Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Michał Kiciński o blaskach i cieniach premiery Wiedźmina i o bliższych i dalszych planach

1614 postów w tym temacie

No to super!!!
Trzy tygodnie czekania, wysłuchiwania jakiś mętnych tłumaczeń, łamanie przez firmę kolejnych obietnic, ogólnie robienie ze mnie durnia i nic mi się nie należy. W sumie tak podejrzewałem. No super, nie ma co...
Jak firma traktuje mnie w ten sposób, to ja się chyba na piraty przerzucę. Przynajmniej nie będę się czuł oszukany, że coś mi obiecano i nie ma, że miało być coś w pudełku ale jakoś znikło, że miało być min. dwa dni przed a jest 3 tygodnie po.
Ale firmie jest "BARDZO PRZYKRO"... kurczę na co ja liczyłem, że ludzie którzy mnie cały czas oszukiwali nagle staną się uczciwi... szkoda słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zaczynam zastanawiać czy sobie właśnie koszulek ze trzech nie zamówić. Za 25zł szt to w sumie niewiele, a do pracy miałbym w czym chodzić, a bardzo mi się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda, jakby zniżka obejmowała kwotę bez uwzględnienia wPLN.
Fantastycznie po prostu, że albo czegoś nie ma, albo nie ma to czy na tamto zniżki.
CDP to jedna wielka banda oszustów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 12:23, Warui napisał:

c) Rabat 30-50% dotyczy tylko rzeczy "wyprodukowanych" przez CDP. Nie obejmuje karcianki, kości
i figurki.


Super...
Można sie było tego domyśleć, że rabat nie będzie przysługiwał na te gadżety (notabene, jedyne warte kupna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żal mi tylko ludzi, którzy pracują w DOK, bo muszą jakoś prać brudy firmy i tłumaczyć nam się z sytuacji, których sami nie sprowokowali. Niestety tym, którzy są tak naprawdę winni całej tej sytuacji, jak i dalszego zamieszania i oszukiwania nas, nigdy nie będziemy mieć okazji wygarnąć za chałturę jaką odstawili i w dalszym ciągu odstawiają, bo po prostu pozostają anonimowi.
Wiecie, ja już myślałem, że oni więcej mnie nie nabiorą, a tu może tydzień minął i proszę! Znowu czuję się nabity w butelkę a z przed oczu nie chce mi zniknąć wykrzywiona w parszywym uśmiechu gęba Jokera. W tle słychać złośliwy rechot i słowa: "looser, looser..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że CDP chcąc nam zadość uczynić coraz bardziej się pogrąża, z każdym krokiem coraz więcej krytyki ze strony fanów. Za takie zamieszanie moim zdaniem powinny się głowy posypać, a jedyną jak dla mnie akceptowalną formą zadośćuczynienia była by rezygnacja dyrektora firmy ze stanowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 13:08, Mychaa napisał:

Najgorsze jest to że CDP chcąc nam zadość uczynić coraz bardziej się pogrąża, z każdym krokiem
coraz więcej krytyki ze strony fanów. Za takie zamieszanie moim zdaniem powinny się głowy posypać,
a jedyną jak dla mnie akceptowalną formą zadośćuczynienia była by rezygnacja dyrektora firmy
ze stanowiska.

No, widzę, że ktoś tu jest twardy. Ale w sumie w ogóle się nie dziwię. Tylko, że to nie dyrektor jest odpowiedzialny za błędy swoich pracowników. Ja np. nie rezygnuję z klienta, ponieważ mój współpracownik dał przysłowiowej d***.
Konsekwencje należy wyciągać od winnych. Czy dyrektor to zrobi, nie wiem. Faktem jest, że umieścił niewłaściwych ludzi na niewłaściwych stanowiskach ale to zawsze można zmienić.
W końcu chodzi o dobry wizerunek firmy, a to jest dla każdego szanującego się przedsiębiorcy sprawa priorytetowa.
Więc niech lecą głowy ale winnych. Panie Dyrektorze, czekamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktoś za to beknie. Ogólnie w mailu piszę na część produktów z wiedźmińskiego sklepiku jest zniżka. Jakie to produkty?

Aha a ta stówka dodatkowa ma być? czy już nie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 13:44, Kafar napisał:

Ciekawe czy ktoś za to beknie. Ogólnie w mailu piszę na część produktów z wiedźmińskiego sklepiku
jest zniżka. Jakie to produkty?

Aha a ta stówka dodatkowa ma być? czy już nie:).

Ma być ale dla tych co przesyłkę w dwóch ratach dostali a nie dla wszystkich poszkodowanych, teoretycznie rozsyłana od 19 listopada pocztą.
"Dziel i rządź" stara maksyma widzę nie straciła na aktualności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stówka dla EK nadal ma być.

A moją wczoraj wysłali^__^... Dzisiaj o 13 już była w mieście, jak z pierwszą paką - może więc do wieczora ją dostanę;].

No i dostałem po raz drugi mail z kodem bonusowym, zorientowałem się przy okazji że pierwszy był błędny bo nie był tam kod tylko nazwa zmiennej bodajże;]...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem takim co w trzech ratach dostanie. Ale nic nie wiem o 100 a nawet dwóch do mnie wysłanych (bo miałem 2ek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Looknijcie do góry co pisze niebieski RaLu
Ja tam nie wierzę, że nagle się z czasem wyrobią ale co mnie to, mnie i tak się ta stówka nie należy...ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, najpóźniej przesyłki miały DOTRZEĆ do kupujących przed 13 listopada. Tymczasem ja swoją dostałem dopiero dzisiaj.

Jeżeli nie wiesz o co chodzi, chodzi o kasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 13:32, Paulson napisał:

Tylko, że to nie dyrektor
jest odpowiedzialny za błędy swoich pracowników. Ja np. nie rezygnuję z klienta, ponieważ mój
współpracownik dał przysłowiowej d***.
Konsekwencje należy wyciągać od winnych.


Pozwolę się nie zgodzić. To dyrektor wybiera pracowników których zatrudnia, dzieli odpowiedzialnoœć i sprawuje kontrolę w przedsiębiorstwie. Jak dyrektor daje przysłowiowej d*** i nie pilnuje pracowników żeby pracowali, to musi przeprosić.

Uprzedzajšc kolejne wypowiedzi: kontrahentów którzy nawalili też ktoœ wybrał. Po to robi się sample weryfikujšce jakoœć oraz korzysta z renomowanych (a nie najtańszych) kontrahentów, żeby mieć pewnoœć że towar dla klienta będzie.

Podsumowujšc: panie Kiciński oczekujemy kolejnych przeprosin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 14:14, Mikuki1 napisał:

Pozwolę się nie zgodzić. To dyrektor wybiera pracowników których zatrudnia, dzieli odpowiedzialno�ć
i sprawuje kontrolę w przedsiębiorstwie. Jak dyrektor daje przysłowiowej d*** i nie pilnuje
pracowników żeby pracowali, to musi przeprosić.

A jeśli im zaufał i po prostu oni nadużyli tego zaufania? Druga strona.

Dnia 15.11.2007 o 14:14, Mikuki1 napisał:

Uprzedzajšc kolejne wypowiedzi: kontrahentów którzy nawalili też kto� wybrał. Po to robi się
sample weryfikujšce jako�ć oraz korzysta z renomowanych (a nie najtańszych) kontrahentów, żeby
mieć pewno�ć że towar dla klienta będzie.

DPD niby jest ok a też widzisz problemy bywały w niektórych oddziałach.

Dnia 15.11.2007 o 14:14, Mikuki1 napisał:

Podsumowujšc: panie Kiciński oczekujemy kolejnych przeprosin.

Honor najważniejszy w amoralnym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że gra Wiedźmin da Wam spore zyski, żebyście zdecydowali sie na kolejne części. Nie muszą to być koniecznie losy Geralta, przecież wiedzminów kiedyś było więcej niż potworów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 14:14, Mikuki1 napisał:

To dyrektor wybiera pracowników których zatrudnia

Dyrektor wybiera pracowników? Jak pracuję to jeszcze na oczy żadnego dyrektora nie widziałem podczas rekrutacji, w żadnym przedsiębiorstwie.

Dnia 15.11.2007 o 14:14, Mikuki1 napisał:

sprawuje kontrolę w przedsiębiorstwie.

Ano właśnie.

Dnia 15.11.2007 o 14:14, Mikuki1 napisał:

Jak dyrektor daje przysłowiowej d*** i nie pilnuje
pracowników żeby pracowali, to musi przeprosić.

Jak dyrektor daje d*** to przedsiębiorstwo ma wielkie kłopoty i razem z nim pracownicy. Jak pracownik daje d*** to ma to w d*** i patrzy czy tym razem też się uda.

Moim zdaniem trochę za wcześnie były te przeprosiny, bo widać, że spory rozgardiasz tam trwa w najlepsze, a próby odpokutowania win (przez ratalną wysyłkę, jakieś zniżki, gratisy itd.) tylko to pogarszają, bo prawdopodobnie sami nie wiedzą co, komu i kiedy mają wysłać. A do tego dochodzą jeszcze bieżące zamówienia na inne gry i problemy z nimi związane, reklamacje towaru itd. Najlepszy lek to chyba nie nakręcać się negatywnie i czekać, czekać... I przypominać o sobie tam gdzie trzeba.

Całe szczęście, że ja na EK się nie skusiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować