Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DX10 jest przereklamowane, a oto dowód...

214 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2007 o 12:33, maciek999 napisał:

W końcu to wiadome, że jak niedawno wyszedł ten cały DX10 to nie od razu będzie wszystko
piękne i w ogóle. Ale to nie dziwne, że gracze zostali tak jakby oszukani, ponieważ byłe te
wszystkie filmiki itp. Ja osobiście mam tylko nadzieję, że za jakieś 3 lata te wszystkie directy
i visty się porobią normalne, bo chciałbym sobie kupic komputer,
nowy oczywiście.

Nie pierszy i nie ostatni... też mam nadzieje że wreszcie się tan stan ustabilizuje: zrobia viste jak należy(sp), dokończą tego dx10 bo teraz się okazuje że 10 to nie finalna wersja bo bedzie nią 10.1, intel przejdzie już na 45nm (już jest) ale będzie to już standart i wogóle jak to szystko się ułoży w całość, bo też bym sobie fundnął nowego kompa, a póiki co mi sie nie spieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SoieR i maciek999: naiwniacy.
Sytuacja się nie ustabilizuje bo to nie jest na rękę producentom sprzętu i oprogramowania. Im więcej chaosu tym większe zarobki na niezorientowanych klientach, których imię jest Legion.

Gdyby nie konieczność przejścia na Vistę DX10 nie budziłby takich kontrowersji. Nie bójcie się - za trzy lata bedzie nowy system i nowy DX, tym razem 11, i znów konieczność zmiany systemu. Ponieważ Vista jest prawie-betą i do tego trzeba płacić MS by brać udział w testach nie ma mowy bym ten system zakupił. Gry cały czas będą działały na DX9 bo inaczej się nie sprzedadzą - sprzęt pod DX10 posiada około... 5%, o ile mnie pamięć nie myli. Nawet niech to będzie 10% - i tak się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że autor pierwszego komentarza (i chyba nie tylko) poddaje w wątpliwość płynność animacji na dx9 z ustawieniami very high. Otóż mogę rozwiać twoje wątpliwości. Na karcie 8800gts na dx9 pod XP demo Crysisa chodzi zadowalająco. Podczas gry animacja jest płynna. Czasami podczas cutscenek potrafi się przyciąć. Tak więc stwierdzenie, że żadna karta nie pociągnie tej gry na very high pod dx9 to po prostu bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO TAK JEST MAM 8800 GTS OC NA 640 MHZ 2 GIGA RAMU PROC INTEL CORE 2 DUO 2.66 MHZ
CRYSIS DEMO - 1280x1024 BEZ AA HIGH 24 DO 45 FPSÓW CRYSIS NA MAKSA NIE SPEŁNIONY SEN
UWAGA GTS 640 MHZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam:
Nvidia GeForce 8800GTX (firma Evga)
Patriot 2GB DDR2
Intel Core 2 Duo E4300 OC 3Ghz
monitorek LCD panorama 20cali i WinXP :P

Gra chodzi na tzw. granicy :P Przy opcjach:
V.HIGH bez AA 25fps i mniej (1680x1050)
HIGH bez AA 25-35fps (1680x1050)
HIGH z AA16x ok.30fps (1280x720)
niżej to coraz lepiej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisali i podmieniłem wartości w plikach konfiguracyjnych i jestem w szoku ! Gra wygląda jak na Viscie z Dx10. I co ciekawe, na Viscie miałem góra 15FPS a teraz na XP z tymi samymi efektami mam 30FPS! Jednego nie kapuje, po co komu te DX10 skoro to samo można uzyskać na Dx9? Mam kompa: AMD x2 3400+, 3GB DDR2 667Mhz, EN8600 GTS i już kupiłem oryginał, teraz tylko czekać do premiery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 23:02, Cmq napisał:

> /.../
JAKIE 800MB? XD Mi zajmuje 500MB w stanie zwykłego użytkowania. Poza tym - jak pisałem - podczas
odpalenia gry wszystko ładnie się minimalizuje i te 500MB przeradza się w jakieś 100-200MB,
co jest już liczbą dość małą, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jakim system jest Vista.

Spada bo pewnie część danych systemu z RAMu trafia do pliku wymiany. Tak czy siak testy sprzętu pokazują, że w Viście gry osiągają słabsze wyniki niż w XP więc przyjmuje, że jest wolniejsza. To wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam tylko że jest też DX10 na XP. Oczywiście nie jest to oficjalna wersja od M$, ale już odpowiednia osoba się zajęła transportem DXa na nasze XPki :]

Jak ktos zainteresowany zapraszam na google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować