Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Power metal w grze Sacred 2

36 postów w tym temacie

Blind Guardian''a raczej nie słucham, ale jak dadzą jakiś dobry utworek w Sacredzie to na pewno przesłucham. Grę też mam zamiar sobie sprezentować, ale narazie mam małe zaległości jeśli chodzi o H&S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od kiedy Blind Guardian gra power metal. Uśmialiby się chłopaki gdyby dowiedzieli się, że tak ktoś określa ich muzykę. Blind Guardian było i jest zespołem heavy metalowym z domieszką thrashu.
W każdym razie muzyka super, tylko czy jest sens wpychać kawałki muzyki rozrywkowej do gier. Jak dla mnie to bzdura, powinna w grach być zawsze muzyka klimatyczna. Co innego gdyby wydawca dorzucił do pudełka płytę z muzyką kapeli, a co innego ładować to do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Galder Grasfiord
>Ciekawe od kiedy Blind Guardian gra power metal. Uśmialiby się chłopaki gdyby dowiedzieli się, że tak ktoś określa >ich muzykę. Blind Guardian było i jest zespołem heavy metalowym z domieszką thrashu.

I kto Ci to powiedział? Hansi? Bzdury piszesz. Blind Guardian BYŁ zespołem Speed Metalowym, JEST zespołem Power Metalowym. Jest ikoną tego stylu i każdy na hasło Power Metal odpowie "Blind Guardian".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 12:08, Galder Grasfiord napisał:

Ciekawe od kiedy Blind Guardian gra power metal. Uśmialiby się chłopaki gdyby dowiedzieli się,
że tak ktoś określa ich muzykę. Blind Guardian było i jest zespołem heavy metalowym z domieszką
thrashu.


Pomijając już w ogóle bezsensowność szafowania tymi etykietkami, to kiedy ja masowo słuchałem tego typu muzyki, Blind Guardian uważany był za niemal podręcznikowy przykład power metalu.

Tak czy inaczej jednak nie sądzę nawet, żeby zespół heavy obraził się za nazwanie ich "power" i vice versa. Jak dla mnie są to "podgatunku" na tyle podobne, że samo rozgraniczenie często jest bardziej "po uważaniu", niż z jakichś konkretnych muzycznych powodów.

No i czy ostatecznie ma to jakiekolwiek znaczenie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 12:08, Galder Grasfiord napisał:

Ciekawe od kiedy Blind Guardian gra power metal. Uśmialiby się chłopaki gdyby dowiedzieli się,
że tak ktoś określa ich muzykę. Blind Guardian było i jest zespołem heavy metalowym z domieszką
thrashu.


Bling Guardian to przedewszystkim power metal, w zasadzie to dzięki nimi Helloween kierunek ten rozwiną sie w Europie jako europejski power metal. Heavy metal to raczej z Judas Priest mi się kojaży, a trash z Megadeathem, gdzie tam porównywać BG do nich.. :/

Sacred I był już dobry, tyko gdyby nie te bugi... A jeśli poprawią to w II i do tego będzie Power metalowa muzyka w grze, to dla mnie hit murowany..
Jak dorobie się lepszego kompa to będzie moja druga gra po "Wiedzminie" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 14:25, mac aaron napisał:

I kto Ci to powiedział? Hansi? Bzdury piszesz. Blind Guardian BYŁ zespołem Speed Metalowym,
JEST zespołem Power Metalowym. Jest ikoną tego stylu i każdy na hasło Power Metal odpowie "Blind
Guardian".


Ja powiem więcej - Blind Guardian jest klasykiem i prekursorem europejskiego power metalu:D

O kurde dzisiaj mam wyjątkowo dobry dzień, a teraz taka wiadomość :D:D:D
PM to mój ulubiony rodzaj metalu :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiej muzyki raczej nie słucham, aczkolwiek trzeba przyznać że sam pomysł jest wyjątkowo ciekawy. Szczególnie przeniesienie kapeli do gry ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luuudzie, zamiast kłócić się, do jakiego gatunku zaklasyfikować BG to się cieszcie, że ich zaangażowali, bo to naprawdę dobry zespół, grający kawał dobrej muzyki, a przede wszystkim bardzo klimatyczny. Pozostaje czekać tylko na efekty ich pracy ( co mam nadzieję nie opóźni wydania ich nowej płyty :P i kolejnej trasy koncertowej - może kiedyś do nas wpadną w końcu... ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować