Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy 500 dolarów wystarczy na grę w Crysisa, CoD4 i UT3?

164 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2007 o 19:38, MaZZeo napisał:

No i dodajmy na koniec, że przewaga cenowa konsol jest tworzona w sztuczny sposób (patrz:
raty za konsolę uwzględnione w cenie gier).

Jaki frajer? Ciekawe od kogo byś kupował używki, gdyby nie Ci frajerzy. Trochę szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to lol Cryteka engine już chyba żaden engine nie pobije realizmu jaki oddaje ten engine Crytek :D, chyba spróbuję sił na demku Crysisa i ciekaw jestem jak mi pójdzie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury sam 8800ultra kosztuje ponad 1700 zł, dobre pamięci 1000zł i prcek quadro 1000zł.

ja też sobie moge pograć na średnich bez wymiany, ale jak się chce ultra to już co innego. JAk mi na maxa nie chodzi to nie gram, a zanim wymienie kompa to crysis już bedzie miał słaba grafikę, a pozatym to i tak mnie ta grafika nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łał. Za 500$ mogę złożyć sobie kompa do Crysis''a. Suppper :) Normalnie lecę do sklepu bo wykupią. 1500 zł to kupa kasy a do tego części te w naszym kochanym kraju kosztują więcej. 1100 zł sama karta kosztuje ;p. Dodatkowo musiałbym kupić nowe głośniki (żeby poczuć tę moc), obudowę, zasilacz. No i jeszcze trzeba mieć w co grać. Gra też 100 zł. Więc odkładam plany pogrania w Crysis''a na ok. 2 lata. Kupię go w taniej serii za 20 zł, i pogram na max detalach przy 100 fps''ach ;p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POWODZENIE JAK RYNEK KOMPUTROW WCIAGNIE KONSOLE..SZCZEGOLNIE NINTENDO :]..CO DO CENY GIER WSZAK JEST TROSZKE DROZSZA ALE CZESCIEJ GRY WYCHODZA WCZESNIEJ NA KONSOLKE (NIE LICZE RTS I RPG)..hallas PC TO INNA BAJKA KONSOLE BEDE I JUZ..JAK KTOS CHCE GRACK UPUJE KONSOLE PROSTE JAK BUDOWA CEP-A :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 19:45, Zaitsev napisał:


> No i dodajmy na koniec, że przewaga cenowa konsol jest tworzona w sztuczny sposób (patrz:

> raty za konsolę uwzględnione w cenie gier).

Jaki frajer? Ciekawe od kogo byś kupował używki, gdyby nie Ci frajerzy. Trochę szacunku.


Nie chodzi o żadne używki kolego. Jest wiele ofert na allegro wystawione przez sklepy lub pojedyncze osoby, którzy oferują gry nowe, w folii za kilkadziesiąt procent mniej niz w takim empiku albo chociazby sklepie gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Za jakiś czas będę upgradował kompa na właśnie mniej więcej taki. I z tego co widzę coś mało podzespołów będę mógł sobie zostawić. Może mnie ktoś pocieszy i powie czy zasilacz 400W wystarczy na taki sprzęt?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam procesor Pentium D805 (2 rdzenie po 2,66gHz), 1gb Ram i nieszczęsnego GF6600 - piętę achillesową całego zestawu... Na Crysisa raczej nie ma co liczyć... W każdym razie o graniu w tytuły takie jak GRAW, Bioshock mogę jedynie pomarzyć... Kartę należałoby powoli wymienić, ale niestety brak funduszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to po prostu w USA w $ bardziej się opłaca kupować kiedy mamy sprowadzać (ale są problemy z gwarancją, a zasilacz to trzeba kupić u siebie). Wg. branży elektronicznej 1$=1euro, co dla złotówek akurat tak nie jest. ;P
Kupując w $ w sumie to oszczędzamy 1/4 pieniędzy wydanych w euro. A za bodajże 2-4 lata to będzie jedynie 1/2!!!

No i teraz - czy sprowadzając z kraju Wuja Sama, nie oszczędzamy dużo? : >
Bo tako na Polskie, to cena takiego sprzętu oscyluje się w ok.1600zł. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc... zacznę od tego że najmocniejszy PC nie umywa się do żadnej konsoli. Wkurza mnie gadanie ludzi którzy odpalają na swojej najnowocześniejszej maszynie do pisania Bioshock''a i mówią że to taka sobie zwykła gra. A moim zdaniem na piecu po prostu nie da się poczuć tego klimatu. No bo niby jaki czuje się klimat siedząc zgarbiony przed 17-19 calowym monitorku, przy tym samym biurku przy którym 10 minut temu odrabiało się lekcje? A przy tym sterowanie mocno nawiązuje do obsługi przeglądarki internetowej. Pociąganie spustu to nie to samo co klikanie myszą. Nie przeczę że jakby ktoś się uparł to mógłby zrobić z PC konsolę... tylko że to nie ma sensu. Chyba że komuś bardzo zależy na NIE kupowaniu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta na pewno u nas nie wystarczy te 1500zł choćby dlatego, że tam cena GF8800GT wynosi 249$ a w przeliczeniu na nasze wynosi to niecałe 700zł u nas ta karta kosztuje około 1000zł. Więc w Polsce trzeba wydać te 500zł więcej żeby móc się cieszyć tymi grami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 500$? W Polsce to mission impossible ;)
Ostatnio za 1500 zł złożyłem taki sprzęt:
Athlon 5200+ (AM2)
Asus M2N Deluxe SLI
GeForce 8600 GT 512 MB
2 x 1GB Geil 667 MHZ
Dysk 160GB Segate

Ehh, szkoda że w innych krajach części są tańsze. Jak widać, złożyłem komputer ze słabszą kartą graficzną, 8800 GT u nas kosztuje około 900 zł ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówicie że za 500 $ w Polsce się nie da?A czy tam jest napisane że części pochodziły z legalnego źródła?:)Sprowadzali od ruskich jak nic:P A tak przy okazji to chciałem powiedzieć że w drugim obrazku real life poylił mi się z grą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 19:38, MaZZeo napisał:

Taaaa, 400W. 400W to ja mam w swoim kompie z 7600GT człowieku. Jak patrze na fora sprzętowe
to jednak configi z GF 8800 są wyposażone w markowe zasilacze 500W i wzwyż...


Zalecenia NVidii ( http://nvidia.custhelp.com) odnośnie minimalnej mocy zasilaczy:
8800GTX - 450W
8800GTS - 400W
Obstawiam, że GT bliżej do drugiego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 19:38, MaZZeo napisał:

A co do przewagi PC nad konsolami - narazie żaden komputer nie pozwala na stałe 60 fpsów w
CoD4 - a na PS3 i X360 jest 60 fpsów i to na dodatek stałe - dziwne nie?

Może dlatego że na PC nie ma czegoś takiego jak stała ilość fps? (no chyba że włączysz synchronizację pionową i masz odpowiednio wydajny sprzęt). Na high-endowych konfiguracjach średni fps jest sporo wyższy niż te 60fps więc nie wiem co tu chcesz udowodnić.
http://www.firingsquad.com/hardware/call_of_duty_4_demo_performance/page3.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że z tymi potężnymi sprzętami za nie wiadomo jakie pieniądze to gruba przesada i chyba jedynie dla szpanu warto się zaopatrywać takie rzeczy jak procesor czterordzeniowy, czy karty grafiki po 2000 zł..

Tak się akurat złożyło, że w tamtym tygodniu wreszcie zmodernizowałem swojego kompa (a co tam, się pochwalę ;) ), zakupiłem takie podzespoły:
procesor Intel Core Duo E6750 2,66 GHz,
2 x 1GB RAM
płyta główna Intel (nie pamiętam dokładnego oznaczenia ale w cenie 380 zł, ponoć najbardziej odpowiednia dla tego procesora, jeśli wierzyć facetowi w sklepie..)
zasilacz 580W + obudowa i nagrywarka DVD

i wiecie ile to razem wyszło? 1501zł dokładnie :) Fakt- kartę grafiki miałem już swoją (GF 8500GT- może nie najlepsza, ale dla mnie wystarczająca), ale za to jak zakupiłem dodatkowo obudowę, drogi zasilacz i nagrywarkę więc mniej więcej koszty się pokrywają, a cena i tak jest bardzo wg. mnie atrakcyjna.

Póki co jestem niewyobrażalnie szczęśliwy (wiecie jaki to przeskok ze starego Celerona? ;P), benchmarkami jeszcze nie testowałem, ale ściągnąłem już i wypróbowałem zarówno demo Colina Dirt, jak i Crysis, które bezproblemowo i płynnie chodzą na średnich detalach (Crysis o dziwo ładnie chodzi też na ustawieniach High i dopiero na Very High zaczyna zwalniać, ale i tak da się grać, a gra wygląda cudnie- mimo że to "very high" jest naciągane bo mam winxp ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować