Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Michał Kiciński o blaskach i cieniach premiery Wiedźmina i o bliższych i dalszych planach

1614 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2007 o 16:11, Mychaa napisał:

Naklejka nie była duża tylko malutka, do CDA taką samą dodawali.


Proponuje wziac naklejke te z CDA i polozyc ja obok tej, ktora byla w paczce od CDP i porownac. Roznice jakies jednak sa.

Dobrze, ze sprawa konczy sie w ten sposob, ze ci co zamowili EK Wiedzmina i calosc dostali w dwoch ratach dostaja rekompensate w postaci 100 PLN do wykorzystania na dwolny produkt w sklepie gram.pl. Ktos chce miec dwie dodatkowe koszulki z motywem z gry nie ma problemu. Ktos chce jakas fajna gre to tez ja dostanie. Rozumiem zdenerwowanie tych, ktorzy swojej paczki jeszcze nie dostali. Ale musze wam powiedziec, ze warto czekac. Co sie zas tyczy zapowiedzi rezygnacji CDP z wydawania Edycji Kolekcjonerskich gier. Moim zdaniem to bardzo niefajny pomysl. Owszem wpadki z EK zdarzaja sie, ale z drgiej strony mamy dzieki CDP takie Edycje Kolekcjonerskie, o ktorych gracze na Zachodzie moga tylko marzyc, na dodatek za mniejsze pieniadze. EK staly sie jednym ze znakow rozpoznawczych i powoli jak w USA sie zapytac graczy z czym sie kojarzy Polska to coraz czesciej mowia, ze z mega wypasnymi Edycjami Kolekcjonerskimi. Nie warto z tego rezygnowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 20:00, Wojman napisał:

> Naklejka nie była duża tylko malutka, do CDA taką samą dodawali.

Proponuje wziac naklejke te z CDA i polozyc ja obok tej, ktora byla w paczce od CDP i porownac.
Roznice jakies jednak sa.

Jeżeli nie widać ich na pierwszy rzut oka to raczej są niewielkie. Z tego co pamiętam na tej od CDP jest bardzo niefajny napis że naklejka jest bardzo łatwo odklejalna czy jakoś tak. Ale jutro wstawie skany obu żeby każdy mógł sobie je porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 20:00, Wojman napisał:

Owszem wpadki z EK zdarzaja sie, ale z drgiej strony mamy dzieki CDP takie Edycje Kolekcjonerskie,
o ktorych gracze na Zachodzie moga tylko marzyc, na dodatek za mniejsze pieniadze. EK staly
sie jednym ze znakow rozpoznawczych i powoli jak w USA sie zapytac graczy z czym sie kojarzy
Polska to coraz czesciej mowia, ze z mega wypasnymi Edycjami Kolekcjonerskimi. Nie warto z
tego rezygnowac.

Prawda. Osobiscie znam przypadek, gdy mieszkający w USA kilkanaście lat Polak (lepiej juz posługujący sie jęz. angielskim niz ojczystym) - kupił polską EK Wiedźmina i nie dlatego, że u nas premiera była tydzień wczesniaj - a jak sam napisał: "bo piękne wydanie u Was jest" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak.
Gest jak najbardziej na miejscu, a gratyfikacja co najmniej zadowalająca :)
A teraz czas na refleksję:
Najpierw wszyscy (bądź prawie wszyscy) wieszaliśmy psy na CDP (ja tak robiłem- mea culpa...), a teraz wszyscy (bądź niemal wszyscy) składamy hołd CDP i bijemy pokłony.

Ale czy tak by się to skończyło gdyby nie te wcześniejsze bluzgi w komentarzach?
Dlatego właśnie uważam, ża zawsze nalez pisać co na sercu leży... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe części EK dostałem przedwczoraj, ale dopiero dziś mogłem się nimi nacieszyć. I powiem tyle - warto było czekać, choć rekompensatą i tak nie pogardzę.
Ale wykonanie Artbooka czy Bestiariusza - pierwsza klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Numerek 16 został wysłany przedwczoraj ;) Tak więc przesyłkę otrzymam jutro, bądź pojutrze. Jestem chory, więc myślę, że z odebraniem nie będzie najmniejszych problemów :)

Mam jeszcze tylko takie małe pytanie... (nie wiem, czy nie zostało zadane już wcześniej ;)) Czy będzie można użyć tych 100zł razem z wPLNami? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 20:00, Wojman napisał:

Co sie zas tyczy zapowiedzi
rezygnacji CDP z wydawania Edycji Kolekcjonerskich gier. Moim zdaniem to bardzo niefajny pomysl.

Bo ja wiem, czy taki niefajny? Po pierwsze, sam Michał Kiciński powiedział, że rozważamy, czy czasowo nie zawiesić wydawanie EK do wszystkich gier CD Projekt. I to jest MZ słuszne podejście. Dla mnie osobiście EK Wiedźmina jest drugą, ale znam osoby, które mają ich więcej i naprawdę w większości (o ile nie we wszystkich) wypadków coś nie zagrało. Wielki entuzjazm i radość dawania były zawsze, ale zawsze też zawaliła logistyka i rzetelna informacja. Tym razem wpadka po prostu była na znacznie większą skalę, po pierwsze przez ilość sztuk, po drugie przez niespotykanie silną akcję promocyjną, po trzecie wreszcie przez specyfikę gry, która przyciągnęła nie tylko zapalonych graczy.
Ja już parę lat temu mówiłam, że mam wrażenie iż gdzieś w CDP siedzi sobie dywersant i psuje co lepsze akcje wydawnicze. Dział - zdecydowanie związany z logistyką, bo zawsze to ten element siada. Jak by się niektórzy nie burzyli moim zdaniem to słuszny krok - wstrzymać wydawanie EK do czasu, aż słabe ogniwo nie zostanie jednoznacznie zidentyfikowane i usunięte: czy to człowiek, czy wadliwy proces.
Jak to się mówi (i na pewno ktoś już mówił o tym w wątkach okołowydawniczych) - zadowolony klient powie 10 osobom, niezadowolony 100. Ja sama w tej chwili namawiam znajomych do kupna Wiedźmina - ale nie poprzez gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 13:07, Bartek 93 napisał:

Ho ho:)
A ja jutro dostane w łapki resztę :D
A i mam pytanie: ta zniżka będzie w jakiej formie? Papierek w pudełku czy kod e-mailem??


Raczej kod mailem, bo z tego co słyszałem, to nikt nie miał żadnego świstka w doręczonej paczce.

Ja też jutro dostane swoje dodatki - już zacieram ręce ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jestem szczerze zaskoczony tak profesjonalnym wybrnięciem z tej trudnej sytuacji - nie to, żebym wątpił w zdolności szefostwa CDP, ale na "zapowiedź" wstrzymania EK w życiu sam bym nie wpadł :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 12:43, Meghan_mph napisał:

Bo ja wiem, czy taki niefajny? Po pierwsze, sam Michał Kiciński powiedział, że rozważamy,
czy czasowo nie zawiesić wydawanie EK do wszystkich gier CD Projekt
. I to jest MZ
słuszne podejście. Dla mnie osobiście EK Wiedźmina jest drugą, ale znam osoby, które mają ich
więcej i naprawdę w większości (o ile nie we wszystkich) wypadków coś nie zagrało.[...]


Ale są też osoby w pełni zadowolone z edycji kolekcjonerskich. Mam ich kilka i jedynie przy Wiedźminie zdarzyły się takie problemy. Przy innych Ek zawsze wszystko było w porządku i na czas. Poza tym jest też druga strona medalu- wydaje mi się, że niektórzy (mówię ogólnie, o nikim konkretnie) za bardzo się denerwują na te problemy. Rozumiem, że skoro zapłaciliśmy za EK, to chcemy cały komplet, ale przecież najważniejsza jest sama gra, która jednak była dostarczona. Ja bym się wkurzył, gdyby CDP postanowiło wysłać grę dopiero, jak będą mieli wszystkie dodatki. Tak naprawdę każdy dostanie swoje dodatki, a czy 2 dni wcześniej czy 5 dni później, to nie jest takie istotne (przynajmniej dla mnie; jeśli powieszę sobie plakat tydzień później to jakoś szczególnie nie ucierpię). Wg mnie nie trzeba wstrzymywać wydawania EK. Wystarczy popracować nad logistyką, może po prostu brakuje osób w tym dziale albo są osoby nie nadające się tam.:)

Trochę mniej nerwów na przyszłość, ale z drugiej strony (tak jak przemciuf napisał) to może dzięki lamentom i zdenerwowaniu klientów trafiła się ta rekompensata:P (która jest bardzo fajnym pomysłem ;)) Dlatego jak coś jest nie tak, jak być powinno trzeba zawsze pisać, pytać się, informować.

>strajker napisał:
>U mnie (Śląsk) kurier z Masterlinka czyli DPD zawsze dzwoni/tel. sprawdzając czy ktoś jest w domu zanim >podjedzie z paczką i nie narzekam na Masterlinka - zawsze paczki w terminie, czyste, nie pogięte etc.
>Jestem zawsze tym ucieszony i napiwek gwarantuję:)

To masz jakiegoś porządnego kuriera. Ja już zamawiałem wiele razy i tylko raz zdarzyło mi się, że kurier wysłał sms''a kiedy może dostarczyć paczkę. To, że kurier dzwoni to powinien być standard, ale biorąc pod uwagę to co jest naprawdę, to twojego trzeba pochwalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 20:00, Wojman napisał:

> Naklejka nie była duża tylko malutka, do CDA taką samą dodawali.

Proponuje wziac naklejke te z CDA i polozyc ja obok tej, ktora byla w paczce od CDP i porownac.
Roznice jakies jednak sa.

Żeby nie pozostać gołosłownym zrobiłem obiecany skan. Faktycznie różnice są ogromne, dwie zupełnie inne naklejki :P

20071111163222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to co... Doczekaliśmy się, ajt? ;-)

I pytanie: Wiesz może, czy dostaniemy gratyfikację w postaci bonu 100zł ORAZ zniżkę do witcher-store? Czy też tylko (no, "aż" tak w zasadzie) bon na 100zł? Bo się pogubiłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że większość już dostała swoje EK w całości. U mnie jak była kicha tak jest nadal:) Wstrzymane.. Hmm Niby do Wtorku mają się wyrobić.. Ciekaw jestem czy to kolejny termin którego nie dotrzymają? Hmm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 17:43, Sephirath napisał:


I pytanie: Wiesz może, czy dostaniemy gratyfikację w postaci bonu 100zł ORAZ zniżkę do witcher-store?
Czy też tylko (no, "aż" tak w zasadzie) bon na 100zł? Bo się pogubiłem :P


Hmm mam wrażenie że najpierw chcieli dać po prostu zniżkę do witcher-store, ale zmienili zdanie i postanowili dać kupon rabatowy na 100 zł. I tak pewnie wykorzystam ten bon w wiedźmińskim sklepiku ^^

A co do wysyłki elementów EK - niestety u mnie nadal jest "wysyłka została wstrzymana", więc nie wiem jak to będzie : |

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować