Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DX10 jest przereklamowane, a oto dowód...

214 postów w tym temacie

WITAM WSZYSKICH-Na poczatek mam nadzieje ze wszystkim sie udalo zrobic to o czym napisał autor.Troche nie tak to sie robi jak on napisał ale jakos po kroczku doszedlem sam jak to zrobic.Faktem jest natomiast ze działa teraz Crysis na Ultra high bez przejscia na viste(odpalilem na xp) Microsoft jest tak potezny ze nadaje rytm calemu rynkowi gier to posuwa sie za daleko,panowie nie potrzebna vista wszystko chodzi na xp.Jest tylko 1 rzecz... teraz musze sprawdzic na viscie jak Crysis bedzie chodzil na ultra.Bo po 1 -zgadzamy sie ze crysis chodzi na ultra ale odrazu widac spadek fps wiec moze na viscie bedzie wiecej fps??Bo jesli nie bedzie roznicy to Vista jest po prostu do niczego(pomijam direct x 10 i cene visty).2 sprawa to wymagania Crysisa-ustawilem na medium detale i musze powiedziec ze .. wcale nie jest juz ladnie(nie widac tych wszystkich bajerow) wiec polowa ludzi w ogole nie zobaczy czym jest crysis(wszystkie konsole mozna do smieci żadna gra nie ma takiej grafy jak CRYSIS)Po zmianie rozdzielczosci na 800:600 na medium gra wyglada gorzej niz paruletni juz FEAR.Pomijam detale na low(to jest pomylka do kwadratu)A wiec tylko kolesie z najnowszym sprzetem beda mogli sie cieszyc CRYSISEM bo jak dla mnie zejscie nizej niz 1024:768 i detale na High mijaja sie z celem.Mam kompa dopiero po upgrade i to jescze podkreconego Asus p5kc,2 GB Goodram pro 1066MHZ,Intel 2 core 2 duo 3,40ghz no i 7900GT ten sprzet daje rade grac na ultra... ale chyba bede musial zmienic karte bo na ultra spadaja mi fps do 14 wiec slabo czekam na 8800 GT.Narazie Bardzo trudno ja dostac.Ostatni Punkt to wlasnie nadzieja ze Vista przyspieszy Crysisa i to ze pelna wersja ma lepiej dograny kod gry i bedzie chodzic lepiej, bo jak to wiadomo z demami bywa nie zawsze sa idealne.Pozdro Dla wszystkich no i czekamy do 16 listopada na nowego Króla Gier Komputerowych-CRYSIS

PS-jak juz kiedys ktos powiedział :Wszystkie GRY (nie wazne na jaka platforme) To imitacje.O TO Nadchodzi Rzeczywistosc -CRYSIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 23:10, Makratos napisał:

Czyli Vista i DX10 zawiodły , PC jako platforma do gier niema przyszłości [*][*][*][*][*]


I tu się pomyliłeś bratku, bo jeśli okazuje się, że rewelacyjną grafikę można uzyskać na starszym systemie ze starszymi bibliotekami to jest raczej lepiej niż gorzej. Ja raczej obstawiam, że w przyszłości to konsole zostaną zastąpione "komputerami" uniwersalnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat widze jak Half-Devil cytował czyjąś wypowiedź... Dołącze się do Half`a, PC zawsze ma przyszłosć, bo PC jest uniwersalną maszyną, a co do Visty i DX10. Z tego co jakiś cza stemu przeczytałem to WinXP Pro ma zaplecze do 2012 roku, a Vista tylko do 2009 czy 2010, nie pamiętam dokładnie. Ale to nie zmienia faktu, że Vista jest tylko i wyłącznie systemem przejściowym między Windows XP a jakimś innym. Pamiętacie jak było z Windows Millenium / 2000? ;) Jedynym plusem Visty jest to, że gry które by nie za bardzo śmigały na moim PieCyku (AMD Athlon 64 3,2GHz, 2GB RAM Goodram, HDD 250GB i hmm... Radeon 9600XT 128MB) na Xp nie specjalnie daje moc nowym grom (przez to teoretycznie nie mogę grać w Wiedźmina i TDU), a po instalacji Visty TDU naprawdę nieźle śmiga i spokojnie można było jeszcze nagrywać filmiki za pomocą Fraps`a... W piątek ide rozejrzeć się za nową kartą graficzną... Może Radeon HD2400... zależy od ceny. A co do Króla Gier Komputerowych... każda jest na swój sposób Kingiem np. Wiedźmin dla cRPG; BioShock bo przypomina mi System Shock`a 2 mimo, że gówniarz byłem i patrzyłem jak kuzyn giercuje; Lost Planet: Extreme Condition bo dawno nie miałem okazji pograć w tak dynamiczną gre na PC (pomimo, że posiadam wersje na X360, ale na konosolach to masa jest takich gier); w dziedzinie ścigałek na PC rządzi dla mnie Test Drive Unlimited, bo ma się prawdziwą wolność i nawet Audi TT można sobie objechać całą wyspe, która co plusem jest istnieje w rzeczywistości. W dziedzinie FPP, dla mnie Królem jest FarCry, bo gra ta mnie naprawdę wciągnęła, mimo, że polonizacja była wręcz tragiczna. Szkoda, że zapomniano o FC i myśle, że o Crysis ludzie się popodniecają przez jakiś i czas i będzie to kolejna gra która zostanie zapomniana, bo jakoś fabuła mnie nie kręci... A graficznie to zawsze będzie niesamowita gra i tak jak FC wskaże kierunek... Jeżeli go graficznie nie pokona Unreal Tournament 3, który w najwyższych detalach wygląda jak kolejna animacja ze studia Pixar czy Dreamworks, pamiętajcie, że nadchodzi "polski" Gears of War, a patrząc na Crysis`a mam wrażenie, że grafika jest zbyt plastikowa i cukierkowa. Widać to co mi troche przeszkadzało w FarCry już mi przeszkadza w Crysis. I wiem, że gry na pewno nie kupie bo mam inny cel dziedzinie gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tojo 2 grafika jest pikselowa bo ludzie grają w nią BEZ AA ;] Możesz wybrać albo te super wypaśne efekty, albo Anti Aliasing no cóż strasznie moc obliczeniową pożerają te wszystkie bajerki z Very High... Co do Crysisa, fabuła moim zdaniem jest dużo ciekawsza od tej z Far-Cry''a. Nie wiem, rozumiem że każdemu podoba sie co innego, ale mnie jakoś wydawała się tandetna ta z Far-Cry''a ^_^. Crysis jest obecnie jednym z lepszych FPS''ów dostępnych na rynku, no może Half-Life 2 i Episode Two wymiatają, ale to jest produkt który nie ma zachwycać grafiką, lecz fabuł a i grywalnością i do żadnej gry go nie porównuje. A Crysis jest naprawdę blisko Half-Life''owi jeśli chodzi o przyjemność z rozrywki, polecam przejść demko na poziomie trudności "Delta". Daje to naprawdę niesamowitą satysfakcję kiedy zdejmujemy kolejnego przeciwnika "po cichu" :]. A jak nam nie wyjdzie? To adrenalina skacze do najwyższych poziomów kiedy szuka nas mały oddział Koreańskich żołnierzy... ^_^

PS. Co do cukierkowatości Crysisa też sie zgodzić nie mogę. Nie da się zaprzeczyć że obecnie to jest chyba szczyt możliwości dzisiejszej grafiki w grach. Przez długi czas nie zobaczymy lepszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przygotowując sobie zawczasu coś miękkiego do podłożenia pod opadającą szczękę

Ja mam bardzo czułą szczęke, więc może poczekam jeszcze z odpaleniem Crysisa tak z 3 lata. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś pogram w Crysisa dopiero w Styczniu bądź później....
Na szczęście mój kumpel super komputer i na nim Crysis na największych szczegłółach i współpracą z DX 10 nie będzie miał żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tojo2 nie zapomniano o Far Cray''u,obecnie powstaje jego druga odsłona tworzona przez Ubisoft. Rozgrywkę przeniesiono z wyspy, a na afrykańskie tereny (rozlegle sawanny,pustynie, dżungla i lasy ). Gra ciekawie się zapowiada, jest kilka fajny "fjuczerów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej nadal nie warto kupować Visty a grafiki na poziomie dzisiejszego DX9(/DX10) na konsolach nadal nie ujrzymy :D
konsole suX!
fanboye jarają się HD co nie jest niczym szczególnym bo to tylko wysoka (wcale nie tak bardzo) rozdziałka i pfff!
hahaah OWNED :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że jak wybuchnie kiedyś jakaś wojna światowa to chyba na tle sprzętu do grania i który jest lepszy ;-]
ChupacabraDK każdy gra w to co lubi i na czym lubi. Grafika to nie wszystko chociaż to również ważny aspekt tej formy rozrywki, zwłaszcza w niektórych gatunkach. Przyjemniej jest kiedy skradasz się czy ukrywasz w czymś co wygląda jak dżungla/las, a nie jak kilka wystających z ziemi wirtualnych pieńków rozstawionych co parę metrów.

V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 08:56, Half-Devil napisał:

> Czyli Vista i DX10 zawiodły , PC jako platforma do gier niema przyszłości [*][*][*][*][*]


I tu się pomyliłeś bratku, bo jeśli okazuje się, że rewelacyjną grafikę można uzyskać na starszym
systemie ze starszymi bibliotekami to jest raczej lepiej niż gorzej. Ja raczej obstawiam, że
w przyszłości to konsole zostaną zastąpione "komputerami" uniwersalnymi.


A ciebie w przyszłości zastąpi robot ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Makratos - To ciebie wypadałoby zastąpić robotem... Nawet z obecnym robotem każdy przeprowadzi rozmowę na wyższym poziomie niż z tobą... Coś ty się tak uprał na wmawianie nam że te konsole są takie cudne? Przdłurzają twojego P E N I S A czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO tak to już jest, rozwiazanie to jest ale dla ludzi który używaja 8800 pod xpekiem bo watpie czy jakaś karta pod 9tke miała na tyle duże możliwości by uciągnąc taki poziom detali. Jeśli tak... no to widać Pazernosć twórców sprzętu, gry i systemu operacyjnego. Smutna prawda jest taka że Gdy xboxy sie niesprawdzały okienkowiec wypuscił na rynek viste i jeszcze więcej stracił. Po czesci zyskali konsumęci, bo zaowocowało to 8mkami geforców. A developerzy gier nadal robią gry pod 9tke bo większosc graczy i użytkowników windowsa nadal użytkuje na Wysłużonym Xpku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... sam twórca Crysisa Cvat Yeral (porpawcie mnie jak gdzieś jest błąd w jego imieniu i nazwisku ^_^ ) Wspomniał, ze te efekty na Dx 9 mogą odpalić... Jednak Dx 10 nie ma za zadanie wprowadzać nowych "fajerwerków" lecz znosić pewne ograniczenia i ułatwiać programowanie tych efektów... Dlatego żadna karta graficzna pod Dx 9 nie uciągnie Cryisisa na very High.. natomiast karta pod x 10 uzyska normalną płynność. To samo było z Pixel Shaderami 2.0 ( Dx9.0b ) i 3.0 ( Dx9.0c ) Na 2.0 też sie dało uzyskać efekty z 3.0, ale karty w technologii 2.0 nie były zdolne do wyświetlania ich w rozsądnej płynności. Z tąd zmieniono architekturę kart graficznych i wydano PS 3.0... To samo jest z Dx 10. To co że na moim 7900GTO moge zobaczyć te efekty? Skoro gra wyciąga przy nich 5 FPS? Sam Dx 10 więc nie jest aż tak Bezsensu, bo jedynym bezsensem jest fakt, że nie został on wypuszczony na XP...

PS. Choć pomijając to sama Vista nie jest aż taka straszna.. miałem okazje na niej pracować i moim zdaniem jest bardzo wygodna i stabilna, jedyną wadą jest koniecznośc posiadania mocnego kompa, jeśli ktoś chce grać na Viscie... Vista działa szybciej jeśli używa wielordzeniowego procesora w trybie 64 Bit od Xp! System ten był pisany pod takowe procesory. Stąd słaba wydajność na jednojajowcach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba słyszę płacz XBoxowców..... Boże Drogi znowu?
Ja rozumiem wasz ból ale na serio, macie więcej wspólnego z nami niż wam się wydaje, różnica jest taka, że my gramy na PC - wielofunkcyjnych maszynach, a wy gracie na substytutach PC, które chciałyby być wielofunkcjonalnymi maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajność wydajnością, ale i tak wiadomo, że OpenGL jest bezkonkurencyjny.
Szkoda tylko, że gry wychodzą pod DirectX. (Linux''owcy na tym szczególnie tracą. :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę OpenGL jest lepszy... bo umożliwia stworzenie gry na każdy system z linuksem włącznie... Ale co poradzić, że Dx jest popularniejszy -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę te wszystkie wasze spory w stylu co było pierwsze jajko czy kura.... ehhhh
Konsole w zamierzeniach ich twórców miały być maszynkami tylko do gier - wystarczy spojrzeć na ich konstrukcje - same specjalizowane układy wykonujące tylko swoje zadania i procesor który nie potrzebuje 10GHz jak PC by uciągnąć tą samą gierkę - najbliżej konsol była kiedyś amiga - też miała układy specjalizujące się w określonych zadaniach i tam coś takiego jak mortal kombat ( pamięta ktoś tą grę??) chodziło na 20MHz procku z 512kb ramu a na pececie wymagało 8mb ramu i procesora minimum 80MHz...
PC - to są komputery i jako takie są uniwersalne - zarówno do pracy (biuro, bazy danych, serwery itp) jak i do rozrywki - i w sumie właśnie ta ostatnia gałąź utrzymuje te przestarzałe konstrukcje przy życiu... Piętą achillesową której PC nie może się pozbyć jest wsteczna kompatybilność - teoretycznie na mega wypasionym dzisiejszym PC uruchomisz jakikolwiek program napisany na XT (procesor 8086 - pamięta to ktoś??) i niestety ta wsteczna zgodność powoduje mnóstwo ograniczeń w możliwościach konstrukcyjnych - jak chociażby procesory, magistrale i tym podobne sprawy.
Konsole są tylko do gier a cała reszta w nich to zastosowania uboczne ( internet itp), i nadal w wielu wypadkach biją blaszaki na głowę - ceną (choć patrząc na PS3 to już nie powiedziałbym tego), jakością grafiki ( w momencie wyjścia konsoli na rynek w większości wypadków ich grafika jest o wiele lepsza niż na PC, ale na PC daje się wymienić tylko kartę by było odwrotnie - w konsoli trzeba wymienić konsolę:) ), i coś co w wielu przypadkach dość brutalnie psuje przyjemność z gry na PC - czasem wczytywania, oraz na konsolach brakiem uprzedniej potrzeby instalacji nie mówiąc już o tym że każdy konsolowiec ma zawsze ładną grafikę, a my Pc musimy sobie ją ustawić zależnie od parametrów maszyny....
UFFFF to tak chciałem przytoczyć wady i zalety obu maszyn a sam jestem szczęśliwym posiadaczem blaszaka i za nic go nie wymienię na konsolę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować