa, PR jest na stanowisku i działa. Nie przypuszczam, abyście mieli większą sytuację kryzysową - i życzę ich jak najmniej. Jednak odpowiednia reakcja potrafi zminimalizować skutki kryzysu, a nawet obrócić je na korzyść firmy. No ale to jest kwestia priorytetów kierownictwa, które powinno jednak zdawać sobie sprawę, że skoordynowana, konsekwentna i wyczerpująca informacja to podstawa.

Reakcja ludzi, to nie jest przypadek, ani atak furiatów, którym się wyraźnie nudzi - to po prostu wynik z jednej strony niekorzystnych czynników niezależnych od Was, a z drugiej - rezultat szkolnych błędów w działaniach w sytuacji kryzysowej - PAŁA z PR-u (możecie to im przekazać). Miejmy nadzieję, że Wasza ostatnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Skoro SzaacH poszedł, zapytam się Ciebie.
>> Gadżety wiedźmińskie będą za wpln czy prawdziwą kasę?

Dnia 29.10.2007 o 20:38, migem napisał:

Pewnie za mix obu składników.


To pozwolę sobie dodać off-topic (za co z góry sorry):

IMO obecna koncepcja wirtualnej kasy jest chybiona. Idea dobra, ale efekt końcowy fatalny. Mój kumpel ma już ponad 600 Wzł i nie wie, co z nimi robić - ot. taki drobiazg. Żebyście chociaż dali możliwość wydania wszystkich Wzł na produkty, które nie są grami (a więc gadżety, książki i inne drobiazgi). Oczywiście warto zauważyć, że 75 Wzł brzmi jak kiepski żart, ale to zawsze jakaś alternatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:39, Tuddrussel napisał:

> A co z plakatem i nalepą dla wszystkich pre-orderowców? ;-) Podobno miały być te dodatki
dołączone
> nawet do podstawowych wydań. ;)

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą będą dosyłane. Wysyłkę rozpoczniemy jeszcze w tym tygodniu,
o czym również będziemy informowali wszystkich drogą mailową.


Dobrze wiedzieć. ;-) Nic o rekompensatach nie było tutaj napisane, więc chciałem się po prostu zapytać.
---
Mam nadzieję, że całe te zamieszanie szybko minie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Heh, Hern bawisz mnie. Wpadasz na forum tylko po to, żeby pomarudzić, czepiasz sie wszystkiego i często byle czego... zapewne wiesz lepiej jak sie wydaje grę o takim nakładzie, robiłeś to wielokrotnie itd itp. Naprawdę Twoje posty wyglądają dużo śmieszniej niż wyjaśnienia cdp. Mialem to już na końcu języka wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować