Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy 500 dolarów wystarczy na grę w Crysisa, CoD4 i UT3?

164 postów w tym temacie

Z tym Crysisem trochę jednak przegięli. :-) Pograć pewnie i się da , ale raczej niezbyt komfortowo. Poza tym, co niejednokrotnie było tu już wspominane, to nie są "nasze" ceny.
Ja osobiście (jako że na "super" sprzęt brakuje kasy, a nie mam ochoty już dłużej czekać na modernizację ;-)) planuję w najbliższym czasie zakupić komputer o konfiguracji zbliżonej do tej podanej kilka postów temu przez master matroxa , czyli jakiś Athlon X2 4200+, 2x1GB Patriota i 8600 GT albo 7900 GS. Do tego oczywiście nowa płyta główna, dysk twardy za ok 200 zł, obudowa za drugie 200 i zasilacz za trzecie 200 ;-). Mało tego, jestem jeszcze zmuszony wydać akurat teraz dodatkowe 300 zeta na XP-ka home edition, ale mam nadzieję wyrobić się do około 2000 zł ( +/- 100 zł). Lepszą grafikę kupię za rok, raczej nie będzie mi się spieszyło, zważywszy na to, że obecnie od ponad trzech lat mam w zasadzie komputer żywcem zdjęty z wystawy antyków ;-) (tyle co napędy, myszy i takie tam mogą zostać).
A Crysis nie zając ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm taka mała uwaga:
500$ to około 1250zł, a nie jak większość osób tutaj pisze, że 1500zł. Dolar mocno spadł ostatnimi czasy, a o kursie w granicach 3zł/1$ można już chyba zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem demo Crysisa na Athlon 4000+ X2, 2 GB RAM, GF 7900 GS 256 MB i gra dziala plynnie w max detalach pod DX9. Wiec mozna zlozyc Komputer za niewielkie pieniadze. Powyzsze podzespoly (plus plyte glowna) mozna kupic za niecale 1200zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy zarobkach amerykańskich ta kwota może wydawać sie śmieszna,ale przy polskich cenach i polskich zarobkach wychodzi troche inaczej
8800 GT - - - 1060 zł
AMD Athlon X2 4000+ - - - 250 zł
2 x 1 GB OCZ - - - 500 zł
płyta główna gigabyte - - - ~250 zł (nie wiem jaki model)
_____
Suma : 2 060 zł

ceny z komputronik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 00:54, skaybay napisał:


ceny z komputronik.pl


To juz drozszego sklepu nie bylo?

Od tych cen odejmij 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 01:37, Jester napisał:

>
> ceny z komputronik.pl

To juz drozszego sklepu nie bylo?

Od tych cen odejmij 20%.


To był przykładowy sklep, jeśli chcesz możesz podstawić ceny z dowolnego innego(jedyny warunek to żebyś mógł to poprzeć dowodami (linkami)) ale i tak nie wyjdzie Ci cena amerykańska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 21:26, J.a.k napisał:

No więc... zacznę od tego że najmocniejszy PC nie umywa się do żadnej konsoli. Wkurza mnie
gadanie ludzi którzy odpalają na swojej najnowocześniejszej maszynie do pisania Bioshock''a
i mówią że to taka sobie zwykła gra. A moim zdaniem na piecu po prostu nie da się poczuć tego
klimatu. No bo niby jaki czuje się klimat siedząc zgarbiony przed 17-19 calowym monitorku,
przy tym samym biurku przy którym 10 minut temu odrabiało się lekcje? A przy tym sterowanie
mocno nawiązuje do obsługi przeglądarki internetowej. Pociąganie spustu to nie to samo co klikanie
myszą. Nie przeczę że jakby ktoś się uparł to mógłby zrobić z PC konsolę... tylko że to nie
ma sensu. Chyba że komuś bardzo zależy na NIE kupowaniu gier.


eee moj moniotor ma 21 cali czy wiecej niz telewizor ktorego praktycznie nigdy nie odpalam (chyba ze jakis klasyk w TV leci z lat 80''), wiesz nie wszyscy odrabiaja lekcje - niektorzy maja biureczko w pracy do "odrabiania lekcji". BTW ja ciagle gram (juz kilka ladnych lat), tak zrobilem sie wybredny co do gier - ale zawsze cos sie znajdzie do pogrania, albo klasyk, albo nowosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 19:49, Verbatim napisał:

Co za bzdury sam 8800ultra kosztuje ponad 1700 zł, dobre pamięci 1000zł i prcek quadro 1000zł.


ja też sobie moge pograć na średnich bez wymiany, ale jak się chce ultra to już co innego.
JAk mi na maxa nie chodzi to nie gram, a zanim wymienie kompa to crysis już bedzie miał słaba
grafikę, a pozatym to i tak mnie ta grafika nie powala.


Hahahaha :) Kingstony 2x1GB w dualu 800 kupic za niecałe 200 złotych :) [czyli biezemy 4GB na poczatek] powyzej tysiaca kosztuja pamieci DDR3 na szynie 1333 i 1400, ale gdzie gracz takie włozy ?

AMD ATHLON 64 X2 5000+ 65W AM2, DUAL CORE - czyli juz nprawde porzadna jednostka to okolo 350 zlotych, a co grafiki ja bym bral HIS EXCALIBUR HD2900XT 512MB 512BIT DDR3 za 1400 :)

za 2,5k masz juz powaznego potwora :) dorzucisz kilka setek i masz spokoj na kilka lat - ja tam nie musze grac na super hiper high aby cieszyc sie gra, wazne zeby gierki wygladaly srednio i dzialaly przyzwoicie :) A jak jeszcze mozemy vat odliczyc to sporo mozna zaoszczedzic i kupic cos "lepszego" :)

a z tym zdaniem "jak mi nie dziala na maxa to nie gram" troche sie wyglupiasz ;) jak rozpieszone... no dobra nie koncze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 02:08, skaybay napisał:

To był przykładowy sklep, jeśli chcesz możesz podstawić ceny z dowolnego innego(jedyny warunek
to żebyś mógł to poprzeć dowodami (linkami)) ale i tak nie wyjdzie Ci cena amerykańska...


Jakbys poczytal watek a nie tylko wklepal posta to bys zauwazyl, ze podalem juz przykladowy konfig z cenami i poparlem to linkiem do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że ceny sprzętu w USA są sporo niższe niż u nas. Niestety w większości przypadków stosuje się tu przelicznik 1$=1euro. A porównać jeszcze zarobki i wychodzi, że Hamerykańce kupują sprzęt "za grosze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 11:44, Jester napisał:

> To był przykładowy sklep, jeśli chcesz możesz podstawić ceny z dowolnego innego(jedyny
warunek
> to żebyś mógł to poprzeć dowodami (linkami)) ale i tak nie wyjdzie Ci cena amerykańska...


Jakbys poczytal watek a nie tylko wklepal posta to bys zauwazyl, ze podalem juz przykladowy
konfig z cenami i poparlem to linkiem do sklepu.


A to zwracam honor,posta pisałem z podglądu komentarzy,dopiero przy edicie zauważyłem że jest więcej postów,a strona główna jak pewnie wszyscy zauważyli błędnie wyświetla ilość komentarzy.
Jeszcze raz przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MaZZeo nawijasz jak lekko potluczony . PC sa juz sporo wydajniejsze i to jest fakt . pzowalaja na osiagniecie duzo wiekszej liczby fps w duzo wyzszych rozdzielczosciach niz jakies tam 1280x720 ;] . NIe da sie oszukac postepu i zadna architektura nawet ta w konsolach nie starczy na dluzej niz 2 lata .
Ooglem przestan tutaj nawijac o PC o ktorych niewielkie pojecie masz . PC sa i zawsze beda mocniejsze czy chcesz tego czy nie . To czy ktos woli konsole czy kompika to sprawa indywidualna ,ale nie lubie tekstow konsolarzy ktory jak kupili jakas tam zabawke mysla ,ze jest sprzet nad sprzetami wlepiajac im jendoczesnie klapki na oczy ;] . Nie mowie ,ze knosole sa zle ((sam posiadam dwie)) ,maja fajne szpile ,ale trzeba pogodzic sie z tym ,ze postep caly czas idzie do przodu i jak ktos jest typowa graficzna zdzira to zobaczy ja na najwyzszym poziomie aktualnie na dobrym pc ;] .

J.a.k no wiesz jakbys nie wiedzial dla chetnego nic trudnego i rownie dobrze mozna podlaczyc wiekszy ekran pod pc jak kto woli ;] . Od kiedy to klimat gry zalezy od wielkosci ekranu ?? :D . Jakies kompleksy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polskich realiach też nie jest tak źle
Procesor Athlon 64 (AM2) AMD X2 4000+ 2x512KB BOX 65W, cena 220zł
Pamięć RAM Geil 2048 MB 800 MHz, cena 210zł
Karta graficzna PCI-E Palit GF 8800GT 512MB 256bit, cena 942 zł
Płyta główna Socket AM2 Gigabyte GA-MA69VM-S2 (690V VGA PCI-E SATA2 DDR2), cena 190 zł

Razem: 1562 zł, czyli około 624 $
Ceny z: x-kom.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 05.11.2007 o 19:38, MaZZeo napisał:

Każda gra chodzi na detalach, które odpowiadają detalom maxymalnym dla PC. A co do tekstur
to pokaż mi te no porównania, gdzie widać te słabsze tekstury ;)


Nie istniały i nie istnieją maksymalne detale na konsoli odpowiadające PC, tylko max detale w jakich gra poprawnie działa. To bardzo duża różnica. Pracując nad grą na pieca, można zawsze coś dodać, potem zwiększyć wymagania minimalne dla uruchomienia gry. Konsola jest urządzeniem o zamkniętej strukturze i choć programiści ewoluują, robią cuda to i tak ich praca w końcowym etapie będzie polegać na wycince. Nie mówiąc już o produkcjach, które na starcie zostały mocno pokrzywdzone w trosce o stabilność - patrz GoW na XBOXa 360. W pieca cały czas się pakuje, rzadko coś usuwa. Co do jednego masz rację. Granie w nowości na PC to bardzo droga sprawa, konieczny jest często upgrade w przeciwieństwie do konsoli. Taka jest cena max detali na piecyku i nowości dla konsolki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500 dolarów panowie w Polsce to by było nierealne bo sama karta 8800 Kosztuje 900/1000 zł Polska a Ameryka to jest przepaść Tam karta kosztuje 250 dolarów a u nas 1000 co do dla amerykanów 250 dolarów -.- no ale fajnie że sie dowiedzialem ze na 8800 2 gb ramu i slabym procku 4000+ można sobie na max w Crysiska pograć no to ja już sprzęt w takim razie kupuje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, to może trzeba zrobić upgrade, jak mi się demo HOMM V: Dzikie Hordy przycina :D A w UT3 sobie bym pograł...

PS: Taki mały apel do Gramowiczów. Używajcie znaków interpunkcyjnych, bo naprawdę z nimi tekst ładniej wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować