Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DX10 jest przereklamowane, a oto dowód...

214 postów w tym temacie

Jeśli sądzisz ze, w dobie DX10 nasze kochane DX9 zanika zwłaszcza wśród "gramowiczów" to niezawodny znak ze jesteś DZIECKIEM NEO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 15:22, danzelmario napisał:

(...) 5 eltnim dzieckiem albo pedałem albo tak brzydki ze zadna go nie
chce:P.(...)

Zapomniałeś jeszcze o informatykach. xD Ale takich duszą i sercem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No odpalilem sobie Crysisa z tym triczkiem i wygląda lepiej Podmieniałem sobie opcje LOW :p. Zaprosze kogoś i powiem : Zobacz na Low lepiej wygląda niż na HIGH :p. Z Triczkiem na XP płynniej działa crysis, ale chyba nieco gorzej jednak wygląda niż DX10, jeszcze się przyjże i porobie SS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 20:27, VaRIaT napisał:

> (...) 5 eltnim dzieckiem albo pedałem albo tak brzydki ze zadna go nie
> chce:P.(...)
Zapomniałeś jeszcze o informatykach. xD Ale takich duszą i sercem. :P


Ale oni zwykle łapią się do którejś z wymienionych grup :P

@Szycha111
Może w swej mądrości oświeć nas, niedoinformowanych i błądzących w ciemnościach wśród produktów M$...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na DX10 jest dużo lepiej. Wyobrażam sobie tylko w rozdzielczości 1900 x 1600, i z AAx 16q, nie dla psa kiełbasa :p. Na dx9 się i tak lepiej prezentuje od Bioshocka z Dx10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pograłem(u kolegi bo ja mam xbox360 i szkoda mi kasy wywalać na maszynę do pisania, wolałem kupić 32" monitor do x ) w te niby objawienie roku i o ile graficzne to można powiedzieć ze to rewelacja bo już na high deklasuje wcześniejsze super fpp

Niestety z grywalnoscią nie jest za fajnie bo gra niby fajna na początku szał ze wszystko prawie da sie rozwalić, ściąć drzewo itp...ale jak już emocje z tym związane opadną to gra jest szablonowa aż do bólu (mówię tu o demie) do tego ten wybór trybów jest nie intuicyjny wiec w mojej ocenie nie praktyczny czyli chybiony.

dlatego uważam ze epizod 2 i ogólnie half life 2 jest królem grywalnosci i rządzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, skoro można uzyskać taką piękną grafikę jak na tym screenie w DX9, to po jakiego $%^& wydawać tyle kasy na sprzęt, który "udźwignie" ten syf microsoftu, tzn. viste?... Lepiej poczekać na jakiś nowszy system operacyjny;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 12:51, hans olo napisał:

To co piszesz to nie jest grafika tylko fizyka. Każdy może takie skrpty napisać bez użycia
DX10.

Właśnie skrypty a w directx10 chodzi chyba oto żeby wszystko to było tworzone naturalnie a nie za pomocą skryptów.
Programista musi mieć czas na doskonalenie innych części gry a nie zajmowanie się za każdym razem pisania skryptu do dymu by w tym miejscu unosił się a nie zapadał pod ziemią.
Pozatym w wydaje mi się że pod DX 10 jest lepiej oddana głębia kolorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 13:49, Lashinron napisał:

> To co piszesz to nie jest grafika tylko fizyka. Każdy może takie skrpty napisać bez użycia

> DX10.
Właśnie skrypty a w directx10

Właśnie nie. Fizyk crysis obliczana jest przez procesori Cry Tec już dawno to potwierdził w związku z zainteresowanim wokół kart Ageia.

Dnia 03.11.2007 o 13:49, Lashinron napisał:

chodzi chyba oto żeby wszystko to było tworzone naturalnie a
nie za pomocą skryptów. chnolgia idzie do przodu i skrypty mogą dawać "naturalne" efekty.

Nie masz pojęcia o życiu. Wszystko jest zapisane w skryptach. Po prostu e

Dnia 03.11.2007 o 13:49, Lashinron napisał:

Programista musi mieć czas na doskonalenie innych części gry a nie zajmowanie się za każdym
razem pisania skryptu do dymu by w tym miejscu unosił się a nie zapadał pod ziemią.

skrypty mogą być neurorozmyte. Ale co ja tam będę opowiadał. W każdym razie pojęcie skrypt jest równoznaczne z programem/podprogramem. I tak czy siak wszystkie efekty fizyczne muszą zostać napisane od podstaw. To co, że zachowują się róznie w zależności od geometrii i stałych materiałowych? Musisz to sam zaprogramować żeby tak było.

Dnia 03.11.2007 o 13:49, Lashinron napisał:

Pozatym w wydaje mi się że pod DX 10 jest lepiej oddana głębia kolorów.

Głebia kolorów jest taka sama jak zawsze od kiedy nVida wprowadziła Rivę. To co widzisz to wynik nakładania cieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dx 10 jest przereklamowane, a to widać na screenach. Ja mimo że będę miał kartę obsługującą dziesiątke nie kupuję Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"najbliżej konsol była kiedyś amiga - też miała układy specjalizujące się w określonych zadaniach i tam coś takiego jak mortal kombat ( pamięta ktoś tą grę??)"
<--- Nie pamietam tej gry ;P

" chodziło na 20MHz procku z 512kb ramu a na pececie wymagało 8mb ramu i procesora minimum 80MHz..."
<--- A w zyciu. W mortala chociazby w dwójkę mogles juz pograc na 40MHz i 4MB simm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu to wiadome, że jak niedawno wyszedł ten cały DX10 to nie od razu będzie wszystko piękne i w ogóle. Ale to nie dziwne, że gracze zostali tak jakby oszukani, ponieważ byłe te wszystkie filmiki itp. Ja osobiście mam tylko nadzieję, że za jakieś 3 lata te wszystkie directy i visty się porobią normalne, bo chciałbym sobie kupic komputer,
nowy oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować