Zaloguj się, aby obserwować  
reykan

Prowokacje na forach i ich twórcy

1623 postów w tym temacie

Jak myślicie, po co one powstają? Czy tylko dla zabawy, czy też chęci pokazania się innym? Czy inni użytkownicy są na nie podatni? Dyskutujcie i podawajcie własne przykłady osób, które takowe tworzą przez swój wizerunek, idiotyczne pytania i odpowiedzi itp. (byle nie takie z wyzwiskami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:11, reykan napisał:

Jak myślicie, po co one powstają? Czy tylko dla zabawy, czy też chęci pokazania się innym?
Czy inni użytkownicy są na nie podatni? Dyskutujcie i podawajcie własne przykłady osób, które
takowe tworzą przez swój wizerunek, idiotyczne pytania i odpowiedzi itp. (byle nie takie z
wyzwiskami).

witam cie ponownie. no coz dobrze ze ktos o tym napisal. podam wspolny przyklad (w ktorym bralem udzial i ja io ty). sporo takich akcji bylo w temacie wybory 2007 prawda? co zaowocowalo spadkiem twojego statusu... coz sa ludzie ktorzy nie maja pojecia co to znaczy wolnosc slowa, prawo do wypowiadania wlasnych opinii a takze do czego sluzy forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha. Nie chodzi mi oczywiście tylko o osoby z gram.pl, ale także z przeróżnych innych for. Ten temat nie ma na celu obrażania kogokolwiek, po prostu ma pokazać złą stronę neta, tak jak to jest z piractwem. Oczywiście nie uważam, że net jest zły, tylko to jest rzecz z nim powiązana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Nawet mogę sie wypowiedzieć...łał ;)

Dnia 02.11.2007 o 21:11, reykan napisał:

Jak myślicie, po co one powstają?

Powstają z powodu braku innych rzeczy do roboty czyt. brak zaintereszowań itp.

Dnia 02.11.2007 o 21:11, reykan napisał:

Czy tylko dla zabawy, czy też chęci pokazania się innym?

Obydwie te rzeczy można połączyć w jedno. Prowokacja jest robiona dla zabawy żeby zabić nudę, ale jednocześnie aby pokazać ze jest sie kimś, bo wymyśliło się coś na co wiele osób zwróciło uwagę.

Dnia 02.11.2007 o 21:11, reykan napisał:

Czy inni użytkownicy są na nie podatni?

To zależy to uzytkownika ktory tą prowokacje widzi. Jeden ominie, bo będzie bezsensu tylko prowokowanie tamtego do dalszego pisania. A drugi może "wejść" w ta prowokację chcą uspokoić twórcę, ale tworzac przy tym ujemny skutek.
Ale tak jak wspomniałem zależy to od charakteru człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi akurat tak na statusach nie zależy. Czasem jednak prowokacje są kierowane i bezpośrednio do danej grupy ludzi albo tylko do jednej osoby, co tylko wzmacnia frustrację. Nie uwazam, że do mnie, ale jednak też dobrze byłoby znaleźć rozwiązania, jak sobie z takowymi radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:11, reykan napisał:

Jak myślicie, po co one powstają?


Eee...szczerze (?)...to nie wiem xD.

Dnia 02.11.2007 o 21:11, reykan napisał:

Czy tylko dla zabawy, czy też chęci pokazania się innym?


Prędzej dla zabawy ,ale dużo ludzi też tworzą prowokacje dla pokazania się (nie wiem czy to dobry przykład...Kocyk Elmo :P).

Dnia 02.11.2007 o 21:11, reykan napisał:

Czy inni użytkownicy są na nie podatni?


Moim zdaniem taaaaak :P.

Dnia 02.11.2007 o 21:11, reykan napisał:

Dyskutujcie i podawajcie własne przykłady osób, które
takowe tworzą przez swój wizerunek, idiotyczne pytania i odpowiedzi itp. (byle nie takie z
wyzwiskami).


No to dałem już przykład ...Kocyk Elmo...jeszcze mogę do tego dodać nowego user''a Nah...dobił mnie tą wypowiedzią http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1410&pid=555 (,że niby trzy hedy jednym nabojem...żal).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:22, reykan napisał:

Wiesz, mi akurat tak na statusach nie zależy. Czasem jednak prowokacje są kierowane i bezpośrednio
do danej grupy ludzi albo tylko do jednej osoby, co tylko wzmacnia frustrację. Nie uwazam,
że do mnie, ale jednak też dobrze byłoby znaleźć rozwiązania, jak sobie z takowymi radzić.

no coz nic nie zrobisz. sa ludzie ktorzy musza konieczniewyperswadowac innym ich poglady bo tylko ich sa sluszne itp itd za duzo emocji gniewu i w ogole wkladaja niektorzy w wypowiedz. i tu zaczynaja sie rodzic takie bezsensowne zatargi... po co komu one? nie wiem ale wazne ze sa i nikt im nie zapobiegnie... a czesto takie klotnie wywoluja w absurdalny sposob ludzie ktorzy nie maja totalnie nic do powiedzenia w temacie ale musza koniecznie cos napisac i z nudow lub innych powodow prowokuja... zal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:32, Samildanach napisał:

a czesto takie klotnie wywoluja w absurdalny sposob ludzie
ktorzy nie maja totalnie nic do powiedzenia w temacie ale musza koniecznie cos napisac i z
nudow lub innych powodow prowokuja... zal...


Chyba ten przypadek jest w tym okresie najczęściej spotykany :P. Zaczyna gadać o czymś w jakimś temacie nie na temat (lub jakieś inne bzdury zaczyna gadać :P).Dzisiaj jeden z gramowiczów wplątał mnie w taką prowokacje...gadał głupoty chyba z braku jakiegokolwiek zajęcia...tacy ludzie mnie najbardziej wkurzają...żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wejdzie na onet. Wkurzają mnie tacy ludzie jak czuly_wojtek czy jas_smietana. przez to coraz zadziej uzywam onetu. uwazam ze powinni jakos czytac to co wypisuja ludzie na forach i blokowac te nicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum od niedawna. Ale denerwuje mnie to jak bardziej doświadczeni użytkownicy spamują. Najgorsze jest ich chamskie zachowanie na zwrócenie uwagi. Zazwyczaj są to osobnicy z średnim statusem ale młodym wiekiem. I zachowują się czasem jak na podwórku pod blokiem. Oczywiście nie mam nic do wieku forumowiczów ale niestety często widać niedojżałość nawet gdy nie wiadomo ile lat ma dany osobnik :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:37, Nertis napisał:

> \

ja przestalem odpowiadac na takie zagrywki... to jest nudne juz (a czesto) typowi wywrotowcy tak robia... i coz zrobic? jak odpiszesz to oni sie rozkreca a to moze ci tylko zaszkodzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest to powód wywyższania się nad innymi. Ot dostałem status delegata i muszę kogoś wy bluzgać, bo jestem kimś. A wiek...o wieku można powiedzieć tyle, że zazwyczaj jest on nie znany bo tak go prowokator skrywa, że nic nie wiadomo. No, ale...zachowanie niektórych moich rówieśników jest niedojrzałe. I to mnie wkurza...w szkole ciągle prowokują kogoś no i idzie na tego "kogoś", a oni po prostu szukają kolejnej ofiary. Na gramie powinni banować IP i tyle. I nie było by całych tych Trolli v2. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prócz furiatów są jeszcze przypadki ciekawe ;) np.
- Coolboyy16 (bodajże) - gość bezstresowy i bez odrobiny samokrytyki ;p
- nie pamietam ksywki, ale jak powiem: "fajoski" user to będziecie wiedzieć o kogo chodzi :) - na początku nawet i humorzasto to wyglądało, dopiero później zrobiło sie nieco przynudne ;)
Ale tacy jak wyżej tylko dodają (przynajmniej moim zdaniem) kolorytu :) bo "nerwa nie szarpią" i trochę "przymrużenia oka" na forum wprowadzą :)
Swoja drogą - w/w pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:41, ostry3000 napisał:

/ciach/


Bardziej doświadczeni...ci bardziej doświadczeni też nie muszą być koniecznie dojrzali :P...i tacy właśnie spamują.Ze średnim statusem??Czyli mogę ja być tą osobą...albo ty xD...<żartuje ;)>.Młodzi użytkownicy zazwyczaj swoje maniery i słownictwo wynoszą właśnie z podwórka ...a potem jesteśmy poszkodowanymi z tego tytułu :P...a gdzie rodzice się podziewają tych młodych ludzi??

@Tomek1120

Eee...ja nie lubie onet''u...wole wp.pl ;).

@Samildanach

Dnia 02.11.2007 o 21:41, ostry3000 napisał:

jak odpiszesz to oni sie rozkreca a to moze ci tylko zaszkodzic...


Taa...może zaszkodzić...nerwom :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:46, Cesarro napisał:

Zazwyczaj jest to powód wywyższania się nad innymi. Ot dostałem status delegata i muszę kogoś
wy bluzgać, bo jestem kimś. A wiek...o wieku można powiedzieć tyle, że zazwyczaj jest on nie
znany bo tak go prowokator skrywa, że nic nie wiadomo. No, ale...zachowanie niektórych moich
rówieśników jest niedojrzałe. I to mnie wkurza...w szkole ciągle prowokują kogoś no i idzie
na tego "kogoś", a oni po prostu szukają kolejnej ofiary. Na gramie powinni banować IP i tyle.
I nie było by całych tych Trolli v2. itd.


Banowanie IP to nie sposób. Bo ja np. mam zmienne.
Ale widziałem raz obużenie pewnego młodego użytkownika gdy gdzieś ktos podał jego wiek.
A sam wcześniej zrobił to w innym temacie. Mimo to wkurzył się mocno i nawet nie chciałem dalej śledzić tego wątku. Ale tak jest i raczej się to szybko nie zmieni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musze przyznac ze takie sytuacje zdarzaja sie zazwyczaj na takich typowo konfliktowych tematach:) przykladowo: wybory 2007, ateizm, czy bóg istnieje itp itd... niektorzy biora wszystkie wypowiedzi zbyt do siebie... tu potrzeba troche dystansu... w dwoch pierwszych tematach sam mialem chwile slabosci (widzialem co sie dzieje i od razu wylaczalem neta bo mowie zaraz mi nerwy puszcza). jak wychodzi jakis user i... ahhh wystarczy spojrzec na szczegolnie te dwa pierwsze wymienione tematy przejrzec kilka stron postow... co tam sie dzialo to tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2007 o 22:06, Cesarro napisał:


I nie wiem do czego on zmierzał z krzakiem ganji. Nie wdaję się w dyskusję bo ja będę winien.
:|. Nie lubię takich "człowiekuw".


z krzakami to było propo stwierdzenia "jak filip z konopi"
prosił bym ja cie żebyś nie pisał Z BłęDEM SłOWA CZłOWIEK W ODMIANACH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 22:06, Cesarro napisał:

Czyżby to był przykład prowokacji ? Chyba trafny:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29500#u_5

I nie wiem do czego on zmierzał z krzakiem ganji. Nie wdaję się w dyskusję bo ja będę winien.
:|. Nie lubię takich "człowiekuw".

o kurcze;p looknalem i normalnie chcialo mi sie plakac ze smiechu:) najprzepotezniejszy film i krzaki ganji (konopie);p pompa:) ten kolega jeszcze wylecial z tekstem hiperbola...:) no no no czasami zagrywki na poziomie lataja;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować