Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Michał Kiciński o blaskach i cieniach premiery Wiedźmina i o bliższych i dalszych planach

1614 postów w tym temacie

Bardzo ciekawy wywiad i mam nadzieję ,że CDProjekt Red wywiąże się z obietnic. Tekst pozwala optymistycznie myśleć o przyszłych produkcjach Reda. No i jednak opłacało się kupić EK Wiedźmina bo można powiedzieć ,że zapłaciło się jak za edycję podstawową a w końcu dojdą dodatki do EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem swoją EK i powiem tak: Już sama jakość wykonania tej EK jak jej poszczególnych elementów wynagrodziła mi czekanie :) Bije na głowę EK Gothica! A prezent w postaci 100 zł to świetny gest z waszej strony, jednak jesteście profesjonalną firmą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny gest ze strony CDP, jestem pod wrażeniem. Tylko co z osobami, które kupiły EK w tzw. drugim rzucie, czyli po newsie o dodatkowych egzemplarzach od anulowanych i niepotwierdzonych zamówień? Kupiłem grę 26 października i czekałem na nią dwa tygodnie, nie dostawszy nawet części pakietu. Bardzo proszę kogoś upoważnionego o komentarz tutaj, lub pod adresem au_rel@wp.pl. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra świetna, to po pierwsze. Za samą grę CDPR nalezą się brawa i mogę jedynie mieć nadzieję, że będą oni realizowali kolejne projekty - z równie wielką pasją i sukcesem na końcu.

Co do wydania... ja zaliczam sie do tych, którzy zamówili EK, grę prawie skończyli, a dodatki jeszcze nie zostały wysłane. Nie widzę sensu w dalszym kruszeniu kopii o to czyja to wina - w tym wywiadzie jest z samej góry przyznanie sie do winy i przeprosiny. Wielka szkoda, ze tak wyszło, jeszcze większa, że dopiero teraz zaczynają się poważne wyjaśnienia. Dobrze jednak, że jest z tego lekcja i CDP nie broni się już przed tym by się czegoś z tego nauczyć. Osobista rada - słuchajcie tego co klienci mówią i co sugerują - czytajcie to forum!.
I już pierwsza rada:

Nie zatrzymujcie innych EK!!! Po prostu NIE! Poprawcie usługę, ale nie wycofujcie sie z tego co stało się swego rodzaju trademarkiem firmy.

Jedno kolosalne niepowodzenie to nie jest jeszcze powód, by przerwać tak korzystną w sumie dla community działalność jak wydawanie nadzwyczajnie bogatych i unikatowych edycji kolekcjonerskich. Rozumiem, że nie bez znaczenia jest tu fakt tego jak wielkie okazały się być koszty EK Wiedźmina, jednak nie ma sensu popadać w nadmierny dramatyzm - to jest jedna taka klapa. Dopilnujcie, by nie było kolejnych i wyjdziecie na tym mocno do przodu, bo marka CDP właśnie w ten sposób sie umocni.

Bardzo dobra forma gratyfikacji, bogata i naprawdę dowodzi to, ze jednak się przejmujecie. Brawo za to, a jak sądzę wiele osób (w tym ja) da sie w ten sposób ''kupić''. Był to ciężki moment i dla was i dla nas graczy, dobrze widzieć, że wychodzimy z tego nadal jako partnerzy - klient i sprzedawca, a nie osobno.
Te wszystkie wytłuszczenia to po, by może ktoś z CDP zwrócił uwagę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego od dawna oczekiwałem.
Wypowiedzenie się w tej sprawie samej Góry i porządnych przeprosin Pana Michała. No i gratyfikacji.
przyznam, że jestem usatysfakcjonowany tym, co CDP zaoferował. Stówka piechota nie chodzi, zawsze jedna gierka + jakiś gadżet do przodu.

Jedna spraw mnie nurtuje (zaznaczam, że nie czytałem tematu, bo nie mam na to czasu)
Zamówiłem dwie EK - dla siebie i dla kumpla, by zaoszczędzić na przesyłce (niby w wpln, ale zawsze 10wpln warto zaoszczędzić). Tak więc obaj czekaliśmy (i wciąż czekamy) na resztę EK, obaj zostaliśmy potraktowani wiadomo jak przez CDP.
I tutaj nachodzi mnie pytanie, czy dostanę dwa kody na zniżki i dwa te bony po 100zł. IMO CDP powinien to rozpatrywać od egzemplarza EK, a nie od konta. Mam nadzieję, że ktoś kompetentny wypowie się na ten temat.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 19:35, shaggie napisał:

Podejście rodem z IV RP - jeśli komuś coś się nie podoba, to znaczy, że nie jest profesjonalistą,
nie zna się, a w ogóle pewnie jest gejem albo przestępcą i zaraz odwiedzi go CBA.


Tak, jasne. Chodzi o to, że krytykować każdy może, byleby robił to rzetelnie, inaczej to są po prostu oszczerstwa pod adresem tego, kto jest krytykowany. A jak ktoś pisze nieprofesjonalną recenzję (a w istocie o taką nieprofesjonalną recenzję z bodajże GameDaily chodziło), to niech się nie dziwi, że został kompletnie zjechany przez komentatorów jak i przez wydawcę gry za brak profesjonalizmy, bo co ma siedzieć cicho, jeśli jego produkt jest oceniany nierzetelnie. Zauważ jakie myślenie prezentujesz: mniejszość może krytykować jak chce i kogo chce, a recenzent może pisać paszkwile, bo takie jego prawo, taka jego opinia, ale już producent tejże gry (lub większość która za gejami nie przepada) odrębnego zdania mieć nie może, bo wtedy to jest już łamanie wolności słowa. Nie bądź hipokrytą.

ps. jak widać, Ty również nie potrafisz napisać dobrej recenzji, teraz rozumiem dlaczego bronisz tamtego serwisu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony. Pierwszy raz od trzech tygodni CDProjekt mnie zaskoczył - pozytywnie. Wreszcie ktoś zdobył się na jakąś ludzką, konkretną, szczerą wypowiedź... Chociaż fragment o niekompetencji krytykujących dziennikarzy można było sobie darować. No i rekompensata, która faktycznie jest rekompensatą, a nie kpiną.

I jeszcze sugestia do tego, kto redagował ten wywiad - używaj przecinka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno, jest nadal kilu niezadowolonych osobników:
Dlaczego nie reklamowali produktu?
Chciałbym poznać odpowiedź na to pytanie ale wątpię, czy owi niezadowoleni je znają.

I druga sprawa:
CDP - nie wycofujcie się z robienie EK - wasze są najlepsze na polskim rynku, w wielu przypadkach są najlepsze na świecie. Świadomość tego, że każdy gracz z USA posiadający World in Conflict lub Wiedźmina właśnie, ma powody by zazdrościć Polakom jest bardzo... budująca. Przynajmniej dowiedzieli się, że jest coś takiego jak Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 20:39, grzesioo napisał:

Jestem zaskoczony. Pierwszy raz od trzech tygodni CDProjekt mnie zaskoczył - pozytywnie.


a mnie nie :(
ciekawe czy idac za ciosem beda wyjasnienia dot. obsuwy Dzikich Hord...
no i co z geralt.pl... tez cisza.... od tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatecznie nie mam żadnych zastrzeżeń do ekipy CDPROJEKT (sumując plusy i minusy ;). Gierka jest świetna, problemy z EK można wybaczyć, grać, nie umierać :D Rewelacja, jestem dumny, że Wiedźmin jako polska produkcja tak dobrze się prezentuje i zbiera (zasłużone) pochwały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 19:35, shaggie napisał:


Przeczytałem Twoją recenzję. Po pierwsze w Wiedźminie nie było dubbingu, bo jest to gra Polska, więc zarzut że w Wiedźminie jest zły dubbing jest śmieszny. Zanim wykorzystasz jakieś słowo, warto by znać jego znaczenie :) Czy CDP nie stworzył nigdy dobrego dubbingu to temat na inną rozmowę, ale sam fakt jak mówisz o lokalizacji BG 1 i 2 wiele o Tobie mówi. No ale cóż, Twoje prawo - moze Ci się nie podobać. Przyczepiasz się do niemożności stworzenia własnej postaci, ale nie zauważyłeś, że gra jest o Wiedźminie, więc siłą rzeczy gra się Wiedźminem. Jak kupujesz piłkę nożną to chyba nie oczekujesz że będzie można zagrać hokeistą ? Inna sprawa ze rozwój postaci jest dość liniowy i ograniczony, ale o tym nie raczyłeś wspomnieć, a byłoby to znacznie lepszym zarzutem niż większość które wymieniłeś. Generalnie Twoje zarzuty są mało obiektywne. Nie podobają Ci się cutscenki, nie podobają Ci się dialogi, nie podoba Ci się język, a gdzie jakieś uzasadnienie którego można by oczekiwać po obiektywnej receznji ?

p.s.Mówisz że nie podoba Ci się język jakiego używają w grze, a sam używasz zwrotów "do którego się przypieprzę" czy "Nawet kurde pierwsza część"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to, że EK Wiedźmina okazała się jednak dużą wtopą jeśli chodzi o organizację, to fakt - wy o tym wiecie, my o tym wiemy - i choć nie chcieliście, żeby wyszło jak wyszło, to niestety zmienić tego już się nie da. Sam jeszcze czekam na swoją drugą przesyłkę, ale wieszać psów na was nie zamierzam (jak i chwalić nie mam zamiaru). Jasne nie jest to przyjemne, tak samo jak niemiłe są wspomnienia niewystarczającej polityki informacyjnej, ale co ja mogłem zrobić? Na Wiedźmina czekałem kilka lat i mieć EK po prostu musiałem - nawet gdybym w czerwcu wiedział, że będzie tyle problemów, pewnie i tak złożyłbym na nią zamówienie. Żałuję tylko, że nie mogłem tego 24.10 powiedzieć "Dziękuję za świetny zestaw".

Jednak uważam, jak widać zresztą po komentarzach nie jedyny, że wstrzymanie produkcji edycji kolekcjonerskich nie jest najlepszym pomysłem. Jasne zdarzyły się wam rożne wpadki, ale chowanie głowy w piasek i robienie kroku wstecz nie jest tym czego oczekujemy. Było, nie było, radość z bogactwa przygotowywanych przez was kolekcjonerek, czasami przebija radość czerpaną z samej gry. Oczywiście dość prawdopodobne, że problemy zraziły pewną część klientów do EK, przez co ich produkcja tych najbliższych może być nieopłacalna bo będą tylko zalegać w magazynach, ale wycofywanie się nie przekona nikogo, że się możecie poprawić, w przeciwieństwie do wyeliminowania problemów z następnymi. Więc - pracom nad poprawieniem jakości TAK, wycofywaniu kolekcjonerek NIE. Pokażcie, że potraficie. Za co trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wycofają się. To albo takie gadanie, żeby pokazać jak bardzo im jest przykro z powodu tej "wpadki", albo sprytna zagrywka marketingowa :) Do czasu następnej wielkiej produkcji nie wydadzą EK i nagłośnią to ( bo w sumie nie będzie co wydawać ), a potem powiedza że powracają do EK i ta będzie naprawdę super i że się przyłożyli itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 19:35, shaggie napisał:

a) NIE TEN TEMAT!!!
b) dowiedż się troche o świecie Wiedźmina, a później oceniaj
c) Wiedźmin półelf z łukiem?? chyba sobie kpisz??
d) Naucz się pisać recenzje, potem dopiero je pisz
e) dubbing w polskiej grze?? malo się nie popłakałem ze śmiechu <LOL>
f) intro nudne?? a może jeszcze brzydkie co??
g) "więc dolewają oliwy do ognia gorejącego w sercach napalonych małolatów (głównych odbiorców gry), którzy z cierpliwości przecież nie słyną." Hmm... gra +18 kierowana dla "małolatów" ciekawe, zaiste ciekawe...
h) Wiedźmin drętwy klocek... chyba to zapamiętam i na kwasach umieszcze <LOL>
i) czy ty na pewno czytałeś AS''a??
j) "Zaprawdę, z tak nieintuicyjnym, brzydkim i niefunkcjonalnym interfejsem dawno nie miałem do czynienia, mimo, że na co dzień używam Maka." Zaliczyłem rotfla, używam maka w szkole i pracuje mi się bardziej intuicyjnie i wygodniej niżli na systemach M$
Ocena recenzji: nie lepiej jej nie wystwie...
vBogusv
Chyba nie rozumiesz do końca sytuacji :) Radzilbym zapoznać się z newsami na gram ciut dokładniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 20:24, Taschon napisał:

Tego od dawna oczekiwałem.
Wypowiedzenie się w tej sprawie samej Góry i porządnych przeprosin Pana Michała. No i gratyfikacji.
przyznam, że jestem usatysfakcjonowany tym, co CDP zaoferował.

Ja również jestem w pełni usatysfakcjonowany, to nawet lepsze niż torba płócienna i kufel ceramiczny ze smyczą razem wzięte... :D

Na Michała Kicińskiego zawsze można liczyć, przynajmniej on w CDP ma honor i szacunek do stałych klientów.

Dnia 08.11.2007 o 20:24, Taschon napisał:

(...)
I tutaj nachodzi mnie pytanie, czy dostanę dwa kody na zniżki i dwa te bony po 100zł. IMO CDP
powinien to rozpatrywać od egzemplarza EK, a nie od konta. Mam nadzieję, że ktoś kompetentny
wypowie się na ten temat.

Myślę, skontaktuj się z DOKiem, skoro już faktyczna gratyfikacja została przez górę ogłoszona oficjalnie to DOK raczej jest w stanie dyskutować na jej temat, w razie problemów daj forumowiczom znać, że masz problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym zaprzestaniem wydawania EK to trochę dziwny środek zaradczy! Wycofajcie się z tego poronionego pomysłu... bo kolejne tygodnie będę musiał narzekać, a już jestem very happy, właśnie CDP powróciło do pełni łask i po prawie roku bez wyrzutów mogę w pełni znieść emabargo (ale nie będzie znieść embarga "z czego", bo nie będzie EK :P)!!!

a)Może niech produkcja EK rusza zaraz, jak dostajecie prawa do tytułu, 1000 sztuk, jak przy CompanyOfHeroes, to chyba zawsze się jakoś sprzeda. Dobrze może nie od razu, najpierw sonda co do składu i jakieś propozycje... ;D
b) dać opcję wyboru dostawców, także innego niż DPD, pozwoliłby to odciążyć CDProjekt od "win" popełnionych przez narzuconego dostawcę, klient sam by na siebie brał ryzyko wyboru takiej a nie innej firmy kurierskiej, a myślę, że przynajmniej dwie firmy już pozwoliły by na zdrową konkurencję samych firm kurierskich i to one by się martwiły o to, aby z przesyłką na 100% nic się nie stało.
c) informować jak tylko są jakieś wątpliwości, że coś zaczyna iść nie do końca po myśli i grozi problemami, razem na forum na pewno klienci podsuną pomysły rozwiązania ewentualnych sytuacji podbramkowych, jeszcze zanim mogłyby nadejść, oczywiście sami zdecydujecie, ale zawsze czym więcej pomysłów tym lepiej. Tak, politykę informacyjną trzeba zdecydowanie poprawić, to nie mogą być tylko panie z DOKu chłodno i bez wczucia w sytuację klienta odpowiadające regułkami z firmowego FAQu. Niech będzie widać, że słyszycie nasz głos, a nie na tydzień(-godnie) znikacie i "knujecie", zamiast ustalić razem satysfakcjonujące rozwiązania.
d) od ponad roku wPLN to fikcja, to już Cenega bez żadnych virtuali robiła zniżki jak CDP z virtualami. Jeszcze ponad 1,5 roku temu opłacało się robić duże zakupy na gram.pl bo wPLN dawały spory upust, potem zaczął się upadek wartości wPLN. Narzędzie to jest obecnie w ogóle zaprzepaszczone, jako jako środek lojalnościowy i zachęcający do większych zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 21:46, PioMrex napisał:

Ja również jestem w pełni usatysfakcjonowany, to nawet lepsze niż torba płócienna i kufel ceramiczny
ze smyczą razem wzięte... :D

Racja. Jak pisałem, lepsza jakaś fajna gra, np. GoW, Timeshift czy coś tam jeszcze jest.

Dnia 08.11.2007 o 21:46, PioMrex napisał:

Na Michała Kicińskiego zawsze można liczyć, przynajmniej on w CDP ma honor i szacunek do stałych
klientów.

Tu też się zgodzę. Jak Michał Kiciński się wypowie, to zawsze konkretnie, rzeczowo i wiadomo, o co chodzi. W końcu jego decyzji chyba nikt w CDP/Gram.pl nie będzie kwestionował. Szkoda tylko, że tak późno. Ale jak wiadomo, lepiej późno, niż wcale. I dziś zachował się z klasą. Gratki.

Dnia 08.11.2007 o 21:46, PioMrex napisał:

Myślę, skontaktuj się z DOKiem, skoro już faktyczna gratyfikacja została przez górę ogłoszona
oficjalnie to DOK raczej jest w stanie dyskutować na jej temat, w razie problemów daj forumowiczom
znać, że masz problemy.

No pewnie, że do DOKu zadzwonię. nie sądzę, by były problemy. Skoro CDP zdobył się na gest i wyszedł imo z twarzą, to raczej nie będzie pakował się w kolejne gó*no i dawał ciała. Niezależnie od wyniku, dam znać na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za kolejny post, ale ten dotyczy czego innego, więc Mod może mi wybaczy.

Propozycja do CDP. Zatrudnijcie kogoś, ale chociaż przydzielcie to zadanie jakiejś osobie lub kilku osobom w Gram.pl/CDP. Mianowicie: reguralne i sprawne wyjaśnianie dylematów, kłopotów i problemów z premierami gier. Wszelkie obsuwy, niedoróbki, etc powinny być jawnie objaśniane, a nie cichcem zamiatane pod dywan.
Przykład: przesunięcie premiery Dzikich Hord. Na Gram.pl nie zauważyłem żadnego newsa, że premiera przesunęła się prawie o miesiąc (jeśli news był, to stukrotnie przepraszam). To max 5 minut napisać kilkuzdaniowy news "Premiera X przesunęła się na Y z powodów takich a owakich. Przepraszamy" Możecie dorzucić screena albo jakieś inne zdanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować