Zaloguj się, aby obserwować  
ArtuF

Homeworld 2

88 postów w tym temacie

Ekhm, a na gram.pl czasem ich nie ma?
Anyway:
Pentium III lub AMD Athlon 833MHz
256 MB RAM
Karta graficzna z 32 MB VRAM, obsługą T&L (wszystkie GeForce''y to mają, Radeony chyba od 7500 lub 8500 wzwyż też) i OpenGL
poza tym:
1.2 GB miejsca na dysku
DirectX 9.0 oraz, co zresztą z tego wynika, przynajmniej Windows 98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, otóż mam angielską wersję H2, nie dość, że z zainstalowaniem było ogromne problemy to jeszcze nie mogę jej odinstalować, gdyż pojawia mi się taki komunikat i nie wiem co mam z tym cholerstwem zrobić

20080321211034

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 21:13, kordzio1 napisał:

Mam pytanie, otóż mam angielską wersję H2, nie dość, że z zainstalowaniem było ogromne
problemy to jeszcze nie mogę jej odinstalować, gdyż pojawia mi się taki komunikat i nie
wiem co mam z tym cholerstwem zrobić

Udało się, musiałem wejść do katalogu z grą i uruchomić UNWISE i wtedy poszło, gdy stosowałem Uninsal to pojawiał się wyżej wymieniony komunikat.
Szkoda, że próbowałem resetowac kompa, to bym wyedytować zdążył posta, a nie musiał pisać nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z homeworldem 2 otóz nie moge go włączyc bo nie pozwala mi na to funkcja DEP a kiedy chce homeworlda umieścic na liscie by DEP nie obsługiwał gry pokazuje sie komunikat ż ten program musi działac z DEPem
czy moze mi ktos coś podpowiedzieć
(mam viste)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też mam problem na viscie tylko ze na x64 :/ homeworld 1 chodzi bez problemów, ale dwójka już nie. nawet się nie uruchamia. pojawia się na liście procesów ale po chwili (jak płyta się zacznie rozpędzać)to znika i koniec.uruchomiła mi się tylko raz (nie wiem jak), ale później już nic. macie jakieś sugestie jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hell Yeah!!! ]:>

Tak sobie wczoraj pomyślałem...
Kurde. Widziałem mody Star Trek''a czy Battlegalactica do H2, to z pewnością musiał być Star Wars... =]

No i oczywiście jest.
Niestety narowista to bestia, niezbyt chętna do współpracy i wywalająca się często-gęsto błędami, nawet bez informowania co to za błąd był (kilka razy resetowało cały system nawet). No ale jak już zacznie działać... :)

W modzie jest ponad setka statków znanych z różnych epok uniwersum SW.
Jest całkiem spora liczba mapek, w tym kozacka z Ziemią i Księżycem, gdzie można łomotać się nieznośnie chmarami statków.
Limitcap jednostek można ustawić tak, że nawet i 250 Destroyerów można zbudować, a jak widać to na ostatnim ze screenów, masakratory z nich są niesamowite i dwa już wystarczają by zniszczyć flotę przeciwnika.

Niestety uciążliwe jest operowanie pośród jednostek i technologii, szczególnie że dane sporej ilości z nich, zwyczajnie się nie wyświetlają; przydałby się jakiś dokument z wszystkimi jednostkami, ale nie wiem czy twórcy coś takiego wypuścili (trzeba poszukać).

Z chęcią przebadałbym moda pod kątem gry multi, więc jak ktoś chętny... :)

Polecam moda i wracał łomotać obrzydliwy Alliance. :D

Mod dostępny jest na moddb.com między innymi i ma tylko ok. 200mb.

20090323143758

20090323143832

20090323143929

20090323144002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odkopać ten wątek, bo wierzę, że ciągle jeszcze są zapaleńcy, którzy grają w HW2. W każdym razie, w końcu po kilku latach w produkcji wreszcie ukazał się:

Homeworld Complex 8.0
http://www.homeworld2complex.com/

Jeśli jeszcze nie grałeś w tę modyfikację, to nie masz na co czekać, to bez wątpienia najlepszy mod do HM2 jaki kiedykolwiek powstał. Gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety muszę obejść się ze smakiem. :/

Na moim słabym krzemiaku niestety nie wczytują się poprawnie tekstury planet czy nawet asteroid, a poza tym gra tnie się niemiłosiernie z racji masy efektów ulepszonych w stosunku do podstawowej wersji gry.
Mówi się trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie instalowałem żadnego moda ale ten chcę spróbować. jednak nie mogę się zalogować na forum w celu jego pobrania.. założyłem konto i nadal pisze mi że wpisuję zły login lub hasło :/

edit
już jest ok.. zamiast loginu wpisałem maila :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Widze że dużo ludzi ma Homeworlda.
Szkoda, że nikt nie wie czy coś panowie z Relic myślą o Homeworld 3...
A może ktoś wie? :)

Aha, nie polecałbym moda Complex 8.0. Za dużo błędów i kiepska grywalność(źle wyważone siły)
W końcu to początek nowej serii.
Najbardziej udana wersja Complex to 7.4.4.

Gracie jeszcze w Homka? A zagra ktoś na multi? Mało osób wie, ale jest >polskie< forum fanów całej serii Homeworld.
www.clanpsf.fora.pl > tam znajdziecie mnóstwo informacji o grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie powolutku "odświeżam" "jedynkę", potem pod nóż pójdzie Cataclysm a na koniec - "dwójka" (w którą jeszcze nie grałem xD).

O trzeciej części na razie jest cicho, choć patrząc na to, co robią z serią DoW (mam na myśli przede wszystkim mierny support), to nie jestem przekonany, że chciałbym, by za nią odpowiadał Relic - rozmienili swoją markę na drobne :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 16:47, RakietaKomando napisał:

Siema. Widze że dużo ludzi ma Homeworlda.
Szkoda, że nikt nie wie czy coś panowie z Relic myślą o Homeworld 3...
A może ktoś wie? :)


Homeworlda trzeba niestety spisać na straty i mieć nadzieję na to, że strategiami kosmicznymi zainteresuje ktoś inny (Nexus 2?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mam nadzieję że nie schrzanią... :D
Ale czy THQ w końcu wydało tego swojego tajemniczego RTS''a jak obiecywało na gamescom 2011 czy nie?

PS: zamber1, mam Warlords mod(0.45) :) Wiesz może coś na temat najnowszej wersji(o.60) bo ponoć wyszła ale nigdzie nie widzę skąd pobrać...
Jak chcesz to ja się pisze do gry w multi :)
Ogólnie punkt spotkań fanów Homka do gry w multi czy w oryginała czy w mody jest tutaj:
www.clanpsf.fora.pl > ja tam figuruje jako -Rakieta- więc zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja, coraz większa nadzieja! Oto fragment artykułu na eurogamer.net (link na dnie). Polecam fanom samą treść wywiadu, bo można się dowiedzieć ciekawostek z historii jak marka trafiła gdzie trafiła i koleje losu doprowadziły Hardware do nazwy Homeworld.

Q: And, if Homeworld Remastered Collection is a success, what''s next?
A:If there''s an interest in Homeworld 3 and people want to see what happens after Homeworld 2 we would love to make that game!" he beams. "And I know that all the original team members who are involved right now between Remastered and Shipbreakers would love to see that kind of thing happen.

http://www.eurogamer.net/articles/2015-02-17-homeworld-is-where-the-heart-is

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dawajcie zarobić łatwą kasę na fali sentymentów...

Nie było żadnych przeszkód do zrobienia kontynuacji wcześniej, nie ma i teraz.
Tylko trzeba zmotywować ludzi do płacenia drugi raz za to samo, by wmowić im że jak nie zapłacą, to kontynuacji nie będzie.
Po czym odpali się kickstartera dla HW3 i produkować się będzie kolejny festiwal wyciskiwania kasy z ludzi.
A później wydanie gry, która grywalna będzie dopiero po dziesiątym patchu, 20 DLC w ciągu roku "u must get them all" i totalny bełkot marketingowy by sprzedac cos co pewnikiem będzie gorsze od poprzedniczki.

Na fali obecnej ekscytacji Distant Worlds: Universe, wolę jednak zostawić sobie nieskalane wspomnienia zabawy z HW2.
I tak HW3 nie będzie miało nic co zachwyciłoby mnie bardziej niż to co mam w DW:U (pomijając już kwestie że nie do końca to ten sam rodzaj kosmicznej strategii).

BTW.
A jeśli ktoś chce HW2 w HD i znacznie lepsze od tego aktualnego skoku na kasę, niech zainteresuje się wspomnianym wyżej w starszych postach modem Complex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol

Ktoś tu nie oglądał gameplayów. HW:R to:

1. Nowa grafika (lepsza niż Complex)
2. Nowe audio
3. Nowy multiplayer
4. Narzędzia dla moderów

To są wciąż te same gry. Ale w nowej oprawie i z nowymi elementami tworzone w dużej części przez ekipę odpowiedzialną za oryginalne gry. Jestem fanbojem Homeworlda, fakt. Można też być zupełnie po drugiej stronie i krzyczeć "Zgiń, przepadnij" na widok każdego remastera. Ja tam uważam, że to jest warte moich pieniędzy.

Btw wiem że Gearbox raczej nie powinien dostawać kredytu zaufania, ale jak sobie pooglądałem te ich dev diary i gameplay z PAX, to widać było, że im na Homeworldzie naprawdę zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tu "lolować" niby?
Ewidentny skok na kasę i nic więcej.

Jedyny prawdziwy plus remastera, to bezproblemowe multi, ale pamiętając popularność multi za czasów HW2 można trafnie wnioskować, że i tak będzie problem ze znalezieniem chętnych do gry nawet dzięki steamowi już w miesiąc po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2015 o 19:19, meryphillia napisał:

A co tu "lolować" niby?
Ewidentny skok na kasę i nic więcej.


A argumenty jakieś? O każdej grze można powiedzieć "skok na kasę i nic więcej".

Dnia 15.02.2015 o 19:19, meryphillia napisał:

Jedyny prawdziwy plus remastera, to bezproblemowe multi, ale pamiętając popularność multi
za czasów HW2 można trafnie wnioskować, że i tak będzie problem ze znalezieniem chętnych
do gry nawet dzięki steamowi już w miesiąc po premierze.


A trzy pozostałe rzeczy, które wymieniłem to co niby? HW1 to jest bardzo stara gra. Wszystkie modele są kanciaste i brzydkie, audio skompresowane, żeby na płycie CD się zmieściło. Do tego inne techniczne ograniczenia - jednostek na mapie, graczy w multi itp itd...

Na remasterze takiego np. Dark Souls 2 nie zostawiłbym suchej nitki, bo gra wyszła rok temu. Ale Homeworldy wyszły odpowiednio 16 i 12 lat temu. Kupa czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować