Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DX10 jest przereklamowane, a oto dowód...

214 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2007 o 23:11, Cmq napisał:

> /.../
A przeczytaj te zdanie jeszcze raz, za co powyrywam...

No ok. Ale nie wiem jak możesz mówić, że nie spowalnia kompa? Przecież musisz mieć zainstalowaną Vistę która sama z siebie pochłania 800 MB ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 20:39, Namaru napisał:

/.../

JAKIE 800MB? XD Mi zajmuje 500MB w stanie zwykłego użytkowania. Poza tym - jak pisałem - podczas odpalenia gry wszystko ładnie się minimalizuje i te 500MB przeradza się w jakieś 100-200MB, co jest już liczbą dość małą, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jakim system jest Vista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło szydło z worka - wciąż nie ma po co kupować kart zgodnych z DX10. Chociaż z drugiej strony pewnie dość mało osób skorzysta z tego triku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phantom69 w 100% się z tobą zgadzam... Ale tu chodziło o zachowanie Makratosa i tomasha. gdzie się wchrzaniają w tematy poświęcone PC i pierdolą jakieś farmazony prowokując taką dyskusje. Ja wole grać na PC bo takie jest moje osobiste zdanie. W życiu nie przesiądę się na konsole i tyle. A tu wyjeżdża mi jakiś dwunastolatek i wyżywa sie na wszystkich PeCetowcach ciekawe czemu? W przeciwieństwie do nich ja potrafie wymienić wady PeCe''tów jako platformy do gier, także potrafię wskazać zalety konsol... Ale czy ktoś mi ma zabraniać i obrażać mnie tylko dlatego, ze wole grać na PC? Dokładnie o to chodziło w tej dyskusji Phantom...

@ziptofaf: Poprawka... Co najwyżej może się nie opłacać kupować Visty ( choć moim zdaniem to dobry system przekonałem się do niego ). Ale karta Dx 10 i tak będzie ci potrzebna by odpalić te efekty w rozsądnej płynności. Nawet dwa 7900GTX w SLI jak będziesz miał to gra będzie niegrywalna. Karty Dx 10 można kupić nie dla Dx 10 ale dla ich większej wydajności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak, ile to razy jeszcze trzeba będzie mówić, żę dziewiątka jest niedoceniona i niewykorzystana do końca... a dx 10 tylko po to, żeby się vista lepiej(czy aby na pewno?) sprzedawała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 23:30, Mrocz napisał:

Karty Dx 10 można kupić nie dla Dx 10 ale dla ich większej wydajności...

Czyli tylko GF8800 oraz odpowiednik w ATI bo wszystkie niższe modele wypadają gorzej niż mocne karty pod DX9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednik ATI jest słabszy od 8800 i teoretycznie tak.. Tylko seria 8800 no i zbliżające sie wielkimi krokami nowe karty ATI miejmy nadzieje, że wypalą ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to Vista raczej nie będzie sie już reklamować Crysisem. Chyba muszą wrócić do innych produktów, na których są efekty tylko w Viście, ot, choćby Halo 2. Jak chcemy patrzeć, jak wyglądały gry 5 lat temu jak znalazł:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... Co robić? Chcę kupić nową kartę grafiki. Mam 128MB no i troche mało się zrobiło. Chciałbym tak z 512. Ale czy opłaca się to już teraz? Może jednak trochę poczekać. A jak teraz, to czy obsługującą DX10?
Chyba jednak poczekam do wiosny, na może do jesieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gano poczekaj.. coś koło 15 Listopada wychodzi nowy układ ATI zgodny z Dx 10.1 miejmy nadzieje, że wydajniejszy od obecnych układów. A później wychodzi nowy 8800GTS oparty na technologii 65nm.. więc będzie tani i baaaardzo wydajny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DX10 jest przereklamowane, a oto dowód...
Przeczytałem ten tytuł jeszcze raz po tym jak byłem u kumpla i grałem na rzeczywistym directx10 i powiem jedno ten temat "gówno" udowadnia grafika może i jest lepsza, ale nie doświadczymy na 9 takich rzeczy jak dym, który się rozprasza, gdy jest przecinany przez obiekty lub śmigła helikoptera korony drzew rozsówaja się gdy leci nad nimi helikopter, wybuchy odrzucają trawę, drzewa, po przestrzeleniu baku płomienie rozchodzą się na różne sposoby a nie tak jak na DX9 za każdym razem tak samo.
Kurcze tego jest naprawdę dużo, ale do póki nie wyjdzie nowy porządny system dx10 będzie ciągle obrzucany błotem.

Pozatym mam takie dziwne uczucie że temat ten został skopiowany z serwisu MEGAGAMES.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam x360 i jak widzę halo3 gears of war forze2 gry niby oparte o dx9 to nie wiem co niby można tu poprawić bo jak dla mnie to juz tylko fabuła, różnorodność rozgrywki itp. można ulepszyć. Tu więcej roboty mają zrobić twórcy, bo karty graficzne już mają potężną moc. Choćby ta w xboxie jest konstrukcyjnie oparta o radeony serii X100, fakt ma zunifikowane jednostki, ale mimo wszystko nie jest to konstrukcja tak silna jak HD2xxx a generuje grafikę jakiej nie znajdziecie na komputerach. I dlatego właśnie mi wyszło że lepiej kupić tą konsole w końcu bo naprawdę jest w co grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 12:28, Lashinron napisał:

DX10 jest przereklamowane, a oto dowód...
Przeczytałem ten tytuł jeszcze raz po tym jak byłem u kumpla i grałem na rzeczywistym directx10
i powiem jedno ten temat "gówno" udowadnia grafika może i jest lepsza, ale nie doświadczymy
na 9 takich rzeczy jak dym, który się rozprasza, gdy jest przecinany przez obiekty lub śmigła
helikoptera korony drzew rozsówaja się gdy leci nad nimi helikopter, wybuchy odrzucają trawę,
drzewa, po przestrzeleniu baku płomienie rozchodzą się na różne sposoby a nie tak jak na DX9
za każdym razem tak samo.
Kurcze tego jest naprawdę dużo, ale do póki nie wyjdzie nowy porządny system dx10 będzie ciągle
obrzucany błotem.

To co piszesz to nie jest grafika tylko fizyka. Każdy może takie skrpty napisać bez użycia DX10. Istnieją nawet karty Ageia, które wspierają fizykę sprzętowo. Akceleracja zmiennej geometrii była do tej pory rzadko używana, bo procesory były na to za słabe. Wszystko zmieniło się z nadejściem Havok, a cryengine 2 po prostu rozwinął ideę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ciągle, na każdym temacie, nie ważne czy opisuje nową grę, czy klawiaturę, zaczynacie gadać o pojedynku PeCety vs. Konsole, ew. DX9 vs. DX10. Zastanówmy się chwile czy to ma sens? Moim zdaniem nie. Wszystko ma swoich zwolenników, i przeciwników. Ja osobiście, planuję zmienić sobie kompa koło marca/kwietnia, i wtedy kupić Vistę. Oczywiście, o ile wyjdzie coś nowego, zastanowię się nad nowością. Na razie odpalę Wiedźmina na 800x600 i minimalnych szczegółach i NIE NARZEKAM. Oczywiście, nie ujrzę gry w pełnej krasie, ale trudno, taki mam komp, na tyle mi pozwala, i cieszę się, że w ogóle pociągnął tę świetną grę. I mam głęboko w miejscu gdzie światło nie dociera, że niektórzy wolą konsole, bo ja osobiście traktuje to jako chwyt marketingowy i tyle. Dobra, sam dodałem swoje dwa grosze do tego rozgiździaju. Dlatego apeluję do Was, drodzy Gracze, idźcie na spacer z psem, słuchając muzyki, porozmawiajcie z swoją dziewczyną, pokażcie, że ja kochacie, i nie poświęcacie całego swojego wolnego czasu komputerowi... Heh, i tak mnie nie posłuchacie. Ja tam idę na spacer, a potem pozapylam sobie w jeszcze świerzutkiego Wiedźmaka, więc CYA!!!

PS Weźcie sobie chociaż po części do serca to co powiedziałem, pls, nie chcę wyjść na idiotę, jeśli mnie nikt nie słucha. Nooo...wiadomo, inteligentni to przeczytają, Ci mniej zapewne już nie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 14:11, Furious Player napisał:

Dlatego apeluję do Was, drodzy
Gracze, idźcie na spacer z psem, słuchając muzyki, porozmawiajcie z swoją dziewczyną, pokażcie,
że ja kochacie,

ja tez apeluje :) idzcie spedzic dzien z dziewczyna a nie z komputerem. komputer to tylko maszyna, zadna karta grafica nie bedzie taka jak kobiueta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 14:11, Furious Player napisał:

Ludzie, ciągle, na każdym temacie, nie ważne czy opisuje nową grę, czy klawiaturę, zaczynacie
...

Albo inaczej: założyć tematy "PC vs. Konsole" i "DX9 vs DX10" a w takich tematach zostawić miejsce na komentarze dot. tematu newsa. Ahaa, nie każdy ma dziewczynę i nie każdy chce mieć. :P

A demko Crysis... zakupie za jakiś czas 88GT to się zobaczy jak toto wygląda. :)
A poza tym to bym wolał, żeby więcej dobrych gier powstawało na OGL. :/ I to chyba nie tylko ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 15:13, VaRIaT napisał:

nie każdy chce mieć.
:P

taki ktos wg mnie jest albo 5 eltnim dzieckiem albo p* albo tak brzydki ze zadna go nie chce:P. bo jak mozna nie chciec miec dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Furious Player... Najmądrzejszy post w tym temacie! Dajcie mu Whiskey :P ja znikam na piwo... Kumpel w poniedziałek do Anglii wyjeżdża trzeba się z nim napić ^__^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 systemy:
Win Xp Pro i Win Vista Ultimate 86 (a mam procek 64 bitowy ;p)
No na Xp wszystko High i 1024x768 bez AA działa że aż miło, ale jak na Viscie dałem Very High to już przycinało było około 15 FPS :p. A mam sprzęt:
Intel Core2 Duo 2.13 GHz
Asus GF 8600 GTS 256MB
Płyta Główna Asusa
2GB Ram DDR2 Geil 800 MHZ
HDD Segate Baraquda 250GB SataII 16MB Cashe

Gra fajna, ale jakoś bardziej mi podchodzi Bioshock, zobaczymy pełną wersję tej gry. Grafa jest fajna, ale gra przereklamowana, postawili na grafe. Fajne funkcje kombinezonu, fizyka gry. No ale klimatu tak nie ma jak dla mnie. Nie wiem dopiero zaczęłem zobaczymy...

I tak od The Witcher nie ma lepszej gry! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować