Zaloguj się, aby obserwować  
Ad_aM21

Microsoft Flight Simulator 2004: CoF

19 postów w tym temacie

Zamierzam niedługo kupic tą grę ponieważ cena staję się bardziej przystępna ;). W związku z tym prosze o podzielenie sie uwagami na jej temat, jaki sprzęt jest optymalny (jaki joystick się najbardziej sprawdza). Czy możecie polecić strony z wymianą plików itp.? Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 12:42, Ad_aM21 napisał:

Zamierzam niedługo kupic tą grę ponieważ cena staję się bardziej przystępna ;). W związku z
tym prosze o podzielenie sie uwagami na jej temat, jaki sprzęt jest optymalny (jaki joystick
się najbardziej sprawdza). Czy możecie polecić strony z wymianą plików itp.? Dzięki za pomoc
:)

joystick? chyba raczej dobry wolant z przepustnica? ja probowalem grac na zwyklym joy''u w combat flight simulator, ale spasowalem - nie dalo sie utrzymac samolotu.
ja moge powiedziec tylko tyle, ze jesli nie jestes naprawde fanem latania to sobie ta gre odpusc - jest realistyczna, wyglda ladnie, ma niesamowite mozliwosci - gra online z kontrolerami lotow i setkami innych graczy to jest cos. ale jesli latanie to nie jest cos co cie pasjonuje to szkoda kasy. no i ta klawiszologia - trzeba wkuc najpierw niemala encyklopedie, zeby mozna bylo sobie spokojnie polatac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 15:01, penny napisał:

> Zamierzam niedługo kupic tą grę ponieważ cena staję się bardziej przystępna ;). W związku
z
> tym prosze o podzielenie sie uwagami na jej temat, jaki sprzęt jest optymalny (jaki joystick

> się najbardziej sprawdza). Czy możecie polecić strony z wymianą plików itp.? Dzięki za
pomoc
> :)
joystick? chyba raczej dobry wolant z przepustnica? ja probowalem grac na zwyklym joy''u w
combat flight simulator, ale spasowalem - nie dalo sie utrzymac samolotu.
ja moge powiedziec tylko tyle, ze jesli nie jestes naprawde fanem latania to sobie ta gre odpusc
- jest realistyczna, wyglda ladnie, ma niesamowite mozliwosci - gra online z kontrolerami lotow
i setkami innych graczy to jest cos. ale jesli latanie to nie jest cos co cie pasjonuje to
szkoda kasy. no i ta klawiszologia - trzeba wkuc najpierw niemala encyklopedie, zeby mozna
bylo sobie spokojnie polatac.



Przesadzasz, ja tam czerpałem przyjemność (choś nie pełną) z latania na zwykłym dzoju 4 klawiszowym, kozystajac tylko z czesci klawiszy.

Wiadomo, że gra nie jest doskonała, ale daje bardzo dobre odczucia jesli chodzi o latanie - mowie to jako wielki fan lotnictwa :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 15:49, BiShopKF napisał:

Przesadzasz, ja tam czerpałem przyjemność (choś nie pełną) z latania na zwykłym dzoju 4 klawiszowym,
kozystajac tylko z czesci klawiszy.

nie przesadzam. pisze jak bylo. faktem jest ze joy z gornej polki nie jest, ale gra jednak wymaga dobrego. nie wspominajac juz o tym ze gra bez niego jest praktycznie niemozliwa. piszac o joy''u mialem przedewszystkim na mysli to jaka kontrole on zapewnia nad samym samolotem, a nie to ile ma przyciskow. ich mala ilosc zawsze mozesz skompensowac klawiatura, a braku jednej osi to juz nie bardzo.

Dnia 28.12.2005 o 15:49, BiShopKF napisał:

Wiadomo, że gra nie jest doskonała, ale daje bardzo dobre odczucia jesli chodzi o latanie -
mowie to jako wielki fan lotnictwa :)))

no to przeciez napisalem. tylko ze poprostu trzeba byc fanem - jak ty. jesli ktos chce ot tak sobie "zobaczyc" to jest duze prawdopodobienstwo ze mu sie nie spodoba. ja przerobilem w sumie chyba 4 flight simulatory lacznie z tymi pierwszymi zanim jeszcze byly ms flight simulatorami - ale przy zadnym z nich dluzej nie posiedzialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem fanem lotnictwa ;)
Joya mam 3 osiowego (teraz kombinuje jak wykorzystać pedały od kierownicy ;) )
Grałem w MFS `98 i dopiero teraz postanowiłem wrócić... ze względu na cenę :D - albo kupię używkę (sprzeda ktoś ;P ) na allegro (kiedyś było tego po 10 sztuk teraz żadnej ;) ), albo w wirtusie za 140zł.

Przeraziłem się też jak parę lat opóźnienia i człowiek się gubi. Powstało mnóstwo lini lotniczych (wirtulanych oczywiście) i całe grupy kontrolerów lotu. Na nowo tmuszę się nauczyć języka: Sierra Papa Lima... :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to masz zadanie ulatwione skoro jestes fanem :)

co do joya, to ja gdzies widzialem w necie taki specjalny driver, ktory pozwala skonfigurowac dwa joy''e jako jeden wieloosiowy. moze by ci to pomoglo, ale za cholere nie pamietam gdzie to bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 15:58, penny napisał:

> Przesadzasz, ja tam czerpałem przyjemność (choś nie pełną) z latania na zwykłym dzoju
4 klawiszowym,
> kozystajac tylko z czesci klawiszy.
nie przesadzam. pisze jak bylo. faktem jest ze joy z gornej polki nie jest, ale gra jednak
wymaga dobrego. nie wspominajac juz o tym ze gra bez niego jest praktycznie niemozliwa. piszac
o joy''u mialem przedewszystkim na mysli to jaka kontrole on zapewnia nad samym samolotem,
a nie to ile ma przyciskow. ich mala ilosc zawsze mozesz skompensowac klawiatura, a braku jednej
osi to juz nie bardzo.

> Wiadomo, że gra nie jest doskonała, ale daje bardzo dobre odczucia jesli chodzi o latanie
-
> mowie to jako wielki fan lotnictwa :)))
no to przeciez napisalem. tylko ze poprostu trzeba byc fanem - jak ty. jesli ktos chce ot tak
sobie "zobaczyc" to jest duze prawdopodobienstwo ze mu sie nie spodoba. ja przerobilem w sumie
chyba 4 flight simulatory lacznie z tymi pierwszymi zanim jeszcze byly ms flight simulatorami
- ale przy zadnym z nich dluzej nie posiedzialem.



Zgadzam się ze wszystkim :)))

BTW Czy ktoś wie może dlaczego nie wyszedł jeszcze MS FS 2006 ??? MS wychodził co 2 lata i zgodnie z "tradycją" edycja 2006 powinna wyjsc w wakcje 2005... Co gorsza nie slyszalem nawet ze trwaja prace na MS FS 2006!!!
Czy my fani awiacji bedziemy juz zawsze skazani na wersje 2004 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem datę luty 2006r. ale z drugiej strony poaz tym żadnej wiadomości nawet o pracach nie miałem.

I poważnie pytam: Chce ktoś sprzedać 2004? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Fani symulatorów lotniczych, tudzież zwolennicy zawrotnych prędkości, osiąganych nie tylko za pomocą kółek, na pewno znają Microsoft''owskiego tasiemca pt. Flight Simulator. Seria jest jedną z najstarszych, jakie firmuje Microsoft. A jak widać, i to nie przeszkodziło Billowi w zapowiedzeniu kolejnej odsłony - tym razem mającej nosić tytuł Flight Simulator X, i tworzonej specjalnie pod Windows Vista!

Pan Gates obiecuje, że gra jako symulator będzie nie tylko szalenie realistyczna, ale dzięki wspaniałej grafice pozwoli graczowi poczuć się, jak gdyby faktycznie śmigał on po niebie w kilkudziesięcio, a nawet w kilkuset tonowych maszynach. Najszybciej powiedzieć, że szef Microsoftu ręczy słowem za całkowicie nową jakoś nie tylko w serii Flight Simulator, ale również w branży gier. A kierując się słowami Billa, o tym czy Flight Simulator X faktycznie taki będzie, przekonamy się w najbliższe wakacje."



Chyba Bill wszedł na to forum i mu się przypomniało, że nie wydał jeszcze nowego flight simultora :P

W każdym razie to super wiadomość - już w te wakacje !!! :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 12:21, BiShopKF napisał:

w zapowiedzeniu kolejnej odsłony - tym razem mającej nosić tytuł Flight Simulator X, i tworzonej
specjalnie pod Windows Vista!


Żeby te wszelkie cudaki były dostępne, trzeba pewnie będzie mieć właśnie Vistę... Fajnie. Chyba, że symulator będzie dorzucany do Windowsa gratis :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Gra ma wyjsc w te wakacje kiedy jeszcze nie bedzie visty i bedzie dzialala normalnie pod XP. Chodzi o to ze bedzie to jedna z pierwszych gier w pełni kompatybilnych z vistą. Kiedy wiec juz wyjdzie vista (koniec tego roku) flight simulator X bedzie chodzli na niej bez problemow !!! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 13:14, BiShopKF napisał:

To nie tak. Gra ma wyjsc w te wakacje kiedy jeszcze nie bedzie visty i bedzie dzialala normalnie
pod XP. Chodzi o to ze bedzie to jedna z pierwszych gier w pełni kompatybilnych z vistą. Kiedy
wiec juz wyjdzie vista (koniec tego roku) flight simulator X bedzie chodzli na niej bez problemow
!!! :)))


Oby. Ja jednak uważam, że dopiero na Vista gra będzie prezentować wszystkie swoje atuty. Ale pożyjemy - zobaczymy jak powiedział ślepy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.
Mam prosbe-czy jest ktos w stanie napisac mi chocby w skrocie klawiszologie?Jestem nowym userem Micro a mam go w wersji francuskojezycznej.Niewiele z niego rozumiem ,wiec i instrumenty pokladowe sa dla mnie magia,nie mowiac o instruktazu pilotowania-wszystko pieknie tylko dlaczego instruktor mowi po francusku :) hehe
Zgory tnx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie gry. Chiałbym sobie zagrać na mulitpalyu ale nie wiem jak to sie robi. Czy mógłby ktoś mnie nauczyć jak wejśc na grę w multi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 15:14, Lukasz110 napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie gry. Chiałbym sobie zagrać na mulitpalyu ale nie wiem jak to sie
robi. Czy mógłby ktoś mnie nauczyć jak wejśc na grę w multi?


Multiplayu?? To jest gra tylko na single player, a tak mi sie przynajmniej wydaje. Jak chcesz to co najwyżej można ustawić realną pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZesć mam proźbe do was gramowicze wiem ze moze prosze o zbyt dużą przysługe ale czy ktos mógłby mi opisać jak sie startuje? ponieważ mam z tym mały kłopot za odpowiedź będe wdzięczny pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w FS2004 na zwyklym joyu.Mam przepustnice na nim i to wszystko.Jest ok i da sie grac ;)

Gierka jest super ale tylko dla milosnikow latania.Osoby chcace sie tylko rozbijac nie beda dlugo chcieli w nia grac.Ja do tych nie naleze wiec czerpie radosc z tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować