Zaloguj się, aby obserwować  
Stalker69

"Artysta" zagłodził psa i wystawił go jako dzieło sztuki - petycja

179 postów w tym temacie

Po prostu żal czytać, żal patrzeć co wyprawiają ludzie na dzisiejszym świecie. Szokujące, naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy widzieli tego psa na skraju wycieńczenia. Trzeba być naprawdę bez serca, by przejść obok takiego pięknego pieska...

W ogóle po co ta petycja? Przywróci zwierzęciu życie, czy co? Nawet jeśli będzie miała dużo podpisów - idiotyzm w sztuce nie zginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest nienormalne. Zagłodzić psa i wystawić jako dzieło sztuki. A ludzie którzy to oglądali po prostu uznawali to za dzieło sztuki. I jeszcze nagrodzić takiego wariata. Dla mnie lepiej nie robić tych petycji tylko go przywiązać i głodzić. Zobaczył by jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żal mi gościa i tych ludzi co nawet nie zareagowali. Żeby tak jego zagłodzić i przywiązać. On jest jakiś nienormalny. Czas go wysłać na leczenie psychiatryczne. Jeszcze pomyśleć jak ten pies musiał cierpieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja nie wierze że to było prawdziwe.
Przecież zwierze też ma uczucia, też czuje ból.
Wyobraźcie sobie że ktoś was przywiązuje, nie daje jeść ani pić, a wszyscy się na to przyglądają.
Co byście czuli?
Nie tylko ból, ale i jakiś smutek, ten pies to był chyba tego artysty tak?
Nie wiem jak ten człowiek mógł coś takiego zrobić, on chyba naprawde nie ma serca...
Nie wiem jak można do czegoś takiego doprowadzić...
Jak się patrzy na takie rzeczy to tylko można się modlić żeby koniec świata był bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No według mnie powinni mu tak samo zrobić jak on zrobił temu psu .... Ciekawe jest to że nitk nie zareagował z oglądających tą wystawe na te biedne chore zwierze ......;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisujemy się wszyscy :).
Ja już podpisałem się pod tym jakiś czas temu... ;)
A co do tego, co zrobił ten... stwór. Skandal. A idioci którzy oglądali wystawe nie widzieli w tym nic złego. Ja gdybym tam był, to bym mu tam sajgon zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meh, meh, meh... a gdzie są teraz obrońcy wolności słowa, sztuki i wyrazu? Gdyby na przykład wystawiono jak kiedyś w Poznaniu bodajże koszulę z koloratką z dodaną wpinką Waffen SS to nie byłoby problemu. 50 milionów aborcji rocznie i petycji brak. Tysiące ofiar głodu i wyzysku, a na ''Starym Kontynencie'' w ramach ''nowoczesnej gospodarki i polityki rolnej'' topi się lub pali tysiące ton żywności. Jedno zwierzę zagłodzone przez formalnego właściciela (a nim był przygarniając psa) i podnosi się larum.

Widzę tu trzy problemy:
1) sztuki w dzisiejszym świecie - zagubiła swój sens by doświadczać pięknem i ciężarem problemów ludzkich w sposób estetyczny, odeszła od norm antycznych i stała się festiwalem kiczu, w którym zwycięzcą jest ten, kto najbardziej zszokuje,
2) psychopaty, który chcąc sprostać tym wymaganiom przekracza w swojej twórczości jeszcze jedną granicę (chociaż szczerze wątpię, by ta granica była najdalszą do tej pory przekroczoną lub by przekroczono ją po raz pierwszy),
3) hipokrytów szukających takich sensacji, altruistów i empatów od wielkiego dzwonu, którzy widzą szczegół a pomijają ogół - słusznie dostrzegają zło takiej ''sztuki'', ale nie są w stanie dostrzec tego, że otaczający świat jest pełen takiego i jeszcze większego zła.
Swoją drogą Józef S., choć zbrodniarz i człowiek szalony, trafnie dostrzegł niezwykłą cechę ludzkości - ''jedna śmierć to tragedia, milion to statystyka'' -_-''

A co do petycji... z wątpliwością o do intencji ale jednak
/signed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argh. Jak się wpisuje, to wypełniam pola "Name" i "E-mail adress", ale co trzeba w pisać w tych dwóch pozostałych?! W jakim to jest języku?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Potwierdza się tym samym że człowiek to najgorsza bestia.
Bardzo często powtarzam że gdyby w dzisiejszych czasach były walki gladiatorów to na trybuny były by pełne, choć teraz słyszy się jak każdy mówi jakie to było bestialstwo. A wystarczy zobaczyć obecnie jakim zainteresowaniem cieszą się walki w klatkach.
Człowiek ma w sobie potwora i już sam się nieraz o tym przekonałem.
W tym konkretnym przypadku, z pieskiem okazało się że więcej było w tym „panu” z potwora niż z człowieka.
Dopisałem się do petycji bowiem lepiej jest próbować coś działać, nawet jak się nie ma szans na wygraną, niż nie robić nic co wtedy nie różni takiej osoby od tych które tam stały i się przyglądały. Pozdrawiam.

PS. Zastanawiam się tylko gdzie prawo. Przecież ten „człowiek” powinien być aresztowany i powinien mieć postawione zarzuty a tym czasem się go nagradza. Zarzuty powinni usłyszeć też organizatorzy wystawy. A tu nic. Pies umiera, „wszystkim” się wystawa podoba... Ehh... ale przecież na tym świecie nic już nas nie powinno dziwić. Pozostaje nam tylko protestować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że tez rodzą się tacy lud... że też rodzi się takie coś jak ten (niby) człowiek. Przez mózg mi nie może przejść jak można zrobić coś tak okropnego. Bóg kazał nam wybaczać, ale ja nie potrafiłbym wybaczyć czegoś takiego. Nie dość, że nie wysłałbym go na ten pieprzony konkurs, to jeszcze przywiązałbym go (nie za szyje) za jaja do jakiegoś słupa. Nie dawał mu jeść ani pić, niech zdycha za przeproszeniem.
Chociaż jak pomyślałem teraz na trzeźwo - nie byłbym w stanie tak postąpić. Stałbym sie takim samym barbarzyńcą jak on. A tego bym nie chciał...
Ale jakieś więzienie o zaostrzonym rygorze, albo praca społeczna w schronisku by na pewno nie zaszkodziła.
A co do petycji - nie rozumiem jej, ale chyba jest w słusznej sprawie i ją podpiszę...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech się sam wygłodzi i odwodni czub :-/ później niech sam się przywiąże do ściany. Dopiero wtedy w pełni będzie mógł oddać się swojej chorej twórczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 09:53, Mściwój napisał:

Argh. Jak się wpisuje, to wypełniam pola "Name" i "E-mail adress", ale co trzeba w pisać w
tych dwóch pozostałych?! W jakim to jest języku?!

Och. Nie doczytałem w pierwszym poście. Już się wpisałem, sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego gościa po prostu na 10 lat cnm. zamknął do więzienia, i niech tam ćwiczy sobie sztukę. Męczenie biednego zwierzęcia, tylko z powodu chorego umysłu pseudoartysty. :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a nie mógł po prostu zagłodzić siebie, i poprosić by jakiś znajomy wystawił jego zwłoki na takim pokazie? Zrobiłby przysługę światu...jednego idioty mniej by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... na tym świecie idiotów nie brakuje...
Moim zdanie tego sku**** powinni zamknąć w więzieniu, przecież jest chyba paragraf o znęcaniu się nad zwierzętami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 11.11.2007 o 10:43, NuGGet napisał:

Moim zdanie tego sku**** powinni zamknąć w więzieniu, przecież jest chyba paragraf o znęcaniu
się nad zwierzętami?

Nie wiem czy ktoś z nas zna ichniejsze prawo i ratyfikowane przez nich konwencje międzynarodowe. Ciekawe jest jednak, że większość osób które się tu wypowiadają chciałyby dla tego człowieka śmierci, najlepiej przez zagłodzenie, ale w innych okolicznościach spytane o swój stosunek do kary śmierci odpowiedzą "zdecydowanie przeciw, to niehumanitarne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I smutne jest też to, że ta petycja zrobi gościowi reklamę i to darmową. Najwyżej będą o nim mówić "kontrowersyjny" artysta. Artysta, #$#@@@#. Ciekawe, czy potrafi bez linijki narysować prostą kreskę? Absurd takie wymagania? Nie, najlepsi artyści potrafili namalować idealne koło bez cyrkla.
Zaraz się znajdzie jakiś "światły" krytyk, który wyzwie wszystkich podpisujących petycję od ciemniaków i oszołomów, którzy chcą krępować artystyczną ekspresje . Wszak sztuka jest ponad moralnością.
Krucyfiksy w słoikach z moczem, spreparowane martwe zwierzęta i ludzkiw zwłoki to wspólczesna sztuka. Widziałem kiedyś wywiad z panią krytyk, która komentowała takie artystyczne wudarzenie: artysta ( sic!) w galerii sztuki , na oczach publiczności ściągnął spodnie i wypróżnił się. Dla pani krytyk to był artystyczny happening - dzieło sztuki.
Cóż, Renesans jako dzieła sztuki miał Mona LIsę, my mamy , i to dosłownie, gówno i truchło psa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 10:54, gaax napisał:

Ciekawe jest jednak, że większość osób które się tu wypowiadają chciałyby dla tego człowieka
śmierci, najlepiej przez zagłodzenie, ale w innych okolicznościach spytane o swój stosunek
do kary śmierci odpowiedzą "zdecydowanie przeciw, to niehumanitarne".

Warto się też zastanowić jak wiele osób, które w tym temacie są tak strasznie oburzone tą postawą byłoby w stanie coś zrobić w swojej okolicy. Działać na rzecz praw zwierząt? Może nawet jeszcze lepiej - zacząć się interesować tym jak ciężka sytuacja ekonomiczna i społeczna panuje w wielu częściach świata? Jak pisałem wcześniej, takie pospolite ruszenia na okoliczność takich w oczywisty sposób bestialskich aktów mnie irytują. To tak jak z dniem kobiet - przez cały rok nie ma się co przejmować traktowaniem płci pięknej z należnym szacunkiem, ale w ten jeden wyjątkowy dzień... Meeeh, używając języka polskiej polityki - hucpa mili państwo, hucpa.

@ AgayKhan

Dnia 11.11.2007 o 10:54, gaax napisał:

Cóż, Renesans jako dzieła sztuki miał Mona LIsę, my mamy , i to dosłownie, gówno i truchło psa.

QFT, QFT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co wyczytałem to ten pies był i tak umierający... wiec predzej czy pózniej i tak by zdechł.
Po drugie zrobił z tego kase.
Problem polega na tym ze pies cierpiał głodując.
Jedno jest pewne rozgłos artysta dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,że po informacji,że spora liczba Polaków nie wie,co dziś obchodzimy nic mnie dziś nie załamie...

Pierwsza myśl,jaka mi wpadła po przeczytaniu tego,to zrobić z "artysty" i widzów"umierające dzieła sztuki".Niestety,tak to jest,gdy ludzie dominują.Gdy taki prawie-jak -artysta wsadzi jakiegokolwiek zwierzaka,jako "blabla dzieło sztuki",to ludzie zareagują obojętnie"bo to tylko zwierzę".Natomiast jeśli wsadzimy człowieka jako"blabla dzieło sztuki",choćby nawet psychopatycznego mordercę,to ludzie będą gotowi zachlastać cię patykiem "w imię godności człowieka!" jakby zwierzaki jej nie miały...

Ludzki gatunek mnie przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować