Zaloguj się, aby obserwować  
reykan

Prowokacje na forach i ich twórcy

1623 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2008 o 17:56, Patryk Mogilno napisał:

A wiesz czemu? Bo Moderatorzy sobie w **** leca!

Odezwał się ... -_-
>Powiem jedno kiedy Budo był to takich

Dnia 08.10.2008 o 17:56, Patryk Mogilno napisał:

sytuacji nie było.

Taa ... jassne ... >.<
>Teraz to ja moderatorów nie widze praktycznie wcale sam nie wiem za

Dnia 08.10.2008 o 17:56, Patryk Mogilno napisał:

czym czekają...

Ja za to rzadziej ciebie na forum. I całe szczęście. Co do modów ... chciałoby ci się przeglądać dziesiątki tematów i ogarniać cały ten rozgardiasz ? Więc radzę pomyśleć zanim coś napiszesz ... Myślisz że oni muszą wszystko i wszędzie zauważyć ? n/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 17:46, Młody miro napisał:

Z tego co pisze/ą w temacie obywatele itd. to nie da się...

Wchodzisz co godzinę i starasz się pisać jednego posta w byle jakim quizie - awans podany na tacy jak ta lala.

Patryk Mogilno
Może nie ujął bym tego w ten sposób ale coś musi chyba wiązać ich ręce a przynajmniej w pewnym stopniu - bo już o wiele wcześniej można było zbanować HiSina. Dochodzi też fakt, że większość napalonych newbie dostają co najwyżej ostrzeżenie albo degrad a bany lecą ku szanowanym użytkownikom forum.

Budo
Spam i trolle istnieli od zawsze ;-) Chociaż możliwe, że wtedy nie zdawali sobie sprawy z istnienia gram.pl w tak dużej liczbie jak dziś.

btw. Modok jest drugim kontem Pawlo09 - rozmawiałem z nim na gadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Dlatego osobiście ciągle twierdzę, że wolałem starą formę serwisu - czyli - chcesz potrolować? Sio na onet, a tu masz bana :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2008 o 16:57, wip_01 napisał:

To było w ogóle możliwe? ;o SinClers, HiSin BUM! banned... No to kto następny leci (przydałby
się jakiś ostrzejszy mod na gruntowną czystkę) ? :))))


Ah panie, a jednak pewna sprawiedliwość w końcu trolli dosięga ... i dobrze. Bo na widok takich postów to normalnie się scyzoryk w kieszeni otwiera. Ale wiecie, nie jest teraz tak źle, bywało gdy były zmasowane ataki prowokatorów i trolli, a teraz tylko jako tako HiSin przeszkadzał i w zasadzie jest teraz okres względnego spokoju. Zobaczymy jak długo się utrzyma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trolle są powodem żeby się trochę pośmiać. Poobserwować ich a w końcu i tak dostaną bana a ja mam satysfakcję nie pisząc o tym. HiSin odszedł? No pośmiałem się to se poszedł bo chyba już nie mógł wytrzymać.

Po co aż tak pokazywać nienawiść zamiast spokojnie patrzeć sobie na rozwój wydarzeń? Oczywiście rozwój w złą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 22:13, Jacuśek napisał:

jedno nie sinclers i hisin
tylko Ufo344, hisin, sinclers, hardmon, sunclers, itp...
ufa możecie już nie pamiętać bo to było już chyba z 2 lata temu

Tylko wiesz HiSin, z tego co pamietam to SinClers i twoje poprzednie konto HiSin było najbardziej znane, tamtych raczej sie nie pamieta. Zastanawia mnie dlaczego niektórym potrzebne jest tylko 1 konta a niektórym aż tyle :F Ale cóz, są ludzie i taborety/parapety/klamki, nic na to się nie poradzi _-_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba:
1) Mówić wszystkim, że jest się UFO i że się nic nie wie o dziwnej planecie Ziemia.
2) Mówić wszystkim, że jest się emo.
3) Mówić wszystkim, że jest się skate-boy.
4) Mówić wszystkim, że jest się homoseksualistą.
5) Mówić wszystkim, że wyrzutki społeczeństwa są jego elitą.
6) Mówić wszystkim, że są )!*$&*$!!

Pozostałych przykładów aż żal wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 20:16, Chaotizz napisał:

A ja mu layout''a dałem... Uuu nie ma lekko, już go stracił, jak go wstawi to będzie
miał problem. ;]

Widzisz? Trzeba się było skonsultować ze swoim bezpłatnym prawnikiem który nie wie nic na temat tego co robi - mną ;-) Ja sporo wiem na temat większość trolli i to zazwyczaj dowiaduje się po prostu z nimi rozmawiając. Spytacie dlaczego? Przecież to nie ma sensu. Otóż mam takie małe zboczenie (psychologia czy jak to nazwać) i muszę wiedzieć co takimi ludźmi kieruję - i zazwyczaj wcale nie jest to robienie z siebie idioty czy dla zwykłego śmiechu. Są to złożone motywy czy emocje - i co najdziwniejsze nie są to takie emocje jak gniew.

Jacuśek
Wiem, już to słyszałem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 23:14, Rozrobiony napisał:

Są to złożone motywy czy emocje - i co najdziwniejsze nie są to takie emocje
jak gniew.


Nie ma "inteligentnych" trolli i prowokatorów...
Zawsze są to ludzie w jakiś sposób obarczeni słaba psychiką i problemami emocjonalnymi.
Nikt normalny, nie tworzy kilka "alter ego", tym bardziej by swoim postępowaniem prowokować niewinnych ludzi.

Fakt. Dosyć często studenci psychologii, "bawią się" w trollowanie, ale zazwyczaj ma to formę "eksperymentu psychologicznego" na danej grupie ludzi, ale w większości przypadków jest to zwykła pomoc w nauce zawodu psychologa, szczególnie dobra w dzisiejszych czasach, w których internet jest tak ważnym miejscem społecznym dla milionów ludzi.
Jednak jeśli "student" taki zbyt dużo czasu poświęca na swoje "trollowe alter ego" i czas ten przekracza normy badania, to powracamy do pierwszego mojego zdania, i mamy do czynienia z człowiekiem mającym problemy o naturze psychicznej i emocjonalnej.

Człowiek normalnie zajmujący się swoim życiem, zwyczajnie nie ma czasu na bzdury, jakim jest udział w społeczności internetowej pod kilkudziesięcioma nickami/aliasami, a tym bardziej utrudniania funkcjonowania tejże społeczności poprzez działania prowokacyjne.

Dlatego śmiało można powiedzieć, że każdy spamer/troll/prowokator, to debil. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 00:08, zamber1 napisał:

Nie ma "inteligentnych" trolli i prowokatorów...
Zawsze są to ludzie w jakiś sposób obarczeni słaba psychiką i problemami emocjonalnymi.
Nikt normalny, nie tworzy kilka "alter ego", tym bardziej by swoim postępowaniem prowokować
niewinnych ludzi.

No właśnie nie zawsze niewinnych. Spotkałem się z osobą która miała za cel postawiony ban innego użytkownika który wcześniej ją wyśmiewał. A takich przypadków może być nieskończenie wiele. Jedni po prostu nie umieją przeżyć zniewagi, inni zaś olewają to z góry i komisyjnie.

Dnia 09.10.2008 o 00:08, zamber1 napisał:

Człowiek normalnie zajmujący się swoim życiem, zwyczajnie nie ma czasu na bzdury, jakim
jest udział w społeczności internetowej pod kilkudziesięcioma nickami/aliasami, a tym
bardziej utrudniania funkcjonowania tejże społeczności poprzez działania prowokacyjne.

Widzisz, niektórzy nie mają w ogóle czasu na forumowe życie choćby z jednym kontem i wtedy uważają zwykłych forumowiczów za "no life''ów". Tak samo jak my możemy stwierdzić, że osoba z kilkoma kontami nie ma życia prywatnego a możliwe, że ma po prostu większy zasób czasu od nas. Chociaż wielo - kontowość to dla mnie wstęp do schizofrenii.

Dnia 09.10.2008 o 00:08, zamber1 napisał:

Dlatego śmiało można powiedzieć, że każdy spamer/troll/prowokator, to debil. :)

Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 00:08, zamber1 napisał:

Dlatego śmiało można powiedzieć, że każdy spamer/troll/prowokator, to debil. :)


Yhy... A potem jak taki jeden z drugim dorośnie, walnie jakie dziwadło nie rzeźbę albo bohomaz, ładnie to nazwie, krzyknie SZTÓKA! PACZCIE CHOPY! a gdy ktoś odkrzyknie że to ino jakieś straszny potworek estetyczny, to on odpyskuje że blokuje się jego wolność twórczą, że on to wieszcz a reszta ciemna masa, a po dwóch latach jako wspaniały i niezrozumiany przez Ciemnogród artysta sprzeda swoje dziełko na aukcji i będzie milionerem... Kiedy my będziemy zasuwać do robótki codziennie i ciułać po kilka tysięcy przy dobrym obrocie spraw.

Nawet pamiętam przykład. W Niemczech. Była jakaś wystawa, to "artysta" jak się patrzy zrobił wielką instalację, odwzorowującą układ pokarmowy. Wsadzało się na początku jakieś amu, całość poszumiała i poszwargotała, a po jakimś czasie z drugiej strony wychodziło... muszę mówić co? ^^ I to się nazywa happening... of koz, efekty tej "sztuki" można było sobie kupić, nie wiem i nie chcę wiedzieć czy w paczuszce czy na talerzyku, za grube pieniądze. I to się nazywa zysk.

Wiem wiem...jestem cyniczny. Ale tak mi jak przeglądałem dzisiejsze wpisy na owym topicu, przyszło na myśl, że pół naszej popkultury opiera się na takich trollach lub prowokatorach. Że o polityce nie wspomnę z litości. :-P Ergo --> może i debil, ale boję się myśleć że daleko na tym debiliźmie też może zajść.

I z tym optymistycznym wnioskiem idę oglądać myśl, przerażony wizją którą sam przed chwilą nakreśliłem ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 01:16, Dexter McAaron napisał:

może i debil, ale boję się myśleć że daleko na tym debiliźmie też może zajść.

I właśnie dlatego powinny być jakieś... nie wiem, testy na inteligencję, albo coś zanim się otrzyma prawo do Wolności Słowa. Skoro trzeba zdać testy na prawo jazdy żeby można było bezpiecznie jeździć to czemu nie Prawo do Wolności Słowa ?? Ostatecznie wszyscy wiemy jak niebezpieczne potrafią być rozpowszechnione głupie pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozrobniony >>>

"Spotkałem się z osobą która miała za cel postawiony ban innego użytkownika który wcześniej ją wyśmiewał"

Czyli koniec końców osoba ta nie była w niczym "lepsza" od osoby która ją ośmieszała...
W normalnym życiu należy też mścić się na każdym, kto z nas kpi? Wydaje mi się że nie.
w realnym życiu nie otaczam się osobami, które ze mnie drwią; to samo mogę przecież robić i w internecie, zwyczajnie ignorując takiego delikwenta.

Zdaje mi się że większość ludzi, tak "zbulwersowanych" trollami, nie wie na czym zależy najbardziej owym trollom...
A o co? No przecież jasne, że tylko o to by ktoś ich "zauważył" i wdał się w z góry bezsensowną dyskusję, bo przecież trolla nigdy nie przekonasz, że robi on coś złego i nie powinien tego robić. Trollom chodzi tylko o podtrzymywanie takiej dyskusji.
A przecież jest na to tak skuteczne "lekarstwo", którego stałe używanie w kontakcie z trollem przez normalnych dyskutantów, spowodowałoby rychłą "śmierć" trolla...

Ignorancja na zaczepki słowne i brak dyskusji...
Lekarstwo na całe trollowe zło. :)
Wystarczy nie odpowiadać na z góry wiadome zaczepki, a trolle same zdechną i poprzestaną prowokować pod milionami innych ksywek, gdy nikt nie będzie (oprócz moderatorów oczywiście) reagował na ich zaczepki.
Dopóki jednak znajdzie się ktoś "małoogarnięty" i wdający się w bezowocną dyskusję z prowokatorem, dopóty prowokatorzy Ci będą mieli "pożywkę" do funkcjonowania w ramach danej społeczności.

Dexter McAaron >>> Nie rozumiem porównania sztuki do prowokatorów internetowych...

Sztuka to coś więcej niż chory człowiek, nie mający pomysłu by robić coś bardziej konstruktywnego niż irytowanie ludzi w ramach danej społeczności.
Nawet najbardziej "debilna" sztuka, której totalnie nie rozumiemy, ma jakiś przekaz, a prawdziwy ignorant tworzący sztukę tylko by było go ''widać" często i tak szybko określany jest trafnym mianem "ignoranta artystycznego".
Prowokacja w sztuce jest dość pospolita, ale i tak bardzo rzadko daje inny skutek niż publiczne wyśmianie artysty. W sztuce niestety trzeba umieć prowokować i robić to cholernie inteligentnie, ale i tak prowokacja artystyczna, to całkiem co innego niż prowokacja na forum internetowym czy czacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 02:22, zamber1 napisał:

trollem przez normalnych dyskutantów, spowodowałoby rychłą "śmierć" trolla...


Mówisz o nie wdawaniu się w dyskusje z trollem, ale...Niestety to nie możliwe.
zawsze znajdzie się przynajmniej 10-20 osób, które będą albo się naśmiewały, albo dyskutowały. Taka psychika ludzka... Niestety.
Nie ma szans. Troll z reguły tak wkurza ludzi, że ci nie panują nad sobą i muszą coś napisać. A wtedy troll znowu cos robi i ludzie znowu próbują przemówić mu do rozumu. I tak w kółeczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować