Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy 500 dolarów wystarczy na grę w Crysisa, CoD4 i UT3?

164 postów w tym temacie

500 dolarów to i tak dużo jak na młodszych graczy... :P
Ja za to jestem ciekaw, czy ten zasilacz stary im niedługo nie trzaśnie (z takim sprzętem...? ;). ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorza

Zgodnie z obiegową opinią, aby pograć w najnowsze gierki, niezbędny jest sprzęt za ciężkie pieniądze. Ludzie z serwisu Fingersquad postanowili udowodnić, że to twierdzenie jest bezpodstawne. Wymienili w starym komputerze kilka części, na co łącznie wydali 500 dolarów i sprawdzili, jak sprzęt sprawdza się w grach nowej generacji.

Przeczytaj cały tekst "Czy 500 dolarów wystarczy na grę w Crysisa, CoD4 i UT3?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 17:32, xbit71 napisał:

500 dolarów to i tak dużo jak na młodszych graczy... :P


Pewnie, że najfajniej by było, jakby najnowsze karty graficzne można było kupić za 20 złotych, ale pewną skalę i realizm trzeba zachować. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 17:32, xbit71 napisał:

500 dolarów to i tak dużo jak na młodszych graczy... :P
Ja za to jestem ciekaw, czy ten zasilacz stary im niedługo nie trzaśnie (z takim sprzętem...?
;). ;P


Dużo?! To w przeliczeniu na złotówki jakieś 1300 zł, lol. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Inwestując w stary sprzęt pół tysiąca, można otrzymać PeCeta serwującego grafikę lepszą niż którakolwiek z konsol"


Ciekawe jakie to zdanie ma zadanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 17:34, Mściwój napisał:

Dużo?! To w przeliczeniu na złotówki jakieś 1300 zł, lol. :D

Jeśliś taki mądry, to wyłóż 1300 złotych na stół. ;]
Domek - no wiem przecież... :P
Po prostu dla mnie 1300 złotych nadal jest niewyobrażalną sumą, chociaż gdyby się trochę pozbierało...
Allegro stoi otworem (zresztą już tam kupiłem aktualną kartę graficzną). :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 17:37, xbit71 napisał:

> Dużo?! To w przeliczeniu na złotówki jakieś 1300 zł, lol. :D
Jeśliś taki mądry, to wyłóż 1300 złotych na stół. ;]
Domek - no wiem przecież... :P
Po prostu dla mnie 1300 złotych nadal jest niewyobrażalną sumą, chociaż gdyby się trochę pozbierało...
Allegro stoi otworem (zresztą już tam kupiłem aktualną kartę graficzną). :]

Skoro w Crysisa można grać na kompie za 1300 zł, to leć po kredyt. :) Myślałem, że będzie potrzebny taki za 5000 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...dolar trzyma się gdzieś na poziomie trzech złotych to ten upgrade wyniesie gdzieś około 1500 zł...ja bym nie powiedział ,że to tak mało dla młodszych użytkowników PC''etów...a starszych prosić o kase to niezbyt miłe uczucie :/.
PS.Ja tam z taką kasą chyba wolałbym dozbierać gdzieś jeszcze z 2000 zł i kupić sobie jakiegoś laptopa :D...możesz go zabrać wszędzie xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...
Owszem 1500 zł na modernizację i można wiele zyskać. Problem w tym, że do grania na fuulldetal to nadal zamało, a za pół roku kolejna modernizacja i tak będzie nieunikniona :P
Ale cóż, takie życie, człowiek bez jedzenia jakiś czas wytrzyma, a grac trzeba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, ale doszukałem się kilka nieścisłości w tym artykule.

Po pierwsze - że niby zasilacz ze starego kompa dzwiga ten zestaw? To chyba jakiś nowy ten stary komp musiał być ;].
Po drugie - rozwala mnie ten moment : "można złożyć odpowiedni sprzęt za ponad dwa razy mniej" - według moich obliczeń, to chyba jak najbardziej na miejscu było by napisanie "za trzy razy mniej", gdyż dwa razy mniej to bardzeij coś w okolicach <750 dolarów, równie dobrze można by napisać, że za mniej niż 100000, bo przecież 500 mieści się w tym przedziale. Mam nadzieję, że rozumiecie intencje :D.
Po trzecie - dowodzić to oni mogą. Z tym, że ja chciałbym zobaczyć jak gry będą na tym sprzęcie za pół roku, a jak na konsolach ;d (grafika słabsza, ale płynność zachowana 4ever ;d).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 17:37, xbit71 napisał:

Po prostu dla mnie 1300 złotych nadal jest niewyobrażalną sumą, chociaż gdyby się trochę pozbierało...
Allegro stoi otworem (zresztą już tam kupiłem aktualną kartę graficzną). :]


Wystarczy trochę popracować. I nikt Ci nie każe sprzątać ulic, liczą się intencje i chęć do pracy, a ta na pewno się znajdzie.
Przy czym zarobienie takiej sumki w niedługim czasie nie powinno stanowić przeszkody.
No i przy okazji poduczymy się trochę, że nie do końca życia będą nas utrzymywali rodzice. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 17:34, Domek napisał:

> 500 dolarów to i tak dużo jak na młodszych graczy... :P

Pewnie, że najfajniej by było, jakby najnowsze karty graficzne można było kupić za 20 złotych,
ale pewną skalę i realizm trzeba zachować. ;)


nie zapominajcie ze dla sklepow w Polsce przelicznik $- PLN to nie 2,7 (czy ile teraz USD stoi) a zwykle ponad 3 :P no i ten pieeeekny VAT 22%... takze 1100zł trzeba wylozyc na sama 8800 GT... wiec nie oplaca sie :P lepiej juz chyba wydac duzo na baardzo mocna maszyne... przynajmniej posluzy dluzej. pzdr

a w ogole nie oszukujmy sie - kiedys z kumplem doszlismy do takiego wniosku ze granie na minimalnych detalach to po prostu strata wrazen z gry - te i tak sa glownie robione z mysla o tych wszystkich wodotryskach etc etc zeby gracza w fotel wgniesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tym że za ok 1500zł da się pograć to się zgodzę, ale taki sprzęt spełnia minimalne wymagania, niskie lub średnie detale bo na max to na pewno nie pogra się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenia , że po upgrade''ie PC za 500$ otrzymamy w CoD 4 , UT3 grafike lepszą niż na PS3 lub X360 proszę włożyć miedzy bajki , Crysisa jeszcze na konsole nie ma więc tego nie można brac pod dyskusje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo, super, tylko 500 dolarów(nie wiem jaki jest teraz kurs ale nie mniej niż 3zł więc na polskie ok. 1500zł)... naprawdę bardzo mało... powiedzcie mi jak podrasować kompa za... chwila do portfela luknę... 150zł?? wtedy pogadamy... i też pochwalili się że zostawili obudowę i dysk a wymienili tylko trzy części- raz że te najdroższe, dwa że te najistotniejsze, jeszcze porcek jak procek ale grafa i ram to podstawa kompa i w nich siedzi ich siła jeżeli o gry chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo, super, tylko 500 dolarów(nie wiem jaki jest teraz kurs ale nie mniej niż 3zł więc na polskie ok. 1500zł)... naprawdę bardzo mało... powiedzcie mi jak podrasować kompa za... chwila do portfela luknę... 150zł?? wtedy pogadamy... i też pochwalili się że zostawili obudowę i dysk a wymienili tylko trzy części- raz że te najdroższe, dwa że te najistotniejsze, jeszcze porocek jak procek ale grafa i ram to podstawa kompa i w nich siedzi ich siła jeżeli o gry chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nich to może nie tak dużo ale u nas 500 USD to jak wszyscy wiedza około 1500zł wiec wcale nie tak tanio chociaż jak na moje oko to całkiem nieźle jak na dobry sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować