Zaloguj się, aby obserwować  
Skie

Wiedźmin 2 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

179 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2008 o 11:50, maciek.mucha napisał:

. Njalepiej, żeby zmniejszyli liniowość gry.


Liniowość zaczyna się tak naprawde w piątym akcie i trwa do końca gry choć i ta liniowość jest ustosunkowana wcześniejszymi wyborami więc i tak do końca liniowe to nie jest . uff coś ja paragraf 22 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 11:53, Mis3u napisał:

> . Njalepiej, żeby zmniejszyli liniowość gry.

Liniowość zaczyna się tak naprawde w piątym akcie i trwa do końca gry choć i ta liniowość
jest ustosunkowana wcześniejszymi wyborami więc i tak do końca liniowe to nie jest .
uff coś ja paragraf 22 :)

Chodzi mi głównie o to, że nie można chodzic gdzie się chce tylko praktycznie wszędzie tylko po ścieżkach (wyjątek bagno). Albo też własnie o skakaniu pio dachcach podczas walk, wogóle o jakimś skakaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak dokładnie czyli dodać to czego prawdziwemu wiedźminowi brakuje...akrobacji...super skoków i lekką domieszkę Parkour''a ;D coś jak w Assassinie było no i oczywiście te postacie...większość jest dobrze zrobiona ale wkurza mnie to jak prawie w każdej knajpie leje się na pięści z tym samym ziomkiem a tak poza tymi marzeniami to wszystko było zrobione (jak dla mnie) na bardzo wysokim poziomie ;D

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 11:55, maciek.mucha napisał:

> > . Njalepiej, żeby zmniejszyli liniowość gry.
>
> Liniowość zaczyna się tak naprawde w piątym akcie i trwa do końca gry choć i ta
liniowość
> jest ustosunkowana wcześniejszymi wyborami więc i tak do końca liniowe to nie jest
.
> uff coś ja paragraf 22 :)
Chodzi mi głównie o to, że nie można chodzic gdzie się chce tylko praktycznie wszędzie
tylko po ścieżkach (wyjątek bagno). Albo też własnie o skakaniu pio dachcach podczas
walk, wogóle o jakimś skakaniu.


tak samo pływać nie można , ale spójrz jakby to zmieniło rozgrywkę ?? to byłby inny wiedźmin i wątpie czy lepszy może dwójka to przyniesie . Skoro twórcy nie wprowadzili tego to znaczy że było to złe tak samo jak atak z wyskoku w gothicu 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 11:55, Petrick napisał:

wkurza mnie to jak prawie w każdej knajpie leje się na pięści
z tym samym ziomkiem


poczekaj na edycje rozszerzoną podobno zawojowała e3 ze swym nowym asortymentem postaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 12:06, Mis3u napisał:

tak samo pływać nie można , ale spójrz jakby to zmieniło rozgrywkę ?? to byłby inny wiedźmin
i wątpie czy lepszy może dwójka to przyniesie . Skoro twórcy nie wprowadzili tego to
znaczy że było to złe tak samo jak atak z wyskoku w gothicu 3.

Nie wiem co było by w tym złego. To, że ma się większe możliwości, większy świat(bez liniowości). Nie widze w tym nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótszy czas doczytywania lokacji, ciekawsze i nie tak denne jak w jedynce zlecenia, więcej oryginalnych NPC-ów.
Nic więcej nie wymyślę, bo "Wiedźmina" nie ukończyłem - znudził mnie...
Aha, jeszcze tak na poczekaniu, to więcej różnych ciosów oraz kombinacji. Wiedźmin, jako mistrz miecza, powinien znać paręnaście sztuczek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większa swoboda rozgrywki. Brak podziału na akty (coś jak w Oblivionie). Engine, który pozwala na akrobacje (nie no, przecież w książce Geralt wyprawiał takie cuda, że się nie mieści. A w grze nawet murku wysokiego na 15 cm nie przeskoczy...). Znacznie większy świat (świat z takiego Gothica 3 był chyba z 10x większy od tego z Wiedźmina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Lepszy scenariusz (ten nie byl zly, ale mozna cos lepszego zrobic)

2. brak wydluzania na sile (rodzial w wiosce)

3. inny system walki (ten jest na poziomie szympansow - naciskasz jak sie zaswieci, wolalbym cos w co trzeba sie troche naklikac - moze cos jak AoC?)

4. wiecej modeli NPC - rzygalem tymimi samymi twarzami w miescie, w wioskach itp - wszyscy wygladaja tak samo...

co do liniowosci - ja jestem za! gra liniowa + dobra fabula = niezla przygoda. A jak tworcy maja tworzyc setki rozwiazan (ktore i tak oleje, bo nie przechodze gier po 2 razy z braku czasu) to ciezko pod to podpasowac swietny scenariusz.

A czy powstanie ? Jak nie to nie bede plakal, a jak bedzie to zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 07:33, Modok napisał:

Jeśli Wiedźmin miał by wyjść na konsole co raczej jest nie możliwe to by szybciej się
ukazał na Xbox 360 niż PS3.

A po czym wnioskujesz ze predzej na Xboxa niz na Ps3?
wdowiakm Hah a jak MassEfect byl gra na konsole kiedys, a teraz jestes tez na Pc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 12:38, WIkitory napisał:

Ależ zna sztuczki :)
Tylko trzeba mieć odpowiedni poziom postaci.Najbardziej mi się podobały salta walcząc
z potworami!


Ale o czym my rozmawiamy kolego. :)
Zresztą, czy w książce jest gdzieś o używaniu przez Geralta w walce salt ? Nie przypominam sobie, a czytałem dwukrotnie. :)
Jak dla mnie Wiesiek 1 był pozycją przereklamowaną i tyle, na 2 nie czekam. To tyle w tym temacie. :) Napisałem co jest nie tak, może ktoś się tym zasugeruje, jak nie, trudno, płakać nie będę. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 21:38, krak2610 napisał:

A po czym wnioskujesz ze predzej na Xboxa niz na Ps3?
wdowiakm Hah a jak MassEfect byl gra na konsole kiedys, a teraz jestes tez na
Pc ...

Xbox360 jest bardziej popularny i lepszy od PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Xbox360 jest bardziej popularny i lepszy od PS3.
omg co ty wypisujesz?
Xpudło ma co najwyżej lepszą reklamę i przez to niektórym może się wydawać, że jest popularniejsze, ale wyniki sprzedaży świadczą o czymś innym;P
PS3 jest mocniejszą(lepszą) maszyną i nic tego nie zmieni. Możesz sobie sprawdzić.

A co do tematu i gry.
1 - większy świat
2 - więcej modeli npc
3 - ulepszenie systemu walki, aby nie był tak banalny
4 - rozbudowanie alchemii w sense więcej możliwych czynności i dodanie aparatur oraz tracenie z upływem czasu właściwości niektórych roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 09:04, Forgotten napisał:

3 - ulepszenie systemu walki, aby nie był tak banalny
4 - rozbudowanie alchemii w sense więcej możliwych czynności i dodanie aparatur oraz
tracenie z upływem czasu właściwości niektórych roślin.

Co do tych aparatur, to trochę bez sensu. Czy Sapkowski kiedyś pisał, że Geralt lata po świecie z alembikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 12:21, Probos napisał:

Krótszy czas doczytywania lokacji, ciekawsze i nie tak denne jak w jedynce zlecenia,
więcej oryginalnych NPC-ów.
Nic więcej nie wymyślę, bo "Wiedźmina" nie ukończyłem - znudził mnie...
Aha, jeszcze tak na poczekaniu, to więcej różnych ciosów oraz kombinacji. Wiedźmin, jako
mistrz miecza, powinien znać paręnaście sztuczek...

I zna przynajmniej paręnaście. Jesli nie ukończyłeś, to może ich nie zobaczyłeś. Czy "denne zlecenia" to misje poboczne? One są poboczne. NPC-ów oryginalnych jest wielu. Może piszesz o modelach postaci?
A co do Twojego kolejnego posta. Salta były jednym z elementów treningu (na grzebieniu). To że Geralt akurat nie miał okazji posalcić (posaltować), nie znaczy, że w krytycznej sytuacji nie potrafiłby. A gra miała taką akcję reklamową na jaką zasługiwała. Gram sobie teraz w Assassins Creeda i Wiedźmin jak dla mnie jest od tej gierki lepszy o klasę. Ale mam spojrzenie nieobiektywne, skażone przez czytelnictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2008 o 09:55, flymar napisał:

I zna przynajmniej paręnaście. Jesli nie ukończyłeś, to może ich nie zobaczyłeś. Czy
"denne zlecenia" to misje poboczne? One są poboczne. NPC-ów oryginalnych jest wielu.
Może piszesz o modelach postaci?


Piszę ogólnie o różnorodności. Spotkałem wyłącznie kilka oryginalnych NPC, reszta, to nie dość, że takie same modele, o takim samym głosie, to jeszcze mówiące to samo - najgorsze jest to, że stanowią 90% ogółu. ;c
Co do ukończenia gry. Doszedłem do Aktu III, więc ? Nagle, pod wpływem olśnienia, przypomina sobie sztuczki, ba, tworzy nowe kombinacje ? Coś tu nie gra. ; c

Dnia 05.08.2008 o 09:55, flymar napisał:

A co do Twojego kolejnego posta. Salta były jednym z elementów treningu (na grzebieniu).
To że Geralt akurat nie miał okazji posalcić (posaltować), nie znaczy, że w krytycznej
sytuacji nie potrafiłby.


Gdyby babcia miała wąsy, to byłaby dziadkiem.

Dnia 05.08.2008 o 09:55, flymar napisał:

A gra miała taką akcję reklamową na jaką zasługiwała. Gram sobie
teraz w Assassins Creeda i Wiedźmin jak dla mnie jest od tej gierki lepszy o klasę. Ale
mam spojrzenie nieobiektywne, skażone przez czytelnictwo.


Adekwatnie do poziomu zabawy, który oferowała, zasługiwała co najwyżej na lekką wzmiankę w prasie. Natomiast CDP wszędzie, dosłownie wszędzie, nawet na forum, tworzył bezsensowne tematy wielbiące ten boski

Spoiler

twór... Głupota.
BTW: To temat o Wiedźminie 2, jak chcesz kontynuować rozmowę, napisz posta w temacie dotyczącym 1. Tam Ci odpowiem. : ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 11:06, Probos napisał:

BTW: To temat o Wiedźminie 2, jak chcesz kontynuować rozmowę, napisz posta w temacie
dotyczącym 1. Tam Ci odpowiem. : ]

Nie mam ochoty. Masz swoją opinię n.t. tej gry, ja mam swoją. Żaden z nas swojej nie zmieni, więc dyskusja nie ma większego sensu.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 11:06, Probos napisał:

Piszę ogólnie o różnorodności. Spotkałem wyłącznie kilka oryginalnych NPC, reszta, to
nie dość, że takie same modele, o takim samym głosie, to jeszcze mówiące to samo - najgorsze
jest to, że stanowią 90% ogółu. ;c

Tobie chodzi o modele a nie o npc, npc to raczej jego osobowosc, a drugiej takiej osoby jak talar nie spotkasz :P

Dnia 05.08.2008 o 11:06, Probos napisał:

Co do ukończenia gry. Doszedłem do Aktu III, więc ? Nagle, pod wpływem olśnienia, przypomina
sobie sztuczki, ba, tworzy nowe kombinacje ? Coś tu nie gra. ; c

III akt ? po co wypowiadasz sie na temat gry ktorej nie ukonczyles ?

Dnia 05.08.2008 o 11:06, Probos napisał:

Adekwatnie do poziomu zabawy, który oferowała, zasługiwała co najwyżej na lekką wzmiankę
w prasie. Natomiast CDP wszędzie, dosłownie wszędzie, nawet na forum, tworzył bezsensowne
tematy wielbiące ten boski

Spoiler

twór... Głupota.

tak , tak ... reklama nigdy nie bedzie obiektywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować