Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Świat telefonów komórkowych obchodzi dziś ważną rocznicę

52 postów w tym temacie

zorza

Dziesiąty listopada 1992 roku to data przełomowa dla technologii GSM, ale także dla dzisiejszej rzeczywistości w ogóle. Tego to dnia Nokia wypuściła pierwszy na świecie masowo produkowany telefon komórkowy. Nokia 1011 ma już piętnaście lat!

Przeczytaj cały tekst "Świat telefonów komórkowych obchodzi dziś ważną rocznicę" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co rewolucyjnego zobaczymy za kolejne 15 lat. :) Ta Nokia przypomina dzisiejsze telefony stacjonarne. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, czy ktoś potrafi wyobrazić sobie świat bez telefonów komórkowych i SMS''ów? Chyba już nie... ;) Porównanie rozmiarów robi piorunujące wrażenie ale cóż - świat idzie naprzód. A czy zobaczymy coś równie rewolucyjnego? Hm, poszukajcie w sieci informacji o elastycznych telefonach - to jest dopiero coś... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś wujek miał taaaaką cegłę. Było to może trochę ponad 10 lat temu i było to moje pierwsze bliższe zetknięcie z telefonem przenośnym...ale od tego czasu się pozmieniało...oj tak ;)
Ale co by nie mówić technologia się rozwija w tempie ekspresowym i prędzej, czy później telefon komórkowy zostanie przez coś innego zastąpiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy telefon to był Nokia 3310 i nadal sobie jest już prawie 7 lat to jest mocarny telefon. Nokia w pewnym sensie są najlepszymi telefonami na świecie, ale pod względem funkcjonalności i bajerów Sony Ericssony wygrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah te starowate komóreczki ;-) Moją pierwszą komórką był jakiś Siemens czy coś takiego - z krótką anteną był prawie takiej samej wysokości jak X360 w pozycji pionowej, a grubość i waga... uh... strach wspominać. Na szczęście szybko nastąpiła przesiadka na Nokię 3310 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telefony komórkowe rozwijają się bardzo szybko, co rusz powstają jakieś nowe modele z nowymi funkcjami. Pamiętam, jak mój Tata kupił w 1999 r. Nokię 5110 - to był szał :D Działa do dziś, na baterii trzyma z 10 dni, przeżyła wiele upadków i nadal działa ;)
Moim pierwszym, własnym telefonem był i jest K300i ;) Za rok kończy mi się umowa, kupie pewnie W810i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować