Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DX10 jest przereklamowane, a oto dowód...

214 postów w tym temacie

Vista jest dośc slabym systemem niestety, a DirectX 10, zdecydowanie jest przereklamowany i zdecydowanie to co w nim najgorsze to źle działający Blur, Bloom, a szczególnie Depth of Field. W każdym z tytułów wykorzystujących te efekty jest słabiutko, np. Crysis czy hellgate, na DX 10 z ustawieniami na max nie da się gra bo wygląda tragicznie, no i co gorsza, DX10 zjada od 20 do 60% fps (a czasem i więcej).
Co do samego Crysisa, nietety uważam, że pomimo iż gierka wygląda całkiem ładnie jest KOPIĄ polskiego Chrome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 23:24, Galder Grasfiord napisał:

Co do samego Crysisa, nietety uważam, że pomimo iż gierka wygląda całkiem ładnie jest KOPIĄ
polskiego Chrome.

Heh, chyba troszkę przesadziłeś. Idąc tym tropem można powiedzieć, że zarówno Crysis jak i Chrome plagiatuje Syndicate. Poza tym o ile pamiętam w Chrome nie ma obcych, w Crysis nie jesteś najemnikiem z modyfikacjami genetycznymi.

A DX10 to raczej reklama niepotrzebnego systemu operacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 23:10, Makratos napisał:

Czyli Vista i DX10 zawiodły , PC jako platforma do gier niema przyszłości [*][*][*][*][*]

Zgadzam się [*] PC-złom [*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wszystkie te porównania są pewnego rodzaju nadużyciem. Równie dobre efekty wizualne można uzyskać na kartach graficznych korzystających z DirectX 9. Programy takie będą działały też z podobną wydajnością na tym samym typie karty zgodnej z DX10. Z punktu widzenia użytkownika nie ma więc różnicy, jakie zostały użyte przez programistę biblioteki. Natomiast duże różnice są właśnie od strony programowej. Po prostu żeby uzyskać ten sam efekt w DX10, programista musi się znacznie mniej namęczyć niż w wypadku DirectX 9. Program powstanie też szybciej. Reszta tak naprawdę jest już czystym marketingiem. Wyjątek stanowią tutaj tylko efekty fizyczne realizowane przez Geometry Shadery. Dużej liczby realistycznych interakcji między obiektami nie osiągnie się w rozsądnym czasie korzystając z mocy obliczeniowej procesora i bibliotek DirectX 9."

Więcej tutaj: http://pclab.pl/art26921.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 00:35, fajoskigerard napisał:

> PC-złom
to jakis nowy, fajoski magazyn o grach na komputer?


Da się założyć :) Otwieramy nowy magazyn :) piszesz się na to :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli Vista i DX10 zawiodły , PC jako platforma do gier niema przyszłości [*][*][*][*][*]
Zgadzam się [*] PC-złom [*]

A mnie już coraz bardziej męczy to ujadanie fanboyów konsolowych (nie mylić z graczami konsolowymi - do nich mam pełen szacunek). Zazdrość? Tak wam przeszkadza, że gry wychodzą na PC? A może boli was tak bardzo, że rzekome exclusivy wychodzą tak szybko na piecyki często podrasowane i z dodatkami? To źle, że gry są multiplatformowe i każdy może zagrać na czym chce? Może boli was, że niektórych stać na naprawdę potężne sprzęty, a was nie? Wyjdźcie czasem na świeże powietrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 00:42, Marco Polo napisał:

A mnie już coraz bardziej męczy to ujadanie fanboyów konsolowych (nie mylić z gracami konsolowymi
- do nich mam pełen szacunek). Zazdrość? Tak wam przeszkadza, że gry wychodzą na PC? A może
boli was tak bardzo, że rzekome exclusivy wychodzą tak szybko na piecyki często podrasowane
i z dodatkami? Wyjdźcie czasem na świeże powietrze...

Zaprawde powiadam wam, że oni zazdroszą nam fajoskiego gerarda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2007 o 00:46, fajoskigerard napisał:

Zaprawde powiadam wam, że oni zazdroszą nam fajoskiego gerarda


Ja tam niczego wam nie zazdroszczę Grałem na PC-odkąd taki powstał :) przeszedłem na Konsolkę tylko dla tego że już miałem dość kupować kartę graficzną itp, X360 kupiłem w tym roku :) i jestem szczęśliwym graczem Tej że konsolki :) PC-Blaszaka sprzedałem :) zostawiłem jedynie Laptopa bo takiego zaś posiadałem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 00:50, Tomash20PL napisał:


> Zaprawde powiadam wam, że oni zazdroszą nam fajoskiego gerarda

Ja tam niczego wam nie zazdroszczę Grałem na PC-odkąd taki powstał :) przeszedłem na Konsolkę
tylko dla tego że już miałem dość kupować kartę graficzną itp, X360 kupiłem w tym roku :) i
jestem szczęśliwym graczem Tej że konsolki :) PC-Blaszaka sprzedałem :) zostawiłem jedynie
Laptopa bo takiego zaś posiadałem :p

jesli nie zazdrosisz nam gerarda to nie znasz sie na fajoskich grach. a xbox jest fajoski, ale on jest dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 00:46, fajoskigerard napisał:

>
Zaprawde powiadam wam, że oni zazdroszą nam fajoskiego gerarda


Mi nie przeszkadza wcale kiedy gra z PC wychodzi na konsolę, jak dla mnie to nawet dobrze bo przynajmniej jest czasem o czym pogadać, a nie ciągle: My mamy to, a wy nie. My mamy tamto, a wy możecie o tym zapomnieć. To jest dopiero chore.

PS. zbaczamy z tematu panowie :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2007 o 00:52, fajoskigerard napisał:

jesli nie zazdrosisz nam gerarda to nie znasz sie na fajoskich grach. a xbox jest fajoski,
ale on jest dla dzieci.


A tam dla dzieci ! dla dzieci to jest Wii :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 00:56, Tomash20PL napisał:


> jesli nie zazdrosisz nam gerarda to nie znasz sie na fajoskich grach. a xbox jest fajoski,

> ale on jest dla dzieci.

A tam dla dzieci ! dla dzieci to jest Wii :p

moja babcia jak jest u mojego chrzesniaka zawsze gra w kregle na pilotach, a ona jest taaaaaakaaaa staaara. jak wszechswiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2007 o 00:57, fajoskigerard napisał:

moja babcia jak jest u mojego chrzesniaka zawsze gra w kregle na pilotach, a ona jest taaaaaakaaaa
staaara. jak wszechswiat


Hehe :) Gratulacje dla babci :) za wytrwałość w ruchach tymi pilotami :) jak się gra w kręgle nimi :) tak jak naprawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 23:10, Makratos napisał:

Czyli Vista i DX10 zawiodły , PC jako platforma do gier niema przyszłości [*][*][*][*][*]


A ten znowu swoje... Zadziwiające, że konsole zmierzają w tym kierunku, który nie ma przyszłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 00:32, Marco Polo napisał:

"Wszystkie te porównania są pewnego rodzaju nadużyciem. Równie dobre efekty wizualne można
uzyskać na kartach graficznych korzystających z DirectX 9. Programy takie będą działały też
z podobną wydajnością na tym samym typie karty zgodnej z DX10. Z punktu widzenia użytkownika
nie ma więc różnicy, jakie zostały użyte przez programistę biblioteki. Natomiast duże różnice
są właśnie od strony programowej. Po prostu żeby uzyskać ten sam efekt w DX10, programista
musi się znacznie mniej namęczyć niż w wypadku DirectX 9. Program powstanie też szybciej. Reszta
tak naprawdę jest już czystym marketingiem. Wyjątek stanowią tutaj tylko efekty fizyczne realizowane
przez Geometry Shadery. Dużej liczby realistycznych interakcji między obiektami nie osiągnie
się w rozsądnym czasie korzystając z mocy obliczeniowej procesora i bibliotek DirectX 9."


Amerykę odkryłeś ;]
Jasne że programowanie w DX10 jest łatwiejsze niż wykorzystanie tych samych efektów w DX9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 18:21, Czapelo napisał:

Otóż mam Vistę 64 Bit, 4 GB RAM, GF 8800 GTS 640 MB i Core2Duo e4300@2800 i po wprowadzeniu
tych zmian pod XP dx9 2GB (tyle system widzi)i de facto 32 bitowym systemie gra śmiga o wiele
płynniej niż pod wskazaną Vistą, a różnicy to już wcale nie widać. Przykład: DX10 Very high
1024x768 noAA dropy do 12-13 czasami 10 fps. Pod XP z powyższymi zmianami miałem min.19. I
co Wy na to?


Mam podobny zestaw z tą różnicą, że nie Vista a XP no i pamięci mam 2GB a nie 4 ale za to procek Core2Duo 6400. Grafika ta sama. I wiesz co? Po ustawieniu poziomu grafiki na "high" i rozdzielczości 1280x1024 potrafiło momentami nieźle przyciąć. Po wprowadzeniu tych zmian w plikach konfiguracyjnych pomyślałem sobie "Co mi szkodzi?" i zwiększyłem rozdzielczość na 1600x1200 i gra śmiga bardzo płynnie + ładniejsza grafika (szczególnie pod wodą robi wrażenie dobrze tam widać to "volumetric-coś-tam" przebijanie się promieni światła przez wodę).
Ps. sprawdzałeś grę w rozdzielczości modnego dziś "full-hd" czyli 1920x1440? Bo ja tak i straszny bałagan jest w grafice i ciekaw jestem czy to tylko u mnie. Jeśli sprawdzisz daj znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 00:42, Marco Polo napisał:

> Czyli Vista i DX10 zawiodły , PC jako platforma do gier niema przyszłości [*][*][*][*][*]
Zgadzam się [*] PC-złom [*]

A mnie już coraz bardziej męczy to ujadanie fanboyów konsolowych (nie mylić z graczami konsolowymi
- do nich mam pełen szacunek). Zazdrość? Tak wam przeszkadza, że gry wychodzą na PC? A może
boli was tak bardzo, że rzekome exclusivy wychodzą tak szybko na piecyki często podrasowane
i z dodatkami? To źle, że gry są multiplatformowe i każdy może zagrać na czym chce? Może boli
was, że niektórych stać na naprawdę potężne sprzęty, a was nie? Wyjdźcie czasem na świeże powietrze...


Boli mnie , że urodziłem sie w kraju gdzie ludzie maja klapki na oczach , myślą , że są najmądrzejsi.
Nie masz nawet pojęcia w jakie gry nie grałeś marnując sie na PC, CD-Action ci tego nie powie nie chce zmniejszać swojej armii zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 00:46, fajoskigerard napisał:

Zaprawde powiadam wam, że oni zazdroszą nam fajoskiego gerarda


Skutki propagandy czy skutecznej reklamy jak kto woli - jak można zazdrościć gry ocenianej tak średnio ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować