Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin's Creed - nici z powieści

77 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2007 o 11:17, EmperorKaligula napisał:

napewno takowy przedstawili, gdbyby byla to zgraja oszołomow wydawaca by ich olał - a tak kto
wie, jak do dzis mamy w europie zakony rycerskie z czasow sredniowiecza (maltański ? nie jestem
pewien - ale pare napewno do dzis dziala), wiec dlaczego nie miala by istniec grupa ktorej
poglady sa wciaz akutalne ? Sa fanatykami religijnymi wiec "chwalebna" historie o przodkach
sprzed 1000 lat zapewne przekazuja caly czas, zapewne "militarnie" juz sie nie angazuja (ale
kto wie, moze samobojcy z bombami?), ale ideologicznie w dobie terroryzmu pasuja idealnie.

Oni nie są fanatykami religijnymi. Assassyni dla osiągnięcia celów byli gotowi pokryć się hańbą taką jak np. współpraca z krzyżowcami. Czy to jest fanatyzm religijny? Nie wiem czy w ogóle można nazywać sektą zgromadzenie, które w zasadzie głęboko gdzieś ma wiarę :/.

Dnia 02.11.2007 o 11:17, EmperorKaligula napisał:

> Normalnie to raczej tak, jakbym się ogłosił , że jestem potomkiem Księcia Persji i nie
chcę
> filmu/kolejnej gry o nim. :P
> (ciekawe czy by się zgodzili... xD)

normalnie to moze przestan pisac głupoty i czasem sie zastanow -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:48, hans olo napisał:

Oni nie są fanatykami religijnymi. Assassyni dla osiągnięcia celów byli gotowi pokryć się hańbą
taką jak np. współpraca z krzyżowcami. Czy to jest fanatyzm religijny? Nie wiem czy w ogóle
można nazywać sektą zgromadzenie, które w zasadzie głęboko gdzieś ma wiarę :/.


to w imie czego walczyli ? walczyli z cywilizacja zachodu ktora nie uzanawala koranu, walczyla na arenie politycznej (w sredniowieczu przeciez polityka+religia to jednosc) i religijnej a krzyzowcow tez nie kochali... wewnetrznie (wsrod islamistow) tez działali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale ubi i ten pisarz się ich przestraszyli na to wygląda jeśli poszli im na rękę:P Czyżby byli w rzeczywistości groźni;)?;>XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... współczuję tylko autorowi... napisanie powieści to kupa pracy... pół biedy, jeśli zapłacą... ale i tak tekst zostanie w szufladzie ;/ a to chyba dla twórcy jedna z gorszych rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Ubisoft tworzy świetną gierkę, ale zawsze się znajdą jacyś "inteligenci", którzy muszą się do czegoś przyczepić. Gra to przecież tylko gra, jest formą rozrywki elektronicznej, dlatego moim zdaniem nie powinni się przejmować tą sektą.
Brak książki to dla mnie żadna strata, bo i tak bym jej nie kupił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co robić powieść ? Według mnie Assassin''s Creed, jako gra w zupełności wystarczy... Nie wiem jeszcze jakiego poziomu była by tak książka, lecz znam wiele dobrych tytułów i wątpię, aby powieść Assasin''s Creed odciągnęła mnie od nich...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego... Sam nie przeczytam, ale pozostali zainteresowani też nie :). Tylko autora szkoda, się chłopak narobił, a tu zonk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pomyślałem, że to zamierzony etap kampanii reklamowej. Potem dotarło do mnie, że nie ma żartów z religią jakąkolwiek ze względu na tzw. wolność wyznania i tolerancję. Szczególnie zaś o takie rzeczy muszą się martwić twórcy gier i filmów bo te produkcje łatwo zablokować. No, ale tu mówimy o książce... osobiście nie zadzierałbym z religią, wokół której jest ostatnio dość gorąco, tak samo jak nie zadzierałbym z Kościołem Katolickim w średniowieczu będąc w Europie.

Dlaczego już nie uważam, że to zamierzony chwyt reklamy? Każdy kto miesza przedstawicieli jakiegoś wyznania do produktu komercyjnego podkłada płonąca żagiew pod własny stos - lepiej nie mieszać religii do rozrywki bo na tym dobrze się nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie Ze w Assassin''s Creed Sam jeden bohater wyje*** minumum połowe Królestwa w tej grze a wiec ja rozumiem Ubisoft bo do ich studia nie wszedł jeden assassin a z 20 wieć ja też bym sie bał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować