Zaloguj się, aby obserwować  
Jerodzik

System of a Down - Temat Ogólny [M]

517 postów w tym temacie

Mnie ten zespół wciągnął do reszty, jedyny mankament to to, że nie znam gatunku, jaki grają :) Ale nie chodzi mi o "Soil", jak nazywa się gatunek, który oni "stworzyli", tylko no sam nie wiem... Ten zespół jest chyba jedyny w swoim rodzaju, ale imho dobrze by było porównać go z jakimś innym, tylko właśnie gatunek muzyki jaką grają robi dylemat ;P A mi najbardziej się album "Toxicity" podobał, inne także mi się bardzo podobały, jednakże "Toxicity" jest odrobinę lepszy od reszty jak dla mnie. A moje ulubione kawałki to "Chop Suey" (ale z Avrine Lavigne idiotka, wokalistka pop dissuje coś jak metal, do czego ten świat zmierza...); "Aerials" (oba kawałki z ww. albumu). Właściwie to chyba wszystkie kawałki mi się podobają, ale fajnie by było, jakby niektóre były trochę dłuższe... Ale tak czy inaczej są świetne, nie ma żadnego przeciągania i rozciągania piosenek do ośmiu minut, to też jest w pewnym sensie plus ;) Najbardziej mnie zaskoczyły dwie piosenki - "Shimmy" (miło było usłyszeć znajomy utwór z THPS 4 :)) oraz theme do Zeldy - kto by pomyślał :D Jeszcze jeden był w takim afrykańskim stylu, nazwy tylko do końca nie pamiętam. Bardzo fajnie zdissowali Britney Spears w kawałku "Hit Me Baby One More Time". Marylin Manson też zdissował Britney Spears w tym kawałku, z tym, że jego wersji nie słyszałem, imho fajnie takie rzeczy słyszeć :) Gdybym miał wymienić wszystkie najfajniejsze kawałki, to musiałbym przepisać połowę ich wszystkich utworów, o ile nie wszystkie, po prostu wszystkie są mocne, jedne trochę mniej, drugie trochę bardziej, ale i tak każdy trzyma poziom i miło się tego słucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 13:37, Wayzin napisał:

Mnie ten zespół wciągnął do reszty, jedyny mankament to to, że nie znam gatunku, jaki grają
:) Ale nie chodzi mi o "Soil", jak nazywa się gatunek, który oni "stworzyli", tylko no sam
nie wiem... Ten zespół jest chyba jedyny w swoim rodzaju, ale imho dobrze by było porównać
go z jakimś innym, tylko właśnie gatunek muzyki jaką grają robi dylemat ;P A mi najbardziej
się album "Toxicity" podobał, inne także mi się bardzo podobały, jednakże "Toxicity" jest odrobinę
lepszy od reszty jak dla mnie. A moje ulubione kawałki to "Chop Suey" (ale z Avrine Lavigne
idiotka, wokalistka pop dissuje coś jak metal, do czego ten świat zmierza...); "Aerials" (oba
kawałki z ww. albumu). Właściwie to chyba wszystkie kawałki mi się podobają, ale fajnie by
było, jakby niektóre były trochę dłuższe... Ale tak czy inaczej są świetne, nie ma żadnego
przeciągania i rozciągania piosenek do ośmiu minut, to też jest w pewnym sensie plus ;) Najbardziej
mnie zaskoczyły dwie piosenki - "Shimmy" (miło było usłyszeć znajomy utwór z THPS 4 :)) oraz
theme do Zeldy - kto by pomyślał :D Jeszcze jeden był w takim afrykańskim stylu, nazwy tylko
do końca nie pamiętam. Bardzo fajnie zdissowali Britney Spears w kawałku "Hit Me Baby One More
Time". Marylin Manson też zdissował Britney Spears w tym kawałku, z tym, że jego wersji nie
słyszałem, imho fajnie takie rzeczy słyszeć :) Gdybym miał wymienić wszystkie najfajniejsze
kawałki, to musiałbym przepisać połowę ich wszystkich utworów, o ile nie wszystkie, po prostu
wszystkie są mocne, jedne trochę mniej, drugie trochę bardziej, ale i tak każdy trzyma poziom
i miło się tego słucha...

Afrykański kawałek? To chyba ten ukryty utwór po ,,Aerials", ale on nie ma tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś utwór SOAD pod tytułem "Metro"? Nieciekawy i inny, ale nagrany na potrzeby filmu i gry (THPS4), więc na tym chłopy nie ucierpią. A jakie was kawałki SOAD drażnią lub dziwią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 13:37, Wayzin napisał:

mnie zaskoczyły dwie piosenki - "Shimmy" (miło było usłyszeć znajomy utwór z THPS 4 :)) oraz
theme do Zeldy - kto by pomyślał :D


Sprawę Legend of Zelda już kiedyś omawialiśmy - to nie jest piosenka SOAD, lecz zespołu SOD (tuteż Rabbit Joint), wraz z prawie identycznie brzmiącym wokalem. Tak więc tu masz dowody...
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2965&pid=191
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2965&pid=189
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2965&pid=194

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 20:22, Wieśniakoo napisał:

Kojarzy ktoś utwór SOAD pod tytułem "Metro"? Nieciekawy i inny, ale nagrany na potrzeby filmu
i gry (THPS4), więc na tym chłopy nie ucierpią. A jakie was kawałki SOAD drażnią lub dziwią?

,,Metro" to nie ich kawałek tylko cover zespołu Berlin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 20:22, Wieśniakoo napisał:

Nieciekawy i inny, ale nagrany na potrzeby filmu i gry (THPS4), więc na tym chłopy nie ucierpią.

To, że został nagrany na potrzeby filmu, to wiem, lecz dla THPS4? Z tej gry pamiętam jeno Shimmy.
>A jakie was kawałki SOAD drażnią lub dziwią?
Lonely Day z ich ostatniej płyty. Jakiś tak popowy. Jednak jeszcze troszeczkę mu brakuje, by był puszczany na Vivie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 20:33, fearon napisał:

Lonely Day z ich ostatniej płyty. Jakiś tak popowy. Jednak jeszcze troszeczkę mu brakuje, by
był puszczany na Vivie. ;)


Lonley Day to również wypadek przy pracy... Albo Soldier Side, ale intro z Mezmerize, bo cały kawałek na Hypnotize brzmiał nawet, nawet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 20:36, Wieśniakoo napisał:

Albo Soldier Side, ale intro z Mezmerize, bo cały kawałek na Hypnotize brzmiał nawet, nawet...

Tyle, że to tylko urywek utworu z kolejnej płyty. Trudno, by kilkusekundowy fragment porywał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 20:44, fearon napisał:

> Albo Soldier Side, ale intro z Mezmerize, bo cały kawałek na Hypnotize brzmiał nawet,
nawet...
Tyle, że to tylko urywek utworu z kolejnej płyty. Trudno, by kilkusekundowy fragment porywał.
:)


Skoro jakieś kilkusekundowe "umca-umca" grane na okrągło porywa publikę? To nie jest wyjątek od reguły! :-D

Jeszcze mi się przypomina z tych słabszych utworów... The Prison Song. Przełączam ją od razu, bo nie mam siły tego słuchać, serio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 20:46, Wieśniakoo napisał:

Jeszcze mi się przypomina z tych słabszych utworów... The Prison Song.

A mi z kolei ten utwór odpowiada. Z początku byłem do niego nastawiony nieco sceptycznie, lecz przekonał mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie kawałki Systemu nie drażnią, inaczej w ogóle bym ich nie słuchała :-P No ale skoro już mowa o czymś takim, to mogę powiedzieć tylko tyle, że "Steal This Album" to płyta która najmniej mi się podoba. Nie mówię, że jest zła, ale po prostu wolę klimacik "Toxicity", aniżeli owej właśnie. Co tu dużo pisać, uwielbiam System i już :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 00:08, Lillith napisał:

Mnie kawałki Systemu nie drażnią, inaczej w ogóle bym ich nie słuchała :-P No ale skoro już
mowa o czymś takim, to mogę powiedzieć tylko tyle, że "Steal This Album" to płyta która najmniej
mi się podoba. Nie mówię, że jest zła, ale po prostu wolę klimacik "Toxicity", aniżeli owej
właśnie. Co tu dużo pisać, uwielbiam System i już :-)

Na ,,Steal This Album" to raczej nie wymyślali klimatu, bo kawałki z tej płyty, to odrzuty, które nie weszły na dwa pierwsze albumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 11:25, eMCee92 napisał:

A za co lubicie ten zespół ? Ja lubie te ostre granie na gitarach i perkusjach .

ja lubie prawie tak jak ty ale jeszcze za wokaliste ktory nadaje im klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wokalista to geniusz!Ma boski głos,jest lepszy nawet od Pattona :D.Malakian to wirtuoz gitary (hehe xD).Podobają mi się jego solówki,są świetne.Perkusista też rządzi :D.Hm...właściwie wszystko podoba mi się w SOAD,poza paroma piosenkami i wcinaniem się Malakiana w wokal :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 12:39, Skywalker560 napisał:

Singiel promujący płytę Serja - Empty Walls (solowy projekt Tankiana Elect the Dead):

Nie jest zły, ale imo lepszy jest The Unthinking Majority.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować