Zaloguj się, aby obserwować  
Skie

Wiedźmin 2 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

179 postów w tym temacie

Aby Wiedźmin 2 był tak dobry jak jedynka, twórcy muszą robić tą grę minimum 5 lat. Zawsze gry długo robione okazywały się hitami (Wiedźmin, GTA4, Mafia 2 (choć dopiero będzie)). No i dodać skakanie wiedźmina, konie i kilka innych, ale przede wszystkim fabuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra mogłaby być nieco trudniejsza bo oprócz bestii to nic mi problemu nie sprawiło, a poza tym więcej bossów i kobiet do... zagrania w karty xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 11:43, lord0 napisał:

Tobie chodzi o modele a nie o npc, npc to raczej jego osobowosc, a drugiej takiej osoby
jak talar nie spotkasz :P


O NPC również... I co mnie obchodzi Talar ? To jest jedna osoba, a reszta ? Boty bez osobowości, które klepią za każdym razem tą samą kwestię. :c

Dnia 05.08.2008 o 11:43, lord0 napisał:

III akt ? po co wypowiadasz sie na temat gry ktorej nie ukonczyles ?


Chyba mogę stwierdzić, że gra jest nudna i ma wiele błędów, skoro ukończyłem połowę ? Błędy raczej w późniejszych aktach nie znikają. ;c

Dnia 05.08.2008 o 11:43, lord0 napisał:

tak , tak ... reklama nigdy nie bedzie obiektywna


Ale może być subtelna... Nie, że spotykałem Wieśka nawet w lodówce. l;c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 14:07, Probos napisał:

Ale może być subtelna... Nie, że spotykałem Wieśka nawet w lodówce. l;c

jak ty to zrobiles ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 08:31, maciek.mucha napisał:

> A po czym wnioskujesz ze predzej na Xboxa niz na Ps3?
> wdowiakm Hah a jak MassEfect byl gra na konsole kiedys, a teraz jestes tez
na
> Pc ...
Xbox360 jest bardziej popularny i lepszy od PS3.

Bueh a po czym wnioskujesz ze jest lepszy od PS3?
No tak wkoncu nie da sie na Ps3 grac na piratach...
Ehh, wkurza mnie to spoleczenstwo :/
Masz pewnie obie konsole ze wypowiadasz ktora lepsza prawda?
A i zeby tu juz nie smapowac to mozesz pisac do mnie na gsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2008 o 16:14, lord0 napisał:

jak ty to zrobiles ? xD


Zostawiłem przypadkowo egzemplarz CDA, jak wyciągałem materiały, które posłużyły do zrobienia kolacji. Lecz to nie temat do tego rodzaju rozmów. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 powinien być ciekawszą grą z fabułą tak wciągającą jak np: KotOR , Mass Effect czy FF X. Także troszkę powinni poprawić archaiczny sposób walki jak na dzisiejsze standardy (vide Mass Effect). Niestety jeżeli chodzi o mnie to gra mnie znudziła po drugim akcie. Do tej pory nie odważyłem się wrócić do gry a już od ponad pół roku u mnie na półce się kurzy. W międzyczasie skończyłem Mass Effect, Lost Odyssey, Baldurs Gate 1 i 2, KotOR 1 i 2 (przypominałem sobie;) i teraz katuje Eternal Sonata. To tak tylko napisałem aby mnie nie atakowano że się na RPG nie znam ;)
P.S. Gothik 1, 2 i 3 też mnie odrzucił :P Za to Obliviona skończyłem z przyjemnością sam nie wiem czemu:) Niby podobne klimaty a jednak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 21:09, Blantman napisał:

Wiedźmin 2 powinien być ciekawszą grą z fabułą tak wciągającą jak np: KotOR , Mass Effect
czy FF X. Także troszkę powinni poprawić archaiczny sposób walki jak na dzisiejsze standardy
(vide Mass Effect). Niestety jeżeli chodzi o mnie to gra mnie znudziła po drugim akcie.
Do tej pory nie odważyłem się wrócić do gry a już od ponad pół roku u mnie na półce się
kurzy. W międzyczasie skończyłem Mass Effect, Lost Odyssey, Baldurs Gate 1 i 2, KotOR
1 i 2 (przypominałem sobie;) i teraz katuje Eternal Sonata. To tak tylko napisałem aby
mnie nie atakowano że się na RPG nie znam ;)
P.S. Gothik 1, 2 i 3 też mnie odrzucił :P Za to Obliviona skończyłem z przyjemnością
sam nie wiem czemu:) Niby podobne klimaty a jednak....


Ja jestem pewien ze fabuła Wiedźmina 2 bedize bardzo dobra:)Szkoda ze nie wiemy[mniej więcej] kiedy gra wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 14:07, Probos napisał:

O NPC również... I co mnie obchodzi Talar ? To jest jedna osoba, a reszta ? Boty bez
osobowości, które klepią za każdym razem tą samą kwestię. :c


Dla Twojej informacji NPC to akronim Non Player Character - postać która w grze nie może być sterowana przez gracza, ale posiada jakąś role do odegrania w grze przygodowej. Z definicji więc posiada odrębną "osobowość" wyrażoną przydzieloną mu rolą. Definicja ta wywodzi się z klasycznych gier RPG, gdzie rolę NPC-a odgrywa albo sam Mistrz Gry, albo specjalnie zaangażowana w sesję osoba (czasami odgrywające role kilku NPC-ów).

"Boty bez osobowości" to tzw. moby - czyli ogólnie wszystkie postacie niezależne w grze komputerowej, sterowane prze komputer. NPC jest więc bardzo specyficzną instancją moba. Mylenie ich to błąd.

Dnia 05.08.2008 o 14:07, Probos napisał:

Chyba mogę stwierdzić, że gra jest nudna i ma wiele błędów, skoro ukończyłem połowę ?
Błędy raczej w późniejszych aktach nie znikają. ;c


Ależ oczywiście, że możesz powiedzieć. Tyle że będzie to tylko i wyłącznie Twoja opinia, oparta częściowo na domysłach, co wcale nie czyni jej bardziej przekonującą.

Dnia 05.08.2008 o 14:07, Probos napisał:

Ale może być subtelna... Nie, że spotykałem Wieśka nawet w lodówce. l;c


O, to CDProjekt włożył swoje pismo do Twojej lodówki?

Reklama gier ogólnie jest bardzo agresywna w ostatnich czasach, więc nie ma się co dziwić że i w tym przypadku było info na temat "Wiedźmina" wszędzie pełno. Oblivion i G3 były równie mocno ( o ile nie silniej, jeśli chodzi o cały świat) reklamowane, a według mnie są o wiele gorsze - szczególnie jeśli chodzi o fabułę, stanowiących (a raczej mającej stanowić) podstawę gier cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 19:22, krak2610 napisał:

Bueh a po czym wnioskujesz ze jest lepszy od PS3?
No tak wkoncu nie da sie na Ps3 grac na piratach...
Ehh, wkurza mnie to spoleczenstwo :/
Masz pewnie obie konsole ze wypowiadasz ktora lepsza prawda?
A i zeby tu juz nie smapowac to mozesz pisac do mnie na gsie.

Nie nie mam, nie jestem fanem konsol, ale grałem na obydwóch i na Xbox''ie grało mi się 100 razy lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto owoc mojej półrocznej przygody z Wiedźminem. Grę przeszedłem trzy razy, korzystając z większości umiejętności, dokonując bardzo różnych wyborów i często schodząc ze ścieżki, którą prowadzi nas gra. Niektóre uwagi mogą się powtarzać, inne pojawiają się pierwszy raz. Piszę tylko o tym, co należy zmienić. Jeśli czegoś nie wymieniłem, to albo zapomniałem, albo tak mi się spodobało, że chciałbym zobaczyć to w Wiedźminie II w niezmienionej formie.

UWAGA, TEKST ZAWIERA ELEMENTY SPOILERÓW

• Koń i możliwa walka z niego; nowe ciosy. Chociaż, mimo wszystko, Geralt powinien walczyć przede wszystkim pieszo.
• Bonusy za dużą ilość zabitych potworów danego gatunku.
• Większa różnica między poziomami trudności. Poziom uber, na którym (pomijając bardzo wysoką trudność) będzie leciało tyle expa, że da się przypakować 85-90% statsów, a nie, tak jak teraz – 60%. Ale tylko na uber!
• Więcej pre-renderowanych filmików lub zdecydowane poprawienie jakości cutscenek generowanych na silniku gry + poprawiona jakość wszelakich… włosów.
• Więcej większych, różnorodnych lokacji (np. przejście od gór przez pogórze na niziny i aż do morza. To już z pięć „krain”). Więcej niż jedno miasto.
• Większa różnorodność potworów
• Wywalenie petard i znaku Aksji, poważne rozważenie wywalenie Quena, i Yrden. W zamian dorzucamy np. Heliotrop
• Bardziej zróżnicowane zakończenia, na które wpływamy przez całą grę – nie tylko wyborem czy jesteśmy z wiewiórami, czy może wspieramy braciszków zakonnych, ale np. tym, czy jesteśmy raczej dobrzy, czy źli itp. Jednocześnie wiązałoby to się z większą ilością tychże zakończeń. Miodzio!
• Poprawcie te biusty, które trzęsą się, jakby były z galarety.
• Przerobienie pancerzy, bo dla mnie Zbroja Kruka to już lekkie przegięcie było. Bardziej poszedłbym w kurtki z różnych skór (np. super-zbroja do zdobycia pod koniec gry – kurtka ze skóry smoka).
• Losowe misje poboczne, oczywiście w realiach wiedźmińskich – sugerujmy się książką.
• Więcej zleceń na potwory. Trudniejsze!
• Geralt umie zejść z górki, przeskoczyć małe przeszkody. Może nawet wlezie na drabinę….
• Loadingi! (czasy są OK, ale jak mi ważny fabularnie moment przerywa ekran loadingu to mnie krewa zalewa. Nie może ich być tak często! Zresztą mogłyby być krótsze. Wiem, że trudno to porównywać, ale np. w TR: Legenda wielgachna mapa na 512 RAMu wczytuje się około 5 sekund)
• Poprawiony dubbing, bo głosy połowy postaci (w tym niekiedy i samego Geralta) brzmią bardzo drewniano

A jak mi który napisze, że chce Geralta walczącego łukiem, dwoma mieczami, albo biegającego w pełnej płytowej, to pójdę i zabiję. Ludzie! To jest wiedźmin. Geralt. A nie jakiś tam burak z Obliviona, Diablo czy innego Gothica (nie mam nic do w/w. nawet bardzo je lubię). I dlatego jest taki wspaniały. Bo się różni od innych gier!

Rzeczy, które byłyby fajne, ale trudne do zrealizowania:
• Kontynuacja fabuły z pierwszej części
• Rozróżnianie przez grę, gdzie dokładnie kliknęliśmy potwora i różne wartości obrażeń z tym związane i animacje. Np. – kliknęliśmy na szyję, Geralt jednym ruchem ucina potworowi szyję i walka się kończy. Kliknęliśmy na rękę – potwór nie ma ręki. Coś w tym stylu.

A o czymś tak oczywistym, jak na przykład większa stabilność nawet nie wspominam.

I jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz. Przydałoby się zrobić nowego Wieśka na nowym, lepszym silniku. Do obecnej grafiki nic nie mam (bo ogólnie wrażenie bardzo pozytywne sprawia), ale wystarczy się zatrzymać i pogapić chociażby na trawę – pełna pikseloza. Teraz to już szukam dziury w całym, bo powinno się grać, a nie sprawdzać, czy pikseloza występuje, czy nie, ale takie rzeczy, jak maskowanie słabej jakości tekstur podłoża poprzez nakładanie na nie kilku warstw trochę mniej spikselowanej trawy to po prostu nie wypada.

edit: no proszę, nawet wkleiło kropeczki z Worda ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Wiedźmin był prawie najlepszą grą RPG w jaką ostatnio grałem (bardziej podobał mi się ME, ale to kwestia gustu), lecz nie za bardzo bym chciał aby wyszła druga część. Wolałbym żeby ludzie z CDPR zrobili jakiegoś RPG''a opartego na własnym świecie. A jak już mają robić The Witcher 2 to fajnie by było gdyby stworzony był na Unreal Engine 3, albo chociaż Gamebryo (ale to tylko marzenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej części, przede wszystkim zdenerwowało mnie odejście od fabuły książek, sponiewieranie całej legendy. Rozumiem, takie są reguły marketingu (wszędzie te pieniądze, czy juz nic innego się nie liczy?), zagraniczny gracz, nie znający książek, pewnie nie kupiłby takiej gry, ale mnie, fana Wiedźmina książkowego i Sapkowskiego w ogóle, musi zirytować np. amnezja Geralta i brak Ciri.

Chciałbym żeby twórcy jakoś naprawili ten błąd względem polskich czytelników i graczy. Pewnie, że jest to trudne niemożebnie, ale mieliśmy pisać o marzeniach. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 20:14, maciekstaar napisał:

W pierwszej części, przede wszystkim zdenerwowało mnie odejście od fabuły książek, sponiewieranie
całej legendy. Rozumiem, takie są reguły marketingu (wszędzie te pieniądze, czy juz nic
innego się nie liczy?), zagraniczny gracz, nie znający książek, pewnie nie kupiłby takiej
gry, ale mnie, fana Wiedźmina książkowego i Sapkowskiego w ogóle, musi zirytować np.
amnezja Geralta i brak Ciri.

Chciałbym żeby twórcy jakoś naprawili ten błąd względem polskich czytelników i graczy.
Pewnie, że jest to trudne niemożebnie, ale mieliśmy pisać o marzeniach. ;-)

skoro jestes fanem ksiazki to powinnes wiedziec ze ciri znikla/odeszla a geralt nie po raz pierwszy sponiwierali i moglo sie zdarzyc ze stracil pamiec, a co to za gra gosciem ktory wszystko by rozwalal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 10:41, lord0 napisał:

skoro jestes fanem ksiazki to powinnes wiedziec ze ciri znikla/odeszla a geralt nie po
raz pierwszy sponiwierali i moglo sie zdarzyc ze stracil pamiec, a co to za gra gosciem
ktory wszystko by rozwalal ?


Jasne, ale koniec "Sagi..." zostawia wolne pole kontynuacji, Ciri odeszła, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby powróciła. A najważniejsze dla mnie jest to w jaki sposób Geralt wrocił do życia? Oby w drugiej części zostało to jakoś wytłumaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 10:41, lord0 napisał:

skoro jestes fanem ksiazki to powinnes wiedziec ze ciri znikla/odeszla a geralt nie po
raz pierwszy sponiwierali i moglo sie zdarzyc ze stracil pamiec, a co to za gra gosciem
ktory wszystko by rozwalal ?


Jakie znowu wszystko?
Vilgefortz dał mu takiego łupnia, że lepiej w ogóle nie mówić...
Poza tym - jak było w grze? [uwaga, spoilery] Wiedźmin kasuje członków Salamandry jak zboże. To raz.
Po drugie - w książce nigdy nie było wprost napisane, że on ginie (choć tak można to interpretować) - za to było coś powiedziane o wężu, który zjadł własny ogon... A z tego można wyciągnąć całkiem ciekawą teorię nt. wskrzeszenia Geralta. Bo niby kto potrafi podróżować w czasie? Ja znam jedną osobę, bardzo istotnie powiązaną z fabułą książki. [koniec spoilerów]
Więc fabuła "dwójki" mogłaby być powiązana z książką i raczej wyszłoby to grze na dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 12:08, ziptofaf napisał:

Więc fabuła "dwójki" mogłaby być powiązana z książką i raczej wyszłoby to grze na dobre

[SPOILER]Dopiero ty mi o tym uświadomiłeś :)[/Spolier]

Fajnie by było gdyby można było kierować kimś innym, np. Yennefer lub Jaskrem :). Ale najlepiej było by wydarzenia z książki+Wiedźmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było gdyby poprawili fizyke w grze(żeby nie dało sie przejśc obok drzewa?) i gdyby akty(o ile takowe będą) nie byłe takie nudne jak III i IV,prócz tego większy świat nowe i tak samo dobrze rozbudowane questy jak w "jedynce"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uniki.
gdy geralt atakuje przeciwnika powinien być unik odskok lub ból po zadanym uderzeniu a nie ze ja se atakuje np. topielca i on mnie a żadnej reakcji nie widać choć oboje tracimy życie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować