Zaloguj się, aby obserwować  
zawor1

Chemia

290 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2006 o 11:46, Puszkin napisał:

Mam taki problem z tym zadaniem: Ustal skład (w procentach i objętościowych i masowych) mieszaniny
metanu i etanu której gęstość wynosi w warunkach normalnych 0,77 g/cm3

Przyjmując, że jeden mol gazu w w.n. = 22,4 dm3 to gęstości tych gazów wynoszą metan 0,714g/cm2 etan 1,34g/cm3 z krzyża można wyliczyć że na ok. 1 częśc etanu trzeba użyć 10 częsci masowych metanu (te ok. wynika z zaokrągleń) mając części masowe można przeliczyć to z gęstości na części objętościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ku*** ma*. Dzisiaj dostałem 2 z pierwiastków mimo, że powiedziałem 75% całości co mówi o ocenie przynajmmniej 3, a raczej 4. Takiej głupiej babki to jeszcze nie widziałem, a to gorsze, ze jej kilka razy podpadłem jak:
-popychałem kolegę,
-zwaliłem bal z płotku, po prostu odpadł,
-biłem kolegę,
-gadałem na lekcji,
-nie zajmowałem się czym należy,

...a co najgorsze to wszystko w tym roku szkolnym. Już mam uprzedzenie do Chemii. Moją najgorszą, dotychczasowa oceną było 4..a teraz 2!!!! :P Hehe..i tak poprawię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2006 o 14:27, speedraid napisał:

Ku*** ma*. Dzisiaj dostałem 2 z pierwiastków mimo, że powiedziałem 75% całości co mówi o ocenie
przynajmmniej 3, a raczej 4. Takiej głupiej babki to jeszcze nie widziałem, a to gorsze, ze
jej kilka razy podpadłem jak:
-popychałem kolegę,
-zwaliłem bal z płotku, po prostu odpadł,
-biłem kolegę,
-gadałem na lekcji,
-nie zajmowałem się czym należy,

...a co najgorsze to wszystko w tym roku szkolnym. Już mam uprzedzenie do Chemii. Moją najgorszą,
dotychczasowa oceną było 4..a teraz 2!!!! :P Hehe..i tak poprawię :P


lol te myślniki to napisz sobie na kartce i idż do batmana się wyspowiadaj :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 22:32, Brian 46 napisał:

lol te myślniki to napisz sobie na kartce i idż do batmana się wyspowiadaj :F

lol, a co to ma być? Jest to temat o Chemi i mogę o neij tu pisać, a ty się czepiasz, żeby nabić sobie posta, więc weź se odpuść...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He, u nas chemik dając zadanie domowe pomylił se Bar z Borem (takie pierwiastki) i wrzeszczał na lekcji i sypał pałami, za złe odpowiedzi. Dopiero pod koniec lekcji zrozumiał, że źle podyktował. Był śmiech, przeprosiny i wymazywanie jedynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na koniec szkoły średniej z chemii dostałem 5. Nie wiem za co;) Babka w ostatnim semestrze "pozwalała" klasie na robienie podkładów. Na pewno o tym wiedziała. W końcu pracowała w tym zawodzie baaardzo długo i nie chce mi sie wierzyć, aby wciągneła to, że nagle III d dostała olsnienia:P Pozdrawiam "prof." Pawlikowską:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały refresh.
Czyżby nikt już chemii nie miał? Ja miałem roczek przerwy, ale wróciła na studiach. :/ I dostałem takie zadanie:
Pewna sól zawiera Na, Fe, C i N w przybliżonych stosunkach wagowych: 23:14:18:21. Wyprowadzić wzór + podać nazwę tej soli. Psor mówił, że to jakiś cyjanek, coś o wzorze kompleksowym, i - najważniejsze - że to zadanie z haczykiem.
No nic, zadanie zrobiłem szybko, tylko że pół dnia myślałem i szukałem tego HACZYKA!! I tu mam prośbę: może ktoś też się troszkę pomęczyć nad tym zadaniem i podać odpowiedź? Bo ja swoją nie chcę nic sugerować... A tak to sprawdzę wynik i a nuż się zgodzi. ;)
PLZ o odpowiedź w ciągu 24, no niech będzie max 30h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 17:24, Puszkin napisał:

a takie coś : określ wzór rzeczywisty węglowodoru o masie cząsteczkowej 30g jeżeli w reakcji
spalania całkowitego 3g tego związku otrzymano 8,8 tlenku węgla IV i parę wodną.


Na pewno ma być 8,8g CO2? Wg mnie powinno tam być 8g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 20:09, Puszkin napisał:

dokładnie napisane 8,8g może to do 9 zaokrąglić trzeba ??


Ok, już wszystko się wyjaśniło - ja zrobilem mały błąd w rachunkach.
Szukanym węglowodorem jest etan C2H6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 14:36, Puszkin napisał:

ok no wiem wiem ;] ale mógłbyś mi pokazać jak to obliczyć ?? :>


Odezwij się do mnie na gg (nr masz w przypisie), bo tak to ciężko będzie tu napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 16:46, Bertol napisał:

Szukana sól to: heksacyjanożelazian(II) sodu Na4[Fe(CN)6]


Mi wyszło to samo. :D Dzięki za odpowiedź... Tyle, że 3 dni po wykładzie :/
A haczykiem miało być to, że zamiast napisać Na4FeC6N6 trzeba Na4[Fe(CN)6]. I już! Cała filozofia! No, ale poziom mojej grupy nie jest zbyt wygórowany... ;) Jedyna pociecha, że może tak samo będzie na kolokwium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku sorki, że tak w odpowiedzi do Ciebie piszę...
Zadanie na dziś brzmi następująco: Napisać odpowiednie produkty podanych reakcji redox i ustalić wartości współczynników stechiometrycznych. To co jest na zielono mieliśmy podane. Czarna lub czerwona czcionka = moja herezja. :)
Czy możesz (albo ktoś inny) rzucić na to okiem i sprawdzić, czy to aby trzyma się kupy? Bo mam inną wersję drugiego równania, ale za nic nie wiem, która jest dobra. (zakładając, że wogóle jakieś udało mi sie dobrze zrobić...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 23:12, jackp napisał:

Na początku sorki, że tak w odpowiedzi do Ciebie piszę...
Zadanie na dziś brzmi następująco: Napisać odpowiednie produkty podanych reakcji redox i ustalić
wartości współczynników stechiometrycznych. To co jest na zielono mieliśmy podane. Czarna lub
czerwona czcionka = moja herezja. :)
Czy możesz (albo ktoś inny) rzucić na to okiem i sprawdzić, czy to aby trzyma się kupy? Bo
mam inną wersję drugiego równania, ale za nic nie wiem, która jest dobra. (zakładając, że wogóle
jakieś udało mi sie dobrze zrobić...;)

No cóż ogólnie to napisałeś w tym drugim przypadku małą herezję
1) manganian(VII) potasu w środowisku kwaśnym redukuje się do Mn2+
2) Jony K+ będą reagować z HCl tworząc KCl
KMnO4 + HCl --> MnCl2 + KCl + H2O
Mn 7+ +5e --> Mn2+
2 Cl- -2e -->Cl2

2KMnO4 + 16 HCl --> 2 MnCl2 + 5 Cl2 +2 KCl + 8 H2O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 17:11, hirel napisał:

No cóż ogólnie to napisałeś w tym drugim przypadku małą herezję


A nie mówiłem? A nie mówiłem?! - Chociaż tyle dobrze wiedziałem... ;)
Dzięki wielkie za pomoc. :D I tak sobie myślę, czy z tej pomocy nie mógłbym częściej korzystać? Na ten weekend na przykład szef kuchni poleca: zadanka ze stopniem dysocjacji i pH. Jeszcze trochę sam się z nimi pomęczę, ale byłoby miło, jakby te moje wypociny ktoś kompetentny sprawdził. Wrzucę je na forum, albo może lepiej zgadać się na gg, jakbyś nie miał nic przeciwko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować