Zaloguj się, aby obserwować  
reykan

Prowokacje na forach i ich twórcy

1623 postów w tym temacie

Hmm, jak tak czytam dyskusję w tym temacie, to sam mam ochotę potrollować trochę. Nie widzicie, że trollom zależy właśnie na rozgłosie? Chcą, żeby o nich mówiono, np w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:07, MajorZero napisał:

Jaki jest sens dawania degradów w takim przypadku. Potrafi to ktoś wytłumaczyć?

Przypuśćmy, że ktoś napisze posta o treści: "Zamknąć temat! Co to za idiotyzmy! Bana mu dać!" to jest to nic innego jak pseudomoderatorka, czyli naruszenie regulaminu. Jak ktoś napisze posta o treści: "ale idiotyzmy" albo ostrzegającego innych przed niepisaniem w takim temacie (tego osobiście nie rozumiem. Jak ktoś ma rozsądek to będzie wiedział, że w takich tematach nie należy pisać) to zwykły spam. Też nie do końca rozumiem idei dawania degradów za takie coś (nawet nie: nie zgadzam sie. Po prostu nie rozumiem do końca), ale regulamin to regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ban, nie degrad.

Ale nie ban na IP, tylko na adres MAC karty sieciwej, ew. graficznej. Jest to stosowane często w grach sieciowych i jak do tej pory skutkuje 666 razy lepiej niż blokada na IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK ale teksty w stylu "nie karmić trolla" nie są czymś złym. Regulamin to regulamin... Regulamin może być zły i można go kwestionować. No, chyba, że tutaj nie. mała16 jeśli się czegoś w pełni nie rozumie, największym błędem jest mówienie, że to jest dobre czy złe bez podania argumentów.

rob005 właśnie o tym pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:16, MajorZero napisał:

OK ale teksty w stylu "nie karmić trolla" nie są czymś złym.

Z jednej strony nie. Ale z drugiej jaki one mają sens? Ktoś jak wie co robić to i tak nic nie dopisze, a ktoś jak chce ryzykować to napisze jakąś bzdurke. Poza tym takie posty to w mojej opinii spam. Po co one? Nie są złe, ale czy tak naprawdę coś wnoszą? Nic.

Dnia 09.01.2008 o 19:16, MajorZero napisał:

mała16 jeśli się czegoś w pełni
nie rozumie, największym błędem jest mówienie, że to jest dobre czy złe.

Ja sobie nie przypominam, żebym napisała, że dawanie degradów za dopisywanie się do takich tematów jest dobre/złe. Mnie to jest naprawdę obojętne sama nie mam zamiaru dopisywać się do takich tematów co najwyżej jak temat jest dubel to linka podeśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:14, ginx2 napisał:

Ale nie ban na IP, tylko na adres MAC karty sieciwej,


LOL, padłem ;D. Zmiana MACa to pół minuty roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:24, rob006 napisał:

LOL, padłem ;D. Zmiana MACa to pół minuty roboty...


Zmień. MAC sieciówki - owszem, ale już grafiki nie tak łatwo. Można zamaskować, ale na FPP sieciowe nie wejdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:09, rob006 napisał:

Hmm, jak tak czytam dyskusję w tym temacie, to sam mam ochotę potrollować trochę. Nie widzicie,
że trollom zależy właśnie na rozgłosie? Chcą, żeby o nich mówiono, np w tym temacie...

może masz rację, ale mieliby radochę, gdyby padały ich nicki raczej. A tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:40, ginx2 napisał:

Zmień. MAC sieciówki - owszem, ale już grafiki nie tak łatwo. Można zamaskować, ale na FPP
sieciowe nie wejdziesz.


Pierwszy raz słyszę, że karta graficzna ma MAC. :D Zresztą co ma FPP sieciowe do tego forum? Nie powiesz mi, że kod forum pobiera od nas wszelkie informacje na temat naszego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 20:10, Kai Man napisał:

może masz rację, ale mieliby radochę, gdyby padały ich nicki raczej. A tak?


Gdybym był trollem, to takie szopki odwalałby tylko po to, aby popatrzeć jak ludzie prowadza takie puste dyskusje, jak te w tym temacie, próbując za wszelką cenę pokazać swoje zgorszenie i potępienie dla czegoś takiego. Mnie to już śmieszyć zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja mam podobne odczucia. Najpierw jakiś troll narobi bałaganu na forum,a później jeszcze ludzie dyskutują o tym w tym temacie,co staje się niejako inspiracją dla innych jego pokroju,a i on sam gdy to czyta czerpie z tego jakąś chorą satysfakcję. Zresztą w temacie powinno się rozmawiać o PROWOKACJACH,a nie o każdym trollu jaki się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 20:26, rob006 napisał:

Pierwszy raz słyszę, że karta graficzna ma MAC. :D Zresztą co ma FPP sieciowe do tego forum?
Nie powiesz mi, że kod forum pobiera od nas wszelkie informacje na temat naszego komputera.


Whatever... A widziałeś trolla, który rozpaczliwie stara się zmienić adres MAC? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zaszła kolejna zadyma przez nie jakiego lub nie jaką "dziwaczka" zalał forum głupimi tematami nie rozumiem dlaczego to robią co się dzieje z tymi ludzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 16:54, Kizibono napisał:

Przed chwilą zaszła kolejna zadyma przez nie jakiego lub nie jaką "dziwaczka" zalał forum głupimi
tematami nie rozumiem dlaczego to robią co się dzieje z tymi ludzmi


Oj... nie widziałem :) Muszę zobaczyć...

2 tematy? Tylko? Słaby był... Myślałem, że to ktoś pokroju Kocyka Elmo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2008 o 16:56, jakoktochce napisał:

Oj... nie widziałem :) Muszę zobaczyć...


Naszczęście Moderatorzy szybko zareagowali i go zbanowali ale czemu to robią ?? po co takie głupie tematy czy te osoby nie mogą normalnie wypowiadać się na forum :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 16:56, jakoktochce napisał:

Oj... nie widziałem :) Muszę zobaczyć...

Nie zobaczysz. cinus` popisał się nie lada refleksem, banując trolla w zaledwie 3 minuty! I to jest mod :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 16:54, Kizibono napisał:

Przed chwilą zaszła kolejna zadyma przez nie jakiego lub nie jaką "dziwaczka" zalał forum głupimi
tematami nie rozumiem dlaczego to robią co się dzieje z tymi ludzmi


Chodzi ci o jeden z tematów "Nie doroslem do korzystania z internetu"?Właśnie ten obczaiłem :P.Już ta osoba dostała bana i zapewne nie zobaczymy jej przez jakiś czas tutaj :P.
Nie wiem co się z nimi dzieje...ale jakby nie patrzeć (jak byłem mniejszy :P) też lubiłem sobie ponabijać i powkurzać ludzi...to zawsze jest w nas.To zależy też od wychowania przez rodziców...no ale niektórzy też tego wyrastają :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 16:57, Kizibono napisał:

Naszczęście Moderatorzy szybko zareagowali i go zbanowali ale czemu to robią ?? po co takie
głupie tematy czy te osoby nie mogą normalnie wypowiadać się na forum :/


Moim zdaniem nie mogąc zabłysnąć w swoim środowisku próbują zaistnieć w necie a później pochwalić się kolegom ;)

gothicsheep
Wszedłem na staty dziwaczki i sobie zobaczyłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2008 o 16:59, gothicsheep napisał:

Nie zobaczysz. cinus` popisał się nie lada refleksem, banując trolla w zaledwie 3 minuty! I
to jest mod :D.


Dokładnie to było bardzo szybkie :) aż byłem w szoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 16:59, gothicsheep napisał:

Nie zobaczysz. cinus` popisał się nie lada refleksem, banując trolla w zaledwie 3 minuty! I
to jest mod :D.


Poprawka, czas od jego pierwszego posta do bana był równy jednej minucie ;]
Zanim posta napisałem wolałem najpierw usunąć resztę tematów żeby się ludzie czasem nie podopisywali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować