Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Michał Kiciński o blaskach i cieniach premiery Wiedźmina i o bliższych i dalszych planach

1614 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2007 o 22:17, Taschon napisał:

Przykład: przesunięcie premiery Dzikich Hord. Na Gram.pl nie zauważyłem żadnego newsa, że
premiera przesunęła się prawie o miesiąc (jeśli news był, to stukrotnie przepraszam). To max
5 minut napisać kilkuzdaniowy news "Premiera X przesunęła się na Y z powodów takich a owakich.
Przepraszamy" Możecie dorzucić screena albo jakieś inne zdanka.

Dokładnie i to jak mówiłem, dać news od razu, jak podejrzewacie, że będzie obsuwa, chociaż nie musi jej być, wtedy każdy miałby czas na decyzje i np. rezygnację z zamówienia na tyle wcześnie, aby np. pójść po EK do empiku. A najlepiej w sytuacji opóźnień EK wszystkich traktować równo, nie mają preorderowcy to nie mają też sieci handlowe, tak jak Mike przyznał to był błąd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 22:24, PioMrex napisał:

Dokładnie i to jak mówiłem, dać news od razu, jak podejrzewacie, że będzie obsuwa,

Dokładnie. I imo powinno to dotyczyć każdego produktu, nawet dodatków.
Przyzwoitość i poważne traktowanie klienta. CDP powinnien się za to zabrać.
(jakby co, to przypominam, że dziś zarobili u mnie plusa)

Dnia 08.11.2007 o 22:24, PioMrex napisał:

A najlepiej w sytuacji opóźnień EK wszystkich traktować
równo, nie mają preorderowcy to nie mają też sieci handlowe, tak jak Mike przyznał to był błąd!

Po raz kolejny: dokładnie. CDP powinien sobie zostawić furtkę w umowach na takie okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

migem mówił, że nie mogą informować o ofertach specjalnych danych sieci, to przynajmniej mogą powiedzieć, ze w ogóle są planowane jakieś edycje specjalne dla sieci handlowych ogólnie, wtedy ludzie mieli by czas na decyzje i poszperanie w gazetkach sieci co się święci i świadomie podejmowali by decyzje i nie mogliby nic zarzucić CDP, że nagle z kosmosu/z nikąd pojawia się jakaś dziwna edycja specjalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



E no na taką akcję to nawet ze strajkiem pod domem bym się nie zdecydował... gratuluję odwagi - mam nadzieję, że nie uszczerbi to zbytnio Waszych dochodów z gry :)

Ciekawa inicjatywa - czyżby po raz pierwszy można było coś kupić za zupełnie wirtualną kasę na gram.pl? :P

...ale szczerze mówiąc to ja nic od Was nie chcę tylko moją brakującą koszulkę Wiedźmina w EK... napisałem w tej sprawie do pomocy sklepu gram.pl, ale na razie zero odzewu... już od 5 dni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem o Edycji Specjalnej.
CDp miało chyba jakąś umowę z MM i Empikami, ze mają im dostarczyć te ileś EK. No więc dostarczyli.
Chodziło mi o furtkę w stylu, ze jak nie mogą dostarczyć na czas wszystkim preorderowcom, to w sieciach EK też jest przesunięte.
No i proponuje zmienić trochę politykę z wPLN, bo prócz EK i dodatków do zarejestrowanych gier (zniżka do 39,90) na gram.pl nie opłaca się zamawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale wtedy, jak Twój post czytałem, przypomniało mi się, że wiele osób skarżyło się, że wybrało by edycję specjalną a nie podstawową, gdyby o tym wiedziały. Skoro CDP nie może oficjalnie informować o edycjach dla danych sieci, to mógłby przynajmniej ogólnie powiedzieć, że są przygotowywane jakieś edycje specjalne, a ludzie już sami musieliby szperać po gazetkach MM, Saturna, empika itp., ale to myślę by wystarczyło do podjęcia świadomej decyzji i nie obwiniania CDP za brak informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hej Wszystkim,

Wpadłem tu na chwilkę;) i tylko na jednego pościka;) (spać trzeba, a jutro rano kolejny wyjazd).

Parę dodatkowych informacji/sprostowan.

Oczywiście rekompensata nie wiąże się ze "strachem który zajrzał nam w oczy" w związku z UOiKKiem. Nawet nie wiedziałem, że takie groźby padły;) i nikt na spotkaniach na których ustalaliśmy formę zadośćuczynienia tego nie wspominał.

To proste, zadośćuczynienie jest związane z faktem, że mocno zawiedliśmy. I to zawiedliśmy największych fanów gry, którzy musieli się sporo namęczyć aby grę zamówić. Wystarczyło sobie wyobrazić jakby samemu się czuło w takiej sytuacji:-\

Co to terminu wywiadu. Ciezko bylo zrobic go wczesniej. Z wielu wzgledow. Wyjazdy, bardzo goracy okres, dodatkowych kilka dni na tlumaczenie na ang czesci wywiadu (polska wersja musiala poczekac). Tez zalezalo nam aby bitewna kurzawa i emocje nieco opadly, aby mozna bylo lepiej ocenic cala sytuacje. Mysle, ze i tak udalo sie to zrobic w miare szybko:)

Na koniec dziekuje za cieple slowa. Naprawde staramy sie Was nie zawodzic i robimy wszystko aby tak sie nie dzialo. Niestety wpadki nie zdarzaja sie tylko tym co nic nie robia, a my w sumie robimy cholernie duzo:)

A co do EK, to oczywiscie rozwazymy wszelkie za i przeciw. Ale czasem lepiej czegos nie zrobic, niz zrobic to zle, stad rozwazamy wspomniana mozliwosc.

To tyle, dobranoc i pozdrawiam serdecznie,

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem - nie tylko ja jak widzę ;) - przyznaje się byłem jednym z marudzących.

Dziś przyszła do mnie reszta EK i jeszcze ten wywiad...

Szczerze mówiąc oddałbym te 100zł za to żeby dostać to all na czas i bez niepotrzebmego galimatiasu, nerwów i tych wszystki rzeczy które się stały.

Ale jednak stało się tak jak się stało i widzę teraz że CDP jednak umie wyciągać wnioski [lub potrzebuje do tego maleńkiego kopa od fanów/klijętów ;)]

EK Wiedźmina jest serio zaje**aszcza!!! Artbook mnie poraził - przede wszystkim swoją objętością. Wisior tak jak wszyscy piszą jest masywny i ciężki, Bestiariusz tez jest znakomity... no i samo PUDŁO też jest niczego sobie - jest tak wielkie jak prawie dwa inne razem wzięte ;)

Dlatego też przyznaję że chyba jestem troszkę w gorącej wodzie kompany i być może za dużo poszło z mojej strony w stronę CDP...

Dlatego też jeżeli kogoś z CDP moje słowa uraziły to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOW! Mike, pojawiłeś się! Jesteś WIELKI!
Teraz przyda sie dużo wypoczynku całej ekipie, a szczególnie Tobie, chociaż pewno się nie da, biznes nie lubi czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2007 o 22:58, Mike napisał:

A co do EK, to oczywiscie rozwazymy wszelkie za i przeciw. Ale czasem lepiej czegos nie zrobic,
niz zrobic to zle, stad rozwazamy wspomniana mozliwosc.


Obyście doszli do wniosku, by pozostawić EK przy życiu. W końcu największe problemy są z logistyką, a nie samym wykonaniem, zaplanowaniem czy dobraniem elementów. Wasze EK zawsze są wypasione no i nie kosztuję Bóg wie ile. Macie okazję sprawdzić się przy EK Gears of War. Ja jestem w stanie (i myślę, że wielu innych fanów gier również), przymknąć oko na jakieś niedociągnięcia. Obyście tylko potrafili przyznać się do błędu. Wasza postawa przy Wiedźminie mile mnie zaskoczyła. No i jakaś rekompensata zawsze mile widziana. :)

Pozdrawiam, gratuluję sukcesu, jakim niewątpliwie jest "Wiesiek" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rezygnować z EK ale dać ich bardziej ograniczoną ilość. Wtedy będą to prawdziwe KOLEKCJONERSKIE egzemplarze, a Wy będziecie mogli spokojnie je ręcznie posklejać:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 22:58, Mike napisał:


Hej Wszystkim,

<ciach>


Dnia 08.11.2007 o 22:58, Mike napisał:

A co do EK, to oczywiscie rozwazymy wszelkie za i przeciw. Ale czasem lepiej czegos nie zrobic,
niz zrobic to zle, stad rozwazamy wspomniana mozliwosc.


To jest już szantaż ;p a tak na poważnie to wydaje mi się że to była taka pierwsza poważna wpadką więc nie można chyba rezygnować z czegoś tak fajnego czym są EK gier. Pozatym my dalej chcemy Wasze EK ;)
Teraz już na przyszłość będzie pewnie all ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie krótka anegdotka. Pamiętam, że gdy ogłoszone zostały zapisy na przedpremierowe zamówienia EK, byłem akurat... na Ukrainie :-D. Jakiś dzień, czy dwa dni później, dotarłem do jakiejś kafejki internetowej, zobaczyć, co się dzieje w necie i... przeraziłem się - przegapiłem zapisy na EK Wiedźmina! Na szczęście była lista rezerwowa, na którą natychmiast się zapisałem (mieli na szczęście zwykłą klawiaturę w tej kafejce ;-) ). No i potem czekałem w nerwach, czy uda mi się dostać kolekcjonerkę, czy nie. Udało się, kamień spadł mi z serca :-).

Ale mimo to, ja tam narzekać nie będę, na to, co stało się w przypadku wysyłki całej edycji kolekcjonerskiej. Możliwe, że wiele osób było zawiedzionych taką decyzją, ale dla mnie, rzeczywiście, najbardziej liczył się fakt zagrania w Wiedźmina jak najszybciej. Gra do mnie dotarła przed premierą i jestem z tego bardzo zadowolony. Inne elementy już też przyszły. Że później - nie jest to takie ważne. Najważniejsza jest gra, a to, że reszta elementów do mnie dotrze, nie ulegało wątpliwości, więc nie musiałem się martwić. Wszystko dotarło, bardzo się cieszę. EK jest świetna. Bardzo podoba mi się całość wydania - styl, z jakim zrobiono wszystkie elementy. Spójność artystyczna - pudełka, charakterystyczne logo, jakość, nadruki, jakieś dodatkowe elementy, czy graficzne "motywy". Piękne są arty z książki. Całość po prostu powala. I nie żałuję ani złotówki wydanej na tę grę.

No i jeszcze jedno. Wiedźmin jako taki - CD Projekt RED, jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem tego, że Wasz debiutancki projekt jest jednocześnie jedną z lepszych gier, przy jakich dane mi było spędzać czas. To jest naprawdę niesamowite. Mieliście postawioną wysoko poprzeczkę i naprawdę udało się Wam zrealizować wszystkie chyba założenia w niemalże stu procentach. Część na pewno się nie udała, część rzeczy poszła nie tak, czy została zrealizowana inaczej. To jest naturalne, tego nie da się uniknąć. Ale gra, jako taka, jest naprawdę świetna. No i najważniejsze chyba to, że trzyma klimat książek ASa. To naprawdę świetna, trzymająca w napięciu, świetnie opowiedziana historia. Gratuluję i nie mogę doczekać kolejnych gier Waszego studia. Życzę Wam wszystkie dobrego. Bo naprawdę, po tak wielkiej premierze, zaskarbiliście sobie serca wielu, wielu graczy. Graczy polskich przede wszystkim, ale myślę, że nie tylko.

Pokazaliście klasę ;-). Szacun!!! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jeden z niebieskich w końcu sie odezwał... ale wracając do rzeczy: to co dzisiaj pokazaliście w związku z Wiedźminem- super. Oczywiście graczy nie można kupić ale... zakładając że to kasa na gry to pomysł całkiem OK. Swoją drogą to bardzo dużo kasy...

P.S. Do tych co już dostali EK: Czy dostaliście tez naklejki i plakat obiecane za trudności z zamawianiem w dniu premiery??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 23:06, Bartoshs napisał:

Jestem pod wrażeniem - nie tylko ja jak widzę ;) - przyznaje się byłem jednym z marudzących.


Dziś przyszła do mnie reszta EK i jeszcze ten wywiad...

Szczerze mówiąc oddałbym te 100zł za to żeby dostać to all na czas i bez niepotrzebmego galimatiasu,
nerwów i tych wszystki rzeczy które się stały.

Ale jednak stało się tak jak się stało i widzę teraz że CDP jednak umie wyciągać wnioski [lub
potrzebuje do tego maleńkiego kopa od fanów/klijętów ;)]

EK Wiedźmina jest serio zaje**aszcza!!! Artbook mnie poraził - przede wszystkim swoją objętością.
Wisior tak jak wszyscy piszą jest masywny i ciężki, Bestiariusz tez jest znakomity... no i
samo PUDŁO też jest niczego sobie - jest tak wielkie jak prawie dwa inne razem wzięte
;)

Dlatego też przyznaję że chyba jestem troszkę w gorącej wodzie kompany i być może za dużo poszło
z mojej strony w stronę CDP...

Dlatego też jeżeli kogoś z CDP moje słowa uraziły to przepraszam.


Przyznaję Ci w 100000 % rację ^_^ , za kasę dziękuję (dla mnie 100 zł to dużo jak na gry^_^)


@ lukesky16

co do twojego PS to TAK ja dostałem plakat (Papier kredowy w tubie , A2 jak nie większy ^_^) i naklejkę sporej wielkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PRZEPROSINY PRZYJĘTE CDP liczę na szybka wysyłkę mojego ek. te 100zł wolałbym już przeznaczyć na tą dziewczynkę co potrzebuje pomocy na pewno byłby to miły gest każdego kto zamówił gre przed premierą. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem zadowolony!!!Gra świetna, przeszedłem dwa dni temu, ok 80 godzin grania, fakt czekam na resztke przesyłki, ale nie jest to dla mnie priorytetem!I do tego jeszcze dostanę kupon na 100 zł :) panowie, błędy się zdarzają...wybaczam wam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować