Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe produkty za Wirtualne Pieniądze w sklepie gram.pl!

113 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2007 o 19:28, tuteramond napisał:

Ponet mnie zabił. Komplet kartoników w "Biedronce" (duże plus małe) kosztuje 8.99. Nie trzeba
płacić listonoszowi, a dodatkowo-super bajer: można zapakować w to prezent.
Za PLN-y nabyłem kiedyś wielkie pudło Guild Wars. Właściwie karton, bo złożyć musiałem se sam.
Nie pamiętam ile za to dałem, 25, czy 50 PLN-ów. To nic innego jak reklamówka-tyle że w sklepie
reklamówki mam za darmo.
Tu nie chodzi o to, że nie opłaca się kupować na gram.pl, bo często właśnie się opłaca. Są
promocje, niektóre gierki można dostać naprawdę taniej. Rzecz w tym, że jako klientowi zostawiającemu
co miesiąc na gram.pl średnio 5 dyszek udziela mi się-parafrazując słowa przesłania pewnej
reklamy- uczcucie wielkiej ubogości.


Teraz to dowaliłeś... Nie porównuj "Biedronki" do gram.pl bo to zupełnie inne bajki. Wiem, że ja posłużyłem się przykładem podobnym, jednak jest pewne "coś". Otóż: owego "kompletu kartowników" nie da się nijak zamówić przez neta za pośrednictwem jakiegoś "biedrona.pl" a gry i owszem. A to "pudło" GW to był Mini-Stand... A więc nie wiem czego się spodziewałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, szkoda, że tego nie bylo jak zamawiałem Wiedźmina.. Na co najmniej jeden plakat z tego zestawu nowości bym mial ochotę, ale to niestety będzie musiało poczekac do kolejnego zamówienia. Teraz się nie opłaca - przesyłka. Razem z Wieśkiem dostałem czapeczkę Toca3 (której chyba nikt nie kupuje) i muszę napisać, że wykonanie jej jest bardzo dobre, tylko ten pośrodku napis z logo gry.., no ale cóż - czego spodziewać się po czapce za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza plakatami, które wychodzą naprawdę tanio, bo w końcu nie ma czego robić z tą wirtualną kasą, bo daliście sam syf. Dawać 50 WPL za kiczowate kartoniki z GW? Już sam sobie wolę coś takiego zrobić, bo nie dość że taniej wyjdzie, to przynajmniej będę miał jakieś poczucie satysfakcji, a nie wrażenie, że pozwoliłem na sobie zarobić kasę dla wyłudzaczy z CDP. Pewnie jacyś frajerzy się znajdą, który na widok kartonu, znajdą się nie wiadomo gdzie i wydadzą kasę na wysyłkę. Jako dodatek do zamówień to jeszcze przejdzie, ale jako specjalna oferta dla każdego gracza" to kpina z inteligencji ludzi i chęć wywyższenia siebie ponad tłum baranów.

Jak napisałem, do plakatów nic nie mam, bo są nawet warte uwagi, pomimo, że są nieco małe, podkładki ujdą, ale nie te teksturowe badziewia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 23:03, Ponet napisał:

Dobrze, że CD-P znalazło jakieś zastosowanie dla wPLN''ów,
niby to tylko gadżety, niby można pomyśleć, że to jakieś odrzuty zalegające w magazynach
Moim zdaniem to bardzo dla nas (klientów CD-P) korzystny układ. Ktoś
zaprzeczy?


Ja zaprzeczam, bo przesyłka nie jest w wPLN, jak ktoś napisał, to po pierwsze.
A po drugie - tak, to tylko gadżety (gabzdety, w niektórych przypadkach), a mogłyby być AŻ gadżety. Plakat po pewnym czasie spłowieje i wyblaknie, mini-stand to ja sobie z fan-artu i pudełka po butach sam zrobię, ale gdyby tak pojawiło się coś takiego, jak kubek, długopis (byle nie jednorazowy), naszywki jakieś fajne za wPLN (z logo gry na przykład), to by była zupełnie inna sprawa.

Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że zostawiając średnio 600 zł rocznie w sklepie, można się domagać gadżetu wartego 6 złotych (kubka, długopisów to z 5, naszywek też coś koło tego) jako "bonusu", nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 11:15, VanPickUp napisał:

> Dobrze, że CD-P znalazło jakieś zastosowanie dla wPLN''ów,
> niby to tylko gadżety, niby można pomyśleć, że to jakieś odrzuty zalegające w magazynach
> Moim zdaniem to bardzo dla nas (klientów CD-P) korzystny układ. Ktoś
> zaprzeczy?

Ja zaprzeczam, bo przesyłka nie jest w wPLN, jak ktoś napisał, to po pierwsze.
A po drugie - tak, to tylko gadżety (gabzdety, w niektórych przypadkach), a mogłyby być AŻ
gadżety. Plakat po pewnym czasie spłowieje i wyblaknie, mini-stand to ja sobie z fan-artu i
pudełka po butach sam zrobię, ale gdyby tak pojawiło się coś takiego, jak kubek, długopis (byle
nie jednorazowy), naszywki jakieś fajne za wPLN (z logo gry na przykład), to by była zupełnie
inna sprawa.

Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że zostawiając średnio 600 zł rocznie w sklepie, można
się domagać gadżetu wartego 6 złotych (kubka, długopisów to z 5, naszywek też coś koło tego)
jako "bonusu", nie?



Zaprzeczasz, bo przesyłka nie jest w wPLN''ach... No już nie przesadzajmy, gdyby tak wszystko było za free tak jak te gadżety, to CDP by chyba zbankrutował... Czepiasz się samych gadżetów: a ja się spytam: co ty od nich chcesz? wiem, fajnie by było gdyby za wPLN można było zamówić np. figurkę orka z WoW''a w skali 1:1... a żeby jeszcze kosztowała 100 wPLN, to już w ogóle wypas. Tylko ponownie niestety jest problem: koszty... a mieliby to za free dawać... No cóż, nie kalkuluje się. A poza tym, kto wie może niedługo dojdą jakieś nowe itemy do wygarnięcia z wPLN, i będzie wśród tego coś co tobie (i innym marudom) spodoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 15:26, Ponet napisał:

> > Dobrze, że CD-P znalazło jakieś zastosowanie dla wPLN''ów,
> > niby to tylko gadżety, niby można pomyśleć, że to jakieś odrzuty zalegające w magazynach

> > Moim zdaniem to bardzo dla nas (klientów CD-P) korzystny układ. Ktoś
> > zaprzeczy?
>
> Ja zaprzeczam, bo przesyłka nie jest w wPLN, jak ktoś napisał, to po pierwsze.
> A po drugie - tak, to tylko gadżety (gabzdety, w niektórych przypadkach), a mogłyby być

> gadżety. Plakat po pewnym czasie spłowieje i wyblaknie, mini-stand to ja sobie z fan-artu
i
> pudełka po butach sam zrobię, ale gdyby tak pojawiło się coś takiego, jak kubek, długopis
(byle
> nie jednorazowy), naszywki jakieś fajne za wPLN (z logo gry na przykład), to by była zupełnie

> inna sprawa.
>
> Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że zostawiając średnio 600 zł rocznie w sklepie,
można
> się domagać gadżetu wartego 6 złotych (kubka, długopisów to z 5, naszywek też coś koło
tego)
> jako "bonusu", nie?
>


Zaprzeczasz, bo przesyłka nie jest w wPLN''ach... No już nie przesadzajmy, gdyby tak wszystko
było za free tak jak te gadżety, to CDP by chyba zbankrutował... Czepiasz się samych gadżetów:
a ja się spytam: co ty od nich chcesz? wiem, fajnie by było gdyby za wPLN można było zamówić
np. figurkę orka z WoW''a w skali 1:1... a żeby jeszcze kosztowała 100 wPLN, to już w ogóle
wypas. Tylko ponownie niestety jest problem: koszty... a mieliby to za free dawać... No cóż,
nie kalkuluje się. A poza tym, kto wie może niedługo dojdą jakieś nowe itemy do wygarnięcia
z wPLN, i będzie wśród tego coś co tobie (i innym marudom) spodoba...


A co do ciebie tuteramond: skoro spodziewałeś się kartonika to czemu się do niego przyczepiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 15:28, Ponet napisał:

> > > Dobrze, że CD-P znalazło jakieś zastosowanie dla wPLN''ów,
> > > niby to tylko gadżety, niby można pomyśleć, że to jakieś odrzuty zalegające
w magazynach
>
> > > Moim zdaniem to bardzo dla nas (klientów CD-P) korzystny układ. Ktoś
> > > zaprzeczy?
> >
> > Ja zaprzeczam, bo przesyłka nie jest w wPLN, jak ktoś napisał, to po pierwsze.
> > A po drugie - tak, to tylko gadżety (gabzdety, w niektórych przypadkach), a mogłyby
być
> AŻ
> > gadżety. Plakat po pewnym czasie spłowieje i wyblaknie, mini-stand to ja sobie z
fan-artu
> i
> > pudełka po butach sam zrobię, ale gdyby tak pojawiło się coś takiego, jak kubek,
długopis
> (byle
> > nie jednorazowy), naszywki jakieś fajne za wPLN (z logo gry na przykład), to by była
zupełnie
>
> > inna sprawa.
> >
> > Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że zostawiając średnio 600 zł rocznie w sklepie,

> można
> > się domagać gadżetu wartego 6 złotych (kubka, długopisów to z 5, naszywek też coś
koło
> tego)
> > jako "bonusu", nie?
> >
>
>
> Zaprzeczasz, bo przesyłka nie jest w wPLN''ach... No już nie przesadzajmy, gdyby tak wszystko

> było za free tak jak te gadżety, to CDP by chyba zbankrutował... Czepiasz się samych gadżetów:

> a ja się spytam: co ty od nich chcesz? wiem, fajnie by było gdyby za wPLN można było zamówić

> np. figurkę orka z WoW''a w skali 1:1... a żeby jeszcze kosztowała 100 wPLN, to już w
ogóle
> wypas. Tylko ponownie niestety jest problem: koszty... a mieliby to za free dawać... No
cóż,
> nie kalkuluje się. A poza tym, kto wie może niedługo dojdą jakieś nowe itemy do wygarnięcia

> z wPLN, i będzie wśród tego coś co tobie (i innym marudom) spodoba...

A co do ciebie tuteramond: skoro spodziewałeś się kartonika to czemu się do niego przyczepiłeś?


SOOORKA ze tego podwójnego posta, ale mi się coś w FireFoxie skrzaczyło i zamiast "edytuj" zrobiło "odpowiedz" shiiit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 15:26, Ponet napisał:

Zaprzeczasz, bo przesyłka nie jest w wPLN''ach... No już nie przesadzajmy, gdyby tak wszystko
było za free tak jak te gadżety, to CDP by chyba zbankrutował... Czepiasz się samych gadżetów:
a ja się spytam: co ty od nich chcesz? wiem, fajnie by było gdyby za wPLN można było zamówić
np. figurkę orka z WoW''a w skali 1:1... a żeby jeszcze kosztowała 100 wPLN, to już w ogóle
wypas. Tylko ponownie niestety jest problem: koszty... a mieliby to za free dawać... No cóż,
nie kalkuluje się. A poza tym, kto wie może niedługo dojdą jakieś nowe itemy do wygarnięcia
z wPLN, i będzie wśród tego coś co tobie (i innym marudom) spodoba...


OK, rozumiem, że przesyłka musi być płatna, chociaż mogłaby także być w wPLN i fajnie by było.
Co do kosztów, to chyba nie bardzo masz pojęcie o marketingu. Firmy zamawiają gadżety, które potem rozdają za darmo na wszelkiego rodzaju targach i pokazach na przykład. Jeżeli choć raz byłeś na Targach w Poznaniu, to wiesz, o czym mówię. Wiara wychodzi objuczona czapeczkami, długopisami, torbami itp.
Cena gry obejmuje również koszt jej marketingu, także w tej postaci, tyle, że to co najlepsze schodzi właśnie na wszelkiego rodzaju pokazach.
Stąd uważam, że CDP mogłoby postarać się o gadżety typu kubek, naszywka, długopis, którymi producent hojnie obsypuje gości na swoich stanowiskach targowych. Darmo dostał, darmo oddał, a gawiedź się cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 19:08, VanPickUp napisał:

OK, rozumiem, że przesyłka musi być płatna, chociaż mogłaby także być w wPLN i fajnie by było.

Gdyby CDP wymieniało wPLNy na prawdziwą gotówkę też by było fajnie :)

Dnia 13.11.2007 o 19:08, VanPickUp napisał:

/.../ Stąd uważam, że CDP mogłoby postarać się o gadżety typu kubek, naszywka, długopis, którymi
producent hojnie obsypuje gości na swoich stanowiskach targowych. Darmo dostał, darmo oddał,
a gawiedź się cieszy :)

A tu się zgodzę. :) Gdyby w ofercie był jakiś kubek, to nawet specjalnie kilka gier bym zarejestrował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować