Zaloguj się, aby obserwować  
reykan

Prowokacje na forach i ich twórcy

1623 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2009 o 20:52, HeyBabyGirl napisał:

>Już 23 osoby zamieściły swoje posty
> w temacie tego trolla.

23 osoby które zamieściły post w tym temacie to TROLE ( nie wszyscy, ale dominująca większość)
, po co się bawić się w " mesjasza " forum ? Od tego są /a raczej powinni być moderatorzy/r
?

A potem będą wielkie żale , że moderator dał mi warna/ degregata, za spam i wielka krucjata
przeciw jedynemu który coś działa ...

Mnie tez ponioslo i wtracilem swoje 3 grosze. Wiem co mnie czeka i bynajmniej nie będe płakał, jak te cienkie bolki. Co sie stanie? Bede mial inny napis pod nickiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:02, Bezi32 napisał:

Mnie tez ponioslo i wtracilem swoje 3 grosze. Wiem co mnie czeka i bynajmniej nie będe
płakał, jak te cienkie bolki. Co sie stanie? Bede mial inny napis pod nickiem?


Każdy degregad to mały krok w kierunku tzw. BANa :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2009 o 21:00, Tyler_D napisał:

>no ale dzięki swojej inteligencji jego gramsajt jest w pierwszej 50
> najczęściej odwiedzanych...
Maybe ... so what?


Ironia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tematy tego gostka utrzymują się już bardzo długi czas... Wpadłem na wręcz absurdalny pomysł - może to moderatorzy to stworzyli, żeby zbadać reakcje nas, użytkowników? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:13, ibisz napisał:

Tematy tego gostka utrzymują się już bardzo długi czas... Wpadłem na wręcz absurdalny
pomysł - może to moderatorzy to stworzyli, żeby zbadać reakcje nas, użytkowników? :D


nie, po prostu wojman nie ma obowiązku siedzieć przy komputerze 24h na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:15, crash807 napisał:

nie, po prostu wojman nie ma obowiązku siedzieć przy komputerze 24h na dobę.

Tyle że wojman to chyba nie jedyny moderator... jednak źle się dzieje jeśli takie tematy potrafią się utrzymać (i to na pierwszej stronie) przez ponad godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:13, ibisz napisał:

Tematy tego gostka utrzymują się już bardzo długi czas... Wpadłem na wręcz absurdalny
pomysł - może to moderatorzy to stworzyli, żeby zbadać reakcje nas, użytkowników? :D

Też mi to przyszło do głowy ;) No ale czasami niektórym przydałoby się wytknąć, że gramowicze karmią trolle, nie? :D

Oczywiście żartuję - moderatorzy nie mogą (nie powinni) uciekać się do takich metod. Obecnie topic zepchnięty został na drugą stronę - oby nikt nie wpadł na "genialny" pomysł odgrzebania go.

EDIT: No ludzie, nie można ciągle mówić "Wojman to, Wojman tamto, moderatorzy siamto". A my? To nie moderatorzy ani prowokator przyczynili się do utrzymania tematu na pierwszej stronie przez kawałek czasu. To użytkownicy. Święta i powtarzana do kompletnego znudzenia zasada "nie karmić trolla" jak zawsze jest naruszana. A uwierzcie mi, że gdyby każdy ignorował takie tematy, to z forum korzystałoby się dużo przyjemniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:15, crash807 napisał:

nie, po prostu wojman nie ma obowiązku siedzieć przy komputerze 24h na dobę.

Ale przecież zazwyczaj tak jest... :D
Nie no, a tak serio to przecież na tym forum jest o wiele więcej moderatorów niż jeden Wojman. Akurat teraz wszyscy wzięli sobie wolne? Facet ma szczęście :P

EDIT: O widać, że nie tylko ja tak twierdzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2009 o 21:22, Hubi_Koshi napisał:

Tyle że wojman to chyba nie jedyny moderator...


No właśnie też tak myślałem ale w tym temacie dużo użytkowników pisze, że został tylko wojman więc... nawet jeżeli nie to żaden moderator nie ma obowiązku siedzieć 24h, a , że akurat teraz żadnego modka nie ma to trudno, nie mają przecież wyznaczonych godzin pracy...

>jednak źle się dzieje jeśli takie tematy potrafią się utrzymać (i to na pierwszej stronie) przez ponad godzinę.

To już wina tylko i wyłącznie użytkowników którzy dokarmiają trolle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:24, ibisz napisał:

Nie no, a tak serio to przecież na tym forum jest o wiele więcej moderatorów niż jeden
Wojman. Akurat teraz wszyscy wzięli sobie wolne?

To są tylko ludzie i mają też swoje życie prywatne.

PS. Ktoś jeszcze ma wątpliwości co do tego że, ilość moderatorów jest niewystarczająca?

...

Tak myślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:23, Hellmut napisał:

>/.../ > Też mi to przyszło do głowy ;) No ale czasami niektórym przydałoby się wytknąć, że gramowicze
karmią trolle, nie? :D
/.../

A po co wytykać? Jeśli ktoś sam nie widzi, że dopisywanie się do takich tematów jest kompletnie pozbawione sensu, to tylko degrad mu pomoże. Ale po degradzie znowu zaczną się kwasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:26, crash807 napisał:

No właśnie też tak myślałem ale w tym temacie dużo użytkowników pisze, że został tylko
wojman więc... nawet jeżeli nie to żaden moderator nie ma obowiązku siedzieć 24h, a ,
że akurat teraz żadnego modka nie ma to trudno, nie mają przecież wyznaczonych godzin
pracy...

No to niech władze gramu zamkną paszczę i przestaną robić wymówki, niech coś ZROBIĄ zamiast gadać jak nasi politycy w Parlamencie, niech dociągną jakichś moderatorów, choćby tymczasowych na czas wakacji albo co. Zrzędzić i rzucać wymówkami jest łatwo, zrobić coś z tym, już nieco trudniej.

Dnia 24.08.2009 o 21:26, crash807 napisał:

To już wina tylko i wyłącznie użytkowników którzy dokarmiają trolle...

W sumie nawet nie tyle mi chodzi o to że trzymał się na pierwszej stronie, ale o to że się W Ogóle trzymał, w normalnych warunkach modzi takie tematy zdjęli by w góra 5-10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:27, Tyler_D napisał:

To są tylko ludzie i mają też swoje życie prywatne.

Oczywiście, że to rozumiem. Mogę wręcz przyznać, że trochę przesadziłem, bo myślałem, że liczba moderatorów jest tu znacznie wyższa, a z tego co widzę w statystykach jest ich tylko 6. Ale mimo wszystko nie pamiętam, żeby tyle czasu utrzymywał się taki temat.

Dnia 24.08.2009 o 21:27, Tyler_D napisał:

PS. Ktoś jeszcze ma wątpliwości co do tego że, ilość moderatorów jest niewystarczająca?


...

Tak myślałem.

Fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2009 o 21:31, Hubi_Koshi napisał:

No to niech władze gramu zamkną paszczę i przestaną robić wymówki, niech coś ZROBIĄ zamiast
gadać jak nasi politycy w Parlamencie, niech dociągną jakichś moderatorów, choćby tymczasowych
na czas wakacji albo co. Zrzędzić i rzucać wymówkami jest łatwo, zrobić coś z tym, już
nieco trudniej.


Taa... tak trudno przejść obok takiego trolla obojętnie i poczekać aż moderator wejdzie na forum i zacznie pełnić swoje obowiązki ?

Dnia 24.08.2009 o 21:31, Hubi_Koshi napisał:

W sumie nawet nie tyle mi chodzi o to że trzymał się na pierwszej stronie, ale o to że
się W Ogóle trzymał, w normalnych warunkach modzi takie tematy zdjęli by w góra 5-10
minut.


Taaa... w normalnych warunkach moderatorzy siedzą 365 dni przez 24h na stronie na której są moderatorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moje było pisane pół-żartem, ale:

Dnia 24.08.2009 o 21:30, KrzysztofMarek napisał:

A po co wytykać? Jeśli ktoś sam nie widzi, że dopisywanie się do takich tematów jest
kompletnie pozbawione sensu, to tylko degrad mu pomoże.

Mnie na początku mojej kariery wystarczyło ostrzeżenie ;]

Dnia 24.08.2009 o 21:30, KrzysztofMarek napisał:

Ale po degradzie znowu zaczną się kwasy...

No tak, to akurat prawda. Dlaczego niektórym tak trudno przyjąć do wiadomości, że przewinili, a za przewinienie jest kara? Tego się zapewne nigdy nie dowiemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyna okazja, żeby troszkę ponarzekać na naszych niezawodnych modów, a wy tu jeszcze ich bronicie :D

@KrzysztofMarek
Gorzej, że trolle pojawiają się w normalnych tematach, a niektórzy nie wiedzą o tym i karmią je.

@rob006
A co w tym żałosnego? Moderatorowi wchodzącemu na forum łatwiej wejść w pierwszy temat i później się doszukać w następnych stronach tych "złych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:35, crash807 napisał:

Taa... tak trudno przejść obok takiego trolla obojętnie i poczekać aż moderator wejdzie
na forum i zacznie pełnić swoje obowiązki ?

I w ten oto piękny sposób robisz DOKŁADNIE to czego chce troll, zwracasz na niego uwagę. Podstawową i Najistotniejszą zasadą w kontaktach z trollem jest IGNOROWANIE go, jeśli go ignorujesz to jego tematy wypadają z obiegu, a jemu się nudzi i sobie idzie. Nie na darmo mówię się "Nie Dokarmiać Trolla"

Dnia 24.08.2009 o 21:35, crash807 napisał:

Taaa... w normalnych warunkach moderatorzy siedzą 365 dni przez 24h na stronie na której
są moderatorami.

W normalnych warunkach jest kilku aktywnych modów, każdy z nich siedzi sobie pewnie w innych godzinach, ale przy odpowiedniej ich ilości zawsze chociaż jeden jest na forum. POZA TYM Moderator został Moderatorem z Własnej Nieprzymuszonej Woli, przyjął na siebie Obowiązki, więc przyzwoitość sugerowała by by te obowiązki wypełniał (nie twierdzę że nie wypełniają, ale jak moderatorów jest niby kilku, a aktywnych widać może z dwóch no to...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:39, ibisz napisał:

@rob006
A co w tym żałosnego? Moderatorowi wchodzącemu na forum łatwiej wejść w pierwszy temat
i później się doszukać w następnych stronach tych "złych".


Prowokacje tworzone są dla reakcji, mówiąc o prowokacjach robicie dokładnie to czego chce troll - reagujecie. Takich typów trzeba ignorować, dyskutując na jego temat tylko go nakręcacie. Już pomijam fakt że większość dyskusji w tym wątku to tak naprawdę biadolenie w kółko o tym samym, aby tylko pokazać jakim to się jest wzorowym frumowiczem - zerowa wartość merytoryczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować