Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Australijski naukowiec znalazł sposób na 100 razy szybszy DSL

58 postów w tym temacie

Btw. IMO nie chodzi tu tylko o modemy i systemy operacyjne... Tu chodzi o zakłócenia jakie powstają w kablu. Więc... Jeśli kable zostałyby zmienione (a może nawet całkowicie zastąpione) w inne (/innymi) to takie łącza byłyby nawet... tanie :) Bo: Jeśli prędkość jest zmniejszana poprzez zakłócenia (a ich usunięcie, lub zmniejszenie powoduje taki skok) to ten naukowiec zostanie nowym Billem Gatesem ;D TO jest POOOTĘĘĘŻNAAA technologia ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może za parę lat wejdzie coś takiego, jeśli się oczywiście uda. Przydałoby się, ponieważ mogłoby doprowadzić do rozwoju gier MMO. Może wtedy więcej osób skusiłoby się na granie online dysponując takim dostępem do internetu dzięki, któremu nie zalagowali by się (jak ktoś ma słabe łącze), ale pod warunkiem jakby nie byłoby to zbyt drogie, a w to nie wątpię (przynajmniej na początku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko po co mnie takie coś? aktualnie łącze jakie mam (chyba 2mega) starczami w zupełności, a jedyne zastosowanie do którego mogło by się mi przydać ciupinkę lepsze, to najwyżej oglądanie TV na żywo przez internet w dobrej jakości... ale wiele stacji nie oferuje takiej możliwości więc po co mi szybsze łącze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwisko tego gościa kojarzy mi się z jakimś szalonym naukowcem, więc nie wiem co z tego będzie... Ale mieć w domu transfer 200 mb/s to jest coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dziesięć lat odkrycie tego informatyka stanie się wymogiem. Dzięki czemu doczekamy się błyskawicznych transferów danych. Tylko czekanie będzie się dłużyć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak 100 Mb/s to jakies 13 MB/s jaki domowy dysk twardy, bedzie w satnie zapisywac dane zassane z internetu z taka predkoscia ? Wiec po jaka cholere to komu , watpie by kto kolwiek mial w domu kilku dyskowe macierze zdolne zapisywac dane z taka predkoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CHa cha cha... niektorzy to sa zabawni . Teksty tupu gry w ktorych 256 osob walczylo by na jednej planszy nie byloby lagow albo tysieczna armie gdzie kazdy zolnierz to inny gracz. Ludzie zastanowcie sie co gadacie . Wejdzcie do gry Lineage 2 na przyklad na prywatnym serwerze , do miasta gdzie siedzi jakies na oko 50 osob i czeka az ktos cos od nich kupi. Nie ruszaja sie tylko siedza i moj komp nie daje rady a jest z cztero rdzeniowym prockiem i GF 8800 GTX . Wszystko jest poklatkowo . Juz nie chce mowic coby sie dzialo jakby kazdy z nich zaczal biegac albo walczyc,zeby normalnie isc musze skierowac kamere na niebo albo centralnie na ziemie by nie widziec tego tloku. Odpowiedz jest prosta nie bedzie takich gier bo domowy sprzet nie da rady takiej ilosci animacji i zatloczenia jednoczesnie. Wypasiona grafa + Duza ilosc graczy = ciecia niemilosierne= niemozliwosc gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 14:38, kordzio1 napisał:

tylko po co mnie takie coś? aktualnie łącze jakie mam (chyba 2mega) starczami w zupełności,
a jedyne zastosowanie do którego mogło by się mi przydać ciupinkę lepsze, to najwyżej oglądanie
TV na żywo przez internet w dobrej jakości... ale wiele stacji nie oferuje takiej możliwości
więc po co mi szybsze łącze?


No wlasnie nikt nie oferuje rozwiazan wymagajacych bardzo duzej szybkosci lacza poniewaz takie nie sa dostatecznie popularny. Uwierz mi, ze gdy znajde sie ludzie majacy takie polaczenie znajda sie i serwisy pozwalajace im na wykorzystanie takiej predkosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 15:07, jac22 napisał:

No tak 100 Mb/s to jakies 13 MB/s jaki domowy dysk twardy, bedzie w satnie zapisywac dane zassane
z internetu z taka predkoscia ?


Może pora się w końcu przesiąść z ATA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 15:31, Grey Wolf napisał:

> No tak 100 Mb/s to jakies 13 MB/s jaki domowy dysk twardy, bedzie w satnie zapisywac dane
zassane
> z internetu z taka predkoscia ?

Może pora się w końcu przesiąść z ATA?

Nie wiem w jakim swiecie żyjesz, ale mój UATA 133 z zaledwie 2 MB cache dzierga 32 MB/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, trzeba przyznać że prędkość robi wrażenie. Ja jestem posiadaczem Neostrady TP o prędkości 1 mb/s i jak na razie mi to wystarcza, choć miejscami (przykładowo trailery w HD) chciałbym mieć łącze dwa razy szybsze :)

Pamiętam, jak jeszcze na początku, kiedy miałem komputer miałem prędkość 56 kb/s, czyli modemową :P Wtedy to się czekało, aż strona się załaduje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 15:39, hans olo napisał:

> > No tak 100 Mb/s to jakies 13 MB/s jaki domowy dysk twardy, bedzie w satnie zapisywac
dane
> zassane
> > z internetu z taka predkoscia ?
>
> Może pora się w końcu przesiąść z ATA?
Nie wiem w jakim swiecie żyjesz, ale mój UATA 133 z zaledwie 2 MB cache dzierga 32 MB/s.


W takim gdzie mamy powszechnie dostępne dyski SATA2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dr John Papandriopoulos -> Ciężko się czyta to nazwisko, ale brzmi jak Greckie...;)
Co do łącza, to bardzo ciekawa teoria. Ciekawe czy dużo było by trzeba pozmieniać w kompie, aby taki przeciętny użytkownik kompa, mógł legalnie korzystać z takiego neta...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować