Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - najszybciej sprzedający się tytuł w historii polskiego rynku gier!

164 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2007 o 15:39, Gofer31 napisał:

Gratuluje!! Teraz tylko czekam na recenzje i oceny z USA ;)

Daj im ukończyć grę! Dopiero wczoraj mieli premierę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie dziwię :P
Po pierwsze w Polska nie za często wydaje takie produkcje.
Po drugie żadna gra nie była tak reklamowana .
A po trzecie to po prostu Wiedźmin :) Wiele graczy a nią czekało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę w tym nic dziwnego... Przecież jest to największa produkcja w naszej historii. Do tego dochodzi reklama i wszystko jest już jasne...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 14:48, Vojtas napisał:

Z całą przykrością muszę stwierdzić, że pani Monika Marianowicz gry zna ze słyszenia, bądź
tyle, ile o tym przeczyta. Porównanie do Harry''ego Portera jest, delikatnie mówiąc, niestosowne.

Nie chodzi o to, że są podobne tylko, że się tak dobrze sprzedają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 15:48, Nikt634 napisał:

a Maluch racer ? on sie szybciej chyba sprzedawał

Nie rozśmieszaj mnie.

Nie rozumiem, czemu całą Polska tak jara się tym, Wiedźminem. Przecież to tylko jedna z wielu gier na wysokim, światowym poziomie. Może dlatego, że to pierwsza (oby nie jedyna!) tak dobra polska gra? Tym niemniej, uważam, że cała ta kampania reklamowa i te powszechne zachwyty nad tą grą za przesadzone.

Ostrzegam, że nie będę reagował na żadne posty w stylu "idioto wiedzmin jest super", czy "tak wiedzmin to szit", więc nie odpowiadać mi na ten post. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 15:46, Belmundo napisał:

Nie chodzi o to, że są podobne tylko, że się tak dobrze sprzedają


Magazyny typu CKM albo Playboy też się dobrze sprzedają, a są w dziale empiku "Dla panów". Więc porównanie Pani Moniki świadczy, że tym się najprawdopodobniej zajmowała (tzn. promocjami książek Portera), więc krótko mówiąc jest lamą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku powiem, że podziwiam i bardzo doceniam ogrom pracy ludzkiej włożony w ten projekt. Grę najprawdopodobniej kupię, ale bardziej z pobudek patriotycznych, niż gatunkowych.

Jednak pozwolę sobie zauważyć pewien "zabieg", zastosowany w poniższej wypowiedzi.
Otóż w niusie napisano (cytuję):
----------------------------------------------------------------------------------------------
CD Projekt z przyjemnością informuje, że podczas pierwszego weekendu sprzedaży Wiedźmin pobił wszelkie dotychczasowe rekordy zainteresowania!

W ciągu pierwszych 3 dni sprzedaży Wiedźmina, gra trafiła do ponad 35 tys. graczy w Polsce! To historyczne wydarzenie i rezultat znacznie przekraczający dotychczasowe osiągnięcia gier na naszym rynku. Dla porównania - najlepiej sprzedająca się gra zeszłego roku, Heroes of Might and Magic V, przez pierwsze 4 dni sprzedaży znalazła 12,5 tys. nabywców, a w ciągu całego czasu dystrybucji wersji premierowej, osiągnęła sprzedaż 58 tys. sztuk, co w tym czasie było ogromnym sukcesem. Wiedźminowi wystarczyły 3 dni by trzykrotnie przebić zeszłoroczny rekord otwarcia i stać się najszybciej sprzedającą się grą w historii polskiego rynku gier!
----------------------------------------------------------------------------------------------

Tak więc, mamy wynik sprzedaży Wiedźmina = 35 tys. w ciągu pierwszych 3 dni, który porównywany jest przez CDP do 12,5 tys. egzemplarzy HOMM5, sprzedanych w ciągu pierwszych 4 dni. No cóż, faktom matematycznym nie sposób zaprzeczać.... No chyba że wyniki opierają się na nie do końca trafnym porównaniu, a w związu z tym, można mieć zastrzeżenia co do ich wymierności.

Dlaczego? Z prostego powodu. Ponieważ premiera HOMM5 była poprzedzona wypuszczeniem wersji demo, w przeciwieństwie do rodzimej mega-produkcji. A jak wiadomo, każde demo może działać niczym miecz obosieczny, który niekoniecznie mógłby ciąć w słuszną stronę. A gdyby jeszcze do takiego "miecza" dorwało się więcej "szaleńców", takich jak Ringno5 (bez urazy ;)) :

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=8258

to mogłoby to zaburzyć tę dumną (poznaną później) liczbę 35 000 sprzedanych egemplarzy w 3 dni.
Oczywiście oficjalny powód nie wydania wersji demo Wiedźmina, jest jaki jest. Ja jednak mam swoje zdanie na ten temat. Według mnie, był to dokładnie przemyślany krok CDP.

Szczerze mówiąc, to zrobiłbym podobnie. Tu i ówdzie nadmuchałbym sporych rozmiarów balon marketingowy, pokazał cukierka, ale tylko przez szybę - o lizaniu nie ma mowy! ;) Chcesz sprawdzić jak smakuje? Czekaj do premiery i dołącz do reszty, tworząc w efekcie grono 35 000 posiadaczy, którymi ja będę mógł się później pochwalić. Sukces sprzedaży porównam do "przeciwnika", dzierżącego do tej pory w naszym kraju palmę pierwszeństwa pod tym względem. A to, że nie "startował" z tej samej pozycji..., to może nikt nie zauważy...

Dnia 31.10.2007 o 14:21, ko?nik napisał:

Trzeba przyznać, że specjalistów od marketingu mają dobrych ;)


No fakt, to trzeba przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 15:19, Szafir4 napisał:

Zobaczymy na zachodzie, a szczególnie w Ameryce, gdzie w sklepie internetowym Amazon.com Wiedźmin
to strzelanka xD

Jaka strzelanka? strzelanka to shooter a nie action jak jest w tym sklepie, widocznie uznali, że jest bardziej grą akcji niż RPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować